Usuń wirusa PowerWare (Poradnik usuwania) - Ostatnia aktualizacja, sie 2016

Instrukcja usuwania wirusa PowerWare

Czym jest Wirus PowerWare?

Czego mogę się spodziewać po wirusie PowerWare?

PowerWare jest kolejna zlosliwa aplikacja, ktora zakwalifikowala sie do kategorii zlosliwego oprogramowania. Program rozpowszechnia sie korzystajac z podobnej drogi co wirus Locky tak wiec mozesz zostac zainfekowany ta aplikacja zaraz po pobraniu bezpiecznie wygladajacego zalacznika, ktory sam o sobie twierdzi ze pochodzi o twojego szefa. Najczesciej jest to po prostu wiadomosc spam ktora zawiera podejrzany kod ktory zostaje aktywowany niemalze natychmiast po tym jak otworzysz plik w formatu programu Word czy tez inne makro. ZLosliwy kod pobiera komponenty oprogramowania PowerWare a nastepnie uruchamia je. Raz uzyty wirus infekuje niemalze caly system – jest on w stanie znalezc i zaszyfrowac wszystkie wazne pliki korzystajac z powaznego algorytmu szyfrujacego. Jak tylko zakonczysz proces szyfrowania zoabczysz pliki FILES_ENCRYPTED-READ_ME.HTML ktory pojawi sie niemalze w kazdym folderze w ktorym dane zostaly zaszyfrowane. Notka oprogramowania PowerWare informuje ofiare o tym ze dane zostaly zaszyfrowane i koszt ich przywrocenia wynosi bagatela 500dolarów, jednakze oferta jest wazna tylko przez jakis czas. Jezeli uzytkownikowi nie uda sie zmienic w tym czasie to koszty sie podwajaja, oznacza to koniecznosc zaplaty az 1000 dolarów.

Na szczescie eksperci do spraw bezpieczenstwa ostatnimi czasy odkryli w jaki sposob moze skonfigurowac oprogramowanie PowerWare. Zostalo ono zaprezentowane w polowie czerwca 2016roku. W nawiazaniu do naszych badan udalo im sie stworzyc narzedzie zdolne do odblokowania zaszyfrowanych plikow ze wzgledu na slaby system szyfrowania plikow. Jednakze urzadzenie do deszyfrowania zostalo napisane w kodzie Python ktory wymaga znacznej wiedzy dotyczacej Windows CLI. Jezeli nie mozesz siebie nazwac zaawansowanym uzytkownikiem to powinienes skorzystac z metody usuwania oprogramowania PowerWare ktora udostepniamy ponizej.

Istnieje jeden interesujacy fakt dotyczacy oprogramowania PowerWare. W przeciwienstwie do innych programow ransomware, jest on w stanie szyfrowac dane pochodzace z plikow z rozszerzeniem .tax2013, .tax2014 i tym podobne. Strata tego typu dokuentów moze byc wyjatkowo dotkliwa dla obywateli placacych podatki w Stanach Zjednoczonych dlatego ze sa oni zobligowani do przetrzymywania danych przez okolo 3 lata. Tego typu pliki zawieraja informacje dotyczace podatkow placonych przez rezydentow. Dodatkowo niektore osoby boja sie tego ze straca wazne dokumenty, dlatego tez czasami decyduja sie na wplate celem ich odzyskania. Wysoko polecamy ci NIE robienie tego. Nigdy nie wiesz jakiego rodzaju problemy moga cie spotkac po tym jak otrzymasz kod deszyfrujacy, dlatego tez placenie grzywny autorom tego oprogramowania powinno byc ostatnia rzecza o jakiej pomyslisz. Chcielibysmy cie zachecic do zignorowania komend generowanych przez to oprogramowanie oraz NIE placenie grzywny. Jezeli zdecydowales sie nie placic powinienes czym predzej usunac oprogramowanie PowerWare ze swojego komputera. Mozesz tego dokonac manualnie jednakze wysoko polecamy ci skorzystanie z zabezpieczenie twojego komputera i skorzystanie z automatycznej metody usuwania oprogramowania. W tym celu dobrze bedzie jezeli skorzystasz ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegujacego na twoim komputerze i przeprowadzisz pelny skan systemu. Polecamy ci skorzystanie z oprogramowania FortectIntego

W jaki sposób rozpowszechnia się to oprogramowanie?

Wirus PowerWare moze ukrywac sie na wielu stronach wysokiego ryzyka, jezeli chcesz uniknac ryzyka pobrania go na swoj komputer bez swojej wiedzy to lepiej bedzie jezeli bedziesz unikal klikania na denerwujace reklamy pop-up czy tez banery reklamowe. Dosc czesto reklamy moga cie informowac ze wygrales cos, lub tez jestes szczesliwym uzytkownikiem – najczesciej tego typu reklamy nie maja nic wspolnego z rzeczywistoscia, jest to zwykle oszustwo. Jak juz wczesniej wspomnielismy tego typu oprogramowanie rozpowszechnia sie poprzez email, dosc czesto trafia do folderu spam.

Jezeli twoje urzadzenie zostalo juz zaatakowane przez tego wirusa powinienes czym predzej usunac go ze swojego systemu. Jezeli nie chcesz skorzystac z pomocy oprogramowania dobrze bedzie skorzystac z pelnego poradnika jak poradzic sobie z tym wirusem krok po kroku, zapraszamy na nastepna strone.

W jaki sposób usunąć oprogramowanie PowerWare?

Nie ma zadnej gwarancji odnosnie tego ze pieniadze ktore wplacisz pomoca ci odzyskac twoje pliki. Nigdy nie powinienes ufac cyber przestepcom! JEzeli nie chcesz stracic swoich plikow ani pieniedzy to powinienes usunac wirusa PowerWare tak szybko jak to tylko mozliwe. Jezeli zrobisz to odpowiednio szybko mozesz zatrzymac proces szyfrowania swoich plikow i zaoszczedzic sobie nieprzyjemnosci odzyskiwania swoich danych. Niestety czesto nie masz juz co robic. Jezeli chcesz mozesz skorzystac z jego z tych narzedzi: Photorec, R-studio. Mozesz odzyskac wszelkie swoje dane jezeli posiadasz ich kopie, mozesz je przechowac na telefonie, innym komputerze czy tez dysku twardym, dysku USB czy tez DVD. Zanim podlaczysz jakiekolwiek urzadzenie do swojego komputera to po pierwsze powinienes usunac oprogramowanie PowerWare razem ze wszystkiego jego komponentami.

PowerWare jest dosc zaawansowanym komputerowym zagrozeniem, ktore jest dosc trudne do usuniecia. Jednakze nie polecamy korzystania z manualnego poradnika usuwania tego typu plikow. Dobrze byloby jezeli skorzystasz z automatycznego sposobu usuwania oprogramowania i skorzystasz z oprogramowania takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner. Jezeli jeszcze nigdy nie miales do czynienia z tego typu wirusami to powinienes wiedziec ze sa one w stanie nawet zablokowac sprawdzone oprogramowanei antymalware aby tylko utrzymac sie w twoim systemie. W tym wypadku poradnik ponizej powinien ci pomoc odblokowac twoj program antyszpiegujacy i dokonczysz proces usuwania zloslwiego oprogramowania.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa PowerWare

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Usuń PowerWare korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem PowerWare. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program FortectIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie PowerWare

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed PowerWare i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach