Skala niebezpieczeństwa:  
  (8/100)

Usuń wirusa Adfoc.us (Chrome, Firefox, IE, Edge) - Darmowy poradnik

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Jakie problemy może powodować wirus Adfoc.us?

Wirus Adfoc.us należy do szerokiej grupy porywaczy przeglądarek , które atakują przeglądarki internetowe i powodują problemy podczas przeglądania stron internetowych. Sam program jest promowany jako usługa skracania adresów URL, która pozwala zarabiać na linkach, którymi użytkownicy dzielą się w Internecie. Wydaje się, że jest to małe i użyteczne narzędzie dla właścicieli stron internetowych, którzy chcą zwiększyć swoje dochody. Jednak na różnych forach można znaleźć negatywne opinie, że usługa ta jest oszustwem. Ponadto, zwracamy uwagę na inne powody, dla których należy unikać tej aplikacji. Porywacz przeglądarek Adfoc.us może dostać się do środka komputera niezauważony i zmienić ustawienia przewidziane do przejęcia kontroli nad przeglądarkami. Zmiany te mogą być związane ze zmianą strony głównej, domyślnej wyszukiwarki i adresu URL nowej zakładki. W rezultacie, możesz być zmuszony do korzystania z podejrzanej wyszukiwarki, która może doprowadzić do surfowania po niezabezpieczonej treści online. Co więcej, aplikacja ta może dostarczać nadmierną ilość reklam i przekierowywać do sponsorowanych stron internetowych osób trzecich. Nie tylko kwestie przekierowań Adfoc.us są irytujące, ale może również narażają komputer i twoją prywatność na ryzyko. Niektóre z reklam firm zewnętrznych mogą prowadzić do niebezpiecznych stron internetowych, albo możesz być przypadkowo przekierowany do fałszywego tech support lub strony phishingowej.

Posiadanie potencjalnie niepożądanego programu na komputerze zwiększa szanse złapania niebezpiecznych zagrożeń cybernetycznych, takich jak ransomware. Zatem, przekierowania i zwiększona ilość reklam internetowych są jednym z powodów, dlaczego nie powinno opóźniać się usunięcia Adfoc.us. Inny powód jest związany z twoją prywatnością. Podobnie jak w większości programów wspieranych reklamammi, ten może również śledzić informacje o użytkownikach. Rzeczywiście, w swojej polityce prywatności można zauważyć, że ta aplikacja zbiera informacje związane z nawykami przeglądania użytkownika za pomocą plików cookie. Co więcej, twórcy tzw. wirusa Adfoc.us mogą dzielić sie zebranymi informacjami z osobami trzecimi w celu dostarczenia ludziom przydatnych informacji. Niewątpliwie mają na myśli nawet więcej reklam internetowych. Tak więc, jeśli nie chcesz zobaczyć jeszcze większej ilości treści komercyjnych w przeglądarce, należy natychmiast pozbyć się tej aplikacji. Jeśli ten program zakradł się wewnątrz twojego komputera niezauważony, zalecamy przeskanowanie komputera za pomocą ReimageIntego lub innych renomowanych programów typu anty-malware czy anty-spyware. To najlepszy sposób, aby pozbyć się wszystkich potencjalnie niechcianych programów, które mogły zostać zainstalowane. Można jednak usunąć Adfoc.us także ręcznie. Znajdziesz takie wskazówki na końcu tego artykułu.

Obraz wirusa Adfoc.usWirus Adfoc.us może wkraść się wewnątrz komputera w pakiecie oprogramowania i uczynić przeglądanie stron internetowych nie do zniesienia.

W jaki sposób ten program podróżuje i jak infiltruje komputery?

Użytkownicy mogą pobrać tę aplikację z Google Play Store; jednak, że nie jest to jedyny sposób, w jaki się rozprzestrzenia. Porwanie Adfoc.us może wystąpić, gdy użytkownicy pobierają różne darmowe programy z internetu. Potencjalnie niepożądane programy często podróżują w pakietach oprogramowania. Jeśli użytkownicy nie „rozpakują” nowego programu przed zainstalowaniem go, wszystkie dodatkowe aplikacje dostaną się wewnątrz systemu. Można „rozpakować” i zobaczyć, jakie aplikacje firm trzecich są oferowane dla Ciebie, wybierając ustawienia instalacji zaawansowane lub niestandardowe. Jeden z etapów zawiera wykaz dodatkowych aplikacji i trzeba zdecydować się na ich odznaczenie. Tymczasem, szybkie/ zalecane ustawienia nie dostarczają tej funkcji i instalują wszystkie dodatkowe programy domyślnie.

Jak pozbyć się wirusa Adfoc.us z komputera?

Ten cyber pasożyt nie jest prawdziwym wirusem; jest to jeden z potencjalnie niechcianych programów. Z tego powodu można usunąć Adfoc.us jak zwykły program z Panelu sterowania. Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, proszę przejdź do końca artykułu i sprawdź nasze przygotowane instrukcje. Podczas ręcznego usuwania wirusa, nie należy zapominać, że trzeba sprawdzić, czy porywacz przeglądarki nie zainstalował dodatkowych programów. Jeśli znajdziesz jakieś nieznane i podejrzane aplikacje usuń je poprawnie. Jednakże, jeśli chcesz, aby usuwanie Adfoc.us było prostszym zadaniem, wybierz opcję automatycznej eliminacji. Zainstaluj program anty-malware i uruchom pełne skanowanie systemu.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Adfoc.us:

Usuń Adfoc.us z rodziny systemu Windows

Aby usunąć wirusa Adfoc.us ręcznie z systemu operacyjnego Windows, postępuj zgodnie z instrukcjami starannie. Należy także sprawdzić listę ostatnio zainstalowanych programów. Jeśli znajdziesz jakieś podejrzane aplikacje, odinstaluj je natychmiast.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Adfoc.us oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Adfoc.us lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń Adfoc.us ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Usuń Adfoc.us z systemu Mac OS X

Jest rzadkością w przypadku systemu Mac OS X, aby zostać porwanym przez tego rodzaju cyber zakażenia. Chociaż, jeśli potrzebujesz pomocy przy usuwaniu Adfoc.us, należy postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimAdfoc.us czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Adfoc.us z Internet Explorer (IE)

Po porwaniu Adfoc.us, można znaleźć podejrzane dodatki w programie Internet Explorer. Tak więc, należy postępować zgodnie z instrukcjami, aby naprawić wszystkie problemy.

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Adfoc.us oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Adfoc.us. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa Adfoc.us z Microsoft Edge

Wykonaj poniższe kroki, aby naprawić Microsoft Edge’a po porwaniu.

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Adfoc.us powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Adfoc.us z Mozilla Firefox (FF)

Porywacz może zmienić ustawienia Mozilli. Dlatego, aby się go pozbyć i odzyskać kontrolę nad przeglądarką, musisz zresetować swoje ustawienia.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Adfoc.us oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Adfoc.us. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Adfoc.us z Google Chrome

Aby odrzucić wszystkie zmiany wprowadzone przez porywacza przeglądarek Adfoc.us, należy postępować zgodnie z instrukcjami i zresetować przeglądarkę Google Chrome.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Adfoc.us oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Adfoc.us. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Adfoc.us z Safari

Aby usunąć wirusa Adfoc.us w całości, trzeba zresetować ustawienia Safari. Te kroki pomogą Ci naprawić swoją przeglądarkę:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Adfoc.us i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Otwórz swoją przeglądarkę Safari i wybierz Safari na liście menu. Tutaj wybierz Preferences tak jak był poprzednio wyświetlany i wybierz General.
 4. Tutaj poszukaj pola Homepage. Jeżeli zostało zmienione przez Adfoc.us to usuń stamtąd niechciane linki i wpisz wyszukiwakę której najczęściej używasz do wyszukiwania. Pamiętaj o wpisaniu przed wszystkim protokołu "http://" przed wpisaniem adresu głównego strony. Kiedy już przejdziesz do 'General', usuń podejrzane adresy URL i wpisz stronę docelową
 5. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 6. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Adfoc.us. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-adfoc-us-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Adfoc.us virus