Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń Search Encrypt (Poradnik usuwania) - zaaktualizowano, Mar 2021

stworzone przez Ugnius Kiguolis - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Search Encrypt – wirus oferujący niejasne usługi mało doświadczonym użytkownikom komputerów

Obrazek przedstawiający Search Encrypt

Search Encrypt jest klasyfikowany jako porywacz przeglądarki rozpowszechniający się jako rozszerzenie w Sklepie Google. Nawet jeśli jego twórcy głoszą, że jest to wyszukiwarka nastawiona na prywatność, przejmuje on zwykłe przeglądarki – Google Chrome, Mozillę Firefox, Safari i inne – oraz ustawia adres hxxps://www.searchencrypt.com/ jako adres strony domowej, domyślną wyszukiwarkę oraz stronę nowej karty.

Jeśli zastanawiasz się, czy Search Encrypt jest wirusem, powinieneś wiedzieć jedną rzecz – aplikacja kwalifikuje się bardziej jako potencjalnie niepożądana niż malware. Jednakże, tak jak wspomniane pasożyty komputerowe, może pojawić się w systemie komputera bez zgody. Taka samowolna aktywność powinna odpowiedzieć na pytanie o bezpieczeństwo Search Encrypt – widać, że ta niepożądana aplikacja nie wymaga zgody użytkownika na zmianę ustawień przeglądarki.

Zmiany, jakie wirus Search Encrypt inisjuje, mogą negatywnie wpłynąć na przeglądarki internetowe. Możesz na przykład doświadczć problemów ze względu na wyskakujące okienka z reklamami bądź przekierowania na strony, jakich nie planowałeś odwiedzać. Twórcy tego rozszerzenie nie dają też żadnej gwarancji związanej z „trafnością, ponadczasowością oraz kompletnością” dostarczanych treści – istnieje więc wysokie ryzyko infekcji.

Jeżeli to nie wystarczy, ludzie nie są w stanie szybko pozbyć się tej aplikacji z systemów Mac oraz Windows OS. Dlatego zalecamy skorzystanie z automatycznych aplikacji w celu usunięcia Search Encrypt z systemu. ReimageIntego jest jedną z nich.

Na ilustracji: Search EncryptSearch Encrypt jest promowany jako wyszukiwarka skupiona na prywatności. W rzeczywistości jest jednak aplikacją potencjalnie niepożądaną.

Wiele ludzi nie może połapać się, jak usunąć Search Encrypt z Google Chrome ponieważ pogram jest zaprogramowany w taki sposób, by przywracał wcześniej wymienione ustawienia za każdym razem, gdy użytkownik spróbuje je zmienić. Zauważ też, że istnieją inne wersje tego porywacza przeglądarki, takie jak Searchencrypt.navigateto.net oraz Searchencrypt.com, które także mogą zainfekować Twój system.

Jak również wspomnieliśmy, wyniki wyszukiwania dostarczone przez Search Encrypt oraz jego warianty są zaburzane przez treści sponsorowane. Zwykle, treści te promują powiązane witryny lub produkty pomagające twórcom uzyskać przychód pay per click. Reklamy te mogą być nie tylko irytujące, ale też złośliwe.

według Warunków Użytkowania strony, aplikacja nie bierze odpowiedzialności za treści promowane w reklamach:

Search Encrypt has no control over, and assumes no responsibility for the content, privacy policies, practices or availability of any third party sites or resources or the products, services or other materials on or available from such sites or resources.

Znaczy to, że może ona też wyświetlać potencjalnie niebezpieczne reklamy prowadzące do podejrzanych stron lub uruchamiające automatyczną instalację malware po kliknięciu. Dlatego sugerujemy Tobie usunąć Search Encrypt bez zbytniego marnowania czasu. W tym celu możesz skorzystać ze znajdującego się poniżej poradnika bądź też wykonać skan systemu swoim antywirusem.

Sposoby dystrybucji wykorzystywane do rozpowszechniania podejrzanych rozszerzeń

Jak już wspomnieliśmy, ten porywacz przeglądarki może być pobrany ze Sklepu Google. Użytkownicy informują także, że program ten potrafi wniknąć do systemu całkowicie niezauważony. Dzieje się to, gdy ludzie nieuważnie instalują programy freeware.

Zwzwyczaj użytkownik wybiera ustawienia instalatora Szybkie lub Zalecane i unika wielu kroków. Jest to powodem, dla którego nie jest w stanie zauważyć porywacza dołączonego do programu freeware. Dlatego, zespół NoVirus.uk zaleca korzystanie z opcji Zaawansowanej/Własnej.

Potencjalnie niepożądane aplikacje pojawią się w nich jako domyślnie zaznaczone pola w kolejnych etapach instalatora. Jeśli chcesz chronić system, odznacz je i sprawdź komputer zaufanym programem anty-spyware.

Pozbądź się Search Encrypt z Maca oraz Windowsa

Podczas, gdy Search Encrypt nie jest w stanie samemu wyrządzić szkód komputerowi, może też ujawnić luki w systemie i pomagać w dostawaniu się do komputera malware. Istnieją tez komponenty wspomagające jego działanie, ukryte pod różnymi nazwami – ich deinstalacja może przysporzyć problemów. Dlatego też zalecamy procedurę automatycznej eliminacji.

Nie będziesz musiał się wtedy przejmować usuwaniem Search Encrypt – po prostu pobierzesz wybrany program antywirusowy i przeprowadzisz skan systemu. Możesz użyć dowolnej aplikacje tego typu, jeśli ma dobrą opinię i jest wystarczająco silna, by poradzić sobie z niepożądanymi programami.

Przygotowaliśmy też poradniki dla tych, którzy szukają wyzwań. Znajdują się one na końcu artykułu, wraz z instrukcją resetu przeglądarki. Jeśli uważnie trzymasz się instrukcji, twój komputer po wszystkim stanie się wolny od porywacza.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
Search Encrypt snapshot
Search Encrypt snapshotSearch Encrypt snapshot
Search Encrypt snapshot

Instrukcja ręcznego usuwania Search Encrypt:

Usuń Search Encrypt z rodziny systemu Windows

Jeśli padłeś ofiarą ataku w systemie Windows, skorzystaj z poniższych instrukcji, aby pozbyć się niepożądanej aplikacji.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Search Encrypt oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Search Encrypt lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Search Encrypt z systemu Mac OS X

Usuń wszystkie podejrzane programy, które mogą być powiązane z porywaczem przeglądarki, aby oczyścić swojego Maca.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimSearch Encrypt czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Search Encrypt z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Search Encrypt oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Search Encrypt. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Search Encrypt z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Search Encrypt powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Search Encrypt z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Search Encrypt oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Search Encrypt. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Search Encrypt z Google Chrome

Możesz naprawić Chrome’a usuwając rozszerzenie Search Encrypt. Dodatkowo, poszukaj innych podejrzanych wpisów, które mogą przeszkadzać w surfowaniu po sieci i także się ich pozbądź. Na koniec, zresetuj przeglądarkę.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Search Encrypt oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Search Encrypt. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Search Encrypt z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Search Encrypt i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Search Encrypt. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Search Encrypt i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach