Skala niebezpieczeństwa:  
  (99/100)

Usuń wirusa Buddy (Poradnik prostego usuwania)

stworzone przez Gabriel E. Hall - - | Rodzaj: Programy do Kradzieży

Buddy jest nazwą szkodliwego zagrożenia komputera, które jest znane jako ransomware. Ransomware jest typem wirusa komputerowego, który wchodzi na komputer ofiary jako koń trojański, szyfruje dane osobowei pliki użytkowników, a następnie wymagania zapłacenia okupu, aby uzyskać utracone pliki z powrotem.

Wirus ten atakuje pliki audio, wideo, muzykę, pliki dokumentów. Kiedy je znajdzie, blokuje je za pomocą złośliwego algorytmu szyfrującego. Wirus Buddy pozostawia niewielki ślad na każdym zaszyfrowanym pliku – zmienia nazwę pliku dodając rozszerzenie .cry do niego. Na przykład, plik o nazwie photo.jpg zostanie zmieniony na photo.jpg.cry. Wydaje się, że cyberprzestępcy, którzy opracowali to ransomware próbują drwić z jego ofiar – nazwa wirusa oraz to rozszerzenie dodawane do zainfekowanych plików brzmi ironicznie.

Gdy szyfrowanie danych dobiegnie końca to złośliwe zagrożenie komputera zostawia wiadomości w każdym folderze, który przechowuje zaszyfrowane dane. Może również umieścić ten sam komunikat na tapecie pulpitu. Nota okupu mówi:

Hi, Buddy!

f you see this message, all your important files are been crypted 🙂

What can you do? You can pay with bitcoin and wait 10 min for decryption!

Ta notatka zawiera również wyjaśnienia, jak kupić bitcoins i jak przenieść je na rachunek cyberprzestępców. Wymaga ona, aby kupić i przenieść 0.77756467 bitcoins (około $ 290). Jeśli ci przestępcy z powodzeniem włamali się do twojego komputera, nie zalecamy wam zapłacenia okupu, ponieważ jest mało prawdopodobne, że mają zamiar pomóc odzyskać jakiekolwiek z zaszyfrowanych plików.

Buddy ransom note

Trzeba usunąć to szkodliwe zagrożenie z komputera, tak szybko jak to tylko możliwe. Można to zrobić ręcznie, ale radzimy zrobić to automatycznie. Aby usunąć wirusa, można użyć ReimageIntego lub inne oprogramowanie anty-malware. Aby odszyfrować pliki, można użyć jednej z następujących aplikacji:

Należy jednak podjąć działania odzyskiwania dopiero po całkowitym pozbyciu się malware Buddy ze swojego komputera.

W jaki sposób wirus Buddy zostal zainstalowany na moim komputerze?

Ten szczególny rodzaj wirusów szyfrujących pliki jest najczęściej dystrybuowany za pośrednictwem zainfekowanych e-maili. Dlatego nie należy nigdy otwierać listów, które są sklasyfikowane jako „junk mail” lub „spam”. Co więcej, należy unikać otwierania wiadomości e-mail, które pochodzą od nieznanych nadawców. Szczególnie należy unikać otwierania podejrzanych plików, które mogą być z nimi związane. Zdarza się, że cyberprzestępcy wysyłają podejrzane linki, które mogą być w stanie głosić, że wygrałeś nagrodę lub ogromną ilość pieniędzy; nie klikaj na żadne z takich linków, ponieważ mogą one pociągnąć za spust i rozpocząć automatyczne pobieranie szkodliwego zagrożenia komputera.

Omawiany wirus może być również rozprzestrzeniany poprzez nierzetelne strony wysokiego ryzyka. Unikaj przeglądania podejrzanych stron internetowych; można przypadkowo pobrać ransomware Buddy przez kliknięcie uszkodzonego hiperłącza umieszczonego na zakaźnej stronie internetowej.

Jeśli chcesz pozbyć się tego wirusa ręcznie, poszukaj instrukcji ręcznego usuwania Buddy na stronie 2.

Metody usuwania Buddy

Mówiąc o ransomware, to lepiej zabezpieczyć komputer przed złośliwym zagrożeniem, które cię atakuje. Dlatego zaleca się zachowanie kopii zapasowych swoich danych osobowych przechowywanych na dysku zewnętrznym. Jeśli nie masz takiej kopii zapasowej, nie ma żadnych przeszkód aby zrobić ją już teraz. Można spróbować użyć jednego z narzędzi deszyfrowania które mamy wymienione na stronie 1, ale nie ma gwarancji, że doprowadzą one do odszyfrowania plików. Każdy ransomware jest zaprogramowany w inny sposób, a programy te mogą nie być w stanie odszyfrować pliki, które zostały zaszyfrowane przez Buddy. Jest to jednak nadal opcja, którą warto wypróbować, każda możliwa opcja odzyskiwania danych może okazać się dobra. Zanim to zrobisz, musisz usunąć wirusa. Instrukcja automatycznego usuwania oraz instrukcja obsługi ręcznej podane są poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Buddy:

Usuń Buddy korzystająć z Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Buddy

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz ReimageIntego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Buddy.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń Buddy korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Buddy. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program ReimageIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Buddy

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Buddy i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-buddy-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Buddy virus