Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń wirusa SearchPrivacy.co (Poradnik usuwania) - zaaktualizowano, Sty 2021

stworzone przez Julie Splinters - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Jak bezpieczny jest wirus SearchPrivacy.co?

SearchPrivacy.co jest rodzajem robaka przegladarkowego, tak wiec prosze upewnij sie ze nie zwiedzie cie jego wyglad czy tez nazwa. Pamietaj o tym ze autorzy tego oprogramowania pracuja ciezzko nad tym aby wygladal on jak sprawdzone narzedzie zdolne do ochrony twojego komputera w internecie. Jednakze wirus SearchPrivacy.co nie moze byc porownywany ze znanymi stronami, ktore nie zawieraja reklam. Glownym powodem dla ktorego aplikacja zostala robakiem przegladarkowym jest to ze moze sledzic uzytkownia i zbierac na jego temat niepersonalne dane ktore beda dotyczyc tego czego wczesniej szukal. Nie ma znaczenia to ze dane zebrane przez ten wirus nie sa personalne, mozesz dosc latwo ujawnic swoj adres email czy tez adres IP twojego komputera. Dodatkowo tego typu narzedzie do przegladania moze dosc latwo przejac kontrole nad twoim komputerem. W wiekszosci przypadkow dzieje sie tak bez twojego pozwolenia, program moze przejac kontrole nad twoja strona domowa, domyslna wyszukiwarka a takze strona nowej karty. Jezeli masz problem z takim programem wlasnie teraz to powinienes czym predzej usunac oprogramowanie SearchPrivacy.co z twojego komputera. Celem odnalezienia wszystkich jego komponentow mozesz skorzystac z oprogramowania ReimageIntego

The image showing SearchPrivacy.co virus

Wyglada na to ze ten robak przegladarkowy nalezy do nowej generacji plikow. Jego autorzy staraja sie pomoc uzytkownikowi polepszyc wrazenia plynace z przegladania internetu poprzez usuniecie plikow cookies tore chronia przed dokonywaniem niechcianch aktywnosci za ich plecami. Jednakze powinienes zainstalowac oprogramowanie Search Privacy aby sprawdzic w rzeczywistosci dzialanie tego typu aplikacji. Oprocz tego odkad juz wiadomo ze SearchPrivacy.co jest robakiem przegladarkwoym to warto wiedziec ze moze on zbierac niepersonalne dane. Podczas gdy wiekszosc niechcianych programow wykorzystuje zebrane dane do celow marketingowych to uzytkownik wykorzystuje je celem tworzenia spersonalizowanych wynikow wyszukiwania i tworzenia reklam pop-up, ktore beda ci przeszkadzac. W czasie gdy korzystasz z tego narzedzia zauwazysz takze problem zwiazany z przekierowaniami SearchPrivacy.co. Zaraz po wpisaniu okreslonego adresu email mozesz nie zostac na niego przeniesiony ze wzgledu na problem z przekierowaniem, mozesz wyladowac nawet na obcej domenie. Nie powinienes ignorowac tego zjawicka poniewaz mozesz w ferworze przgladania obcych stron zainstalowac jeszcze wiecej powaznych aplikacji malware. Jednakze najpowazniejsze problemy zwiazane z tym robakiem przegladarkowym sa takie ze moze wylaczyc zabezpieczenia na twoim komputerze. Tego typu zachowanie nie powinno byc tolerowane poniewaz mozesz zostac zainfekowany nawet bez ostrzezenia. Z tego powodu nie marnuj czasu tylko czym predzej przejdz do usuwania oprogramowania SearchPrivacy.co. Pozwol sobie pomoc i skorzystaj z aplikacji ReimageIntego

W jaki sposób rozpowszechnia się ten podejrzany program?

Mogles nawet przez nieuwage przystapic do instalacji tego oprogramowania razem z inna aplikacja. Podczas przekopywania sie przez poradnik instalacji uzytkownicy dosc rzadko widza male dodatkowe zalaczniki. od jednym z nich moze sie ukrywac wlasnie taki potencjalnie niechciany program. Istnieje sposob w jaki mozesz uniknac przenikania tego typu niechcianych aplikacji. Po prostu w procesie instalacji skorzystaj prosze z opcji instalacji zaawansowanej. Tylko wtedy mozesz miec mozliwosc nieskorzystania z instalacji dodatkowego oprogramowania. Mowiac ogolnie – ostroznosc poplaca, moze nie tylko uchronic cie przed instalacja oprogramowania SearchPrivacy.co ale takze przed innymi bardziej niebezpiecznymi aplikacjami.

 The picture of Search Privacy installation

Kroki usuwania oprogramowania SearchPrivacy.co

Powinienes czym predzej pozbyc sie oprogrmaowania SearchPrivacy.co celem ucieczki przed wiekszymi konsekwencjami wywodzacymi sie od instalacji zlosliwego oprogramowania. Mozesz pozbyc sie tego oprogramowania manualnie lub tez automatycznie. Jezeli skorzystasz z rozwiazania manualnego powinienes uwazac i nie pomijac plikow powiazanych z tym oprogramowaniem. W przeciwnym razie mozesz zostac zainfekowany tego typu robakiem przegladarkowym. Dlatego tez ze swojej strony polecamy skorzystanie z opcji automatyczego usuwania ktora to jest szybsza i bardziej skuteczna. Program bedzie w stanie wychwycic inne zlosliwe dodatki. Nie zapomnij przejsc przez wszystkie kroki instalacji zanim postarasz sie przywrocic utracone pliki, w przeciwnym razie wirus moze powrocic.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa SearchPrivacy.co:

Usuń SearchPrivacy.co z rodziny systemu Windows

Jezeli twoj komputer zostanie zainfekowany oprogramowaniem SearchPrivacy.co powinienes odinstalowac wszelkie aplikacje powiazane z tym zagrozeniem. Upewnij sie prosze ze odinstalujesz dodatki takie jak Search Privacy 1.19, SearchPrivacy.co, Privacy Search i tym podobne.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj SearchPrivacy.co oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj SearchPrivacy.co lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń SearchPrivacy.co ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Usuń SearchPrivacy.co z systemu Mac OS X

Celem usuniecia SearchPrivacy.co z systemu Mac OS X powinienes odinstalowac wszelkie wpisy ktore wydaja ci sie podejrzane. Wysoko polecamy ci usuniecie wpisow zwiazanych zSearch Privacy-themed Najnowsza wersja oprogramowania to 1.19.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimSearchPrivacy.co czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń SearchPrivacy.co z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj SearchPrivacy.co oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania SearchPrivacy.co. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa SearchPrivacy.co z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to SearchPrivacy.co powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń SearchPrivacy.co z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz SearchPrivacy.co oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie SearchPrivacy.co. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń SearchPrivacy.co z Google Chrome

SearchPrivacy.co jest dosc szeroko rozpowszechiony wsrod uzytkownikow przegladarki Google Chrome. Jezeli ten robak przegladarkowy zaatakuje twoja przegladarke powinienes przejsc do sekcji Rozszerzeń wybrac ten dodatek a nastepnie przeniesc go do kosza. Nastepnie upewnij sie ze zresetujesz swoje przegladarki.

The image showing Search Privacy add-on in Google Chrome 

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz SearchPrivacy.co oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie SearchPrivacy.co. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń SearchPrivacy.co z Safari

Jezeli twoja przegladarka Safari zostanie zainfekowana przez wirusa SearchPrivacy.co to powinienes usunac skladnik Search Privacy 1.19 ze swojej przegladarki. Dodatkowo warto zresetowac przegladarke Safari.

 The image showing Search Privacy hijack on Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj SearchPrivacy.co i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Otwórz swoją przeglądarkę Safari i wybierz Safari na liście menu. Tutaj wybierz Preferences tak jak był poprzednio wyświetlany i wybierz General.
 4. Tutaj poszukaj pola Homepage. Jeżeli zostało zmienione przez SearchPrivacy.co to usuń stamtąd niechciane linki i wpisz wyszukiwakę której najczęściej używasz do wyszukiwania. Pamiętaj o wpisaniu przed wszystkim protokołu "http://" przed wpisaniem adresu głównego strony. Kiedy już przejdziesz do 'General', usuń podejrzane adresy URL i wpisz stronę docelową
 5. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 6. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania SearchPrivacy.co. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: SearchPrivacy.co virus