Skala niebezpieczeństwa:  
  (8/100)

Usuń Sarthaks.club (Poradnik usuwania) - zaaktualizowano, Sty 2021

stworzone przez Gabriel E. Hall - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Sarthaks.club to strona oferująca karty podarunkowe, która może jednak zbierać cenne dane

Sarthaks.club

Sarthaks.club to podejrzana strona promująca usługi kart podarunkowych, na którą przekierowywani się użytkownicy w związku z infekcją adware. Adware zaś to potencjalnie niepożądana aplikacja, która zwykle zostaje zainstalowana wraz z inną aplikacją w bundlu oprogramowania. Dlatego też użytkownicy rzadko zauważają pojawienie się niepożądanego programu. Każdy może zauważyć, że Sarthaks.club wygląda, jak coś stworzone w latach dwutysięcznych i cechuje się bardzo kiepskim wykonaniem. Co więcej, strona nie posiada żadnych Warunków użytkowania ani Polityki prywatności, co pozwala autorom na zbieranie wszelkich informacji na temat użytkowników. Użytkownicy mogą też zauważyć przesadną liczbę wyskakujących okienek oraz przekierowań, a także podobną niechcianą aktywność w Google Chrome, Internet Explorerze, Mozilli Firefox, Safari i innych przeglądarkach. Ogółem, nie sugerujemy z korzystania z tego systemu do gratulowania rodzinie i przyjaciołom z okazji Nowego Roku. wiele podobnych stron wygląda dużo lepiej i nie jest powiązanych z adware.

Nazwa Sarthaks.club
Typ Adware
Kategoria Aplikacja potencjalnie niepożądana
Objawy Dostarcza agresywne reklamy, powoduje złośliwe przekierowania
Dystrybucja Instalacja oprogramowania, zwodnicze reklamy i strony
Główne zagrożenie Śledzi i zbiera informacje na temat korzystania z sieci przez użytkownika
Naprawa Oczyść system usuwając Sarthaks.club i skorzystaj z ReimageIntego do naprawy szkód

Wyskakujące okienka Sarthaks.club irytują użytkowników, gdyż mogą one zasłaniać tło wiarygodnych stron. Dodatkowo, przy kliknięciu te okienka mogą przekierować użytkownika na strony phishingowe, a nawet malware. Dlatego też nie warto zapoznawać się z jakąkolwiek przedstawioną tak promocją czy okazją, tylko zamknąć te okna natychmiast. Sarthaks.club może także korzystać z ciasteczek implementowanych w przeglądarkę, które zbierają informacje na temat historii przeglądania. Jest to robione w celu kierowania reklam i zwiększania przychodu.

Gdy odwiedzasz stronę Sarthaks.club, wita Cię kolorowa wiadomość zachęcająca do kliknięcia na prezent. Interaktywny przycisk aktywuje następnie wiadomość życzącą Szczęśliwego Nowego Roku:

Wishing You
Happy New Year
2019

Let this New Year be the one,
where all your dreams come true,
so with a joyful heart,
put a start to this year anew.
Wishing you a prosperous and happy New Year 2019!

Sugeruje się Tobie następnie podanie imienia i uczynienie tej wiadomości osobistą. Gdy taka wiadomość może się niektórym spodobać, brak jakiejkolwiek pracy włożonej w tą stronę powinien wywołać efekt odwrotny. Co więcej, obecność adware może prowadzić do poważniejszych infekcji. Dlatego też powinieneś usunąć okienka Sarthaks.z komputera tak szybko, jak to możliwe.

Adware Sarthaks.club może wpłynąć na urządzenie w różnoraki sposób:

 • dostarcza intruzywne reklamy;
 • przekierowuje na podejrzane strony;
 • dostarcza promocyjne treści zawierające instalatory;
 • wpływa na wydajność przeglądarek Chrome, Firefox, Explorer.

Badacze zauwazyli, że usunięcie Sarthaks.club powinno zostać wykonane przez zaufane oprogramowanie ochronne bądź poniższe instrukcje. Po usunięciu adware’a, zalecamy skan systemu programem ReimageIntego – upewnimy się wtedy, że komputer działa tak, jak działał przed infekcją.

Adware Sarthaks.clubSarthaks.club to strona dostarczająca bezużyteczne treści i prowadząca do problemów ze śledzeniem danych

Niepożądane aplikacje są ukryte w bundlach oprogramowania

Musisz zwracać więcej uwagi na całą procedurę instalacyjną darmowego oprogramowania. zazwyczaj, użytkownicy nie myślą, że warto poświęcać czas na procedury instalacji darmowego oprogramowania i chcą, by instalacja zakończyła się jak najszybciej. Niestety, działania takie mogą poskutkować pojawieniem się niepożądanych aplikacji na komputerze. Na szczęście jest kilka kroków, które możesz wykonać, by obniżyć prawdopodobieństwo takiego wyniku.

Upewnij się, że instalujesz oprogramowanie z zaufanego źródła bądź strony oficjalnej – w taki sposób wiesz dokładnie, jaki rodzaj programu zostanie zainstalowany na komputerze. Możesz też uniknąć niepożądanych aplikacji z pomocą instalacji Zaawansowanej lub Własnej zamiast Zalecanej. W taki sposób możesz odznaczyć niepożądane programy z listy oraz zainstalować potrzebne Tobie aplikacje.

Wyklucz Sarthaks.club z systemu i oczyść urządzenie

W celu pełnego usunięcia Sarthaks.club powinieneś wykorzystać zaufany program anty-malware. Dokładny skan systemu wskaże, czy w systemie ukrywają się infekcje, a następnie je wyeliminuje. Metoda ta jest prosta i wymaga tylko kilku munit.

Możesz także usunąć wirusa Sarthaks.club ręcznie. Po prostu zastosuj się do poniższego poradnika, a następnie zresetuj każdą z zaatakowanych przeglądarek. Uważaj jednak – metoda tak wymaga podstawowej wiedzy komputerowej i może dla niektórych być zbyt skomplikowana. W takim wypadku sugerujemy skorzystanie z programu anty-malware.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Sarthaks.club:

Usuń Sarthaks.club z rodziny systemu Windows

Oczyść swojego Windowsa z pomocą następujących wskazówek:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Sarthaks.club oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Sarthaks.club lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Sarthaks.club z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimSarthaks.club czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Sarthaks.club z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Sarthaks.club oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Sarthaks.club. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Sarthaks.club z Microsoft Edge

Usuń Sarthaks.club z przeglądarki Microsoft Edge, by podnieść jej wydajność:

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Sarthaks.club powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Sarthaks.club z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Sarthaks.club oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Sarthaks.club. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Sarthaks.club z Google Chrome

Oczyść Chrome’a z treści powiązanych z Sarthaks.club:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Sarthaks.club oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Sarthaks.club. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Sarthaks.club z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Sarthaks.club i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Sarthaks.club. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Sarthaks.club i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach