Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń Streamit-online.com (Poradnik usuwania) - Darmowe instrukcje

stworzone przez Alice Woods - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Streamit-online.com – porywacz przeglądarki, który obiecuje pomóc użytkownikom słuchać radia w przystępny sposób

Porywacz przeglądarki Stream-it.online.com

Streamit-online.com, znany też jako Feed.Streamit-online.com, to porywacz przeglądarki kompatybilny tylko z Google Chrome. Rozpowszechnia się wraz z inną niepożądaną aplikacją zwaną Stream-It, która oferuje funkcję radia internetowego. Chcemy jednak ostrzec, że ów rozszerzenie bazuje na reklamach i pozwala na wypełnienie wyszukiwania sponsorowanymi treściami od razu po instalacji w systemie. Dodatkowo, może zmodyfikować ustawienia wyszukiwarki ustawiając stronę główną, stronę nowej karty i domyślną wyszukiwarkę na hxxp://streamit-online.com.

Nazwa Feed.streamit-online.com
Typ Porywacz przeglądarki
Poziom zagrożenia Średni. Atakuje tylko Chrome'a poprzez rozszerzenie zwane Stream-It.
 Funkcje Ustawia się jako stronę nowej karty, stronę domową i domyślną wyszukiwarkę. Wypełnia wyniki wyszukiwania różnymi reklamami, linkami w tekście i podobnymi treściami
Główne zagrożenia Może przekierować swoje ofiary na złośliwe strony, śledzić użytkowników i zbierać informacje nieidentyfikujące ofiary
 Metody rozpowszechniania Bundling oprogramowania
 Eliminacja Możesz pozbyć się tej aplikacji korzystając ReimageIntego

Wirus Feed.Streamit-online.com zazwyczaj po cichu instaluje się w systemie. Użytkownicy często pozwalają takim aplikacjom na wniknięcie do komputera odwiedzając podejrzane strony bądź pobierając aplikacje i nie monitorując ich instalacji. Porywacz ten zazwyczaj rozpowszechnia się zabundlowany w formie rozszerzenia Stream-It.

Po instalacji, strona oferuje dwa rodzaje wyszukiwania – sieci oraz muzyki. Bez względu na wybraną opcję, może wypełnić wyniki wyszukiwania reklamami i treściami sponsorowanymi, a następnie wykorzystać to do zarabiania pieniędzy. Metoda ta jest szeroko znana jako pay-per-click – pomaga ona trzecim stronom na zwiększenie ruchu na ich stronach poprzez reklamy i linki. Możesz też zawsze zostać przekierowany na niezabezpieczoną stronę szukającą sposobu na zainfekowanie Ciebie malwarem.

Dodatkowo, jakość wyszukiwania spada, gdyż te reklamy wyskakują za każdym razem, gdy otwierasz Google Chrome i surfujesz po sieci. W rezultacie, wyszukiwarka spowalnia, a ty możesz doświadczyć awarii przeglądarki. Zalecamy usunąć Streamit-online wraz z wirusem Stream-It bez marnowania czasu.

Aby kontynuować, chcemy też ostrzec, że wirusy te są zdolne zbierać różne informacje o swoich ofiarach Zazwyczaj, zebrane dane zawierają:

 • Adres mailowy użytkownika;
 • Adres IP komputera;
 • Lokację komputera;
 • Odwiedzone strony;
 • Obejrzane strony i wideo;
 • Różne zakładki;
 • Kliknięte linki;
 • Itd.

Jak zapewne widzisz, aplikacja może nie tylko wywoływać agresywne reklamy w wynikach wyszukiwarki. Może także zbierać dane, które będą w zasięgu deweloperów. Jeśli twój komputer jest zainfekowany tym wirusem, a nie chcesz pozwolić twórcom na przychód. powinieneś przemyśleć eliminację wirusa z komputera. W celu pełnego usunięcia Streamit-online.com, zainstaluj program anty-malware taki, jak ReimageIntego, bądź też każdy inny. Cała procedura zakończy się w kilka minut. Program zaś zapewni Cię, że przeglądarka stała się wolna od innej infekcji bądź jej pozostałych komponentów.

Niepożądana aplikacja Stream-it.online.comStream-it.online.com zbiera dane na twój temat, by czerpać zyski od twórców

Porywacze przeglądarki wnikają do systemu z pomocą zabundlowanych aplikacji

Jak wspomnieliśmy wcześniej, porywacze przeglądarki mogą szybko i po cichu zainstalować się w komputerze. Podczas, gdy dostają się do przeglądarki, nie mogą tego dokonać bez pozwolenia użytkownika. Nieuważni użytkownicy pozwalają na instalację niepożądanych aplikacji poprzez:

 • Pobieranie oprogramowania bez sprawdzania, jakie komponenty znajdują się w środku;
 • Odwiedzanie podejrzanych stron i klikanie na niebezpieczne linki;
 • Pośpiech podczas instalacji programu;
 • Pobieranie/instalacja programów z niezaufanych stron;
 • Itd.

Jak widzisz, jest kilka metod wykorzystywanych przez porywaczy na cichą instalację. By unikać takich aktywności, musisz stosować się do odpowiednich porad.

Na początku, bądź uważny, gdy przeglądasz sieć. Nie ma znaczenia, czy oglądasz swoje ulubione strony, szukasz aplikacji do pobrania, czy po prostu przeglądasz swojego Facebooka. Upewnij się, że ZAWSZE zwracasz uwagę na to, co klikasz. Nigdy nie wiesz, gdzie może ukrywać się niepożądana aplikacja.

Dodatkowo, unikaj pobierania aplikacji z zewnętrznych źródeł. Jeśli serio potrzebujesz takiej aplikacji, wybierz instalację Zaawansowaną bądź Własną i przeanalizuj listę dodatkowych komponentów. Odznacz te nieznane, by uniknąć infiltracji ze strony porywaczy. Na koniec, zainstaluj i zaktualizuj antywirusa. Program ten przeskanuje system i ostrzeże, gdy coś będzie próbować „wniknąć” do komputera.

Odinstaluj Streamit-online.com z pomocą programu anty-malware

Aby usunąć wirusa Stream-it i wyszukiwarkę Streamit-online.com, musisz usunąć:

 • Wszystkie znalezione rozszerzenia;
 • Podejrzane aplikacje;
 • Wszystkie inne wtyczki przeglądarkowe.

Powinno to pomóc pozbyć się tego cyberzagrożenia z systemu oraz z przeglądarki. Pamiętaj jednak, że program ten może być zaktualizowany w każdej chwili, a także zacząć atakować inne przeglądarki. Zaleca się więc zresetować wszystkie przeglądarki na raz. Jeśli potrzebujesz wsparcia, możesz sprawdzić poniższe kroki.

Innym sposobem na usunięcie Streamit-online.com jest instalacja programu anty-malware. Zalecamy korzystać z poniższych programów – korzystaliśmy z nich przy badaniu tego wirusa przekierowań. Po eliminacji wirusów, powinieneś też zresetować przeglądarki. 

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Streamit-online.com:

Usuń Streamit-online.com z rodziny systemu Windows

By odinstalować Streamit-online.com i inne szkodliwe komponenty z systemu, skorzystaj z następujących kroków:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Streamit-online.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Streamit-online.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń Streamit-online.com ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Usuń Streamit-online.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimStreamit-online.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Streamit-online.com z Google Chrome

Na chwilę obecną, ten porywacz atakuje przeglądarkę Google Chrome. By pozbyć się porywacza z przeglądarki, skorzystaj z poniższego poradnika:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Streamit-online.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Streamit-online.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Streamit-online.com z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Streamit-online.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Streamit-online.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Streamit-online.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Streamit-online.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Streamit-online.com z Mozilla Firefox (FF)

Skorzystaj z tego poradnika, by pozbyć się porywacza i jego komponentów:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Streamit-online.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Streamit-online.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Streamit-online.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Streamit-online.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Otwórz swoją przeglądarkę Safari i wybierz Safari na liście menu. Tutaj wybierz Preferences tak jak był poprzednio wyświetlany i wybierz General.
 4. Tutaj poszukaj pola Homepage. Jeżeli zostało zmienione przez Streamit-online.com to usuń stamtąd niechciane linki i wpisz wyszukiwakę której najczęściej używasz do wyszukiwania. Pamiętaj o wpisaniu przed wszystkim protokołu "http://" przed wpisaniem adresu głównego strony. Kiedy już przejdziesz do 'General', usuń podejrzane adresy URL i wpisz stronę docelową
 5. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 6. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Streamit-online.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-stream-it-online-com.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Streamit-online.com