Skala niebezpieczeństwa:  
  (15/100)

Usuń wirusa E.tre456_worm_osx (Poradnik usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Olivia Morelli - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

E.tre456_worm_osx – fałszywy koń trojański wykorzystywany do straszenia użytkowników Mac'ów

Wyskakujące okienka E.tre456_worm_osx

E.tre456_worm_osx virus to wymyślone cyberzagrożenie, które nagle może się pojawić w formie fałszywego ostrzeżenia. Zwykle, ofiary zostają przekierowane na stronę mówiącą o konieczności podjęcia natychmiastowej akcji oraz wykryciu wirusa E.tre456_worm_osx po kliknięciu na fałszywy link bądź reklamę. Wiadomość ta może także pojawić się ponieważ w systemie ukrywa się program typu adware. Upewnij się, że sprawdzisz system kilka razy po tym, jak zauważysz to oszustwo na przeglądarkach Chrome, Firefox i innych.

Znana również jako oszustwo „Wykryliśmy trojana”, wiadomość ta domaga się kliknięcia przycisku OK. By przekonać uzytkowników do tego, wyświetla ona też wiadomość “System jest zainfekowany 3 wirusami!”. Jeżeli ofiara wcisnęła przycisk OK, jest ona prowadzona do instalacji fałszywego programu ochronnego w systemie. Jeśli więc otrzymałeś podejrzany alarm o wirusie tre456_worm_osx na komputerze Mac lub Windows, powstrzymaj się od wykonywania poleceń oszustów.

Sukces wiadomości zmyślonego trojana (e.tre456_worm_osx) leży w zaufanym wyglądzie i informacji, że „skaner bezpieczeństwa” znalazł ślady 2 malware'ów i jednego phishingu/spyware'a, Uszkodzenie systemu wynosi 29,1%, przez co wymagane jest natychmiastowe usunięcie problemu. Na szczęście jest to zwykłe oszustwo – powinieneś usunąć wirusa od razu, jak zobaczysz jedną z następujących wiadomości na ekranie:

Immediate action required!
We have detected a trojan virus (e.tre456_worm_osx) on your Mac.

Press OK to begin the repair process.

Immediate action required!
We have detected a trojan virus (e.tre456_worm_osx) on your Mac.

Nie musisz usuwać wirusa E.tre456_worm_osx, ponieważ on nie istnieje. Jeśli kliknąłeś na przycisk „Skanuj Teraz”, strona zacznie przypominać skan w wykonaniu programu (jest to kolejne oszustwo nakłaniające do instalacji fałszywego optymalizatora). Powinieneś jednak zająć się usunięciem adware'ów, porywaczy przeglądarki i podobnych niepożądanych aplikacji – jest to jedyny sposób na zapobiegnięcie fałszywym reklamom.

Skaner może też „wykryć” następujące wirusy:

Kliknięcie na przycisk “Remove viruses now” pobierze na komputer podejrzany program do czyszczenia systemu. Program ten nie ma najlepszej reputacji, dlatego nie zalecamy z niego korzystać. Specjalnie w wypadku eliminacji E.tre456_worm_osx – nazwa wirusa jest jawną oznaką oszustwa.

Ostrzeżenia zawierające nazwę e.tre456_worm_osx są zwodnicza. Jeśli zauważasz, że twoja przeglądarka regularnie przekierowuje Cię na takie podejrzane strony, sprawdź komputer zaufanym programem ochronnym. Nie trzeba wiele mówić, że nie powinieneś polegać na programie sugerującym, że komputer jest zainfekowany bez jego wcześniejszego sprawdzenia.

Jedną ze znanych technik marketingowych jest straszenie użytkownika, a następnie przekonywania go do zakupu podejrzanej aplikacji ochronnej. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości odnośnie ochrony Twojego komputera, przemyśl instalację ReimageIntego i wyczyszczenia go w taki sposób.

Wirus E.tre456_worm_osxE.tre456_worm_osx to fałszywy wirus wykorzystywany do zastraszania użytkowników i nakłaniania ich do instalacji podejrzanych narzędzi.

Unikaj instalacji spyware na Macu

Komputery z systemem Mac są wrażliwe na spyware i malware – twórcy cyberzagrożeń nie są jednak aż tak nimi zainteresowani. Nie można tego jednak powiedzieć o twórcach spyware'ów.

DieViren.de wskazuje na rosnącą liczbę spyware'ów na Maca. Jeśli zacząłeś doświadczać więc przekierowań na podejrzane domeny, zalecamy natychmiast sprawdzić Maca pod kątem programów reklamowych oraz je usunąć.

Programy typu spyware (adware'y, porywacze przeglądarek) często dostają się do komputerów wraz z popularnymi, darmowymi aplikacjami. Jeśli więc pobrałeś program z internetu, a nie ze Sklepu Apple, istnieje ryzyko, że zawiera on niechciane dodatki.

By rozłożyć paczkę takiego oprogramowania, użyj instalacji Zaawansowanej lub Własnej. Pozwoli ona na podejrzenie wszystkich plików i dodatkowych programów dodanych do głównej aplikacji oraz pozwoli ona na ich usunięcie.

Usuń ostrzeżenie o błędzie E.tre456_worm_osx z Maca

Szukając sposobu na usunięcie E.tre456_worm_osx, nie wybieraj programu promowanego poprzez stronę z tym oszustwem. W rzeczywistości wirus ten nawet nie istnieje. Fakt, że zostałeś przekierowany daje jednak znak, że twój Mac nie jest chroniony i mogą w nim przebywać pewne adware'y.

Aby upewnić się, że system nie jest zainfekowany robakami komputerowymi, trojanami i podobnym malware powinieneś przeskanować go jednym z poniższych programów. Pomogą one także w usunięciu E.tre456_worm_osx. Obecnie nie ma żadnej informacji potwierdzającej istnienie tego wirusa – bądź jednak ostrożny wobec oszustw – ich liczba stale wzrasta.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa E.tre456_worm_osx:

Usuń E.tre456_worm_osx z systemu Mac OS X

By usunąć adware wyświetlające fałszywe informacje o E.tre456_worm_osx z systemu, skorzystj z tej instrukcji. Będziesz musiał dostać się do folderu Aplikacji oraz przenieść podejrzane programy do Kosza.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimE.tre456_worm_osx czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń E.tre456_worm_osx z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj E.tre456_worm_osx oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania E.tre456_worm_osx. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa E.tre456_worm_osx z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to E.tre456_worm_osx powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń E.tre456_worm_osx z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz E.tre456_worm_osx oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie E.tre456_worm_osx. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń E.tre456_worm_osx z Google Chrome

Aby usunać e.tre456_worm_osx z Chrome'a, musisz zresetować przeglądarkę. Procedura ta pomoże Ci pozbyć się rozszerzeń i podobnych złośliwych komponentów.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz E.tre456_worm_osx oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie E.tre456_worm_osx. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń E.tre456_worm_osx z Safari

Aby usunąć e.tre456_worm_osx z Safari, zastosuj się do poniższych instrukcji.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj E.tre456_worm_osx i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania E.tre456_worm_osx. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się E.tre456_worm_osx i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach