Usuń wirusa Master (Instrukcj usuwania) - Ostatnia aktualizacja, lip 2017

Instrukcja usuwania wirusa Master

Czym jest Wirus Master?

Złośliwy oprogramowanie Master jest kolejnym tworem pochodzącym od BTCWare

Wirus Master jest złośliwym oprogramowaniem stworzonym przez autorow innego zlosliwego oprogramowania o nazwie BTCware ransomware . Zlosliwy plik jest w stanie szyfrowac twoje pliki i dodawac do nich rozszerzenia jak to ma miejsce w postaci innych plikow. Zlosliwy program modyfikuje pliki poprzez zmiane ich struktury poprzez specyficzny algorytm ich szyfrowania korzystajac z publicznego klucza jak tylko procedura sie zakonczy pliki moga zostac przywrocone z pomoca prywatnego klucza. Zlosliwe oprogramowanie jest znane z korzystania z nastepujacych rozszerzen do oznaczania zaszyfrowanych przez siebie plikow:.[niga@westcost.xyz].master. Zaraz po zaszyfrowaniu wszystkich plikow plikow wirus pozostawia notke o nazwie !#_RESTORE_FILES_#!.inf na pulpicie, gdzie czytamy (w wolnym tlumaczeniu):

[CO SIĘ STAŁO]
Wszystkie wazne pliki z twojego komputera zostaly zaszyfrowane ze wzgledu na dzialanie ochronne na twoim komputerze. Jezeli chcesz je odzyskac prosze napisz do nas wiadomosc email na adres: BM-NBM1DiE52wgzUUnzcRPwjMjPEcV4qfpr@bitmessage.ch lub makedonskiy@gmx.com
Bedziesz musial zaplacic za deszyfrowanie plikow w walucie Bitcoin. Cena zalezy od czasu w jakim sie do nas zglosisz:

Oprogramowanie Master
Złośliwy program poisiada takze opcje darmowego deszyfrowania plikow. Jednakze nie zawsze autorzy tego typu oprogramowania oferuja takie rzeczy – po prostu testuja narzedzie deszyfrujace i daja uzytkownikowi szanse odzyskania do 3 plikow ktore zajmuja mniej niz 1Mb pamieci. Nie ma prawie w ogole szans na odzyskanie wszystkich swoich plikow po tym jak wirus przeniknie do komputera ofiary, nastepuje pojawienie sie duzej ilosci procesow a jeden z nich bedzie odpowiedzialny za usuniecie kopii shadow . Zaraz po tym jedyna droga do odzyskania twoich plikow bedzie skopiowanie ich z kopii zapasowych. Niestety nie wiele uzytkownikow je robi, jednakze powinni zrozumiec ich wage zanim bedize za pozno. Jezeli twoje pliki zostana zaszyfrowane sugerujemy ci natychmiastowe usuniecie wirusa z pomoca narzedzi do usuwania zlosliwego oprogramowania takiego jak np FortectIntego. Prosze nie usuwaj oprogramowania Master na wlasna reke poniewaz mozesz dosc latwo zainfekowac swoj komputer zlosliwymi plikami. Pozostawiajac je na komputerze narazasz sie na ryzyko.

Wirus MAsterOprogramowanie Master dodaje do zaszyfrowanych plikow rozszerzenie .master i pozostawia notkę o nazwie !#_RESTORE_FILES_#!.inf

Dystrybucja wirusów opartych na BTCware

Zanim usuniesz ze swojego komputera wirusa Master powinienes dokonczyc czytanie artykulu gdzie dowiesz sie w jaki sposob nalezycie usunac wirusa z twojego komputera. Jednakze co jest wazne to to ze powinienes miec wiedze na temat tego w jaki sposob rozpowszechnia sie zlosliwe oprogramowanie. Majac ja bedzie ci latwiej usuwac ataki zlosliwego oprogramowania. Zlosliwe wirusy sa dosc czesto rozpowszechniane w formie spamu. Jezeli chcesz ustrzec sie przed instalacja zlosliwego oprogramowania pochodzacego z wiadomosc email prosze nie otwierac wiadomosci od obcych czy tez od firm czy tez organizji, z ktorymi aktualnie nie masz zadnych interesow. Powinienes trzymac sie z dala od wiadomosci ktore posiadaja przyciagajace oko detale graficzne czy tez staraja sie przekonac cie do otwarcia dokumentow ktore wydaja sie byc wazne (zwroty podatku, podsumowania i tym podobne). Niektore zlosliwe wirusy sa w stanie atakowac uzytkownika korzystajac ze zdalnego pulpitu i moga w ten sposob rozpowszechniac zlosliwe dla ciebie reklamy. Pamietaj prosze o tym aby korzystac z wyjatkowo wyszukanych hasel i trzymac sie z daleka od stron ktore moga byc zainfekowane. Dodatkowo warto pamietac o tym abys pamietal o ochronie twojego komputera poprzez instalacje sprawdzonego oprogramowania.

Usun pliki z rozszerzeniem .master i przywróć zainfekowane pliki

Pierwsza i najwazniejsza zarazem rzecza ktora powinienes zrobic jest niemalze natychmiastowe usuniecie wirusa. Celem usuniecia tego typu zlosliwego oprogramowania z twojego komputera powinienes wykorzystac sprawdzone narzedzie do usuwania plikow. Nasz zespol sugeruje skorzystanie z oprogramowania takiego jak na przyklad FortectIntego lub tez innemu rownie sprawdzonemu oprogramowaniu. Analitycy zlosliwego oprogramowania mowia o tym ze rozszerzenie .master predzej czy pozniej bedzie posiadalo sprawdzone narzedzie do deszyfrowania plikow. Jednakze zanim sie ono pojawi powinienes usunac wirusa Master z twojego komputera korzystajac z poradnika ponizej.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Master

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Postaraj sie usunac zlosliwe oprogramowanie, do tego celu zresetuj swoj komputer do trybu awaryjnego

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Usuń Master korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Master. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program FortectIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Master

Bonus: przywróć swoje dane

Poradnik zaprezentowany powyżej powinien pomóc ci w usunieciu oprogramwania Master z twojego komputera. Celem przywrócenia zaszyfrowanych danych prosze skorzystaj z dokladnego poradnika przygotowanego przez naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa usunwirusa.pl

Odzyskaj swoje pliki korzystajac z jednej z nastepujacych opcji:

Jezeli twoje pliki zostaly zaszyfrowane przez Master mozesz skorzystac z podanych metod aby je przywrocic

Korzystanie z Data Recovery Pro

Skorzystaj z narzedzia Data Recovery Pro – moze ci to pomoc odzyskac twoje pliki z rozszerzeniem .master.

 • Pobierz Data Recovery Pro;
 • Zapoznaj się z nastepującymi krokami Data Recovery a nastepnie zainstaluj program na swoim komputerze.
 • Uruchom go a nastepnie przeskanuj swoj zaszyfrowany komputer w poszukiwaniu Master.
 • Przywróć je

Wykrywacz Avast Decryptor dla BTCWare

Mozesz skorzystac z tego narzedzia celem odzyskania swoich plikow.

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Master i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach