Skala niebezpieczeństwa:  
  (99/100)

Wirus LLTP Locker. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

stworzone przez Julie Splinters - - | Rodzaj: Ransomware

 Wirus LLTP Locker 

Hiszpanie powinni zachować duza ostroznosc poniewaz mogli stac sie celem nowego oprogramowania do szyfrowania plikow, pod nazwa LLTP Locker . Specjalisci podejrzewaja ze tego typu zlosliwe oprogramowania pochodzi z szeroko znanego i komentowanego wirusa – VenusLocker. Obecna wersja jest w stanie szyfrowac dane wyszukanym algorytmem w postaci RSA-2048. Ze wzgledu na ten fakt cyber przestepcy nieustannie sa w stanie straszyc uzytkownikow, którzy to spelniaja ich zadania. Interesujace jest to ze tego typu oprogramowanie jest nastawione na dzialanie takze offline. Ten konkretny typ oprogramowania moze wykorzystywac slabe punkty oprogramowania, podobnie jak wirus Spora. Jezeli podejrzewasz ze tego typu problemy moga dotyczyc takze twojego urzadzneia to najwyzszy czas abys przeszedl do usuwania oprogramowania LLTP z pomoca oprogramowania Reimage lub tez Malwarebytes Anti Malware, które cechuje doswiadczenie w usuwaniu tego typu zagrozen.

Oryginalna wersja oprogramowania Venus Locker opiera swoje dzialanie o oprogramowanie EDA2 ransomware. Warto wiedziec ze korzysta z algorytmu RSA-2048 do szyfrowania plikow. Jakis czas temu zostala ona umiedzynarodowiona: ostatnimi czasy pojawila sie wersja koreańska, która to ma atakować głównie obywateli Korei Północnej. Podobnie do wirusa Locky czy tez Cerber, Wirus prosi uzytkownikow o wlaczenie ustawien makr poprzez wcisnienie kombinacji klawiszy. Obecnie oprogramowanie LLTP zostalo zaaktualizowane conajniej kilka razy. Teraz oprogramowania dziala w wersji online jak i offline. Jest ono w stanie laczyc sie zdalnie z serwerem celem polaczenia sie z  http://moniestealer.co.nf. Pozniej, oprogramowanie LLTP Locker stara sie przekazywac techniczne informacje na temat komputera jak i szczegoly dotyczace uzytkownika.

Kazdy proces szyfrowania plikow nosi za soba problemy zwiazane z szyfrowaniem AES-256 oraz technologia RSA. AES szyfruje twoje dane a nastepnie klucz jest zaszyfrowany z pomoca RSA-2048. Pozniej umieszczamy jest w lokalizacji %UserProfile%\AppData\Local\Temp\tlltpl.tlltpl/. Warto zauwazyc ze pojawiaja sie dwa rozne typy rozszerzen.ENCRYPTED_BY_LLTP oraz .ENCRYPTED_BY_LLTPp w zaleznosci od tego jaki byl format oryginalnego pliku . Niestety oprogramowanie LTTP atakuje roznego rodzaju dokumenty, pliki audio, wideo. Podczas procesu szyfrowania unika specifycznych folderow. Niektóre z nich to Program Files, Program Files (x86), Windows, Windows Portable Devices, Windows PhotoViewer, Windows NT, Windows Media Player, Windows Mail, NVIDIA Corporation, Adobe, IObit, AVAST Software, CCleaner, AVG oraz Mozilla Firefox.

Oprocz tego LLTP Locker tworzy dodatkowy folder w lokalizacji %Temp%\lltprwx86\ który to zawiera plik encp.exe. Znajdziesz tam takze dodatkowa kopie wszelkich zainfekowanych plikow z rozszerzeniem .encrypted_by_LLTPp. Pozniej oprogramowanie dziala na zasadzie zwyklego wirusa. Prezentuje ono dwie wersje pliku LEAME.txt, gdzie w jezyku hiszpanskim i angielskim dowiesz sie w jaki sposob odzyska swoje pliki (zazwyczaj wiaze sie to z wplata pieniedzy). Program prosi o wplate 200 dolarow wzamian za twoj dane. Pieniadze powinny zostac wplacone w ciagu 72 godzin. Oszusci komunikuja sie z ofiarami poprzez adres LLTP@mail2tor.com. Mimo tego oprogramowanie malware usuwa kopie woluminów i pozostawia mniej opcji do ich odzyskania, ze swojej strony nie polecamy dokonania platnosci, lepiej usunac oprogramowanie LLTP tak szybko jak to tylko mozliwe.

W jaki sposób rozpowszechnia się to oprogramowanie?

Oprogramowanie rozpowszechnia sie w postaci konia trojańskiego: Trojan.MSIL.Filecoder, Trojan-Ransom.Win32.Crypmod.yiz, Malware.Undefined!8.C (cloud:ccEuRwXLGlN), etc. LLTP.exe jest plikiem wykonywalnym. Jezeli przejecie twojego komputera ma sie udac to plik wykonywalny powinien bycc umieszczony w archiwum rar o nazwie invoice lub jako inny wazny z pozoru dokument, który otworzysz. Exploity i inne znane formy zlosliwego oprogramowania moga byc takze podatne na ataki. Najczesciej atakuja one slabe strony internetowe w zaden sposob niezabezpieczone. Z powodzeniem mozesz obnizyc ryzyko ataku na twoj komputer poprzez zainstalowanie sprawdzonego oprogramowania antywirusowego celem usuniecia oprogramowania LLTP.

Kroki usuwania oprogramowania LLTP Locker 

Oprocz tego jak groznie wyglada tego typu oprogramowanie nie powinienes panikowac. Po pierwsze: uruchom menadzera zadan z pomoa kombinacji klawiszy shit+ctrl+esc i zakoncz proes LLTP.exe i inne podejrzane, których nie uruchamiales sam i nie sa procesami systemowymi . Nastepnie przejdz do usuwania zlosliwego oprogramowania z pomoa sprawdzonego skanera. Jezeli program ugnie sie pod presja antywirusa i zamknie to skorzystaj z ponizszej instrukcji celem przejecia pelnej kontroli nad urzadzeniem. Wez pod wuage to ze nie ma jeszcze narzedzia do deszyfrowania plikow po przejsciu wirusa LLTP Locker, jednak wez pod uwage sugerowany przez nas metody, które moga byc calkiem przydatne. Zauwaz ze dane ktore zostaly zaszyfrowane mozesz odzyskac dopiero po calkowitym usunieciu zlosliwych aplikacji.

Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware w celu usunięcia Wirus LLTP Locker zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Polecamy usunąć oprogramowanie Reimage z pomocą oprogramowania Wirus LLTP Locker. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.
Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa LLTP Locker:

Usuń LLTP Locker korzystająć z Safe Mode with Networking

Postepuj zgodnie z nastepujacymi krokami i przejdz do uruchomienia trybu awaryjnego celem kontynuacji usuwania oprogramowania LLTP Locker.

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń LLTP Locker

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie LLTP Locker.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń LLTP Locker korzystająć z System Restore

Przywracanie systemu jest kolejna opcja, której mozesz sprobowac jezeli wspomniane wyzej metody nie zadziałają.

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem LLTP Locker. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie LLTP Locker

Bonus: przywróć swoje dane

Poradnik zaprezentowany powyżej powinien pomóc ci w usunieciu oprogramwania LLTP Locker z twojego komputera. Celem przywrócenia zaszyfrowanych danych prosze skorzystaj z dokladnego poradnika przygotowanego przez naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa usunwirusa.pl

Jezeli twoje pliki zostaly zaszyfrowane przez LLTP Locker mozesz skorzystac z podanych metod aby je przywrocic

Metoda Data Recovery Pro

Program zostal stworzony nie tylko do odzyskiwania uszkodzonych plikow czy tez tych, które zostały utracone. Jednakze warto  wiedziec ze nie zawsze jest w stanie pomoc ci jezeli mocny wirus zainfekowal twoj komputer.

 • Pobierz Data Recovery Pro (https://usunwirusa.pl/download/data-recovery-pro-setup.exe);
 • Zapoznaj się z nastepującymi krokami Data Recovery a nastepnie zainstaluj program na swoim komputerze.
 • Uruchom go a nastepnie przeskanuj swoj zaszyfrowany komputer w poszukiwaniu LLTP Locker.
 • Przywróć je

Opcja przywracania systemu Windows

Ta metoda zawiera więcej czasu jednakze moze ci sie przydac jezeli chodzi o odzyskiwanie niektórych plików.

 • Znajdź zaszyfrowany plik, który chcesz przywrócić i kliknij na nim prawym przyciskiem myszy
 • Wybierz “Properties” a nastepnie przejdz do zakladki “Previous versions”
 • Tutaj sprawdz dostepne kopie pliku w “Folder versions”. Powinienes wybrac wersje ktora cie interesuje i kliknac przycisk przywracania “Restore”

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed LLTP Locker i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus lub Malwarebytes Anti Malware

O autorze

Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-lltp-locker-ransomware-virus.html

Poradniki w innych językach