Usuń wirusa Daugava 2.0.0.701 (Poradnik usuwania wirusów)

stworzone przez Julie Splinters - - | Rodzaj: Adware

Adware Daugava 2.0.0.701 jest paskudnym pasożytem komputera, który powinien zostać usunięty natychmiast po jego wykryciu. Chaniebnym jest, że takie oszukańcze programy oszukują niedoświadczonych użytkowników komputerów i wykorzystują ich. Więc jeśli czytasz ten artykuł – Gratulacje, podjąłeś pierwsze kroki w celu zabezpieczenia systemu i dowiedzenia się, jak radzić sobie z programami takimi jak Daugava 2.0.0.701. Mamy zamiar wyjaśnić ogólne informacje na temat tej aplikacji, a także instrukcje, jak usunąć ten program z komputera.

Adware Daugava 2.0.0.701 – co to jest?

Przede wszystkim, powiedzmy jasno – co to jest adware? Adware to PUP (potencjalnie niepożądany program), który wyświetla fałszywe reklamy na ekranie komputera ofiary, kiedy ofiara przegląda Internet. Adware Daugava 2.0.0.701 nie różni się od tysięcy innych paskudnych programów typu adware – jest przeznaczony do wyświetlania irytujących reklam na ekranie komputera. Zwykle te reklamy pojawiają się jako banery, linki w tekście, lub wyskakujące reklamy (będziesz widział je przez większość czasu). Możesz odkryć, że zostałeś zaatakowany rozpoznając kilka z różnych znaków. Oto one:

 1. Nieprzerwane i irytujące reklamy wyświetlane na ekranie komputera. Te reklamy są opisane jako “Daugava 2.0.0.701 ads,” “ads by Daugava 2.0.0.701,” “Daugava 2.0.0.701 deals,” “special offer for you by Daugava 2.0.0.701” i tak dalej. Nie klikaj na te ogłoszenia!
 2. Obniżenie wydajności komputera. Jeśli występują opóźnienia lub nawet system się zawiesza – nie ma wątpliwości, pewne zagrożenie komputera działa wśród jego procesów.

Bądź świadom tych nieuczciwych reklam. One mogą wyglądać bardzo atrakcyjnie – wciąż, nie nabierz się ich ładnym wyglądem i nie klikaj na nie! Należy pamiętać, że PUP Daugava 2.0.0.701 gromadzi informacje o historii przeglądania, ostatnie zapytania wyszukiwania, dane wprowadzane do stron internetowych, które odwiedzasz, a nawet adresy IP. To wątpliwe oprogramowanie wykorzystuje te informacje, aby dowiedzieć się, co jest dla Ciebie interesujące, a następnie wybiera dopasowane reklamy dla Ciebie i wysyła je do Ciebie.

examples of ads by Daugava 2.0.0.701

Reklamy te są ZWODZĄCE. Większość z nich zwykle przekierowuje użytkowników do stron internetowych osób trzecich. Według naszego doświadczenia, strony internetowe, które są promowane przez potencjalnie niechciane aplikacje zwykle proszą o wypełnienie ankiety, czasem proszą o wypełnienie informacji osobistych (nie należy tego robić!), Ale przez większość czasu, te strony oferują programy i aktualizacje programów darmowych. Należy odmówić zainstalowania oprogramowania z niepewnych źródeł, ponieważ nigdy nie można w pełni wiedzieć, co masz zamiar zainstalować – może pojawić się szkodliwy plik, i spowodować szkody dla komputera w ten sposób. Aby usunąć adware Daugava 2.0.0.701, należy użyć renomowanych aplikacji anty-spyware, na przykład, ReimageIntego.

W jaki sposób Daugava 2.0.0.701 porywa system komputera?

Co ciekawe, ta irytująca aplikacja może być zainstalowana bez twojej zgody! Możesz skończyć z tym oprogramowaniem w systemie w przypadku, gdy masz tendencję do instalacji nowych aplikacji, bez zwracania uwagi na konfigurację instalacji. Oto wskazówki, jak należy prawidłowo instalować oprogramowanie:Czytaj sprawozdań przewidzianych w konfiguracji instalacji.

 • Przeczytaj Warunki korzystania z dokumentu.
 • Po osiągnięciu kroku „Ustawienia konfiguracji”, wybrać zaawansowany/niestandardowy tryb instalacji.
 • Odznaczyć każdą propozycję zainstalowania opcjonalnego freeware.

By odinstalować Daugava 2.0.0.701, przejdź do następnej strony i przeczytaj wskazówki do usuwania, które zostały przygotowane przez naszych ekspertów od bezpieczeństwa PC.

Jak odinstalować tą irytującą aplikację?

Wirus Daugava 2.0.0.701 może być usunięty w bardzo prosty sposób. Jeśli masz odwagę, aby ręcznie odinstalować to zagrożenie PC to przejdź na dół strony i uważnie śledź każdy krok samouczka ręcznego usuwania. Dla użytkowników, którzy myślą, że instrukcja ręcznej metody usuwania nie jest bezpieczna, lub dla tych, którzy po prostu chcą zainstalować narzędzie, które jest zdolne do zabezpieczania komputera przed programami szpiegującymi i atakami szkodliwego oprogramowania, zaleca się zainstalowanie programu anty-malware. Zespół 2-spyware życzy ci szczęścia w usunięciu tej aplikacji adware!

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Daugava 2.0.0.701:

Usuń Daugava 2.0.0.701 z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Daugava 2.0.0.701 oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Daugava 2.0.0.701 lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Daugava 2.0.0.701 z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimDaugava 2.0.0.701 czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń wirusa Daugava 2.0.0.701 z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Daugava 2.0.0.701 powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Daugava 2.0.0.701 z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Daugava 2.0.0.701 oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Daugava 2.0.0.701. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Daugava 2.0.0.701 z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Daugava 2.0.0.701 oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Daugava 2.0.0.701. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Daugava 2.0.0.701 z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Daugava 2.0.0.701 i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Daugava 2.0.0.701. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Daugava 2.0.0.701 i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach