Skala niebezpieczeństwa:  
  (24/100)

Usuń wirusa „Error # 0xx90025ee9” (Przekręt Wsparcia Microsoft) - Poradnik usuwania wirusa

stworzone przez Gabriel E. Hall - - | Rodzaj: Malware

Oszustwo błędu #0xx90025ee9 podszywa się pod ważne ostrzeżenie od Microsoftu

„Błąd #0xx90025ee9” jest oszustwem wsparcia technicznego Microsoft rozprowadzanym z pomocą programu adware. Ta potencjalnie niepożądana aplikacje zwykle wkrada się do systemu wraz z programem freeware lub shareware i zaczyna wywoływać przekierowania na zwodnicze strony wyświetlające fałszywe ostrzeżenia Windows. Alarm ten informuje o wykryciu złośliwego, pornograficznego spyware/riskware w komputerze. Mówi, że znaleziona cyberinfekcja jest w stanie wykraść dane logowania, loginy Facebooka, szczegóły CC, informacje o skrzynce mailowej oraz zdjęcia znajdujące się w urządzeniu. By uniknąć utraty danych, ludzie mają zadzwonić w ciągu 5 minut na numer 0800-014-8499. Osobom, które zignorują to ostrzeżenie i nie zadzwonią lub zamkną stronę, grozi się utratą dostępu do komputera. Alarm ten mówi też, że telefon jest potrzebny, by zapobiec dalszym uszkodzeniom w sieci. My chcemy jednak podkreślić, że ostrzeżenie błędu #0xx90025ee9 jest oszustwem. Kanciarze próbują przerazić użytkowników i nakłonić ich w taki sposób na kontakt z fałszywym wsparciem technicznym, gdzie „certyfikowani technicy” pomogą usunąć malware z systemu. Połączenie to może być wysokopłatne, cyberprzestępcy będą chcieli namówić do zakupu bezużytecznego programu mającego na celu usunięcie błędy lub będą chcieli namówić do pobrania programu umożliwiającego połączenie zdalne z komputerem w celu jego przejęcia. Bez wątpienia osoby stojące za tym oszustwem mają niecne cele. Ay ich powstrzymać i zapobiec większym uszkodzeniem, musisz usunąć wirusa błędu #0xx90025ee9 z systemu poprzez skan komputera zaufanym programem anty-malware, takim jak ReimageIntego.

Obrazek błędu #0xx90025ee9

Głównym zadaniem wirusa błędu #0xx90025ee9 jest nakłonienie użytkowników do połączenia z podanym numerem. Jednakże, adware za niego odpowiedzialny może być też zdolny do dostarczania innych zwodniczych reklam oraz do oferowania fałszywego oprogramowania. Co więcej, programy tego typu bardzo często też zbierają informacje na temat użytkowników i instalują zewnętrzne dodatki śledzące. Z tego powodu sieci reklamowe, podejrzane spółki internetowe oraz cyberprzestępcy są w stanie zdobyć informacje (nieidentyfikujące oraz identyfikujące użytkownika) oraz użyć ich przeciwko ofierze. Z tego powodu nie powinieneś pozwolić skrytemu adware na pozostanie długo w systemie. Dokonaj usunięcia wirusa błędu #0xx90025ee9 od razu po wylądowaniu na stronie fałszywego wsparcia technicznego.

Przykład wirusa błędu #0xx90025ee9"Błąd #0xx90025ee9" jest fałszywym alarmem Windowsa proszącym o kontakt z fałszywym wsparciem technicznym
Kanciarze korzystają z bundlowania w celu szerzenia oszustw

Jak już wspomnieliśmy, przekierowania na stronę dostarczającą ostrzeżenie na temat błędu #0xx90025ee9 są wywoływane przez program adware. Zwykle użytkownicy instalują takie programy przypadkowo. Może takie coś mieć miejsce na przykład, gdy wybiorą instalację Podstawową/Standardową, która nie ujawnia informacji o dodatkowych aplikacjach. Program ten jest rozpowszechniany jako dodatkowy komponent w bundlach oprogramowania. Z tego powodu skorzystanie z wcześniej wspomnianych metod instalacji pozwala wszelkim „dodatkowym aplikacjom” na wniknięcie do systemu bez pytania o bezpośrednią zgodę. Tymczasem, instalacja Zaawansowana/Własna pozwala ochronić się przed atakiem błędu #0xx90025ee9. Nie powinieneś jednak tylko wybrać te ustawienia, lecz także ostrożnie przejść przez kroki takiej instalacji. Jeśli przypadkowo przeoczysz listę dodatkowych komponentów pospiesznie klikając na przycisk „Dalej”, możesz przypadkowo zainstalować niechciane aplikacje. By powstrzymać programy niepożądane, musisz odznaczyć je w instalatorze.

Pozbywanie się oszustwa wsparcia technicznego błędu #0xx90025ee9

Jedynym sposobem na usunięcie błędu #0xx90025ee9 z przeglądarki i komputera jest znalezienie i usunięcie programu adware odpowiedzialnego za problem. Nie jest ciężko dokonać tego ręcznie – możesz więc to zrobić samemu, z pomocą przygotowanych przez nas instrukcji. Jeśli jednak zadanie sprawia wrażenie zbyt skomplikowanego lub zajmującego zbyt wiele czasu, powinieneś zwrócić się do opcji automatycznego usunięcia wirusa. W takim wypadku usunięcie błędu #0xx90025ee9 odbywa się poprzez zaufany program anty-malware. Wszystko, co musisz zrobić, to uruchomić skan systemu za pomocą zaktualizowanej wersji programu.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa „Error # 0xx90025ee9”:

Usuń „Error # 0xx90025ee9” z rodziny systemu Windows

By usunąć wirusa błędu #0xx90025ee9 z komputera, musisz usunąć program adware oraz jego dodatkowe komponenty.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj „Error # 0xx90025ee9” oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj „Error # 0xx90025ee9” lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń „Error # 0xx90025ee9” z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nim„Error # 0xx90025ee9” czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń „Error # 0xx90025ee9” z Internet Explorer (IE)

Skorzystaj z poniższych kroków, by pozbyć się wszelkich podejrzanych wpisów z Internet Explorera.

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj „Error # 0xx90025ee9” oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania „Error # 0xx90025ee9”. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa „Error # 0xx90025ee9” z Microsoft Edge

Program adware odpowiedzialny za oszustwo błędu #0xx90025ee9 mógł dostać się do systemu w formie rozszerzenia do przeglądarki. Musisz je usunąć.

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to „Error # 0xx90025ee9” powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń „Error # 0xx90025ee9” z Mozilla Firefox (FF)

Najpierw musisz odinstalować podejrzane rozszerzenia z Mozilli. Następnie, zresetuj przeglądarkę.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz „Error # 0xx90025ee9” oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie „Error # 0xx90025ee9”. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń „Error # 0xx90025ee9” z Google Chrome

By wyeliminować fałszywe wsparcie techniczne błędu #0xx90025ee9, musisz odinstalować podejrzane rozszerzenia oraz zresetować Google Chrome. Dokonasz tego z pomocą poniższych instrukcji.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz „Error # 0xx90025ee9” oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie „Error # 0xx90025ee9”. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń „Error # 0xx90025ee9” z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj „Error # 0xx90025ee9” i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania „Error # 0xx90025ee9”. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-error-0xx90025ee9-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: „Error # 0xx90025ee9” virus