Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń wirusa Gogletab.com (Poprawione instrukcje) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Ugnius Kiguolis - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Dlaczego powinieneś trzymać się z daleka od Gogletab.com?

Wirus Gogletab.com jest to zwodnicza imitacja uzasadnionej wyszukiwarki. Zwykle takie fałszywe strony są bardzo bliskimi kopiami tych rzeczywistych. W rzeczywistości wyglądają tak podobnie, że często stają się praktycznie nie do odróżnienia. Niemniej, narzędzia antywirusowe nie mają problemów ze znalezieniem ich, a nawet mogą wyeliminować je z łatwością przy zleceniu im tego zadania. Zalecamy robić to za pomocą niektórych wiarygodnych narzędzi antywirusowych, na przykład, ReimageIntego.

Początkowo porwanie Gogletab.com zwykle pozostaje niewykryte. Problemy zaczynają pojawiać się nieco później, gdy program zadamawia się w systemie. Jeśli do tej pory korzystałeś z Google jako domyślnej wyszukiwarki i strony głównej, możesz zauważyć, że adres domeny nagle zmienił się z google.com do gogletab.com/en~~V. Ta zmiana nie jest tak łatwa do zauważenia, bo reszta miejsc wygląda identycznie jak dobrze rozpoznawalna wyszukiwarka. Niemniej jednak, jeśli wpisujesz coś w pasku wyszukiwania i zostaniesz natychmiast przekierowany do niestandardowej wyszukiwarki Google. Ta usługa nie będzie wyświetlać zwykłych informacji, jakich można oczekiwać od zwykłego wyszukiwania. Zamiast tego, porywacz wprowadzi wyniki sponsorowanych stron i reklam na wierzch, a nawet wyeliminuje regularne linki w całości. Po prostu o tym pomyśl. Czy radośnie używałbyś usługi wyszukiwania Gogletab do pracy lub badań? Jeśli nie, to nie powinieneś się wahać przed usunięciem Gogletab.com i zresetowaniem przeglądarki do stanu pierwotnego.

An illustration of Gogletab.com hijacker virus

Wirus ten nie wybiera swojej ofiary, więc cały proces zakażenia jest całkowicie losowy. Malware Gogletab.com może zarazić wszystkie z popularnych przeglądarek, które stwierdzi, że są zainstalowane na komputerze, w tym Edge, Google Chrome lub Mozilla Firefox. I nie będzie można pozbyć się tego tak łatwo. Może zacząć od instalowania dodatkowego oprogramowania lub wprowadzania bałaganu do rejestru by po prostu pozostać na komputerze. Występowanie nieznanych nowych pasków narzędzi, rozszerzeń przeglądarki lub innych dodatków jest wyraźnym wskaźnikiem, że należy sprawdzić komputer pod kątem złośliwego oprogramowania. Co może dać znać o wystąpieniu infekcji jest też powracająca kwestia przekierowania. Wspominaliśmy już, że może się okazać, że wyniki wyszukiwania wypełnione są linkami sponsorowanymi, które prowadzą do sponsorowanych stron. Ale często, Gogletab.com przekierowuje do tych stron losowo lub po tym, gdy użytkownik kliknie na jakiś nie do końca uczciwy link. To wszystko jest w porządku, jeśli miejsca te są sprawdzone i dostarczają uzasadnione informacje. Niestety, dostarczanie bezpiecznych reklam nie jest praktyką, z której porywacze przeglądarek są znani. Dlatego zalecamy przeprowadzenie usunięcia Gogletab.com bez żadnych opóźnień, jeśli kiedykolwiek znalazłeś tę wątpliwą wyszukiwarkę w przeglądarce.

Jakie strategie porywacze przeglądarek wykorzystują do infiltracji komputerów?

Gogletab.com zwykle przejmuje przeglądarki komputerowe, nie pytając o pozwolenie. Jest to jeden z głównych powodów, dlaczego ta wyszukiwarka jest uważana za wirusa. Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób udaje się jej przemycić do komputerów niewykrytą, pomyśl o tym, jak pobierasz i instalujesz programy na komputerze? Czy zawsze pobierasz aplikacje tylko z bezpiecznych i sprawdzonych stron internetowych? Czy zawsze sprawdzasz pobrane programy przed sugerowaniem dodatkowych składników potencjalnie dodawanych do pakietów oprogramowania? Jeśli w pewnym momencie pominąłeś te zasady, to jest prawdopodobne, że komputer mógł zostać zainfekowany Gogletab.com lub innym potencjalnie niechcianym programem. W takim przypadku, należy przeskanować komputer w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania i sprawdzić, czy wszystkie znalezione zagrożenia są usunięte.

Jak trudne jest usunięcie Gogletab.com?

Jeśli nie wiesz zbyt wiele o tym, jakie ten wirus ma funkcje i nie miałeś do czynienia już z jednym wcześniej, usuwanie Gogletab.com może być pewnym wyzwaniem dla Ciebie. Ale nie czuj się po prostu zastraszony – to odnosi się tylko do użytkowników, którzy decydują się ręcznie usunąć wirusa. Jeśli wybierzesz zamiast niej automatyczną eliminację, żaden większy problem nie powinien powstać. Wystarczy wybrać pełne skanowanie systemu i odczekać kilka minut aż wszystkie składniki wirusa zostaną wykryte i usunięte z systemu. Jeśli chcesz usunąć wirusa Gogletab.com z komputera przy użyciu własnych umiejętności, wskazane jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami podanymi przez specjalistów. Znajdziesz tu obszerny przewodnik podany poniżej.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Gogletab.com:

Usuń Gogletab.com z rodziny systemu Windows

Gogletab.com jest głównie wirusem związanym z systemem Windows, więc jest zaprojektowany tak, aby wykorzystać słabości tego konkretnego systemu operacyjnego. Aby zapobiec jego działaniu na komputerze i brudzeniu systemu jeszcze mocniej, należy wyeliminować wirusa tak szybko, jak to tylko możliwe. Znajdź jakie składniki komputera są odpowiedzialne za utrzymanie Gogletab.com na komputerze i usuń je z Menedżera zadań i na liście programów komputerowych.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Gogletab.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Gogletab.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń Gogletab.com ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Usuń Gogletab.com z systemu Mac OS X

Gogletab.com zwykle nie zaraża Mac OS X, ale porwanie może się zdarzyć. Jeśli to nastąpi, należy wykonać te same czynności, jak w przypadku usuwania Gogletab z Windows: zatrzymanie wszystkich podejrzanych procesów, które są uruchomione na komputerze, zlokalizowanie nieznanych aplikacji, które nie zostały zainstalowane przez siebie i usunięcie ich.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimGogletab.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Gogletab.com z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Gogletab.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Gogletab.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa Gogletab.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Gogletab.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Gogletab.com z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Gogletab.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Gogletab.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Gogletab.com z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Gogletab.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Gogletab.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Gogletab.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Gogletab.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Otwórz swoją przeglądarkę Safari i wybierz Safari na liście menu. Tutaj wybierz Preferences tak jak był poprzednio wyświetlany i wybierz General.
 4. Tutaj poszukaj pola Homepage. Jeżeli zostało zmienione przez Gogletab.com to usuń stamtąd niechciane linki i wpisz wyszukiwakę której najczęściej używasz do wyszukiwania. Pamiętaj o wpisaniu przed wszystkim protokołu "http://" przed wpisaniem adresu głównego strony. Kiedy już przejdziesz do 'General', usuń podejrzane adresy URL i wpisz stronę docelową
 5. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 6. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Gogletab.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-gogletab-com-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Gogletab.com virus