Usuń wirusa PC Clean Maestro (Poradnik usuwania)

Instrukcja usuwania wirusa PC Clean Maestro

Czym jest Wirus PC Clean Maestro?

PC Clean Maestro Cleaner – czy powinienem polegać na tym narzędziu?

PC Clean Maestro jest wirusem, ale nie jest wirusem, jednakze uzytkownicy ktorzy mieli z nim stycznosc dosc czesto nazywaja go w ten sposob. W rzeczywistosci ten program do optymalizacji twojego komputera jest reklamowy jako narzedzie do twojego komputera, które to ma go oczyscic, ale takze zabezpieczyc przed wplywem zloslwiego oprogramowania.

Jednakze nasi eksperci w dziedzinie bezpieczenstwa watpia w skutecznsoc tego oprogramowania i czasami nazywaja go falszywym oprogramowaniem. Aplikacja przenika do komputera w formie pliku PCCUM.exe i czasami nie pojawia sie nawet w menu dodaj/usun programy w panelu sterowania, uzytkownicy dosc czesto skarza sie na to ze nie sa w stanie usunac tego oprogramowania z komputera, mimo ze wcale nie chca z niego korzystac.

Jezeli chcialbys usunac ten program i nie jestes zainteresowany jego modulem operacyjnym po prostu przejdz na dol gdzie przygotowalismy poradnik usuwania aplikacji PC Clean Maestro.

Tego rodzaju oprogramowanie do optymalizacji twojego komputera moze zostac zainstalowane na twoim komputerze za twoja zgoda, ale takze bez twojej wiedzy, najczesciej ma to miejsce kiedy oprogramowanie stanowi jedna calosc z kilkoma innymi darmowymi aplikacjami.

Wyglada na to ze nie ma znaczenia to czy jest to ryzyko czy tez nie to tego typu programy optymalizacyjne moga zaczac wyswietlac komunikaty oraz ostrzezenia proszac uzytkownika o naprawde komputera. Najczecsiej mowia o slabych punktach systemu ktore zostaly odnalezione i wrecz koniecznosci jak najszybszego oczyszczenia twojego komputera.

Badacze szkodliwych programow maja podejrzenie odnosnie tego ze tego typu oprogramowanie moze korzystac z niesprawiedliwych taktyk do przekonania ludzi do zakupu pelnej wersji tego oprogramowania nawet za cene pokazywania nieprawdziwych pozytywnych skanow systemu.

Dlatego tez nie polecamy ci zaufania tego typu aplikacjom, duzo lepiej je usunac chociazby przy pomocy oprogramowania FortectIntego które to skutecznie wyczysci twoj komputer. Polecamy tego typu narzedzie nie tylko dlatego ze moze optymalizowac twoj komputer, ale takze moze usuwac wirusy i szkodliwe oprogramowanie z twojego systemu.

W jaki sposób tego typu oprogramowanie moglo przeniknac do komputera bez twojej wiedzy?

Tego typu aplikacja wykorzystuje dosc rozbudowane metody jezeli chodzi o przenikanie do komputera uzytkownika. Jezeli nagle zaczniesz otrzymywac bardzo wiele reklam od PC Clean Maestro ktore to beda namawiac cie do naprawy twojego komputera mimo tego ze nic nie pobierales to prawdopodobnie zaczniesz sie zastanawiac czy twoj komputer nie jest zainfekowany.

Nie martw sie – oznacza to ze po prostu na twoj komputer przeniknelo oprogramowanie do ''optymalizacji'' oprogramowania razem z programem chociazby takim jak Air Installer. Mowiac ''przemiescilo sie z nim'' mamy na mysli to ze tego typu narzedzie moglo zostac tobie zaoferowane podczas instalacji innego oprogramowania.

Zawsze polecamy korzystanie z opcji instalacji zaawansowanej czy tez instalacji uzytkownika celem sprawdzenia czy inne dodatkowe programy nie zostaly dodane do tego typu sciagnietego oprogramowania.

Jezeli tak to powinienes je odznaczyc. W wiekszosci przypadkow tego typu dodatkowe aplikacje sa po prostu potencjalnie niechcianym oprogramowaniem i nie sa w zaden sposob uzyteczne.

Instrukcje dotyczące usuwania oprogramowania PC Clean Maestro Cleaner

Podejrzany system optymalizacji dosc czesto nie jest w stanie poprawic dzialania komputera czy tez poprawic skutecznosci jego dzialania tak wiec wysoko polecamy zapoznac sie opiniami na temat tego oprogramowania zanim podejmiesz decyzje o zakupie jego licencji.

Mowiac o narzedziach do optymalizacji oprogramowania musimy dodac ze istnieja setki roznego rodzaju falszywych narzedzi dostepnych w internecie. Celem usuniecia oprogramowania PC Clean Maestro polecamy korzystanie z automatycznego oprogramowania czy tez instrukcji przygotowanej przez nas ponizej.

Dodatkowo polecamy sprawdzenie folderu CompuClever na twoim komputerze i postaranie sie znalezc tam opcji deinstalacji. Pelna instrukcje usuwania oprogramowania PC Clean Maestro znajdziesz ponizej.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa PC Clean Maestro

Odinstaluj z systemu Windows

Po pierwsze powinienes przejsc do sekcji Program Files znajdujacej sie na dysku C i znalezc tam folder CompuCleber. Tutaj poszukaj PC Clean Maestro i poszukaj tam opcji usuwania plikow – pliku uninstall.exe. Jezeli plik sie tam znajduje to uruchom go i program powinien automatycznie sam sie odinstalowac. Mozesz takze skorzystac z instrukcji przygotowanej ponizej i odinstalowac go poprzez Panel Sterowania. Jezeli nie mozesz go tam znalezc to pewnie dosc trudno usunac go manualnie. W tym wypadku lepiej bedzie skorzystac z automatycznego sposobu usuwania oprogramowania.

Aby usunąć Wirus PC Clean Maestro z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z Wirus PC Clean Maestro (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się PC Clean Maestro i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach