Usuń wirusa Royal Canadian Mounted Police Ukash

Instrukcja usuwania wirusa Royal Canadian Mounted Police Ukash

Czym jest Royal Canadian Mounted Police Ukash virus?

Royal Canadian Mounted Police Ukash (znany też jako RCMP wirus) jest faływą notyfikacją, która pokazuje, że komputer jest zarażony programem typu ransomware. Program ten jest rozpowszechniany po całym świecie pod różnymi nazwami i modyfikacjami. Jest niemalże jasne, że wirus kanadyjski atakuje Kanadyjczyków itd… Kiedy dostanie się do systemu całkowicie go blokuje i cała winę zrzuca na nas podając się na kanadyjską policję. Groźnie wyglądający komunikat każe zapłacić sobie 100 dolarów kanadyjskich, których nigdy nie powinniśmy płacić. Z prostegopowodu: te pieniądze nigdy nie dotrą na konto kanadyjskiej policji, znajdą się na koncie cyber przestępców. Jeśli twój komputer jest zarażony zignoruj powiadomienie o wyłudzaniu pieniędzy i czym prędzej usuń wirusa i usunąć zarażone pliki z systemu. W większości przypadków wydaje się to niemożliwe ponieważ nie możesz uruchomic żadnego programu. Jednakże powinieneś wiedzieć o pewnych kruczkach które ułatwią ci dzialania umożliwiają odzyskanie władzy nad systemem.

Jak mogę się zarazić Royal Canadian Mounted Police?

Wirus RCMP jest rozpowszechniany jako trojan który atakuje system razem z fałszywym updatem flasha czy kodeków wideo. Oprócz tego oszuści zaczęli używać wiadomości spam aby go rozpowszechniać. Kiedy wirus zaatakuje blokuje pulpit i wyświetla alert który nakazuje zapłacić. W większości przypadków wirus jest atrybutem blokowania ekranu typu Ukash (nakazuje zapłacić aby odblokować komputer). Zanim cokolwiek zrobisz zastanów się czy policja postępowałaby w tak prymitywny sposób? Na pewno nie. To zwykli oszuści wyłudzacze, także jeśli kiedy kolwiek zobaczysz komunikat podobny do tego poniżej zlekceważ go i usuń wirusa najszybciej jak to możliwe:

Jak usunąć Royal Canadian Mounted Police z systemu?

Podczas odblokowywania Canadian Mounted Police musisz najpierw odblokować swój komputer, w tym celu postępuj zgodnie z intrukcją:

Metoda Flash drive

1. Weź inną maszynę i ściągnij na nią SpyHunter 5 albo inny skuteczny program typu anty-malware.

2. Aktualizuj program, skopiuj go na USB albo dysk CD.

3. W między czasie zresetuj popsuty komputer i wejdź w tryb awaryjny, włóź USB do portu popsutego komputera.

4. Zresetuj jeszcze raz zainfekowany komputer i uruchom pełny skan systemu.

*Użytkownicy, których konta są zainfekowane tym wirusem, mogą wejść na inne konta w systemie Windows, jedno z nich powinno mieć prawa administratora niezbędne do uruchomienia programu anty-malware.

*Spróbuj zablokować animacje Flash, aby zablokować funkcje wirusa, aby to zrobić przejdź do supportu Macromedia i wybierz “Deny” http://www.macromedia.com/support/documentation/en/flashplayer/help/help09.html. Jak to zrobisz przeskanuj komputer programem anty-malware.

*Instrukcja – jak manualnie usunąć wirusa (wymagany skill informatyczny)

  • Zresetuj zainfekowany komputer to trybu awaryjnego “Safe mode with command prompt” w celu wyłączenia wirusa.

  • Włącz Regedit

  • Poszukaj WInLogon i zapisz wszystkie pliki, które nie mają są w procesie explorer.exe albo puste. Zastąp je explorer.exe

  • Znajdź element docelowy tych plików i usuń pliki pokrewne.

  • Zresetuj i włącz skan całego systemu SpyHunter 5 w celu usunięcia plików, które pozostały.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach