Usuń Win32:Adware-gen (Poradnik usuwania wirusa) - Darmowy poradnik

Instrukcja usuwania Win32:Adware-gen

Czym jest Win32:Adware-gen?

Win32:Adware-gen to program adware, który może po cichu działać na komputerach użytkowników

Wirus Win32:Adware-gen

Win32 Adware-gen to nazwa, pod którą Avast wykrywa potencjalnie niepożądaną aplikację. Program taki zazwyczaj dostaje się do systemu z pomocą bundlingu oprogramowania – techniki pozwalającej na ukrywanie niechcianych aplikacji w ustawieniach Zalecanych lub Szybkich instalatorów normalnych aplikacji. Niepożądana aplikacja jest w stanie wywołać zmiany w komputerze, a także może instalować dodatkowe, podejrzane oprogramowanie.

PODSUMOWANIE
Nazwa Win32:Adware-gen
Rodzaj Adware
Główne zagrożenia Infekcje malware i wyciek danych osobistych
Atakowane przeglądarki Google Chrome, MS Edge, Internet Explorer, Safari, Mozilla Firefox, itd.
Objawy Agresywne reklamy w różnych formach, przekierowania, spowolnienia przeglądarek i komputera
Dystrybucja Bundling oprogramowania, złośliwe strony
Eliminacja Pobierz i zainstaluj FortectIntego. W przeciwnym wypadku, spróbuj porad na końcu artykułu

Wirus Win32:Adware-gen [adw] atakuje wszystkie przeglądarki, wliczając w to Google Chrome, Internet Explorer, Safari, Mozilla Firefox, itd. Adware jest jednak skrytą aplikacją, która może nie być zauważona przez użytkowników na pierwszy rzut oka – szczególnie, jeśli nigdy wcześniej nie widzieli niepożądanej aplikacji.

Może nawet nie być procesu w menedżerze zadań (bądź ten może się ukrywać pod jakąś inna nazwą). Może nie być też aktywności wskazującej na infekcję. Szybko jednak użytkownicy zobaczą zwiększoną liczbę agresywnych reklam (wyskakujących okienek, reklam wideo, linków w tekście, banerów, zniżek itd), dziwne przekierowania, a także – w niektórych przypadkach – spowolnienie przeglądarki i/lub komputera.

Tak szybko, jak będzie wiadomo, że złośliwa aplikacja przeszkadza w normalnej aktywności przeglądarki, użytkownicy powinni pomyśleć o usunięciu Win32:Adware-gen. Jako, że ta aplikacja jest ciężka do wykrycia, sugerujemy skorzystanie z FortectIntego do należytej eliminacji podejrzanej aplikacji. Jeśli nie chcesz instalować dodatkowych aplikacji, możesz skorzystać z naszego poradnika.

Inną szczególną cechą Adware-gena jest instalacja dodatkowych komponentów bez zgody. Zainstalowane niechciane aplikacje mogą być:

 • Paskami narzędzi;
 • Wyszukiwarkami;
 • Dodatkami;
 • Porywaczami przeglądarek;
 • Optymalizatorami systemu;
 • Zestawami kodeków, itd.

Większość takich aplikacji jest całkowicie bezużyteczna i tylko zapycha urządzenie. Największym problemem jest fakt, że im więcej niechcianych aplikacji pojawia się w komputerze, tym większe ryzyko poważnej infekcji malware. Ogółem, adware to programy, które zostały stworzone, by wyświetlać użytkownikom reklamy. Masa przekierowań i przypadkowych kliknięć może nie tylko zainfekować maszynę innymi wirusami, lecz także wykraść cenne dane – wliczając w to dane osobowe, adres, hasła i szczegóły z kart bankowych.

Eksperci zauważyli też, że Win32 Adware gen zbiera dane wyszukiwania, adresy IP, kliknięte linki, odwiedzone strony i inne informacje nieidentyfikujące jednoznacznie użytkownika. To pozwala twórcom na badanie zainteresować celu i wyświetlanie treści reklamowych dostosowanych do niego.

Bez wątpienia, powinieneś usunąć Win32:Adware-gen – ta aplikacje nie tylko cię zirytuje, lecz także może wystawić twój komputer na infekcje malware bądź niezauważanie wykraść Twoje dane. Kradzież tożsamości jest poważnym problemem – powinieneś zrobić wszystko, by tego uniknąć.

Adware Win32:Adware-genWin32:Adware-gen to program adware wyświetlający agresywne reklamy i przeszkadzający w sesji.

Adware może pojawić się na twoim komputerze po instalacji freeware lub shareware

Prawdopodobnie nikt na świecie nie chciałby każdego dnia oglądać agresywnych reklam. Reklamy są plagą obecnych czasów – przeciętna osoba każdego dnia wystawiona jest na około 5000 reklam. Nie ma nic złego w chwytach marketingowych – wierzymy jednak, że nakłanianie użytkowników do instalacji oprogramowania, które może uszkodzić komputer bądź wykraść informacje nie jest dobrą rzeczą.

Twórcy adware'ów i innych niepożądanych aplikacji robią dokładnie to. Wykorzystują bundling oprogramowania, by umieszczać niepożądane aplikacje na tylu komputerach, ile tylko można. Niestety, jedynym sposobem na ochronę przed tymi niepożądanymi aplikacjami jest uważna analiza procesu instalacji – nawet, jeśli jest to prosty wygaszacz ekranu w 3D. Każde darmowe oprogramowanie może zawierać wyszukiwarki, paski narzędzi i inne bezużyteczne aplikacje w swoich instalatorach. Dlatego też rzuć okiem na to, co klikasz – wybierz instalację Zaawansowaną lub Własną. Dzięki temu wszystkie dodatkowe komponenty zostaną zablokowane jeszcze przed ukończeniem instalacji pożądanego oprogramowania.

Usuń Win32:Adware-gen [adw] z komputera

Możesz usunąć Win32 Adware-gen na dwa różne sposoby: ręczny lub automatyczny. Obydwa sposoby działają – powinieneś wybrać ten, który Ci bardziej odpowiada.

Ręczna eliminacja Win32 Adware-gen adw powinna zostać wykonana uważnie. Nie modyfikuj plików systemowych samemu – możesz natomiast polegać na poradniku stworzonym przez nasz zespół. Wykonaj każdy krok w odpowiedniej kolejności. Jeśli nie wykonasz procedury, wirus Win32:Adware-gen może wrócić.

Jeśli nie jesteś tak doświadczony, sugerujemy wybrać odpowiedni program anty-malware, który zrobi wszystko za Ciebie. Dodatkowo, nawet po ręcznej eliminacji niepożądanej aplikacji, mogą zostać jej resztki. Aby upewnić się, że infekcja zniknęła, przeskanuj komputer zaufanym programem ochronnym.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Win32:Adware-gen

Odinstaluj z systemu Windows

Usuń Win32 Adware-gen z systemu Windows:

Aby usunąć Win32:Adware-gen z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z Win32:Adware-gen (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 

Usuń Win32:Adware-gen z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimWin32:Adware-gen czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj przeglądarkę MS Edge:

Usuń niechciane rozszerzenia z MS Edge:

 1. Wybierz Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz Rozszerzenia.
 2. Wybierz z listy rozszerzenie i kliknij na ikonę koła zębatego.
 3. Kliknij Odinstaluj na dole. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pliki cookie i inne dane przeglądania: 

 1. Kliknij na Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki) i wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.
 2. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 3. Zaznacz wszystko (oprócz haseł, chociaż możesz chcieć uwzględnić licencje na multimedia w stosownych przypadkach) i kliknij Wyczyść. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Przywróć ustawienia nowej karty i strony głównej:

 1. Kliknij na ikonę menu i wybierz Ustawienia.
 2. Następnie znajdź sekcję Uruchamianie.
 3. Kliknij Wyłącz, jeśli znalazłeś jakąkolwiek podejrzaną domenę. 

Zresetuj MS Edge, jeśli powyższe kroki nie zadziałały:

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc, żeby otworzyć Menedżera zadań.
 2. Kliknij na strzałkę Więcej szczegółów u dołu okna.
 3. Wybierz kartę Szczegóły.
 4. Teraz przewiń w dół i zlokalizuj wszystkie wpisy zawierające Microsoft Edge w nazwie. Kliknij na każdy z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie, by zatrzymać działanie MS Edge. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jeżeli to rozwiązanie ci nie pomogło, możesz musieć skorzystać z zaawansowanej metody resetowania Edge. Pamiętaj, że zanim przejdziesz dalej, musisz wykonać kopię zapasową swoich danych. 

 1. Znajdź na swoim komputerze następujący folder: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Wciśnij Ctrl + A na klawiaturze, by zaznaczyć wszystkie foldery.
 3. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge
 4. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Windows PowerShell (Administrator).
 5. Kiedy otworzy się nowe okno, skopiuj i wklej następujące polecenie, a następnie wciśnij Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Instrukcje dla Edge opartej na Chromium

Usuń rozszerzenia z MS Edge (Chromium):

 1. Otwórz Edge i kliknij Ustawienia > Rozszerzenia.
 2. Usuń niechciane rozszerzenia klikając Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn:

 1. Kliknij na Menu i idź do Ustawień.
 2. Wybierz Prywatność i usługi.
 3. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 4. Pod Zakres czasu wybierz Wszystko.
 5. Wybierz Wyczyść teraz. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj MS Edge opartą na Chromium:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Z lewej strony wybierz Zresetuj ustawienia.
 3. Wybierz Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 4. Potwierdź za pomocą Resetuj. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj Mozillę Firefox

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z Win32:Adware-gen i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto Win32:Adware-gen po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie Win32:Adware-gen. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z Win32:Adware-gen i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Win32:Adware-gen i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach