Usuń reklamy Windoweather (Darmowy poradnik)

stworzone przez Alice Woods - - | Rodzaj: Adware

Kilku gości 2-spyware spytało nas o to, w jaki sposób można usunąć rozszerzenie Windoweather. Stwierdzili oni, że ta aplikacja zainfekowała ich przeglądarki internetowe i nie mogą się pozbyć niechcianego widgetu, który wyświetla fałszywe prognozy pogody. Tak szybko, jak tylko nasz zespół otrzymał prośbę o instrukcje usuwania Windoweather, przeprowadziliśmy badania na temat tej aplikacji, aby dowiedzieć się, dlaczego ludzie nie chcą z niej korzystać. Odkryliśmy, że to rozszerzenie międzyprzeglądarkowe to nic innego jak kolejne adware oraz potencjalnie niechciany program (PUP), który powoduje więcej problemów niż zapewnia realnej wartości dla użytkownika.

W jaki sposób może rozszerzenie Windoweather zostać wstrzyknięte w przeglądarki internetowe?

Windoweather jest promowany na swojej oficjalnej stronie internetowej. Oznacza to, że ludzie, którzy decydują się na sprawdzenie prognozy „w innych miastach i stanach w ciągu zaledwie kilku kliknięć” mogą uzyskać dostęp do tej strony internetowej i pobrać dodatek świadomie. Jednak ten scenariusz jest dość rzadki. W większości przypadków, adware Windoweather rozprzestrzenia się wraz z innymi freewares jako „opcjonalny składnik pobierania”. W związku z tym, rzadko lub prawie wcale nie jest instalowany jako pojedyncze narzędzie.

Zazwyczaj jest dystrybuowany w zestawie z popularnym wolnym oprogramowaniem, takim jak aktualizacje Javy, odtwarzacze multimedialne, pliki torrent, kreatory PDF, i tak dalej. Niestety, wirus Windoweather nie jest jedyną aplikacją firmy trzeciej, która rozprzestrzenia się w ten sposób. Badacze malware ostrzegają, że pakiety oprogramowania zazwyczaj składają się z kilku składników, co oznacza, że instalowanie freeware bez zwracania większej uwagi na jego proces instalacji może spowodować narażenie na instalację adware, porywacza przeglądarki i kilku innych PUP.

Aby temu zapobiec, należy zawsze wybrać ustawienia niestandardowe lub zaawansowane instalacji i odrzucić instalację dodatków, pasków narzędzi, rozszerzeń i innych aplikacji, w które ten freeware jest zaopatrzony.

ads by Windoweather

Dlaczego eksperci od bezpieczeństwa nie zalecają używania PUP Windoweather?

Windoweather jest to przeglądarka internetowa z reklamami opracowana przez App-Shake Ltd. Ani ta aplikacja, ani firma jest odnotowana jako szczególnie szkodliwa. Wydaje się jednak, że ta aplikacja została opracowana mając egoistyczne intencje, ponieważ stosuje nieuczciwe strategie marketingowe w celu zwiększenia przychodów finansowych lub zwiększenia ruchu na partnerskich stronach internetowych. Gdy akceptujesz zainstalowanie tego narzędzia, Windoweather.exe może pokazać się w oknie menedżera zadań. Poza tym, można również znaleźć tę aplikację w menu startowym systemu Windows, Panelu sterowania i w niektórych ukrytych folderach. Kiedy już osiądzie w systemie, to jego zadaniem jest przejąć wszystkie przeglądarki (IE, Mozilla Firefox, Microsoft EDGE, Google Chrome, itd.). W ten sposób uzyskuje zdolność do generowania reklam sponsorowanych (“Ads by Windoweather,” “Windoweather Ads,” “Brought by Windoweather,” “Powered by Windoweather,” itd.). Po kliknięciu na jedną z tych reklam, pomagasz stronom trzecim generować dochód za pośrednictwem systemu pay-per-click lub zwiększyć rangę wątpliwych stron internetowych. Niestety, ale przekierowania Windoweather do stron partnerskich mogą prowadzić do poważnych kłopotów, ponieważ nie ma możliwości poznania która reklama jest związana z bezpieczną stroną a która zawiera odsyłacz do zainfekowanej domeny. Dlatego też, jeżeli znalazłeś malware Windoweather zainstalowany na systemie operacyjnym Windows bez twojej zgody, należy wyłączyć jego rozszerzenie bez zbędnej zwłoki. Jak już wspomniano, pakiety programowe często składają się z więcej niż dwóch aplikacji. Tak więc, usunięcie Windoweather może nie być wystarczające, aby naprawić komputer. Dlatego naszą rekomendacją byłoby przeprowadzić skanowanie systemu za pomocą renomowanego oprogramowania do usuwania złośliwych programów, takiego jak ReimageIntego.

Nie wspomnieliśmy jeszcze wcześniej, że PUP Windoweather może także szpiegować was poprzez umożliwienie śledzenia plików cookie. Tak więc, jego usunięcie z przeglądarek internetowych również pomoże chronić wyciekaniu do nieuczciwych stron informacji, takich jak wyszukiwania, otwarte strony, szczegóły download/upload, adres IP komputera użytkownika, itd. Jeśli potrzebujesz instrukcji, która wyjaśni, jak usunąć wirusa Windoweather, należy otworzyć następną stronę.

Oprogramowanie adware zazwyczaj można wyeliminować poprzez okno Dodaj/Usuń programy. Jednak muszą być wyłączone z przeglądarek internetowych i ukrytych folderów. Jeśli uważasz, że można zrobić to ręcznie, postępuj zgodnie z instrukcjami ręcznego usuwania Windoweather które są podane poniżej. Jednakże, jeśli wolisz automatyczne usuwanie przy użyciu profesjonalnego anty-malware, można pobrać jeden z programów, które są oferowane tutaj:

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania reklam Windoweather:

Usuń Windoweather z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Windoweather oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Windoweather lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Windoweather z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimWindoweather czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usun reklamy Windoweather z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Windoweather powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Windoweather z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Windoweather oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Windoweather. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Windoweather z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Windoweather oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Windoweather. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Windoweather z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Windoweather i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Windoweather. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Windoweather i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach