Usuń wirusa Cryptolocker3 (Instrukcj usuwania)

Instrukcja usuwania wirusa Cryptolocker3

Czym jest Wirus Cryptolocker3?

Cryptolocker3 – kolejny wariant aplikacji CryptoLocker?

Cryptolocker3 jest zlosliwym oprogramowaniem ransomware które to stara sie pokazac jako nowa wersja wirusa CryptoLocker. Mimo tego istnieje kilka glownych wariantow tej cyber infekcji to nie wyglada na to aby mialo to wystarczyc tej aplikacji, nieustannie stara sie ona infekowac coraz to wieksze ilosci komputerow. Oprogramowanie Cryptolocker3 jest jedna z najnowszych wersji ktore zdazyly ukazac sie w sieci. Zazwyczaj aplikacja wydaje sie byc nakierowana na atakowanie uzytkownikow anglojezycznych, jednakze jest rownie dobrze w stanie poradzic sobie z uzytkownikami z calego swiata. Na szczescie zakres jej dzialania nie jest zbyt duzy , tak wiec ciagle masz jeszcze czas aby zabezpieczyc sie przed jej przenikaniem do twojego komputera. Celem zabezpieczenia twojego urzadzenia powinienes skorzystac z opcji instalacji sprawdzonego oprogramowania antyszpiegujacego takiego jak na przyklad FortectIntego. Mozesz je z powodzeniem wykorzystac do usuwania oprogramowania Cryptolocker3 jezeli zostales zainfekowany. Nie zapomnij o wykonaniu kopii zapasowej waznych dla ciebie plikow (najlepiej przechowywac je na dysku zewnetrznym).

Cryptolocker3 ransomware virus

Oprogramowanie Cryptolocker3 rozpoczyna zmiane ustawien twojego komputera celem zablokowania dostepu do ekranu twojego komputera ktory to pojawia sie za kazdym razem kiedy resetujesz swoje urzadzenie. Wizualnie funkcja zablokowania ekranu jest wyjatkowo podobna do innych wersji oprogramowania CryptoLocker i dziala w podobnym celu – moze blokowac ofiary przed prawidlowym uruchomieniem systemu i umozliwia wyswietlanie notki wyjaśniającej co sie stanie jezeli uzytkownik nie spelni wymogow stawianych przez autorow oprogramowania. Ta grupa hakerow sama siebie nazywa okresleniem ”staffttt” i pragnie zdobyc od uzytkownika 0,5bitcoina wzamian za odszyfrowanie danych zaszyfrowanych kluczeem RSA-2048 ktory to sprawil ze sa teraz dla ciebie niedostepne . Ten algorytm wykorzystywany takze militarnie stara sie zaszyfrowac pliki dodajac do nich rozszerzenie .cryptolocker dzieki czemu uzytkownik ma szerszy obraz tego jak wielkie spustoszczenie zdazyl zrobic ten plik na komputerze uzytkownika. Od czasu gdy tego typu zlosliwe oprogramowanie zdolalo zaszyfrowac wiecej popularnych rozszerzen nie bedzie zaskoczeniem to ze coraz to wiecej uzytkownikow zgadza sie na zaproponowane warunki i po prostu placi. Jednakze powinienes nam wierzyc – jest to ostatnia rzecz o jakiej mozesz pomyslec. Faktem jest to ze powinienes usunac oprogramowanie Cryptolocker3 tak szybko jak to tylko mozliwe i powinienes sie pozbyc zlosliwego oprogramowania z twojego komputera tak aby nigdy nie generowalo zlosliwej aktywnosci na twoim komputerze. Praktyka pokazuje ze klucze oferowane przez autorow tego typu zlosliwych aplikacji sa calkowicie nieprzydatne, na koncu ofiary wracaja do punktu wyjscia, z tym ze bez pieniedzy.

W jaki sposób mój komputer mógł zostać zainfekowany tego typu złośliwym wirusem?

Podobnie jak jego pierwowzor, Cryptolocker3 stara sie przeniknac do komputera na kilka przeroznych sposobow. Mozesz nieswiadomie pobrac go jako jeden ze skladnikow wiekszej paczki zlosliwych aplikacji. Oprocz tego warto wiedziec ze autorzy oprogramowania CryptoLocker3 korzystaja ze zlosliwych kampanii mailowych celem rozpowszechniania zlosliwych tresci w sieci. Tego typu technika okazala sie byc jedna z bardziej skutecznych technik do przenikania do obcych komputerow, zaadoptowana od gigantow takich jak wirus Locky oraz CryptoWall. Nie da sie ukryc ze skuteczne dzialanie jest tutaj wręcz oczekiwane. Dość często cyber przestępcy niosą za sobą ”pozornie” ważne dokumenty i czekają aż niedoświadczony użytkownik da sie zlapac na haczyk. Chcielibysmy cie ostrzec, powinienes wyjatkowo mocno uwazac przechodzac do wiadomosci w swoim katalogu spam.

Jakie są najlepsze strategie usuwania oprogramowania CryptoLocker3?

Nie ma zbyt duzego wyboru jezeli przyjdzie ci usunac oprogramowanie Cryptolocker3. Wirus jest ciągle raczej nieodkryty, stąd mozna powiedziec ze bywa nieprzewidywalny. Usuwanie manualne moze przyrzadzic wiecej szkody niz pozytku. Dlatego tez lepiej wziac sprawy we wlasne rece i samodzielnie usunac tego typu oprogramowanie korzystajac z profesjonalnych narzedzi przygotowanych do tego celu. Jezeli chcesz wlasciwie usunac oprogramowanie Cryptolocker3 powinienes podjac manualne usuwanie tego typu oprogramowania. Poradnik pokaze ci w jaki sposob gladko przejsc przez proces usuwania zlosliwego oprogramowania z twojego systemu.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Cryptolocker3

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Wirus Cryptolocker3 moze blokowac dostep do twojej aplikacji antywirusowej co skutecznie moze uniemozliwic skuteczne skanowanie twojego systemu. W tym wypadku dobrze bedzie usunac tego typu wirusa z twojego komputera, zapoznaj sie do tego z instrukcja podana ponizej.

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Usuń Cryptolocker3 korzystająć z System Restore

Jezeli nie jestes w stanie uruchomic swojego oprogramowania antywirusowego mozesz skorzystac z instrukcji ponizej i wylaczyc funkcje wirusa odpowiedzialne za blokowanie oprogramowania antywirusowego.

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Cryptolocker3. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program FortectIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Cryptolocker3

Bonus: przywróć swoje dane

Poradnik zaprezentowany powyżej powinien pomóc ci w usunieciu oprogramwania Cryptolocker3 z twojego komputera. Celem przywrócenia zaszyfrowanych danych prosze skorzystaj z dokladnego poradnika przygotowanego przez naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa usunwirusa.pl

Jezeli twoje pliki zostaly zaszyfrowane przez Cryptolocker3 mozesz skorzystac z podanych metod aby je przywrocic

Czy mogę ufać Data Recovery Pro?

Jeżeli szukasz automatycznego narzędzia do rozwiazywania problemow mozesz skorzystac z pomocy oprogramowania Data Recovery Pro. Więcej detali dotyczacych korzystania z tego oprogramowania znajdziesz ponizej w tym poradniku.

 • Pobierz Data Recovery Pro;
 • Zapoznaj się z nastepującymi krokami Data Recovery a nastepnie zainstaluj program na swoim komputerze.
 • Uruchom go a nastepnie przeskanuj swoj zaszyfrowany komputer w poszukiwaniu Cryptolocker3.
 • Przywróć je

W jaki sposób możesz wykorzystać opcje przywracania systemu?

Opcja przywracania system z poprzedniej wersji to funkcja systemu windows ktora pozwala na odzyskanie najwazniejszych plikow bez koniecznosci zakupu klucza deszyfrujacego. Jezeli chcesz sie dowiedziec w jaki sposob to dziala sprawdz nasz poradnik ponizej.

 • Znajdź zaszyfrowany plik, który chcesz przywrócić i kliknij na nim prawym przyciskiem myszy
 • Wybierz “Properties” a nastepnie przejdz do zakladki “Previous versions”
 • Tutaj sprawdz dostepne kopie pliku w “Folder versions”. Powinienes wybrac wersje ktora cie interesuje i kliknac przycisk przywracania “Restore”

Na czym polega korzystanie z ShadowExplorer?

ShadowExplorer moze byc z powodzneiem wykorzystywany do odzyskiwania najwazniejszych plikow bez koniecznosci zakupu klucza deszyfrujacego. Jezeli chcesz sie dowiedziec w jaki sposob dziala ta funkcja prosze sprawdz poradnik ponizej.

 • Pobierz Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • W odniesieniu do manadzera instalacji Shadow Explorer po prostu postepuj z pozostalymi krokami instalacji.
 • Uruchom program, przejdz przez menu a nastepnie w górnym lewym roku kliknij dysk z zaszyfronwanymi danymi. Sprawdz jakie wystepuja tam foldery
 • Kliknij prawym przyciskiem na folder ktory chcesz przywrocic i wybierz “Export”. Nastepnie wybierz gdzie chcesz go skladowac.

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Cryptolocker3 i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach