Usuń wirusa Splintersearch.com (Poradnik usuwania wirusów)

Instrukcja usuwania wirusa Splintersearch.com

Czym jest Wirus Splintersearch.com?

Czy powinienem ufać wyszukiwarce Splintersearch.com?

Splintersearch.com jest wirusem oraz potencjalnie niechciana aplikacja , która zostala przez nas zakwalifikowana jako robak przegladarkowy. Sadzac po pierwszym spotkaniu z ta aplikacja, tego typu robak przegladarkowy wyglada jak sprawdzona aplikacja, która to jest bezpieczna do wykorzystania jako wyszukiwarka sieciowa, jednakze rzeczywistosc jest zgoła inna. Pod dobrze wygladajaca powloka zewnetrzna ukrywa sie podejrzana wyszukiwarka, która nie jest godna twojego zaufania. Splintersearch.com jest rodzajem robaka przegladarkowego, ktory to moze zmieniac wyniki wyszukiwania i ukrywac linki przydatne tobie. Warto wspomniec ze nie jest to sprawiedliwe, a wrecz uwłaczające, autorzy tego oprogramowania z pewnoscia nie zachowuja sie fair. Niektore linki moga prowadzic do sponsorowanych stron dzieki czemu pragna generowac wiecej ruchu na stronie co moze sprawic ze strona bedzie wyzej indeksowana w wyszukiwarce Google. Mowiac ogolnie autorzy tego oprogramowania staraja sie przechytrzyc uzytkownikow i nie martwia sie o co to sie stanie zaraz po tym jak strona zostanie odwiedzona. Kazde klikniecie czy tez wizyta na stronie to czysty zysk i to jest jedyny cel cyber przestepcow. Im wiecej klikniec tym lepiej. Wlasnie dlatego powinienes walczyc z niechcianymi reklamami pop-up pojawiajacych sie w formie wyskakujacych okienek ktore moga nawet zakrywac ten artykul ktory teraz widzisz. Niestety wplywa to bardzo denerwujaco na wiekszosc uzytkownikow jesli dodac do tego ze wszelkie tego typu reklamy prowadza na niezabezpieczone i zawirusowane strony . Nasi eksperci do spraw ochrony komputera zgodnie zgadzaja sie z tym ze problemy z przekierowaniami jakie moze generowac Splintersearch.com moga sie zle skonczyc, mozesz skonczyc na stronie do polawiania takich danych gdzie mozesz przez przypadek nawet wyjawic swoje dane osobowe.

Zanim zdecydujesz sie na skorzystanie z nowego oprogramowania powinienes zapoznac sie ze wszystkimi waznymi dokumentami pochodzacymi od autora oprogramowania. Udalo sie nam przejrzec zarowno warunki uzytkowania jak i polityke prywatnsoci oprogramowania i znalezlismy kilka waznych danych dotyczacych zbierania danych i dzielenia sie nimi z obcymi podmiotami. W tym dokumencie autorzy oprogramowania ujawniaja to ze moga zbierac niepersonalne dane takie jak dane techniczne dotyczace twojego urzadzenia (typ, wersja systemu operacyjnego czy tez przegladarki), preferencje jezykowe historia przegladania i twoje zwyczaje, rzeczy, ktore najczesciej wyszukujesz i tym podobne informacje. Jednakze jezeli zostaniesz zainfekowany wirusem Splintersearch.com nie polecamy korzystania z sieci spolecznosciowych czy tez innych kont. Wyglada na to ze aplikacja moze posiasc dostep do wszelkich twoich danych wyswietlanych na komputerze. Jezeli nie chcesz byc sledzony to prawdopodobnie bedziesz myslec o usuwaniu oprogramowania Splintersearch.com. Jednakze jezeli chodzi o wykorzystanie danych to zdaniem wirusa sluza one polepszaniu serwisu informacji. Zebrane informacje w rzeczyistosci beda wykorzystane dla obcych osob, jednakze autor oprogramowania twierdzi ze wymienia sie informacjami tylko ze sprawdzonymi partnerami. Pytanie brzmi – czy mozesz ufac autorom zlosliwych aplikacji? Niestety nie. Dlatego tez powinienes czym predzej usunac wirusa Splintersearch.com z twojego komputera poprzez przeskanowanie komputera z pomoca oprogramowania FortectIntego

W jaki sposób autorzy rozpowszechniaja tego typu zlosliwe aplikacje?

Autorzy oprogramowania Splinter Search korzystaja z podejrzanego marketingu zwanego potocznie metoda bundling . Technika pozwala na dodanie zlosliwych robakow przegladarkowych jako dodatkowe komponenty do paczki programow. Tak wiec kiedy uzytkownik instaluje nowa aplikacja to moze zainstalowac takze ten zlosliwy program. Jezeli korzystasz z opcji instalacji zaawansowanej czy tez instalacji uzytkownika mozesz zauwazyc liste dodatkowych aplikacji czy tez stwierdzen ze gadzasz sie na ustawienie strony Splintersearch.com jako twojej strony domowej czy tez domyslnej wyszukiwarki. Jednakze jezeli bedziesz sie spieszyc i nie bedziesz zwracac wystarczajacej uwagi mozesz przez przypadek zainstalowac ten potencjalnie niechciany program i pozwolic na dokonanie zmian na twoim komputerze. Oprocz tego oprogramowanie Splintersearch.com moze atakowac cie wtedy kiedy bedziesz korzystac z opcji instalacji standardowej czy tez podstawowej. Zawsze nalezy sprawdzic liste zalacznikow. Nigdy nie powinienes opierac sie tylko na prostym schemacie instalacji.

Pozbywanie sie wirusa Splintersearch.com

Polecamy usuniecie wirusa Splinterseach.com z wykorzystaniem profesjonalnego narzedzia do usuwania zlosliwego oprogramowania. Wybierz polecana przez nas aplikacje z listy ponizej celem wykonania pelnego skanu systemu. Nie zapomnij o aktualizacji oprogramowania. Jednakze niektorzy uzytkownicy komputerow nie chca uzywac dodatkowych narzedzi celem oczyszczania komputera z robakow przegladarkowych. Szanujemy twoje preferencje i ciagle chcemy ci pomoc. Z tego powodu ponizej umieszczamy poradnik manualnego usuwania oprogramowania. Mamy nadzieje ze pomoze ci to usunac oprogramowanie Splintersearch.com z twojego systemu

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Splintersearch.com

Odinstaluj z systemu Windows

Zaraz po tym jak Splintersearch.com zostanie usuniety z twojego komputera to musisz takze usunac aplikacje ktora jest odpowiedzialna za jego zainstalowanie w twoim systemie

Aby usunąć Wirus Splintersearch.com z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z Wirus Splintersearch.com (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 

Usuń Splintersearch.com z systemu Mac OS X

Jezeli twoj komputer Mac zostal zainfekowany to prosze zapoznaj sie z nastepujaca instrukcja i usun go z twojego komputera.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimSplintersearch.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jezeli ten robak przegladarkowy przejal kontrole nad Microsoft Edge to tego typu instrukcje z pewnoscia ci pomoze pozbyc sie go.

Usuń niechciane rozszerzenia z MS Edge:

 1. Wybierz Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz Rozszerzenia.
 2. Wybierz z listy rozszerzenie i kliknij na ikonę koła zębatego.
 3. Kliknij Odinstaluj na dole. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pliki cookie i inne dane przeglądania: 

 1. Kliknij na Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki) i wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.
 2. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 3. Zaznacz wszystko (oprócz haseł, chociaż możesz chcieć uwzględnić licencje na multimedia w stosownych przypadkach) i kliknij Wyczyść. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Przywróć ustawienia nowej karty i strony głównej:

 1. Kliknij na ikonę menu i wybierz Ustawienia.
 2. Następnie znajdź sekcję Uruchamianie.
 3. Kliknij Wyłącz, jeśli znalazłeś jakąkolwiek podejrzaną domenę. 

Zresetuj MS Edge, jeśli powyższe kroki nie zadziałały:

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc, żeby otworzyć Menedżera zadań.
 2. Kliknij na strzałkę Więcej szczegółów u dołu okna.
 3. Wybierz kartę Szczegóły.
 4. Teraz przewiń w dół i zlokalizuj wszystkie wpisy zawierające Microsoft Edge w nazwie. Kliknij na każdy z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie, by zatrzymać działanie MS Edge. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jeżeli to rozwiązanie ci nie pomogło, możesz musieć skorzystać z zaawansowanej metody resetowania Edge. Pamiętaj, że zanim przejdziesz dalej, musisz wykonać kopię zapasową swoich danych. 

 1. Znajdź na swoim komputerze następujący folder: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Wciśnij Ctrl + A na klawiaturze, by zaznaczyć wszystkie foldery.
 3. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge
 4. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Windows PowerShell (Administrator).
 5. Kiedy otworzy się nowe okno, skopiuj i wklej następujące polecenie, a następnie wciśnij Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Instrukcje dla Edge opartej na Chromium

Usuń rozszerzenia z MS Edge (Chromium):

 1. Otwórz Edge i kliknij Ustawienia > Rozszerzenia.
 2. Usuń niechciane rozszerzenia klikając Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn:

 1. Kliknij na Menu i idź do Ustawień.
 2. Wybierz Prywatność i usługi.
 3. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 4. Pod Zakres czasu wybierz Wszystko.
 5. Wybierz Wyczyść teraz. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj MS Edge opartą na Chromium:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Z lewej strony wybierz Zresetuj ustawienia.
 3. Wybierz Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 4. Potwierdź za pomocą Resetuj. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj Mozillę Firefox

Odinstaluj wszelkie podejrzane rozszerzenia i dokonaj usuniecia wirusa Splintersearch.com z pomoca poradnika.

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z Wirus Splintersearch.com i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto Wirus Splintersearch.com po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie Wirus Splintersearch.com. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

Po ataku mozesz zauwazyc niechciane rozszerzenia, ktore to moga byc odpowiedzialne za szpiegowanie twojej aktywnosci online, usun je w sposob pokazany ponizej

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

Wykonaj nastepujace kroki a nastepnie przejdz do usuwania oprogramowania Splintersearch.com

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z Wirus Splintersearch.com i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Splintersearch.com i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach