Usuń wirusa Search.pandaviewer.com (Poradnik usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Mar 2021

stworzone przez Lucia Danes - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Instrukcja usuwania wirusa Search.pandaviewer.com

Czym jest Wirus Search.pandaviewer.com?

Panda Viewer to porywacz przeglądarki zmieniający jej ustawienia bez pozwolenia

Maware Panda Viewer jest wykorzystywany do promowania partnerów

Panda Viewer został sklasyfikowany jako porywacz przeglądarki i potencjalnie niepożądana aplikacja. Chociaż jego twórca, Banana Summer Technology Inc., przedstawia program jako „szybką, stabilną i bezpieczną przeglądarkę dla komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów”, eksperci związani z cyberbezpieczeństwem informują o programie biorącym udział w podejrzanych akcjach. Po wejściu do systemu umieszcza swoje rozszerzenie w przeglądarkach Chrome, Firefox, IE, Edge, i innych, a następnie ustawia Search.pandaviewer.com jako stronę startową oraz Panda Viewer jako domyślną wyszukiwarkę. Po tych modyfikacjach przeglądarka zaczyna przekierowywać na strony partnerskie Panda Viewera.

Nazwa Panda Viewer
Typ Porywacz przeglądarki (z elementami adware)
Poziom zagrożenia Niski. Może przekierowywać na potencjalnie niebezpieczne strony bądź promować podejrzane oprogramowanie
Dystrybucja bundling oprogramowania
Powiązane pliki Pandaviewer.exe
Inne cechy Powiązany z wyszukiwarką Search.pandaviewer.com
Pobierz ReimageIntego i uruchom pełny skan systemu by pozbyć się Panda Viewera

Związek pomiędzy Panda Viewerem i Search.pandaviewer.com nie jest widoczny na pierwszy rzut oka, ponieważ wyszukiwarka nie różni się zbytnio od innych tego typu , obiecujących użytkownikom „szybki i prosty sposób na przeszukanie sieci”. Wykorzystywanie jej przez jakiś czas ujawnia jednak, że jest ona głównie wykorzystywana do promowania usług Panda Viewera oraz stron partnerskich.

Ludzie stojący za Panda Viewerem mogą próbować umieszczać komputer na komputerach wbrew woli użytkowników, bundlując go z aplikacjami freeware i shareware. Na komputerze zaś reklamodawcy mogą przeprowadzać podobne procesy, próbując zwodzić użytkowników rozszerzenia Panda Image Viewer Secure Search extension.

Nie możemy powiedzieć, czy ten produkt jest bezpieczny w użyciu, czy nie. Możemy jednak wskazać, że dobre usługi rzadko wybierają takie metody na pokazanie swoich dzieł. Jeśli nie jesteś zadowolony z powodu nagłej zmiany wyszukiwarki oraz strony domowej, jedyną opcją na przywrócenie poprzednich opcji jest szybkie usunięcie wirusa Panda Viewer.

Zalecamy, być dokonał tego z pomocą zaufanego programu antywirusowego takiego, jak ReimageIntego. Upewnij się, by zaktualizować bazę programu, a zobaczysz, że Panda zostanie oznaczony jako potencjalnie niepożądany porywacz przeglądarki. Większość antywirusów rozpoznaje aplikację PandaViewer.exe jako potencjalnie niebezpieczną.

Zrzuty ekranu z oficjalnej strony Search.pandaviewer.comSearch.pandaviewer.com to wyszukiwarka stworzona, by promować dzieła trzecich stron zamiast zapewniać rzetelne wyniki. Bądź ostrożny!

Jeśli Panda Viewer ustawił już adres Search.pandaviewer.com na przeglądarce, powinieneś być ostrożny podczas surfowania po sieci. Zespół NoVirus.uk ostrzega, że ten malware jest w stanie:

 • Ustawiać stronę Search.pandaviewer.com jako domyślną stronę startową oraz wyszukiwarkę;
 • Instalować komponenty utrudniające usunięcie Panda Viewera;
 • Zmieniać wyniki wyszukiwania wprowadzając linki do stron partnerskich. Uważaj, gdyż niektóre z tych stron mogą być niebezpieczne;
 • Nie brać odpowiedzialności za treści promowane przez trzecie strony:

This Software does not provide any representations, guarantees or warranties with respect to security, legality, compatibility and/or harmlessness regarding the installation, upgrade and/or other aspects of any third-party software involved. Any disputes arising thereof shall be settled by the third party, and Banana Summer will assume no responsibility or liability whatsoever.

 • Dodawać śledzące ciasteczka i katalogować dane o użytkowniku;
 • Wyświetlać nadmierną liczbę reklam Panda Viewera;
 • Zwiększać zużycie procesora do niemal 1000% czyniąc system powolnym i podatnym na ataki;

W skrócie, nie zalecamy instalacji tego programu. Wyeliminuj go poprzez użycie programu ochronnego bądź poradnika znajdującego się na końcu artykułu.

Niepożądane aplikacje podróżują po świecie w mylący sposób

Problem z tym niepożądanym programem leży w jego rozmiarze – jest on zbyt mały by mógł zostać wykryty przez programy do automatycznego wykrywania malware – może więc wędrować zabundlowany z programami freeware i shareware i całkowicie niezauważenie instalować się na komputerach.

Zrzut ekranu regulaminu Panda Viewera

Często jest to powodowane faktem, że użytkownicy nie zawsze przeprowadzają instalację jak należy. Często wybierają instalacje szybką zamiast szczegółowej, w taki sposób zezwalając niepożądanym programom na wniknięcie do komputera. By temu zapobiec, zawsze korzystaj z instalacji Zaawansowanej i odznacz domyślnie zaznaczone pola z „Zalecanymi dodatkami”.

Przewodnik po procesie usuwania wirusa Panda Viewer

Jeśli Panda Viewer wniknął do systemu i siłą zmienił ustawienia przeglądarki, upewnij się, by odpowiednio zareagować, uruchamiając antywirusa i resetując zmiany.

Ponieważ aplikacja ta rozpowszechnia się wraz z freeware’ami, może nie być jedynym niepożądanym programem w systemie. Dlatego też zalecamy wykonanie pełnego skanu systemu, by usunąć Panda Viewera wraz z jego kompanami. Następnie musisz usunąć Search.pandaviewer.comze swojej przeglądarki – możesz to zrobić ręcznie, resetując jej ustawienia. Poniżej zaś znajdziesz szczegółowy poradnik usuwania niepożądanej aplikacji.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Search.pandaviewer.com

Usuń Search.pandaviewer.com z rodziny systemu Windows

Tutaj znajdziesz instrukcję, jak pozbyć się Panda Viewera bez konieczności używania dodatkowych programów.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Search.pandaviewer.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Search.pandaviewer.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Search.pandaviewer.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimSearch.pandaviewer.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń wirusa Search.pandaviewer.com z Microsoft Edge

Microsoft Edge może zostać uwolniony od działania Panda Viewera tylko poprzez reset przeglądarki i oczyszczenie jej z podejrzanych wpisów.

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Search.pandaviewer.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Search.pandaviewer.com z Mozilla Firefox (FF)

Napraw Mozillę w następujący sposób:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Search.pandaviewer.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Search.pandaviewer.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Search.pandaviewer.com z Google Chrome

Program ten może nie dawać się usunąć z Google Chrome’a nawet po eliminacji wirusa. W takim wypadku skorzystaj z poniższych kroków:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Search.pandaviewer.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Search.pandaviewer.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Search.pandaviewer.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Search.pandaviewer.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Search.pandaviewer.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Search.pandaviewer.com i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach