Usuń wirusa Losers (Poradnik usuwania wirusów) - Zawiera Kroki Odszyfrowywania

Instrukcja usuwania wirusa Losers

Czym jest Wirus ransomware Losers?

Cyberprzestępcy rozpoczeli rozpowszechnianie ransomware'a Losers

Pliki zaszyfrowane przez wirusa ransomware Losers

Ransomware Losers to świeżo odkryty, szyfrujący pliki malware, korzystający z wyrafinowanego algorytmu szyfrującego, by blokować różne rodzaje plików przechowywane na komputerze ofiary. By uniemożliwić użytkownikom ich otwarcie, malware to dodaje plikom rozszerzenie .losers.

Zgodnie z najświezszymi danymi, wirus Losers może być najświeższym członkie rodziny ransomware Cry36. Plik wykonawczy malware'a został zauważony podzas rozpowszechniania się wraz z darmowym programem do nagrywania DVD znanym jako Burn4Free. Wirus może się też rozpowszechniać na inne sposoby.

Poza szyfrowaniem plików, Losers wywołuje też kilka zmian systemu, modyfikuje Rejestr Windows, tworzy nowe pliki lub pobiera inną, złośliwą zawartość. Może też wykorzystywać sporą liczbę RAMu oraz mocy procesora. Z tego powodu omputer staje się powolny, programy mogą przestać działać prawidłowo, a przeglądarka może zacząć otwierać podejrzane witryny.

Tak, jak inne infekcje typu ransomware, Losers dostarcza instrukcje odzyskiwania danych i domaga się zapłaty okupu. Obecnie, wirus pobiera plik HOWTODECRYPTFILES.txt. Wysokość okupu jest nieznana. Eksperci z Bedynetu nie zalecają trzymania się instrukcji od hakerów.

Prawda, zapłata okupu może prowadzić do straty pieniędzy. Cyberprzestępcy nie są ludźmi godnymi zaufania i mogą nie posiadać działającego narzędzia do deszyfrowania. Nawet, jeśli takie mają, nie ma gwarancji, że dotrzymają oni obietnicy i udostępnią je po otrzymaniu od Ciebie opłaty w Bitcoinach. Z tego powodu zamiast przyjęcia oferty kryminalistów, zalecamy usunięcie Losers.

Niestety, eliminacja malware nie pomoże Ci odzyskać plików. Jednak, po usunięciu Losers z pomocą FortectIntego lub innej aplikacji do tego przeznaczonej, możesz być w stanie przywrócić pliki z kopii zapasowych lub za pomocą alternatywnych metod odzyskiwania.

Atak wirusa ransomware LosersPo ataku, wirus ransomware Losers zostawia rozszerzenie pliku .losers wszystkim obrazkom, audio, wideo i innym plikom

Naucz się, jak ochronić komputer przed malware

Użytkownicy informują, że podejrzana aktywność na ich komputerach zaczęła się po instalacji programu Burn4Free pozwalającego na wypalanie płyt DVD. Program ten dostarcza sporą liczbę crapware'u na komputer, wliczając w to Losers. Z tego powodu użytkownikom zaleca się ostrożność względem pobierania freeware. Zawsze korzystaj z zaufanego źródła pobierania i monitoruj proces instalacji, by odrzucić instalaję „opcjonalnych programów”.

Hakerzy jednak rzadko polegają tylko na jednej metodzie dystrybucji. Powinieneś być świadom, ża malware może dostać się do systemu, gdy Ty:

 • otwierasz złośliwy załącznik mailowy;
 • pobierasz nielegalnie oprogramowanie, filmy, muzykę lub inną zawartość;
 • klikasz na wyładowane malwarem reklamy;
 • pozostawiasz niezaktualizowane oprogramowanie i system;
 • pobierasz aktualizacje lub programy wyświetlające się w wyskakujących okienkach.

Z tego powodu, by unikać wirusów ransomwarem musisz uważać na swoje działania i kliknięcia. Miej na uwadze, że przestępcy posiadają wysokie umiejętności związane z inżynierią socjalną. Z tego powodu złośliwe załączniki mogą wyglądać jak prawdziwe dokumenty wysyłane z wiarygodnych przedsiębiorstw. Hakerzy mogą korzystać też z nazw deweloperów cieszących się dobrą opinią oraz rozsyłać złośliwe wpissy na torrentach, sieciach P2P oraz podobnych serwisach udostępniających pliki.

Jednak by wzmocnić bezpieczeństwo Twojego komputera, powinieneś też zainwestować w odpowiednie oprogramowanie antywirusowe. Ważna jest też jego regularna aktualizacja, aby zminimalizować ryzyko ataku. Takie oprogramowanie nie jest jednak wszechmogące. Malwarre wciąż może dostać się do komputera, jeśli tylko nie jesteś ostrożny. Warto mieć kopie zapasowe.

Właściwy sposób na skasowanie wirusa ransomware Losers z komputera

Infekcje komputerowe typu ransomware to jedne z najbardziej ryzykownych zagrożeń, z jakimi możesz się spotkać w sieci. Z tego powodu usunięcie Losers wymaga fachowej opieki. Na szczęście nie musisz zanosić komputera do najbliższego serwisu komputerowego. Wszystko, co musisz zrobić, to instalacja FortectIntego, Malwarebytes lub podobnej aplikacji i pozbycie się wirusa z jej pomocą.

Wirus może blokować te narzędzia. Jednakże, możesz wyłączyć go uruchamiając komputer w Trybie Awaryjnym, lub z pomocą Przywracania Systemu. Poniższe instrukcje pokażą Ci, jak bezproblemowo usunąć wirusa Losers. Trzymaj się twgo, co jest w nich napisane.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Losers

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Jeśli nie możesz uruchomić automatycznej eliminaccji Losers odpowiednim oprogramowaniem, uruchom koputer w Trybie Awaryjnym z Obsługą Sieci.

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Usuń Losers korzystająć z System Restore

Przywracanie Systemu może pomóc wyłączyć wirusa i uruchomić jego automatyczną eliminację:

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Losers. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program FortectIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Losers

Bonus: przywróć swoje dane

Poradnik zaprezentowany powyżej powinien pomóc ci w usunieciu oprogramwania Losers z twojego komputera. Celem przywrócenia zaszyfrowanych danych prosze skorzystaj z dokladnego poradnika przygotowanego przez naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa usunwirusa.pl

Na cchwile obecną oficjalny dekrypter nie został jeszcze wydany. Nie ma więc sposobu na odzyskanie plików bez zapłacenia okupu. Jednak, nie powinieneś myślec o okupie jako o opcji do odzyskania plików. Po usunięciu ransomware powinieneś użyć jednej z alternatywnych metod przedstawionych poniżej:

Jezeli twoje pliki zostaly zaszyfrowane przez Losers mozesz skorzystac z podanych metod aby je przywrocic

Data Recovery Pro może pomóc odzyskać kilka plików z rozszerzeniem .losers

Data Recovery Pro to profesjonalny program, który może pomóc odzyskać niektóre z zaszyfrowanych plików. Jednak był on stworzony do odzyskiwania uszkodzonych plików po zniszczeniu systemu.

 • Pobierz Data Recovery Pro;
 • Zapoznaj się z nastepującymi krokami Data Recovery a nastepnie zainstaluj program na swoim komputerze.
 • Uruchom go a nastepnie przeskanuj swoj zaszyfrowany komputer w poszukiwaniu Losers.
 • Przywróć je

Poprzednie Wersje systemu mogą wesprzeć w dostaniu się do indywidualnych plików

Jeśli Przywracanie Systemu było uruchomione przed atakiem ransomware, możesz skopiować najważniejsze pliki korzystając z tych kroków:

 • Znajdź zaszyfrowany plik, który chcesz przywrócić i kliknij na nim prawym przyciskiem myszy
 • Wybierz “Properties” a nastepnie przejdz do zakladki “Previous versions”
 • Tutaj sprawdz dostepne kopie pliku w “Folder versions”. Powinienes wybrac wersje ktora cie interesuje i kliknac przycisk przywracania “Restore”

ShadowExplorer może pomóc, jeśli Losers nie usunął ukrytych wersji plików

Aby odzyskać pliki z pomocą ShadowExplorera, musisz się upewnić, że ukryte kopie podanych plików nie zostały usunięte. 

 • Pobierz Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • W odniesieniu do manadzera instalacji Shadow Explorer po prostu postepuj z pozostalymi krokami instalacji.
 • Uruchom program, przejdz przez menu a nastepnie w górnym lewym roku kliknij dysk z zaszyfronwanymi danymi. Sprawdz jakie wystepuja tam foldery
 • Kliknij prawym przyciskiem na folder ktory chcesz przywrocic i wybierz “Export”. Nastepnie wybierz gdzie chcesz go skladowac.

Dekryptor Losers nie jest jeszcze dostępny.

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Losers i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach