Usuń wirusa AutoIt v3 script (Darmowe instrukcje) - Aktualizacja 2021

Instrukcja usuwania wirusa AutoIt v3 script

Czym jest Wirus skryptowy AutoIt v3?

Wirus AutoIt v3 to malware, które opiera się na legalnym narzędziu skryptowym

Wirus skryptowy AutoIt v3

Wirus skryptowy AutoIt v3 to złośliwe oprogramowanie, które zostało napisane z pomocą darmowej aplikacji AutoIt , która początkowo była wykorzystywana do edycji skryptów do użytku w środowisku sieciowym. Niestety, hakerzy mogą używać takich uczciwych narzędzi do tworzenia złośliwego kodu i dokładnie z tym do czynienia miało wielu użytkowników, którzy zgłosili podejrzaną aktywność skryptu AutoIt v3.

Użytkownicy mówili, że wirus pojawił się u nich po pobraniu takich plików, jak Michael_Buble_love.torrent.zip lub że zainfekowali swój dysk Flash ładunkiem z zainfekowanego komputera. Jeśli spotkałeś się z jakąś podejrzaną aktywnością na swoim komputerze, to istnieje duża szansa, że jest on zainfekowany i infekcja powinna zostać usunięta z pomocą naszego przewodnika – więc czytaj dalej. Wirus skryptowy AutoIt v3 musi zostać usunięty z komputera, ponieważ ta infekcja może w znacznym stopniu uszkodzić komputer.

Infekcja może być rozprzestrzeniana za pośrednictwem spakowanych instalatorów, zainfekowanych plików i złośliwych stron internetowych. Mogą być wysyłane e-maile spamowe ze złośliwymi danymi i kodem dla malware. Może to nastąpić w wyniku naruszenia baz danych z danymi uwierzytelniającymi klientów. Zdarza się to zbyt często, więc bądź ostrożny, gdy słyszysz o czymkolwiek, co może być powiązane z Twoim kontem.

Nazwa Wirus skryptowy AutoIt v3
Typ Złośliwe oprogramowanie
Dystrybucja Zainfekowane pliki, niebezpieczne strony internetowe, odpakowane instalatory, e-maile ze spamem, itp.
Objawy Różne, w zależności od ładunku
Oparty na Język skryptowy AutoIt
Powiązane pliki Michael_Buble_love.torrent.zip, Autoitv3script.exe, WinddowsUpdater.exe
Eliminacja Skorzystaj z renomowanego oprogramowania zabezpieczającego
Optymalizacja Aby przywrócić rejestr systemu Windows i naprawić uszkodzenia systemu, skorzystaj z oprogramowania do naprawy, FortectIntego

W związku z tym, że wirus skryptowy AutoIt v3 nie jest określonym malware, ale skryptem, może przenosić wiele różnych ładunków, w zależności od tego, w jaki sposób zaprogramował go haker. Użytkownik serwisu Reddit zgłosił, że jego problemy ze złośliwym oprogramowaniem rozpoczęły się, kiedy zainfekowana została jego pamięć Flash.

Początkowa infekcja została umieszczona w podejrzanym pliku o nazwie AutoIt v3 script.exe i po jej rozpoczęciu użytkownik zauważył, że na dysku twardym utworzonych zostało tysiące plików.

W innym przypadku użytkownik próbował pobrać plik torrent, który miał na końcu rozszerzenie .zip. Dlatego użytkownicy, którzy pobierają filmy lub inne multimedia z sieci torrent, powinni zachować ostrożność.

Objawy infekcji mogą się różnić, a wszystko zależy od tego, jaki cel miał haker, który napisał złośliwy skrypt. Możesz jednak spotkać się z następującymi oznakami:

 • częste błędy i BSOD,
 • przekierowania na podejrzane strony internetowe,
 • dodatkowe programy zainstalowane bez ostrzeżenia,
 • zwiększone użycie procesora,
 • zacinające się filmy HD lub gry,
 • zmienione klucze rejestru systemu Windows (nie są one widoczne od razu),
 • wiele wpisów utworzonych na komputerze, itd.

Niestety, złośliwe oprogramowanie, takie jak wirus skryptowy AutoIt v3, często jest zaprojektowane tak, by nie wywoływać żadnych oznak, szczególnie jeśli zostało stworzone w celu zbierania danych. Dlatego też powinieneś usunąć wirusa skryptowego AutoIt v3 za pomocą renomowanego oprogramowania zabezpieczającego, a następnie przeskanować komputer korzystając z FortectIntego, by upewnić się, że wyeliminowano wszelkie uszkodzenia spowodowane przez wirusa.

Chociaż usuwanie wirusa skryptowego AutoIt v3 może zostać przeprowadzone ręcznie, eksperci zdecydowanie odradzają takie działania. Osoby nieposiadające dogłębnej wiedzy komputerowej powinny polegać na profesjonalnych narzędziach, które wykryją złośliwe oprogramowanie automatycznie.

Złośliwe oprogramowanie skryptowe AutoIt v3

Coś, co należy wziąć pod uwagę, rozważając poprawę bezpieczeństwa komputera

Złośliwe oprogramowanie, takie jak trojany, robaki, ransomware, rootkity i inne niebezpieczne zagrożenia można „złapać” w Internecie, a hakerzy nie muszą nawet wkładać dużo wysiłku w jego dystrybucję. Jednak większość metod przedostawania się takiego oprogramowania na komputer wymaga interakcji ze strony ofiar w taki czy inny sposób, więc wszystko sprowadza się do środków ostrożności i czasu poświęconego cyberbezpieczeństwu.

Przede wszystkim, zasada numer 1 to nabycie potężnego oprogramowania zabezpieczającego. Można spierać się o to, czy płatne rozwiązania antywirusowe są lepsze od tych darmowych, ale wielu badaczy twierdzi, że wersje płatne zapewniają lepszą ogólną ochronę przed zagrożeniami.

Po zainstalowaniu renomowanego oprogramowania zabezpieczającego, użytkownicy powinni również zwrócić uwagę na e-maile ze spamem, ponieważ mogą one przenosić pasożyty wewnątrz złośliwych załączników lub zawierać linki do ładunków malware. Dlatego też nie otwieraj od niechcenia dokumentów, plików PDF, plików tekstowych czy innych podobnych plików, które są załączone do e-maila pochodzącego z nieznanego źródła.

Kolejnym ważnym krokiem w chronieniu się przed złośliwym oprogramowaniem są aktualizacje oprogramowania. Poprawki do zabezpieczeń naprawiają błędy, które w przeciwnym razie pozwoliłyby atakującym na wykorzystanie zestawów exploitów i zainfekowanie złośliwym oprogramowaniem podatnych na ataki komputerów.

Usuń wirusa skryptowego AutoIt v3 ze swojego komputera

Patrząc na to, jak skonstruowany jest ten wirus, najprawdopodobniej będzie on ładunkiem zaprojektowanym do kradzieży danych, kopania kryptowalut, rozprzestrzeniania się w sieci, blokowania plików lub do innych zadań, które mogą zaszkodzić ofierze. Takie wirusy wykorzystują zazwyczaj zaawansowane techniki zaciemniania i utrwalania, więc ręczne usuwanie wirusa skryptowego AutoIt v3 może okazać się niemalże niemożliwe.

Zamiast tego zalecamy pobranie i zainstalowanie renomowanego oprogramowania zabezpieczającego, które jest w stanie wykryć malware. Możesz spróbować usunąć wirusa skryptowego AutoIt v3 za pomocą SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes. Zauważ, że niektóre wirusy zakłócają działanie silników antywirusowych, więc konieczne może okazać się przejście do trybu awaryjnego z obsługą sieci. Wszelkie instrukcje znajdziesz poniżej.

Po usunięciu wirusa skryptowego AutoIt v3 powinieneś skorzystać z FortectIntego lub podobnego oprogramowania, by naprawić uszkodzenia spowodowane przez wirusa i przywrócić rejestr systemu Windows. Te elementy mogą być uszkodzone, przez co twoje urządzenie nie będzie mogło działać poprawnie. Upewnij się więc, że dokładnie wszystko sprawdziłeś i całkowicie usunąłeś infekcję.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa AutoIt v3 script

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Aby bezpiecznie usunąć wirusa skryptowego AutoIt v3, przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci:

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Usuń AutoIt v3 script korzystająć z System Restore

Przywracanie systemu również może pomóc ci powstrzymać złośliwe oprogramowanie:

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz.
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem AutoIt v3 script. Zaraz po tym wybierz $3$s.
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program FortectIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie AutoIt v3 script

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się AutoIt v3 script i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach