Usuń search.searchfmn.com (Poprawione instrukcje)

stworzone przez Ugnius Kiguolis - - | Rodzaj: Dodatki do przeglądarek

Instrukcja usuwania search.searchfmn.com

Czym jest search.searchfmn.com?

Dzisiaj naszym ekspertom do spraw bezpieczenstwa udalo sie znaleźć kolejną wyszukiwarkę, której nazwa to search.searchfmn.com, która została stworzona przez Safer Browser, który rozpowszechnia się w internecie. Program jest podobny do Search.youronlinegamesnow.com, Search.easysportsaccess.com, Search.mycurrentnewsxp.com i wielu innych wyszukiwarek stworzonych przez Safer Browser. Ta rodzina wirusów jest dość duża, jednakze wyglada na to ze autor oprogramowania nie zamierza zaprzestać rozpowszechniania.

Search.searchfmn.com jest inwazyjną wyszukiwarką, która została przez nas zakwalifikwana jako potencjalnie niechciany program a takze robak przegladarkowy. Dlatego tez jezeli widzisz adres URL tej strony jako twoja strona domowa, domyslna wyszukiwarka czy tez strona nowego okna to wysoce polecamy ci usuniecie jej tak szybko jak to tylko mozliwe. Robaki przegladarkowe takie jak search.searchfmn.com moga zostac usuniete z twojego komputera manualnie lub tez automatycznie korzystajac z oprogramowania ReimageIntego czy tez innego sprawdzonego oprogramowania antymalware. Jezeli jestes osoba, która chcialaby usunac ze swojego komputera te szkodliwa strone zachecamy cie do przejscia do strony numer 2.

Co powinienem widzieć na temat wirusa search.searchfmn.com?

Strona domowa oprogramowania search.searchfmn.com jest całkiem obszerna. Jego autorzy w warunkach uzytkowania oprogramowania podaja dodatkowe informacje na temat usuwania oprogramowania. Ta wyszukiwarka jest powiazana z programowaniem Fast Maps Now. W powiazaniu do Google, Bing czy tez Yahoo a takze innych popularnych wyszukiwarek, search.searchfmn.com wydaje sie byc wirusem ktory generuje rozszerzenia takie jak informacje pogodowe, Google Maps, Mapquest, Yahoo Maps a takze Bing Maps, Traffic. Dodatkowo wyraznie widac ze tylko pozytywne cechy oprogramowania są uwidocznione.

 • Niestety istnieje cały zestaw negatywnych cech, które są negatywne a o ktorych powinienes wiedziec. Po pierwsze ludzie nie sa informowani o przenikaniu tego typu oprogramowania na komputery uzytkownikow. Fast Maps Now jest najczesciej rozpowszechniany z pomoca darmowego oprogramowania. Dlatego tez search.searchfmn.com moze pojawic sie na twojej stronie startowej, domyslnej wyszukiwarce a takze stronie nowej karty bez twojej wiedzy.

search.searchfmn.com redirects people to sponsored websites and displays sponsored ads

 • Warto podkreslic fakt dotyczacy tego ze oprogramowanie search.searchfmn.com jest sponsorowane przez obce odmioty. Mowiac innymi slowy, jest stosowane do prezentowania obcych programow (linki, reklamy pop-up) podczas przegladania internetu. Chyba warto dodac ze program jest niebezpieczny dla ochrony twojego komputera. Pewnie spytasz dlaczego. Odpowiedź jest naprawdę prosta – nikt tak naprawdę nie wie jakie programy są sponsorowane przez te wyszukiwarke i jaki jest jej cel. Z tego powodu istnieje ryzyko przekierowan z wyszukiwarki search.searchfmn.com na niebezpeiczne strony skad mozesz pobrac oprogramowanei wirusowe czy tez oprogramowanie malware.
 • Dodatkowo ofiary tego oprogramowania najczesciej skarza sie na to ze ich wyszukiwarka ulegla zmianie ze wzgledu na powazne spowolnienia systemu i bardzo duzo niekomercyjnych reklam pop-up na stronach. uwazaj poniewaz cel tych reklam pop-up jest taki sam jak cel przekierowan – zmuszanie ludzi do odwiedzania podejrzanych stron a takze zwiekszenie rankingu strony a takze wynikow wyszukiwania. Niestety search.searchfmn.com jest programem ktory dziala na niekorzysc uzytkownika, moze doprowadzic do przenikania oprogramowania wirusowego czy tez infekcji malware.
 • Na koncu warto wspomniec takze ze search.searchfmn.com moze zostac usuniety z komputera ze wzgledu na stosowanie oprogramowania szpiegujacego w postaci oprogramowania cookies, sledzenia twoich danych na temat odwiedzanych stron a takze rozpowszechniania oprogramowania. Z tego powodu nalezy sie upewnic ze usunales search.searchfmn.com ze swojego komputera tak szybko jak to tylko możliwe.

Statystyki pokazuja ze wiele tysiecy ludzi zostalo zainfekowanych oprogramowaniem search.searchfmn.com. W jaki sposob program przenika do przegladarki Internet Explorer, Chrome a takze Firefox bez twojej wiedzy?

Ostatnie badania oprogramowania pokazuja ze search.searchfmn.com jest wirusem ktory moze przekierowywac uzytkownika i jest aktywny na ponad 1000 komputerow. Niestety wiekszosc ofiar tego oprogramowania nie zainstalowala go bez swojej wiedzy. Jak juz zauwazylismy ta falszywa wyszukiwarka jest najczesciej promowana razem z pakietem plikow, tak wiec ci ktorzy przy okazji instalacji freeware korzystajac z instalacji szybkiej czy tez podstawowej moga skonczyc z zainstalowaniem podobnych pluginow na swoich komputerach bez wiedzy o tym. Celem unikania tego typu oprogramowania powinienes korzystac z opcji instalacji zaawansowanej czy tez instalacji uzytkownika i zamknac okna w ktorych promowane sa addony, toolbary, rozszerzenia i tym podobne.

Czy trudno jest usunąć tą fałszywą wyszukiwarkę?

Prawdą jest to ze search.searchfmn.com nie jest trudnym do usunięcia oprogramowaiem. Program moze zostac zainstalowany na komputerze uzytkownika poprzez 2 metody – manualna jak i automatyczna. Najczesciej usuwanie oprogramowania manualnie jest trudniejsze niz robienie tego samego w sposob automatyczny. Z pewnoscia wymaga to wiele czasu. Oprocz tego usuwanie autmatyczne jest przez nas polecane ze wzgledu na jego skutecznosc i ochrone twojego komputera przed pojawianiem sie szkodliwych jak i niechcianych programow w przyszlosci.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania search.searchfmn.com

Usuń search.searchfmn.com z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj search.searchfmn.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj search.searchfmn.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń search.searchfmn.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimsearch.searchfmn.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń search.searchfmn.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to search.searchfmn.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń search.searchfmn.com z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz search.searchfmn.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie search.searchfmn.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń search.searchfmn.com z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz search.searchfmn.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie search.searchfmn.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń search.searchfmn.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj search.searchfmn.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania search.searchfmn.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się search.searchfmn.com i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach