Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń VuuPC

stworzone przez Alice Woods - - | Rodzaj: Adware

Co powinienem wiedzieć na temat rozszerzenia VuuPC?

VuuPC należy do kategorii potenclajnie niechcianych programów (PUP).Głównym powodem, dla którego aplikacje są tak sklasyfikowane jest powiązanie z nieuczciwym sposobem dystrybucji, który jest znany pod nazwą „sprzedaż wiązana”. Ponadto, aplikacja ta jest znana jako „adware”, ponieważ jego głównym celem jest pomoc osobom trzecim zwiększyć ich ranking strony, ruch internetowy lub sprzedaż poprzez wyświetlanie sponsorowanych reklam. Dlatego też, nawet jeśli VuuPC adware wydaje ci się użytecznym narzędziem, które zapewnia „zdalny dostęp do komputera w domu lub biurze,” nie tkwij na ślepo w takim przekonaniu, ponieważ możesz dostać się w poważne tarapaty.

W jaki sposób ta aplikacja funkcjonuje i dlaczego ryzykownym jest trzymanie jej w systemie?

VuuPC (inaczej ‚You’re Always a Click Away! by VuuPC Limited’) ijest adware i potencjalnie niechcianym programem, dlatego oczekiwanie wymiernych rezultatów z jego działania byłoby naiwne. Jeśli masz zainstalowanego zaufanego anty-malware, pobierając freeware, które zawiera adware jako „opcja pobrania”, możesz zostać poinformowany o PUP.Optional.VuuPC.A i wezwany, aby zaprzestać instalacji. Jednakże, jeśli Twój program antywirusowy jest nieaktualny, malware VuuPC może wejść do systemu bez zostania zauważonym. Co się potem dzieje?

 • Po pierwsze, można zauważyć poważne spowolnienie systemu, zwłaszcza przy użyciu przeglądarek internetowych (Google Chrome, Internet Explorer lub Mozilla Firefox). To dlatego, że VuuPC przechwytuje je wszystkie i zaczyna stanowić przyczynę awarii, zawieszeń i podobnych problemów;
 • Po drugie, oprogramowanie adware rozpoczyna pokazywanie ukierunkowanych reklam. Dlatego też, bez względu na to jaką stronę internetową próbujesz odwiedzić, “Ads by VuuPC,” “VuuPC Ads,”, i podobnie oznaczone pop-up, banery, pop-under, i podobnie oznaczone reklamy mogą pojawić się na każdym rogu. Niestety, te reklamy wykraczają swoją działalnością poza wywoływanie zirytowania u użytkownika. Jak już wspomniałem, to adware jest wykorzystywane do promowania stron partnerskich, ale skąd wiadomo jakie to są strony?? W związku z tym, przekierowanie VuuPC może nakierować cię na podejrzane lub nawet szkodliwe strony internetowe.

VuuPC ads

 • Po trzecie, jak tylko wirus VuuPC jest zainstalowany w systemie operacyjnym Windows i dostanie się do przeglądarki internetowej, instaluje śledzenie plików cookie lub inne oprogramowanie do zbierania i przechowywania informacji związanych z przeglądaniem internetu. Zapytania, strony preferowane i podobne informacje mają zasadnicze znaczenie dla powiązanego marketingu i reklamy. Niestety, ale to mylące narzędzie może również poprosić o adres e-mail, lokalizację komputera, adres e-mail i inne poufne informacje, które mogą być później użyte przeciwko tobie.
 • Ostatecznie, ale nie najmniej istotnie, możesz napotkać trudności z usunięciem VuuPC. Problemem jest to, że ta aplikacja nie może być włączona do listy Dodaj/Usuń programy. Może być zainstalowana na ukrytym folderze. Dlatego też, nawet jeśli wyłączysz rozszerzenie VuuPC w każdej przeglądarce internetowej, wprowadzające w błąd reklamy pop-up mogą nadal pokazać się podczas przeglądania.

Jeśli masz z tym problem właśnie teraz, to zalecamy, aby zainstalować ReimageIntego lub inny profesjonalny anty-malware. Pomoże on usunąć wirusa VuuPC ze wszystkich ukrytych folderów i systemu systemu Windows stałe.

Czy trudnym jest uniknięcie porwania przez VuuPC?

W rzeczywistości, aby uniknąć zainfekowania komputera przez takie programy jak VuuPC adware bez bycia zauważonym nie ciężką sprawą. Zazwyczaj programy adware, przejmujące kontrolę nad przeglądarką, i inne PUP są albo rozprzestrzeniane za pośrednictwem oficjalnych stron lub za pomocą oprogramowania dołączonego. Wierzymy, że nie należy doprowadzić do instalacji podejrzanych programów poprzez oficjalne strony. Mamy jednak pewność, że wolisz instalować darmowe programy w Internecie. Tu ukrywa się ryzyko, bo możesz skończyć z pakietem oprogramowania, które przynosi wirusa VuuPC lub inne nierzetelne aplikacje. Jeśli chcesz tego uniknąć, należy upewnić się, że wystarczająco dokładnie sprawdzasz darmowe programy przed ich instalacją. W tym celu zdecyduj się wybrać zaawansowane/niestandardowe metody instalacji i odznacz dodatkowe komponenty, jeśli takie istnieją. Jeśli już zostałeś oszukany i zainstalowałeś to wątpliwe narzędzie, przejdź do strony 2 i znajdź tam przewodnik usuwani VuuPC.

W jaki sposób pozbyć się tego niechcianego adware?

Możesz usunąć wirusa VuuPC samodzielnie. Do tego celu można śledzić przewodnik, który jest podany na dole. Jednak ta metoda nie jest niezawodna w porównaniu do automatycznego usuwania przy użyciu profesjonalnego anty-malware. Więc rozważ sprawdzenie komputera używają narzędzia do usuwania złośliwego oprogramowania ponieważ wyeliminuje ono wszystkie niechciane czy złośliwe aplikacje.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania VuuPC:

Usuń VuuPC z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj VuuPC oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj VuuPC lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń VuuPC z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimVuuPC czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń VuuPC z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj VuuPC oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania VuuPC. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń VuuPC z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to VuuPC powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń VuuPC z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz VuuPC oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie VuuPC. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń VuuPC z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz VuuPC oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie VuuPC. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń VuuPC z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj VuuPC i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania VuuPC. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-vuupc.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: VuuPC