Skala niebezpieczeństwa:  
  (80/100)

Usuń wirusa Floxif (Darmowe instrukcje) - zaaktualizowano, Sty 2021

stworzone przez Linas Kiguolis - - | Rodzaj: Malware

Malware Floxif ukrywał się w CCleanerze

Ilustracja trojana Floxif

Floxif to nazwa niebezpiecznego konia trojańskiego, który został zauważony podczas rozprowadzania się z zainfekowaną wersją popularnego narzędzia do optymalizacji, CCleanera. Malware ten rozpowszechniał się między 15 sierpnia i 12 września 2017 roku i zainfekował ponad 2 miliony użytkowników. Po ataku, wirus śledził różne informacje o uzytkowniku i wysyłał je na zdalny serwer.

Tronaj Floxif był zainstalowany w głównym pliku wykonawczym programu – CCleaner.exe. Z tego powodu wirus dostawał się do systemu, jeśli użytkownik pobierał program CCleaner (5.33.6162) bądź CCleaner Cloud (1.07.3191). Wirus jednak uruchamiał się tylko na 32-bitowych systemach Windows.

Badacze odkryli kilka różnych wersji wirusa Floxif. Większość z nich działa podobnie. Mogą wykraść wiele informacji na temat ofiary, wliczając w to specyfikację techniczną o komputerze, taką jak:

 • Nazwę komputera,
 • listę zainstalowanych aplikacji,
 • listę aktywnych procesów,
 • adresy MAC pierwszych trzech kart sieciowych,
 • unikalne ID komputera.

Poza tym, zwący siebie wirusem CCleaner 5.33 może zbierać informacje osobiste, takie jak dane do logowania bądź informacje o kartach płatniczych. Poza tym działa jako keylogger; może też zinstalować inne złosliwe aplikacje, takie jak ransomware, w moment po połączeniu się do swojego zdalnego serwera.

Bez wątpienia więc usunięcie wirusa Floxif jest niezwykle ważne do ochrony komputera, danych i informacji  prywatnych. Użytkownicy, którzy zainstalowali CCleanera między 15 sierpnia i 12 września powinni zaktualizować aplikację i przeskanować komputer dobrym programem anty-malware, takim jak ReimageIntego. Pomoże to rozwiązać problemy z tym trojanem.

Obrazek wirusa FloxifWirus Floxif rozprowadza się jako zainfekowana wersja CCleanera

Działanie wirusa Trojan.PRForm.A

Jak wspomnieliśmy wcześniej, trojan ten wprowadził swój kod do oryginalneo pliku wykonywalnego CCleanera. Z tego powodu, gdy użytkownicy pobierali aktualizację, instalowali też wirusa. Gdy Floxif CCleaner Trojan już znajdzie się na komputerze, pobiera on plik symsrv.dll do następującego folderu:

C:\Program Files\Common Files\System\symsrv.dll

Co więcej, tworzy określony podklucz w Rejestrze systemu Windows:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Piriform\Agomo

Poza tym, może też tworzyć inne modyfikacje w rejestrze, aby uruchamiać złośliwą aktywność i ukrywać się w systemie. Co więcej, Floxif łączy się z kilkom API Windowsa i próbuje usunąć ważne pliki systemowe:

%Program Files%\Common Files\System\symsrv.dll.dat
%Users%\Administrator\Local\Temp\…\*.tmp

Jak możesz zobaczyć, ten niebezpieczny koń trojański powoduje wiele zmian w systemie i stanowi zagrożenie dla prywatności użytkownika. Z tego powodu, użytkownicy CCleanera są zobligowani do usunięcia Floxifa z dysku natychmiast.

Dystrybucja złośliwych aplikacji weszła na kolejny poziom

Twórcy wirusa CCleaner 5.33 zdołali zhakować oryginalny plik wykonywalny aplikacji. ZW taki sposób wprowadzili złośliwy kod do normalnego programu i zdołali zainfekować około 2,27 milionów ludzi, którzy zainstalowali zainfekowaną wersję CCleanera dostępn z oficjalnej strony twórców (Piriform) od 15 sierpnia 2017 roku.

Poza tym, na podstawie najnowszych badań wiadomo, że Floxif rozpoczął ataki wycelowane w gigantów technologicznych takich, jak Microsoft, Samsung, Sony itp. Poinformowano, że trojan ten dostał się do około 20 komputerów będących w posiadaniu przez te firmy.

Eksperci ze Szewcji mówią, że wszyscy, którzy pobrali ten program, mogą być zainfekowani irusem Floxif. Z tego powodu użytkownicy powinni natyhmiast zaktualizować go do najnowszej wersji. Skan profejonalnym programem antywirusowym jest także zalecany – należy być pewnym, że żaden złośliwy składnik nie pozostał w komputerze.

Niezbędne kroki do podjęcia po ataku trojana Floxif

By usunąć Floxifa z systemu i ochronić swoje dane przed cyberprzestępcami, musisz wykonać trzy niezwykle ważne zadania:

 1. Zaktualizować CCleaner do wersji 5.34 (lub wyższej).
 2. Uruchomić pełny skan systemu odpowiednim programem do usuwania malware.
 3. Zmienić hasła.

Aktualizacja CCleaner do najnowszej wersji może nie wystarczać. By wykonać należyte usuwanie wirusa Floxif, powinieneś też sprawdzić system profesjonalnym programem takim, jak np. ReimageIntego. Ten krok jest niezbędny, ponieważ hakerzy mogą mieć wciąż dostęp do komputera lub instalować malware. Po uruchomieniu antywirusa, wszystkie niebezpieczne komponenty zostaną usunięte.

Kiedy Floxif zostanie w całości usunięty, powinieneś też zmienić hasła w sswoich kontach społecznościowych, mailowych, czy bankowych. Nie wiadomo, jakie informacje osobiste zostały wykradzione przez hakerów. Musisz więc się upewnić, że hakerzy nie zdobyli dostępu do twoich kont.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
Wirus Floxif snapshot
Wirus Floxif snapshot

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Floxif:

Usuń Floxif korzystająć z Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Floxif

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz ReimageIntego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Floxif.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń Floxif korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Floxif. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program ReimageIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Floxif

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Floxif i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-floxif-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Floxif virus