Usuń wirusa Popcash.net pop-up (Darmowy poradnik) - zaaktualizowano, Sty 2021

stworzone przez Gabriel E. Hall - -   Popcash | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Instrukcja usuwania wirusa Popcash.net pop-up

Czym jest Wirus pop-up Popcash.net?

Dlaczego widzę reklamy Popcash?

Popcash.net pop-up virus

Wirus Popcash może uprzykrzać twoje życie, ponieważ ta infekcja komputerowa jest podstępna i prawie niewykrywalna. Jednak właściwe narzędzie antywirusowe może znaleźć i usunąć oprogramowanie reklamowe Popcash, które stale dostarcza użytkownikom duże ilości reklam internetowych. Te reklamy pochodzą z sieci reklamowej Popcash.net i nie polecamy jej ufać.

Może się okazać, że niektóre z tych reklam są mylące i wskazują na niebezpieczne witryny internetowe. Witryny takie mogą być wypełnione niebezpieczną treścią, na przykład linkami prowadząceymi do szkodliwych stron internetowych lub stron pobierania, które mogą stanowić zagrożenie dla komputera.

Lepiej trzymaj się z dala od tych reklam, jeśli chcesz chronić komputer przed przekierowaniami Popcash.net, które mogą skierować cię na niebezpieczną zawartość online. Oczywiście, jeśli tylko zauważysz te reklamy, usuń Popcash.

Nie jest zaskoczeniem, dlaczego ludzie nabierają się na reklamy Popcash.net. Większość z nich jest wypełniona ofertami handlowymi, aktualizacjami oprogramowania, ofertami do udziału w różnych ankietach online, i tak dalej. Niezależnie od tego, jaką reklamę otrzymałeś, należy ją zignorować. Klikanie na takie powiadomienia może stwarzać ryzyko potencjalnie niepożądanych lub nawet złośliwych infiltracji programu.

W większości przypadków wirus pop-up pokazuje alarmowe alerty, które zazwyczaj zgłaszają brak oprogramowania Java, Flash Player, Media Player, Adobe Reader, menedżera pobierania, przeglądarki internetowej lub innych popularnych aktualizacji oprogramowania.

Niestety, są one fałszywe i mogą zainstalować na Twoim komputerze podejrzane programy, takie jak adware lub porywacze przeglądarki. Ale czy zauważyłeś, jak wyglądają niektóre z tych reklam? Powodem, dla którego reklamy te są tak kuszące, jest to, że są one oparte na zainteresowaniach użytkownika, jego wyszukiwaniach i historii przeglądania, pobieraniu, zapytaniach i podobnych informacjach.

Te dane są uznawane za osobiste, niemożliwe do zidentyfikowania, więc ten potencjalnie niepożądany program (PUP) może zbierać je legalnie. Dane takie jak wyszukiwane hasła mogą zawierać pewne dane umożliwiające identyfikację osób, a my zakładamy, że nie chcesz ujawniać ich niektórym niegodnym zaufania programom obsługiwanym przez reklamy, a także ich firmom stowarzyszonym.

Popcash.net pop-up virus

Jak unikać porwania przez Popcash.net?

Nie dziwi fakt, że codziennie ludzie codziennie informują o programach typu adware, porywaczach przeglądarki i innych potencjalnie niechcianych programach. Dzieje się tak, ponieważ zwykle rozprzestrzeniają się one razem z programami freeware i shareware, takimi jak menedżer pobierania, kreator plików PDF, odtwarzacz multimedialny itp., Które codziennie pobierane są przez tysiące osób.

Głównym problemem, dlaczego złośliwe oprogramowanie Popcash i podobne programy mogą dostać się do wnętrza komputerów jest nieuważna instalacja. Jak wiemy, ludzie mają tendencję do wybierania opcji szybkiej instalacji i przyspieszenia tego procesu, klikając ciągle przycisk „dalej”.

Jednak rzadko czytują długie linie instalacji i nieumyślnie akceptują zainstalowanie dodatkowych elementów, które wypełniają wybrane wybrane witryny. W związku z tym zaczynają doświadczać irytujących reklam, przekierowujących do witryn podejrzanych, a nawet niebezpiecznych, utraty informacji nieosobowych itp.

Prawdopodobnie już wiesz, co musisz zrobić, aby uniknąć infekcji komputerowych, takich jak wirus pop-up. Musisz postępować zgodnie z następującymi krokami:

 • Wybierz opcję instalacji zaawansowanej lub Instalacji niestandardowej podczas instalacji freeware;
 • Przeczytaj uważnie każde powiadomienie, o którym mówi się w programie, który chcesz zainstalować;
 • Usuń zaznaczenia obok opcji „opcjonalne pliki do pobrania”, na przykład dodatki, wtyczki, paski narzędzi i rozszerzenia.

Jeśli podejrzewasz, że zostałeś już ofiarą porwania Popcash, nie marnuj czasu i sprawdź przewodnik usuwania Popcash poniżej.

Instrukcje przedstawiające sposób usuwania reklam Popcash

Omawiane reklamy nigdy nie powinny być ufane, ponieważ promują fałszywe aktualizacje, które w rzeczywistości są bezużytecznymi programami. Jeśli nie chcesz pobierać innej aplikacji typu adware, porywacza i podobnych PUP do swojego komputera, powinieneś trzymać się z dala od nich.

Najprostszym sposobem na usunięcie problemu jest wyeliminowanie jego przyczyny. W takim przypadku należy usunąć wirusa Popcash. Niestety, nie możemy podać dokładnej nazwy programu powodującego te reklamy na komputerze, ponieważ na komputerze jest więcej niż jeden program reklamowy, dostarczający ofiarom Popcash.

Aby uniknąć konieczności usuwania wymaganych elementów systemu i całkowitego przeinstalowania komputera, należy uruchomić pełne skanowanie systemu przy użyciu renomowanego programu antyspyware lub postępować zgodnie z instrukcjami podanymi poniżej. Jeśli po wykonaniu tych czynności nadal widzisz te reklamy, zalecamy wybranie automatycznej metody usuwania.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Popcash.net pop-up

Usuń Popcash.net pop-up z rodziny systemu Windows

WAŻNE. Przejrzyj instrukcje podane poniżej i sprawdź poszczególne foldery plików, które dotyczą Popcash. Zaleca się usunięcie wszystkich podejrzanych aplikacji i składników przeglądarki, których nie pamiętasz instalacji lub dodania do systemu.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Popcash.net pop-up oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Popcash.net pop-up lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Popcash.net pop-up z systemu Mac OS X

UWAGA. Usuń wszystkie podejrzane aplikacje i dodatki do przeglądarki, które są dla ciebie nieznane. Jeśli nie pamiętasz instalacji niektórych programów lub składników przeglądarki lub jeśli nie są to pliki, które początkowo należą do systemu lub przeglądarek internetowych, pozbądź się ich.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimPopcash.net pop-up czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń wirusa Popcash.net pop-up z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Popcash.net pop-up powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Popcash.net pop-up z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Popcash.net pop-up oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Popcash.net pop-up. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Popcash.net pop-up z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Popcash.net pop-up oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Popcash.net pop-up. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Popcash.net pop-up z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Popcash.net pop-up i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Popcash.net pop-up. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Popcash.net pop-up i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach