Skala niebezpieczeństwa:  
  (17/100)

Usuń wirusa Advanced Mac Cleaner (Poradnik usuwania) - zaaktualizowano, Sty 2021

stworzone przez Gabriel E. Hall - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Czy powinienem ufać Advanced Mac Cleaner?

Advanced Mac Cleaner virus

Wirus Advanced Mac Cleaner podniosi już dyskusje na różnych forach internetowych , i wydaje się, że wielu użytkowników próbuje dowiedzieć się, czy ten program jest wiarygodny, czy jest to aplikacja oszustów.

Wskazywany program przez PCVARK działa jak potencjalnie niepożądany program (PUP), a to z pewnością nie wydaje się wiarygodne. Poza tym, istnieje wiele skarg w internecie od niezadowolonych użytkowników , którzy nazywają Advanced Mac Cleaner oszustwem oraz fałszywym narzędziem, którego nie można usunąć łatwo.

Zdecydowaliśmy się odwiedzić oficjalną stronę tego narzędzia i dowiedzieć się, co jego deweloper mówi o tym produkcie. Okazuje się, że Advanced Mac Cleaner jest reklamowany jako „technika najnowszej generacji”, która została zakodowany przez ekspertów z branży, którzy pracują na tych samych projektach przez ponad 32 lat. Oprogramowanie pozornie może wyczyścić dyski, odinstalować niepotrzebne aplikacje i pomóc użytkownikowi zarządzać plikami w celu uniknięcia duplikatów i bałaganu.

Oczywiście, taki sposób prezentacji brzmi przekonująco, ale nie powinno się w niego wierzyć. Wydaje się, że inne wolne oprogramowanie wspiera Advanced Mac Cleaner, więc możliwe jest, że znajdziesz tę aplikację na komputerze Mac po zainstalowaniu jakiegoś programu innej firmy pobranego z Internetu.

Advanced Mac Cleaner „sprawdza” system i zazwyczaj informuje o tysiącach wykrytych błędów, ale nie powinniśmy się spieszyć, aby je naprawić. Należy pamiętać, że zdecydowana większość tych błędów to tak zwane fałszywe pozytywy – mają one za zadanie nakłonić użytkownika do zakupu pełnej wersji Advanced Mac Cleaner.

Uważamy takie techniki marketingu za bardzo nieuczciwe i nie polecam tego produktu dla Ciebie. Ten program chce pobierać opłaty od użytkowników o wysokości 39,95 euro za jego licencję i próbuje nakłonić użytkownika do zakupu oprogramowania Sticky Password razem z nim. Gorąco polecam usunięcie Advanced Mac Cleaner z komputera Mac za pomocą niezawodnego oprogramowania anty-malware – Malwarebytes.

Advanced PC CleanerAdvanced PC Cleaner zwykle stwierdza, że w systemie występuje duża liczba problemów, które wymagają naprawy. Nie powinieneś polegać na tym programie!

W jaki sposób zostałem zainfekowany Advanced Mac Cleaner?

Wielu użytkowników Mac wierzy, że urządzenia te są odporne przed wirusami komputerowymi . Niestety, tak nie jest – oszuści i twórcy szkodliwego oprogramowania powoli próbują przejąć kontrolę również i nad tym rynkiem. Jednak obecnie wiele aplikacji obsługujących reklamy lub podejrzane narzędzia systemowe, takie jak Advanced Mac Cleaner porywa komputery Macintosh po zainstalowaniu ich obok darmowych aplikacji, które nie są dostępne w App Store.

Dlatego zalecamy użytkownikom Mac polegać na zaawansowanym lub niestandardowym trybie instalacji podczas instalowania oprogramowania Mac i zawsze sprawdzić komentarze na temat niektórych aplikacjach online przed zainstalowaniem ich na urządzeniu. Advanced Mac Cleaner virus

Jak mogę pozbyć się Advanced Mac Cleaner z systemu Mac OS X?

Jeśli komputer został zaatakowany przez tzw. „wirus Advanced Mac Cleaner”, zalecamy, aby automatycznie usunąć go z systemu. W tym celu warto skorzystać z oprogramowania anty-malware, które polecamy. Jednak można także spróbować poradzić sobie z usunięciem Advanced Mac Cleaner na własną rękę, ale w takim przypadku należy upewnić się, że dokładnie przeczytasz instrukcje, które przygotowaliśmy.

Jeśli z jakiegoś powodu nie można usunąć Advanced Mac Cleaner, należy wysłać zapytanie do naszego zespołu wsparcia. Równie dobrze możesz chcieć sprawdzić sekcję komentarzy na końcu tej strony – może się okazać, że znajdziesz tam przydatne wskazówki od innych użytkowników komputerów Mac, którzy mieli „przyjemność”, aby spotkać się z opisanym programem.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
Wirus Advanced Mac Cleaner snapshot
Wirus Advanced Mac Cleaner snapshotWirus Advanced Mac Cleaner snapshot
Wirus Advanced Mac Cleaner snapshot

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Advanced Mac Cleaner:

Usuń Advanced Mac Cleaner z systemu Mac OS X

1. Zaznacz poniższy wiersz:

~/Library/LaunchAgents/com.pcv.hlpramc.plist

Po wybraniu całego wiersza, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Usługi ▹ Pokaż w Finderze (lub po prostu Odsłoń). Następnie zostaniesz przekierowany do folderu zawierającego wybrany element. Przenieś ten element do kosza i uruchom ponownie komputer Mac.

2. Idź do Biblioteki, a następnie do Wsparcia dla Aplikacji i przenieś amc do kosza. Wprowadź swoje hasło, jeśli to konieczne.

3. W folderze Biblioteki, znajdź AdvancedMacCleaner i również przenieś go do kosza.

4. Otwórz fodler Aplikacje i znajdź tam Advanced Mac Cleaner. Ponownie, przenieś go do kosza. 

W tej chwili nie powinno być już żadnych pozostałości tych wątpliwych aplikacji w twoim Mac.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimAdvanced Mac Cleaner czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Advanced Mac Cleaner z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Advanced Mac Cleaner oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Advanced Mac Cleaner. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa Advanced Mac Cleaner z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Advanced Mac Cleaner powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Advanced Mac Cleaner z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Advanced Mac Cleaner oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Advanced Mac Cleaner. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Advanced Mac Cleaner z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Advanced Mac Cleaner oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Advanced Mac Cleaner. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Advanced Mac Cleaner z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Advanced Mac Cleaner i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Advanced Mac Cleaner. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-advanced-mac-cleaner-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Advanced Mac Cleaner virus