Usuń wirusa LLTP Locker (Darmowe instrukcje) - Poradnik łatwego usuwania

Instrukcja usuwania wirusa LLTP Locker

Czym jest Wirus LLTP Locker?

Wirus LLTP Locker

Hiszpanie powinni zachować duza ostroznosc poniewaz mogli stac sie celem nowego oprogramowania do szyfrowania plikow, pod nazwa LLTP Locker . Specjalisci podejrzewaja ze tego typu zlosliwe oprogramowania pochodzi z szeroko znanego i komentowanego wirusa – VenusLocker. Obecna wersja jest w stanie szyfrowac dane wyszukanym algorytmem w postaci RSA-2048. Ze wzgledu na ten fakt cyber przestepcy nieustannie sa w stanie straszyc uzytkownikow, którzy to spelniaja ich zadania. Interesujace jest to ze tego typu oprogramowanie jest nastawione na dzialanie takze offline. Ten konkretny typ oprogramowania moze wykorzystywac slabe punkty oprogramowania, podobnie jak wirus Spora. Jezeli podejrzewasz ze tego typu problemy moga dotyczyc takze twojego urzadzneia to najwyzszy czas abys przeszedl do usuwania oprogramowania LLTP z pomoca oprogramowania FortectIntego lub tez Malwarebytes, które cechuje doswiadczenie w usuwaniu tego typu zagrozen.

Oryginalna wersja oprogramowania Venus Locker opiera swoje dzialanie o oprogramowanie EDA2 ransomware. Warto wiedziec ze korzysta z algorytmu RSA-2048 do szyfrowania plikow. Jakis czas temu zostala ona umiedzynarodowiona: ostatnimi czasy pojawila sie wersja koreańska, która to ma atakować głównie obywateli Korei Północnej. Podobnie do wirusa Locky czy tez Cerber, Wirus prosi uzytkownikow o wlaczenie ustawien makr poprzez wcisnienie kombinacji klawiszy. Obecnie oprogramowanie LLTP zostalo zaaktualizowane conajniej kilka razy. Teraz oprogramowania dziala w wersji online jak i offline. Jest ono w stanie laczyc sie zdalnie z serwerem celem polaczenia sie z http://moniestealer.co.nf. Pozniej, oprogramowanie LLTP Locker stara sie przekazywac techniczne informacje na temat komputera jak i szczegoly dotyczace uzytkownika.

Kazdy proces szyfrowania plikow nosi za soba problemy zwiazane z szyfrowaniem AES-256 oraz technologia RSA. AES szyfruje twoje dane a nastepnie klucz jest zaszyfrowany z pomoca RSA-2048. Pozniej umieszczamy jest w lokalizacji %UserProfile%\AppData\Local\Temp\tlltpl.tlltpl/. Warto zauwazyc ze pojawiaja sie dwa rozne typy rozszerzen.ENCRYPTED_BY_LLTP oraz .ENCRYPTED_BY_LLTPp w zaleznosci od tego jaki byl format oryginalnego pliku . Niestety oprogramowanie LTTP atakuje roznego rodzaju dokumenty, pliki audio, wideo. Podczas procesu szyfrowania unika specifycznych folderow. Niektóre z nich to Program Files, Program Files (x86), Windows, Windows Portable Devices, Windows PhotoViewer, Windows NT, Windows Media Player, Windows Mail, NVIDIA Corporation, Adobe, IObit, AVAST Software, CCleaner, AVG oraz Mozilla Firefox.

Obraz wirusa LLTP LockerLLTP Locker prosi o pieniądze wzamian za pieniądze - równowartość 200dolarów

Oprocz tego LLTP Locker tworzy dodatkowy folder w lokalizacji %Temp%\lltprwx86\ który to zawiera plik encp.exe. Znajdziesz tam takze dodatkowa kopie wszelkich zainfekowanych plikow z rozszerzeniem .encrypted_by_LLTPp. Pozniej oprogramowanie dziala na zasadzie zwyklego wirusa. Prezentuje ono dwie wersje pliku LEAME.txt, gdzie w jezyku hiszpanskim i angielskim dowiesz sie w jaki sposob odzyska swoje pliki (zazwyczaj wiaze sie to z wplata pieniedzy). Program prosi o wplate 200 dolarow wzamian za twoj dane. Pieniadze powinny zostac wplacone w ciagu 72 godzin. Oszusci komunikuja sie z ofiarami poprzez adres LLTP@mail2tor.com. Mimo tego oprogramowanie malware usuwa kopie woluminów i pozostawia mniej opcji do ich odzyskania, ze swojej strony nie polecamy dokonania platnosci, lepiej usunac oprogramowanie LLTP tak szybko jak to tylko mozliwe.

W jaki sposób rozpowszechnia się to oprogramowanie?

Oprogramowanie rozpowszechnia sie w postaci konia trojańskiego: Trojan.MSIL.Filecoder, Trojan-Ransom.Win32.Crypmod.yiz, Malware.Undefined!8.C (cloud:ccEuRwXLGlN), etc. LLTP.exe jest plikiem wykonywalnym. Jezeli przejecie twojego komputera ma sie udac to plik wykonywalny powinien bycc umieszczony w archiwum rar o nazwie invoice lub jako inny wazny z pozoru dokument, który otworzysz. Exploity i inne znane formy zlosliwego oprogramowania moga byc takze podatne na ataki. Najczesciej atakuja one slabe strony internetowe w zaden sposob niezabezpieczone. Z powodzeniem mozesz obnizyc ryzyko ataku na twoj komputer poprzez zainstalowanie sprawdzonego oprogramowania antywirusowego celem usuniecia oprogramowania LLTP.

Kroki usuwania oprogramowania LLTP Locker

Oprocz tego jak groznie wyglada tego typu oprogramowanie nie powinienes panikowac. Po pierwsze: uruchom menadzera zadan z pomoa kombinacji klawiszy shit+ctrl+esc i zakoncz proes LLTP.exe i inne podejrzane, których nie uruchamiales sam i nie sa procesami systemowymi . Nastepnie przejdz do usuwania zlosliwego oprogramowania z pomoa sprawdzonego skanera. Jezeli program ugnie sie pod presja antywirusa i zamknie to skorzystaj z ponizszej instrukcji celem przejecia pelnej kontroli nad urzadzeniem. Wez pod wuage to ze nie ma jeszcze narzedzia do deszyfrowania plikow po przejsciu wirusa LLTP Locker, jednak wez pod uwage sugerowany przez nas metody, które moga byc calkiem przydatne. Zauwaz ze dane ktore zostaly zaszyfrowane mozesz odzyskac dopiero po calkowitym usunieciu zlosliwych aplikacji.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa LLTP Locker

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Postepuj zgodnie z nastepujacymi krokami i przejdz do uruchomienia trybu awaryjnego celem kontynuacji usuwania oprogramowania LLTP Locker.

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Usuń LLTP Locker korzystająć z System Restore

Przywracanie systemu jest kolejna opcja, której mozesz sprobowac jezeli wspomniane wyzej metody nie zadziałają.

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem LLTP Locker. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program FortectIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie LLTP Locker

Bonus: przywróć swoje dane

Poradnik zaprezentowany powyżej powinien pomóc ci w usunieciu oprogramwania LLTP Locker z twojego komputera. Celem przywrócenia zaszyfrowanych danych prosze skorzystaj z dokladnego poradnika przygotowanego przez naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa usunwirusa.pl

Jezeli twoje pliki zostaly zaszyfrowane przez LLTP Locker mozesz skorzystac z podanych metod aby je przywrocic

Metoda Data Recovery Pro

Program zostal stworzony nie tylko do odzyskiwania uszkodzonych plikow czy tez tych, które zostały utracone. Jednakze warto  wiedziec ze nie zawsze jest w stanie pomoc ci jezeli mocny wirus zainfekowal twoj komputer.

 • Pobierz Data Recovery Pro;
 • Zapoznaj się z nastepującymi krokami Data Recovery a nastepnie zainstaluj program na swoim komputerze.
 • Uruchom go a nastepnie przeskanuj swoj zaszyfrowany komputer w poszukiwaniu LLTP Locker.
 • Przywróć je

Opcja przywracania systemu Windows

Ta metoda zawiera więcej czasu jednakze moze ci sie przydac jezeli chodzi o odzyskiwanie niektórych plików.

 • Znajdź zaszyfrowany plik, który chcesz przywrócić i kliknij na nim prawym przyciskiem myszy
 • Wybierz “Properties” a nastepnie przejdz do zakladki “Previous versions”
 • Tutaj sprawdz dostepne kopie pliku w “Folder versions”. Powinienes wybrac wersje ktora cie interesuje i kliknac przycisk przywracania “Restore”

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed LLTP Locker i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach