Usuń Win32:Adware-gen (Poradnik usuwania wirusa) - Darmowy poradnik

stworzone przez Olivia Morelli - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Win32:Adware-gen to program adware, który może po cichu działać na komputerach użytkowników

Wirus Win32:Adware-gen

Win32 Adware-gen to nazwa, pod którą Avast wykrywa potencjalnie niepożądaną aplikację. Program taki zazwyczaj dostaje się do systemu z pomocą bundlingu oprogramowania – techniki pozwalającej na ukrywanie niechcianych aplikacji w ustawieniach Zalecanych lub Szybkich instalatorów normalnych aplikacji. Niepożądana aplikacja jest w stanie wywołać zmiany w komputerze, a także może instalować dodatkowe, podejrzane oprogramowanie.

PODSUMOWANIE
Nazwa Win32:Adware-gen
Rodzaj Adware
Główne zagrożenia Infekcje malware i wyciek danych osobistych
Atakowane przeglądarki Google Chrome, MS Edge, Internet Explorer, Safari, Mozilla Firefox, itd.
Objawy Agresywne reklamy w różnych formach, przekierowania, spowolnienia przeglądarek i komputera
Dystrybucja Bundling oprogramowania, złośliwe strony
Eliminacja Pobierz i zainstaluj ReimageIntego. W przeciwnym wypadku, spróbuj porad na końcu artykułu

Wirus Win32:Adware-gen [adw] atakuje wszystkie przeglądarki, wliczając w to Google Chrome, Internet Explorer, Safari, Mozilla Firefox, itd. Adware jest jednak skrytą aplikacją, która może nie być zauważona przez użytkowników na pierwszy rzut oka – szczególnie, jeśli nigdy wcześniej nie widzieli niepożądanej aplikacji.

Może nawet nie być procesu w menedżerze zadań (bądź ten może się ukrywać pod jakąś inna nazwą). Może nie być też aktywności wskazującej na infekcję. Szybko jednak użytkownicy zobaczą zwiększoną liczbę agresywnych reklam (wyskakujących okienek, reklam wideo, linków w tekście, banerów, zniżek itd), dziwne przekierowania, a także – w niektórych przypadkach – spowolnienie przeglądarki i/lub komputera.

Tak szybko, jak będzie wiadomo, że złośliwa aplikacja przeszkadza w normalnej aktywności przeglądarki, użytkownicy powinni pomyśleć o usunięciu Win32:Adware-gen. Jako, że ta aplikacja jest ciężka do wykrycia, sugerujemy skorzystanie z ReimageIntego do należytej eliminacji podejrzanej aplikacji. Jeśli nie chcesz instalować dodatkowych aplikacji, możesz skorzystać z naszego poradnika.

Inną szczególną cechą Adware-gena jest instalacja dodatkowych komponentów bez zgody. Zainstalowane niechciane aplikacje mogą być:

 • Paskami narzędzi;
 • Wyszukiwarkami;
 • Dodatkami;
 • Porywaczami przeglądarek;
 • Optymalizatorami systemu;
 • Zestawami kodeków, itd.

Większość takich aplikacji jest całkowicie bezużyteczna i tylko zapycha urządzenie. Największym problemem jest fakt, że im więcej niechcianych aplikacji pojawia się w komputerze, tym większe ryzyko poważnej infekcji malware. Ogółem, adware to programy, które zostały stworzone, by wyświetlać użytkownikom reklamy. Masa przekierowań i przypadkowych kliknięć może nie tylko zainfekować maszynę innymi wirusami, lecz także wykraść cenne dane – wliczając w to dane osobowe, adres, hasła i szczegóły z kart bankowych.

Eksperci zauważyli też, że Win32 Adware gen zbiera dane wyszukiwania, adresy IP, kliknięte linki, odwiedzone strony i inne informacje nieidentyfikujące jednoznacznie użytkownika. To pozwala twórcom na badanie zainteresować celu i wyświetlanie treści reklamowych dostosowanych do niego.

Bez wątpienia, powinieneś usunąć Win32:Adware-gen – ta aplikacje nie tylko cię zirytuje, lecz także może wystawić twój komputer na infekcje malware bądź niezauważanie wykraść Twoje dane. Kradzież tożsamości jest poważnym problemem – powinieneś zrobić wszystko, by tego uniknąć.

Adware Win32:Adware-genWin32:Adware-gen to program adware wyświetlający agresywne reklamy i przeszkadzający w sesji.

Adware może pojawić się na twoim komputerze po instalacji freeware lub shareware

Prawdopodobnie nikt na świecie nie chciałby każdego dnia oglądać agresywnych reklam. Reklamy są plagą obecnych czasów – przeciętna osoba każdego dnia wystawiona jest na około 5000 reklam. Nie ma nic złego w chwytach marketingowych – wierzymy jednak, że nakłanianie użytkowników do instalacji oprogramowania, które może uszkodzić komputer bądź wykraść informacje nie jest dobrą rzeczą.

Twórcy adware'ów i innych niepożądanych aplikacji robią dokładnie to. Wykorzystują bundling oprogramowania, by umieszczać niepożądane aplikacje na tylu komputerach, ile tylko można. Niestety, jedynym sposobem na ochronę przed tymi niepożądanymi aplikacjami jest uważna analiza procesu instalacji – nawet, jeśli jest to prosty wygaszacz ekranu w 3D. Każde darmowe oprogramowanie może zawierać wyszukiwarki, paski narzędzi i inne bezużyteczne aplikacje w swoich instalatorach. Dlatego też rzuć okiem na to, co klikasz – wybierz instalację Zaawansowaną lub Własną. Dzięki temu wszystkie dodatkowe komponenty zostaną zablokowane jeszcze przed ukończeniem instalacji pożądanego oprogramowania.

Usuń Win32:Adware-gen [adw] z komputera

Możesz usunąć Win32 Adware-gen na dwa różne sposoby: ręczny lub automatyczny. Obydwa sposoby działają – powinieneś wybrać ten, który Ci bardziej odpowiada.

Ręczna eliminacja Win32 Adware-gen adw powinna zostać wykonana uważnie. Nie modyfikuj plików systemowych samemu – możesz natomiast polegać na poradniku stworzonym przez nasz zespół. Wykonaj każdy krok w odpowiedniej kolejności. Jeśli nie wykonasz procedury, wirus Win32:Adware-gen może wrócić.

Jeśli nie jesteś tak doświadczony, sugerujemy wybrać odpowiedni program anty-malware, który zrobi wszystko za Ciebie. Dodatkowo, nawet po ręcznej eliminacji niepożądanej aplikacji, mogą zostać jej resztki. Aby upewnić się, że infekcja zniknęła, przeskanuj komputer zaufanym programem ochronnym.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Win32:Adware-gen:

Usuń Win32:Adware-gen z rodziny systemu Windows

Usuń Win32 Adware-gen z systemu Windows:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Win32:Adware-gen oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Win32:Adware-gen lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Win32:Adware-gen z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimWin32:Adware-gen czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Win32:Adware-gen z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Win32:Adware-gen oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Win32:Adware-gen. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Win32:Adware-gen z Microsoft Edge

Zresetuj przeglądarkę MS Edge:

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Win32:Adware-gen powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Win32:Adware-gen z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Win32:Adware-gen oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Win32:Adware-gen. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Win32:Adware-gen z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Win32:Adware-gen oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Win32:Adware-gen. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Win32:Adware-gen z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Win32:Adware-gen i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Win32:Adware-gen. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Win32:Adware-gen i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach