Skala niebezpieczeństwa:  
  (38/100)

Usuń Smart PC Mechanic (Poradnik usuwania wirusów) - zaaktualizowano, Cze 2018

stworzone przez Julie Splinters - - | Rodzaj: Narzędzia systemowe

Smart PC Mechanic to niezabezpieczona aplikacja zwodząca użytkowników i wmawiająca im, że ich komputery są zainfekowane

Obrazek Smart PC Mechanic

Smart PC Mechanic to zwodniczy optymalizator systemu dostarczający użytkownikom fałszywe powiadomienia o wirusach Nawet jeśli twórcy tej aplikacji twierdzą że ich celem jest ulepszenie doświadczeń z korzystania z komputera program ten jest stworzony do generowania przychodu. Niestety, robi to z pomocą nieuczciwych technik, wliczając w to fałszywe alarmy malware i agresywne oferty zakupu oprogramowania niezbędnego do „naprawy” wykrytych problemów. W rzeczywistości, Smart PC Mechanic po prostu przestaje wyświetlać wyskakujące okienka po zakupie licencji. Podsumowując, powinieneś się trzymać z daleka od tego optymalizatora i nie marnować czasu na jego oferty.

Nazwa Smart PC Mechanic
Typ Narzędzie systemowe
Poziom zagrożenia Średni
Objawy Dostarcza fałszywe skany systemu i wyświetla zwodnicze powiadomienia malware
Dystrybucja Metoda bundlingu oprogramowania
Eliminacja Najlepszym sposobem na pozbycie się Smart PC Mechanic jest uruchomienie pełnego skanu systemu Reimage

Kategoria podobnych optymalizatorów poszerza się – takie aplikacje mogą w końcu łatwo generować przychód ich twórcom. Choć większość z nich nie stanowi poważneego zagrożenia dla systemu, niektóre korzystają z agresywnych technik podczas dostawania się do systemu i sprzedaży licencji. Podobnie do programów PC Smart CleanupMaster PC Cleaner i innych potencjalnie niepożądanych programów, Smart PC Mechanic także jest promowany poprzez fałszywe wsparcia techniczne.

W wypadku takiego scenariusza, ofierze przeszkadza się podczas korzystania z Internetu. Fałszywy alarm zwykle mówi, że w systemie wykryto kilka problemów i oferuje wciśnięcie przycisku „Skanuj teraz” lub podobnego, by potwierdzić podejrzenie. Gdy użytkownik da się nabrać, pobiera podejrzaną aplikację, która od razu zaczyna zwodnicze działanie. 

Narzędzie Smart PC Mechanic

W rezultacie, Microsoft ogłosił oficjalnie, że nie popiera podobnych programów w jakikolwiek sposób – Modyfikują one rejestr systemu i z tego powodu mogą spowodować znaczne uszkodzenia systemu.

W konsekwencji, zalecamy nie dać się nabrać na Smart PC Mechanic oraz podobne aplikacje, które twierdzą, że mogą ulepszyć funkcjonalność komputera usuwając kilkaset błędów. W rzeczywistości, takie zmiany nie mają zbytniego wpływu na funkcjonalność komputera. 

Obrazek Smart PC Mechanic

Jeśli chodzi o Smart PC Mechanic, analiza przeprowadzona przez VirusTotal sugeruje, że główny plik wykonywalny aplikacji – spcmsetup.exe – jest szczególnie niebezpieczny. Plik ten jest nie tylko oznaczone jako potencjalnie niepożądany, ale też, że ma powiązania z trojanami. Z tego powodu wiele osób uznaje tą aplikację za wirusa. Choć pojęcie to nie jest odpowiednim określeniem aplikacji, bez wątpienia jest to niepotrzebna aplikacje, która niekoniecznie jest w stanie usprawnić pracę Twojego komputera.

Ilustracja Smart PC Mechanic

W skrócie, po instalacji programu ten wykona szybki skan komputera. Dodatkowo, przygotuje sfałszowane wyniki alarmując o tuzinach różnych problemów, wliczając w to nieprawidłowe wpisy rejestru i błędy. Do tego zacznie namawiać do szybkiego rozwiązania tych problemów poprzez zakup pełnej wersji oprogramowanie. Nasi eksperci zalecają usunąć Smart PC Mechanic tak szybko jak to możliwe, z powodu potencjalnego zagrożenia trojanami. Uruchom też program anty-spyware by sprawdzić, co jest nie tak z komputerem.

Podczas obecności aplikacji w komputerze, najpewniej będzie ona wpływać na działanie przeglądarki bądź alarmów systemowych. Poza tym, podawanie szczegółów karty kredytowej podczas zakupu takich podejrzanych aplikacji jest bardziej niż niebezpieczna. Podsumowując, twoim priorytetem powinna stać się eliminacja programu Smart PC Mechanic, jeśli posiadasz go w systemie. Aby być pewnym, że nie zostały żadne elementy tej niepożądanej aplikacji, przeskanuj system programem Reimage.

Program Smart PC Mechanic

Bezużyteczne aplikacje rozpowszechniają się wraz z innymi narzędziami

Mimo faktu, że użytkowników wciąga się w ręczne pobranie aplikacji na jej oficjalnej stronie, istnieje ryzyko, ż możesz nieświadomie zainstalować ten program wraz z niezaufaną aplikacją pobraną z sieci. Technika ta jest także znana jako bundling – jest to popularny schemat marketingowy pomagający oferować kilka aplikacji na raz.

Instrukcje usuwania Smart PC Mechanic
Smart PC Mechanic można usunąć ręcznie bądź automatycznie

Dlatego, by uniknąć takich niepotrzebnych i problematycznych aplikacji, zwracaj uwagę na instalator. Bez względu na źródło pobierania aplikacji, sprawdź opcję instalacji zaawansowanej i odznacz pola pozwalające na instalację niepotrzebnych dodatków. Trzymaj się także z dala od instalacji podstawowej i domyślnej – opcje te ukrywają obecność dodatkowych aplikacji przed użytkownikiem.

Sposoby na deinstalację Smart PC Mechanic z twojego komputera

Dla tych, którzy zastanawiają się, jak usunąć Smart PC Mechanic oraz jak pozbyć się fałszywych alarmów wirusowych, przygotowaliśmy poniżej szczegółową instrukcję znajdującą się na końcu artykułu. Według zespołu LesVirus.fr, istnieje jednak też inna droga na szybką eliminację tej aplikacji z komputera.

Pobierz profesjonalny i zaufany program anty-malware i uruchom pełny skan systemu. Nie tylko wykryje on wszystkie potencjalnie niebezpieczne aplikacje, lecz także pomoże z usunięciem Smart PC Mechanic. W tym celu zalecamy program wymieniony poniżej.

 

Możesz usunąć szkody wyrządzone przez wirusa z pomocą jednego z następujących programów: Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner, Malwarebytes. Zalecamy te aplikacje, ponieważ wykrywają one wszystkie potencjalnie niepożądane programy wraz z każdym komponentem i wpisem rejestru z nimi powiązanymi.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

Instrukcja ręcznego usuwania Smart PC Mechanic:

WindowsMac OS X

Usuń Smart PC Mechanic z rodziny systemu Windows

Sprawdź swoje przeglądarki po usunięciu Smart PC Mechanic. Jeśli znalazłeś dziwną wtyczkę bądź regularnie lądujesz na stronie promującj niepożądaną aplikację, zresetuj ustawienia przeglądarki.

  1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
  2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
  3. Odinstaluj Smart PC Mechanic oraz powiązane programy
    W tym miejscu, poszukaj Smart PC Mechanic lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
  4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
WindowsMac OS X

Usuń Smart PC Mechanic z systemu Mac OS X

  1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
  2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimSmart PC Mechanic czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

O autorze

Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-smart-pc-mechanic.html

Poradniki w innych językach