Skala niebezpieczeństwa:  
  (99/100)

Usuń wirusa Crypted (Poprawiony poradnik) - zaaktualizowano, Sty 2021

stworzone przez Olivia Morelli - - | Rodzaj: Ransomware

W jaki sposób zachowuje się wirus Crypted?

Crypted virus

Crypted jest wirusem, znanym takze jako Crypted ransomware, który jest infekcja ktora moze zaatakowac twoj komputer. Wirus moze zostac zainstalowany na komputerze bez pozwolenia uzytkownika i moze zaczac dzialac jako plik wykonywalny zaraz po tym jak uzytkownik zrestartuje swoj komputer. Ten plik wykonywalny jest w stanie zresetowac twoj komputer a takze zdobyc dostep do plikow z typowymi rozszerzeniami.

Wirus szuka plikow audio, wideo, plikow muzycznych a takze obrazow, dokumentow i innych waznych dla uzytkownika plikow a nastepnie moze nawet je szyfrowac korzystajac z zaawansowanego algorytmu. Dodatkowo program moze dodawac rozszerzenie .crypted do zaszyfrowanych plikow.

Zaraz potem wirus pozostawia notke o sobie w roznorakich folderach. Ta notka informuje o tym ze pliki uzytkownika zostaly zaszyfrowane oraz to ze powinienes zakupic pywatny klucz do deszyfrowania tego typu plikow. Podobnie jak kazde inne oprogramowanie ransomware, wirus Crypted moze korzystac z sieci The Onion Router, powszechnie znanej jako TOR celem wymuszenia na uzytkowniku platnosci w walucie Bitcoin.

Jednakze jezeli jestes ofiara wirusa Crypted to stanowczo nie polecamy ci placenia tej grzywny. Po pierwsze nigdy tak naprawde nie bedziesz wiedzial czy przestepcy dostarcza ci sprawdzony klucz do odzyskania swoich plikow czy tez beda po prostu chcieli wykrasc twoje pieniadze, po drugie pomysl o tym czy chcesz wspierac swoimi pieniedzmi cyber przestepcow. Im wiecej pieniedzy uda im sie zebrac tym maja wieksza motywacje do dzialania, dlatego tez zachecasz ich do dalszych przekretow.

Crypted virusWirus Crypted

Niestety rzecza niemalze niemozliwa jest zlamanie szyfrowania plikow przez tego rodzaju oprogramowanie ransomware, dlatego tez niemozliwe jest odszyfrowanie plikow bez klucza deszyfrujacego. Jednakze ciagle mozesz skorzystac z narzedzi do odszyfrowania swoich plikow takich jak: Photorec, R-Studio lub tez Kaspersky virus-fighting utilities.

Jezeli stworzyles kopie zapasowa na dysku zewnetrznym to mozesz ja importowac na swoj komputer jednakze zanim to zrobisz dobrze byloby usunac Crypted malware z twojego komputera. Polecamy ci przeskanowac komputer z pomoca sprawdzonego oprogramowania antyszpiegujacego takiego jak ReimageIntego i zobaczyc czy nie zainstalowales wiekszej ilosci pasozytow na swoim komputerze. Zaraz po skanie powinienes usunac wszystkie zainstalowane zagrozenia z pomoca pojedynczego klikniecia.

W jaki sposób rozpowszechnia się wirus Crypted?

Crypted najczesciej rozpowszechnia sie poprzez zainfekowane zalaczniki email: cyber przestepcy wysylaja falszywe wiadomosci email ktore zawieraja zainfekowany zalacznik. Zawsze dobrze jest sprawdzic nadawce wiadomosci przed otwarciem zalacznika. Najczesciej falszywy zalacznik ma w sobie dokumenty, rachunki i inne rzeczy. Uwazaj, warto trzymac sie z daleka od folderu Spam, ktory takze moze zawierac tego typu wiadomosci dzieki zastosowaniu filtrow od razu wyrzucajacych tego typu wiadomosci.

Powinienes uwazac podczas przegladania internetu ze wzgledu na to ze cyber przestepcy maja tendencje do rozpowszechniania plikow i programow poprzez zlosliwe linki na stronach. Staraj sie unikac podejrzanych stron a takze linkow z nimi powiazanych a takze denerwujacych reklam pop-up i innych banerow. Dodatkowo staraj sie uniknac podejrzanych plikow z niezabezpieczonych stron. Mozesz dodatkowo zainstalowac konia trojanskiego na swoim komputerze o ktorym nawet nie bedziesz wiedzial. Dodatkowo czasami JS.Nemucod moze takze rozpowszechniac to zagrozenie tak samo jak inne wirusy w tym Locky, Teslacrypt, KeRanger i inne.

W jaki sposób usunąć oprogramowanie Crypted?

Usuwanie wirusa Crypted to skomplikowany proces: oprogramowanie ransomware jest trudne do usuniecia ze wzgledu na dobrze skonstruowanego wirusa ktory ukrywa komponenty gleboko w komputerze. Co wiecej komponenty tego typu wirusow korzystaja z przyjaznych dla ucha nazw co sprawia ze trudniej je zidentyfikowac. Z tego powodu polecamy ci zainstalowac sprawdzone oprogramowanie malware oraz usuniecie wszystkich programow i procesow z nimi zwiazanych. Do tego zadania polecamy wykorzystanie oprogramowania ReimageIntego ter lub tez innej aplikacji ktora jest skuteczna w tym zakresie. Jezeli chcesz usunac oprogramowanie Crypted manualnie zapoznaj sie z nastepujacymi krokami:

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Crypted:

Usuń Crypted korzystająć z Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Crypted

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz ReimageIntego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Crypted.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń Crypted korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Crypted. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program ReimageIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Crypted

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Crypted i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-crypted-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Crypted virus