Skala niebezpieczeństwa:  
  (14/100)

Wirus Snapchat. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

stworzone przez Gabriel E. Hall - - | Rodzaj: Malware

Wirus Snapchat to grupa malware działająca na aplikacji wysyłającej multimedia

Obrazek wirusa Snapchat

Wirus Snapchat  – nazwa ta opisuje złośliwe programy i działania zachodzące w popularnej aplikacji. Malware może wyświetlać reklamy, dostarczać złośliwe bądź phishingowe linki, pytać się o instalację nieznanych aplikacji na Androida lub iPhone'a. Dodatkowo, może próbować wykraść loginy i hasła do Snapchata bądź innych portali.

Podsumowanie
Nazwa Wirus Snapchat
Rodzaj Malware
Atakowane systemy iOS, Android
Objawy Zwiększona liczba reklam, wyskakujące okienka i banery; przekierowania na strony phishingowe lub inne podejrzane; wysyłanie podejrzanych linków na Snapchacie; nieznajomi dodawani do listy znajomych
Dystrybucja Zewnętrzne sklepy z aplikacjami, złośliwe reklamy, zainfekowane strony
Niebezpieczeństwa Kradzież danych logowania i haseł; przejmowanie kont; instalacja mobilnego malware
Aby usunąć wirusy Snapchat, zainstaluj Reimage i uruchom pełny skan systemu

Malware na Snapchat jest mocno powiązany z wirusami na iPhone'a orz Androida. To cyberzagrożenie może rozpowszechniać się jako fałszywa aplikacja Snapchata na innych stronach bądź aplikacja podnosząca funkcjonalność oryginalnej aplikacji – przykładowo, pozwalająca na anonimowe robienie zrzutów ekranu. Wszystkie takie aplikacje mogą jednak wyświetlać tony reklam, przekierowywać na niebezpieczne strony bądź zbierać dane prywatne.

Złośliwe reklamy na potencjalnie niebezpiecznych lub niezabezpieczonych stronach mogą także być zainfekowane wirusem Snapchata. Użytkownicy zgłaszają, że określone strony przeznaczone dla dorosłych wyświetlają agresywne, wyskakujące okienka, których nie można uniknąć. Uruchamiają one Snapchata i pytają obcych o dodanie do znajomych. W taki sposób, twoje konto może zostać zhakowane, zmienić się w bota bądź być wykorzystywane do rozpowszechniania złośliwych linków do Twoich kontaktów.

W niektórych przypadkach, wirus Snapchat może wykonywać też takie działania:

 • odbierać i wysyłać wiadomości,
 • nagrywać bądź rozpoczynać połączenia,
 • wykradać listę kontaktów,
 • uzyskiwać dostęp do informacji w mediach społecznościowych,
 • blokować zaatakowane urządzenie.

Jeśli zauważyłeś podejrzaną aktywność na koncie, jesteś za każdym razem proszony o zalogowanie się na konto bądź cierpisz z powodu podejrzanych reklam, powinieneś zmienić natychmiast hasło do konta i przejść do usunięcia wirusa Snapchat.

Aby całkowicie usunąć wirusa Snapchat, musisz przeskanować urządzenie profesjonalnym programem do usuwanie malware takim, jak Reimage. Dodatkowo, możesz potrzebować usunąć cache i historię przeglądarki. Po więcej informacji na temat eliminacji wirusa z telefonów iPhone i Android, sprawdź instrukcje na końcu artykułu.

Złośliwe linki rozpowszechniają się na Snapchacie z pomocą przechwyconych kont

Fora są pełne zaniepokojonych użytkowników Snapchata, którzy otrzymali dziwny link od znajomego bądź powiedziano im o wysłaniu przez nich niebezpiecznego linka:

Recently there's been a snapchat virus link thingy going round. I opened mine when a friend sent it because o hadn't heard there's a virus going round. I typed my email and password in, but my iPad warned me that it was dodgey website so I didn't continue.

Eksperci z LosVirus.es mówią, że spodziewano się pojawienia oszustwa na Snapchat. Podobne oszustwa pojawiły się na innych sieciach społecznościowych i są znane jako wirusy Facebook Message, Twitter lub Instagram. Nie dziwi, że atakujący mierzą w stale rosnącą platformę wykorzystywaną przez młodych ludzi. Dlatego też są oni bardziej podatni na wpadnięcie w pułapkę.

Większość takich oszustw jest wykorzystywanych do otrzymania danych logowania użytkownika, które następnie są wykorzystywane do logowania na inne konta. Złośliwe linki na Snapchacie mogą także przekierowywać na strony oszustw ankietowych, fałszywe loterie bądź inne wyłudzające witryny:

Got a message from a friend on snapchat who i rarely speak to saying 'you are in this video' with a buff.ly link. Clicked the link and it's one of those 'you have won a new iPhone 7' sites. Immediately closed the link and so far it seems nothing has been sent from my snapchat to other people.

Użytkownicy mówią, że taka aktywność przypomina im jedną z wersji wirusa Facebook, która wysyłała złośliwe linki użytkownikom Messengera. Jak tylko wirus Snapchat przejmował konto użytkownika, zaczynał automatycznie wysyłać linki do kontaktów ofiary. Dlatego też musisz być ostrożny wobec takich linków.

Usilnie zalecamy dopytać się znajomego, czy dziwny link jest jego autorstwa oraz czy jest on bezpieczny do otwarcia. Kliknięcie na link nie powinno jednak wpłynąć na twoje urządzenie. Zazwyczaj, malware wymaga instalacji określonych dodatków bądź wprowadzenia informacji osobistych. Nigdy nie powinieneś tego robić!

Snapchat cierpi z powodu prób phishingu oraz kradzieży danych

Jedne z pierwszych szkodliwych aktywności na Snapchacie miały miejsce w 2013 roku. Wtedy, grupa hakerów wykradła i opublikowała około 4,6 milionów loginów i numerów telefonu. Biorąc pd uwagę fakt, że wielu ludzi używa tych samych informacji do wszystkich kont, atakujący mogli uzyskać dostęp d Facebooków, emaili bądź innych kont ofia.

W 2016 roku, atakujący mierzyli w pracowników Snapchata. Przestępcy przygotowali wyglądający na wiarygodny list od CEO przedsiębiorstwa. Ofiary, które otworzyły mail phishingowy nie były w stanie rozpoznać oszustwa i wysyłały informacje o wypłacie.

Na początki 2018 roku, zgłoszono o kolejnym wycieku danych. Strona phishingowa klkviral[.]org opublikowała loginy i asła 55,851 kont Snapchata. Atakujący uzyskali te informacje poprzez wysyłanie spreparowanego linku użytkownikom. Strona przekierowania podszywała się pod stronę logowania Snapchatu.

Wskazówki unikania wirusa Snapchat

W artykule wspomnieliśmy, że możesz zostać zainfekowany malwarem Snapchata pobierając fałszywe aplikacje, odwiedzając zainfekowane strony, klikając na spreparowane reklamy lub linki. Jak już wiesz, podane aktywności mogą postawić urządzenie i prywatność w stan zagrożenia. Powinieneś więc zastosować się do następujących wskazówek:

 • Pobieraj Snapchat tylko ze sklepu Google Play bądź Apple Store.
 • Instaluj aktualizacje tylko z oficjalnego sklepu.
 • Nie instaluj aplikacji oferujących zaawansowaną funkcjonalność nie wspieraną oryginalnie przez Snapchat.
 • Nie dodawaj nieznajomych do listy znajomych.
 • Unikaj odwiedzania stron hazardowych, przeznaczonych dla dorosłych bądź ryzykownych.
 • Zainstaluj mobilnego antywirusa i regularnie go aktualizuj.

Chcemy podkreślić, że zewnętrzne sklepy z aplikacjami bądź wyskakujące okienka z pobieraniem są zazwyczaj złośliwe. Nigdy nie powinieneś im ufać i nie klikać.

Usuń wirusa na Snapchata z iPhone'a i Androida

Zalecamy ukończenie usuwania malware'a Snapchat dobrymi programami do usuwania malware, taki jak Reimage. Skan telefonu Android lub iPhone pomoże znaleźć wszystkie cyberzagrożenia, które mogą przebywać w urządzeniu.

Dodatkowo, użytkownicy iPhone'a (or iPada) mogą spróbować odinstalować złośliwe aplikacje ręcznie. Co więcej, jeśli cierpisz z powodu reklam i przekierowań powinni także wyczyścić historię przeglądarki oraz dane przeglądania:

 1. Otwórz Ustawienia i znajdź Safari.
 2. Wybierz Wyczyść historię oraz Dane przeglądania.
 3. Wybierz Wyczyść historię i Dane.

Jeśli metody te nie pomogły Ci pozbyć się malware'a Snapchat, powinieneś wyłączyć i uruchomić ponownie swoje urządzenie.

Użytkownicy Androida mogą usunąć wirusa Snapchat ze swoich urządzeń usuwając podejrzane aplikacje samemu:

 1. Wciśnij przycisk zasilania, by otworzyć menu wyłączania.
 2. Przytrzymaj przycisk zasilania, by ujawnić opcję uruchomienia w Trybie awaryjnym.
 3. Trybie awaryjnym, otwórz menu Ustawień i wybierz Aplikacje.
 4. Znajdź złośliwe aplikacje i naciśnij je, by otworzyć menu informacji Aplikacji.
 5. Wciśnij przycisk Odinstaluj.
 6. Uruchom ponownie urządzenie.

Jeśli przycisk deinstalacji jest nieaktywny, musisz wyjść z menu Aplikacji i przejść do Ustawienia > Bezpieczeństwo > Administratorzy urządzenia. Zobaczysz listę aplikacji, które mają uprawniania na urządzeniu. Musisz odznaczyć pole przy złośliwej aplikacji. Następnie wróć do menu Aplikacje i pozbądź się dodatku.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

O autorze

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-snapchat-virus.html

Poradniki w innych językach