Skala niebezpieczeństwa:  
  (63/100)

Usuń wirusa Memz (Instrukcj usuwania) - Darmowy poradnik

stworzone przez Lucia Danes - - | Rodzaj: Trojany

Wirus Memz to zrobiony na zamówienie trojan stworzony dla jednej osoby, ale malware wyciekło do sieci

Wirus Memz 

Wirus Memz to trojan pierwotnie napisany przez Leurak'a, jako malware stworzone przez widza  dla youtubera Danooct1, które jest swobodnie dystrybuowane online . Z powodu tego rozprzestrzeniania się w Internecie i niszczycielskiej aktywności, zyskał on sławę i popularność. Jest to niebezpieczne malware, które uruchamia wiele ładunków payload i wykorzystuje je jeden po drugim. Chociaż wyświetla on internetowe memy, ten trojan to nie żart i może uszkodzić komputer, ponieważ nowsza wersja trojana Memz jest szczególnie destrukcyjna i po uruchomieniu na fizycznym urządzeniu przepisuje system operacyjny bez możliwości cofnięcia tych zmian .To trojan, który może wprowadzić znaczące zmiany na zainfekowanym urządzeniu, a nawet uzyskać dostęp lub wykraść dane przechowywane na komputerze. Takie malware po wstępnej infiltracji może zainstalować dodatkowe programy na PC.

Istnieją co najmniej dwie wersje trojana MEMZ: jedna jest wersją nieszkodliwą, której ludzie używają dla zabawy. Ta wersja dostarcza memy i nie uruchamia żadnych szkodliwych ładunków payload. Wersja malware jest tą, która wpływa na główny rekord rozruchowy i jest niebezpieczna, ponieważ trojan może sprawić, że korzystanie z komputera będzie niemożliwe, kiedy uruchomione zostaną niewłaściwe skrypty.

Nazwa Wirus Memz 
Typ Trojan
Oryginalnie utworzony jako stworzone przez widza malware dla youtubera
Główne zagrożenie Może trwale usunąć wszystkie dane z komputera
Symptomy Uruchamia różne procesy, dostarcza okna pop-up, powoduje awarie systemu, wyświetla internetowe memy i żarty. Uruchamia restart systemu i wprowadza zmiany systemowe
Dystrybucja E-maile ze spamem, zainfekowane pliki, inne malware
Eliminacja Skorzystaj z oprogramowania zabezpieczającego lub narzędzia anty-malware i usuń wirusa MEMZ

Wirus Memz został pierwotnie stworzony w celach rozrywkowych, ale złośliwe podmioty opanowały skrypt i osoby te zdołały rozprzestrzenić wiele innych jego wariantów online. Obecnie trojan posiada złośliwe wersje, które dystrybuowane są w Internecie i mogą być wyjątkowo złośliwe i szkodliwe.

Wirus Memz wykorzystuje wysoce złożone i unikalne ładunki payload oraz aktywuje je wszystkie jeden po drugim. Pierwsze skrypty nie są aż tak szkodliwe, ale malware uruchamia kilka programów, by wprowadzić zmiany w systemie i zapewnić ich trwałość. Jednakże najbardziej szkodliwy jest ostateczny ładunek, ponieważ może prowadzić do trwałego uszkodzenia i sprawić, że komputer stanie się całkowicie bezużyteczny.

Wirus Memz wykazuje tylko kilka symptomów, które użytkownik może zauważyć:

 • automatyczne wyniki wyszukiwania w Internecie dla niepokojących rzeczy,

 • niespodziewanie otwierające i zamykające się programy i aplikacje,

 • zmieniający i poruszający się kursor myszki,

 • dziwne błędy, awarie systemu.

Trojan Memz potrafi uszkodzić komputer lub rozprzestrzenić więcej malware na już zainfekowanym komputerze. Powoduje odwracanie kolorów ekranu co sekundę, otwieranie i zamykanie różnych okien w przeglądarce internetowej, tworzenie efektu tunelu i inicjowanie ponownego uruchamiania urządzenia.

Trojan Memz
Wirus MEMZ to trojan, który pokazuje różne internetowe memy i czasami uważany jest za żart, a nie za wirusa. To niszczycielski trojan, który powinien być potraktowany poważnie.

Kiedy wirus wprowadzi potrzebne zmiany i zainfekuje komputer, możesz napotkać niezliczone okna pop-up pojawiające się na ekranie, które pokazują internetowe memy i losowe zdjęcia. Wirus Memz może przejąć kontrolę nad twoim ekranem za pomocą tych wszystkich treści, ale bardziej szkodliwą funkcją jest nadpisywanie dysku twardego. Trojan może mieć wpływ na twój główny rekord rozruchowy.

Kiedy komputer nie może uruchomić systemu operacyjnego, wirus Memz wyświetla taki komunikat:

Twój komputer został zniszczony przez trojana MEMZ. A teraz ciesz się kotem Nyan…

Wirus Memz pokazuje nawet animację i odtwarza dźwięki memu. Ten trojan jest zagrożeniem dla komputera i zakłóca działanie systemu, ale może także zainstalować ransomware i inne cyber-zagrożenia oraz uruchamiać dodatkowe programy i skrypty. Z tego powodu powinieneś jak najszybciej zareagować, by usunąć trojana zanim będzie za późno.

Powinieneś usunąć wirusa Memz z komputera po napotkaniu symptomów wskazujących na jakąkolwiek infekcję malware i wyczyścić komputer korzystając z narzędzi anty-malware. To najlepsze rozwiązanie w przypadku każdej z wersji tego trojana. Jednakże destrukcyjny wariant trojana nadpisuje pierwsze 64kb dysku rozruchowego, więc musisz użyć rozruchowego nośnika odzyskiwania, takiego jak dysk instalacyjny systemu Windows. W ten sposób możesz odzyskać system, jak zalecają eksperci .

W innych przypadkach zastosuj automatyczne narzędzie anty-malware i całkowicie przeskanuj urządzenie w celu właściwego usunięcia wirusa Memz. Za pomocą takich narzędzi możesz także usunąć uszkodzenia spowodowane przez wirusa, które mogą wpływać na wydajność i szybkość twojego komputera w przyszłości. W celu podwójnego sprawdzenia, zainstaluj Reimage Reimage Cleaner Intego i upewnij się, że nie pozostały żadne ślady.

Niszczycielski trojan Memz

Trojany zazwyczaj dystrybuowane są poprzez e-maile ze spamem lub online, przez złośliwe podmioty

W większości przypadków zagrożenia takie, jak to malware, dostają się do systemu z e-maili za pośrednictwem zainfekowanych plików lub bezpośrednich skryptów załadowanych do prawidłowo wyglądających powiadomień. Takie e-maile mogą wyglądać jak wiadomości od obsługi klienta lub usług wysyłkowych, ponieważ e-maile tego typu są częste, dlatego że obecnie ludzie często robią zakupy online.

Niestety, popularne rodzaje i nazwy dobrze znanych firm lub usług pomagają skłonić użytkowników do otwarcia e-maila i załączonego pliku, który zawiera złośliwe makra lub bezpośredni ładunek payload z wirusami. Jedyne, co użytkownik musi zrobić, by uruchomić trojana lub ransomware, to otworzyć na komputerze pobrany plik.

Jednak takie złośliwe zagrożenia mogą być dostarczane przez same złośliwe podmioty, ponieważ przestępcom udało się dostarczyć je online za darmo na różne platformy i fora dark webu. Ofiary mogą więc zostać dotknięte podczas bardziej ukierunkowanych ataków. Zwracaj szczególną uwagę na e-maile oraz treści, które odwiedzasz, na które klikasz i które możesz napotkać w sieci, by uniknąć cyberinfekcji w przyszłości.

Zakończ działanie trojana Memz i usuń uszkodzenia, inne programy i pliki

Ponieważ to malware klasyfikowane jest jako trojan, pojawia się ono na komputerze zupełnie znikąd i może uruchamiać różne procesy oprócz typowych zmian systemowych i funkcji, które mogą zostać zauważone przez ofiarę. Niezależnie od tego, którą z wersji tego trojana posiadasz, całkowite usunięcie wirusa Memz jest kluczowe dla systemu.

Pamiętaj, aby usunąć wirusa Memz tak szybko, jak to możliwe, aby uniknąć uszkodzeń, a komputer ponownie stanie się wolny od wirusów. Zalecamy korzystanie z profesjonalnych narzędzi anty-malware i poleganie na zaufanych źródłach, z których pobierane są te programy. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, skorzystaj z Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes, a następnie dokonaj ponownego sprawdzenia.

 

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Memz:

Usuń Memz korzystająć z Safe Mode with Networking

Aby całkowicie usunąć wirusa Memz możesz potrzebować dodatkowej pomocy, dlatego skorzystaj z trybu awaryjnego z obsługą sieci, a następnie przeskanuj komputer za pomocą programu anty-malware

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Memz

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage Reimage Cleaner Intego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Memz.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń Memz korzystająć z System Restore

Funkcja Przywracanie systemu może pomóc cofnąć zmiany, które wprowadził ten trojan

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Memz. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage Reimage Cleaner Intego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Memz

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Memz i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

O autorze

Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-memz-virus.html

Poradniki w innych językach