Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń reklamy SimilarDeals (Ostatnia aktualizacja, Sty 2021) - Poradnik usuwania wirusa

stworzone przez Linas Kiguolis - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Co należy zrobić, po zobaczeniu reklam  SimilarDeals?

Wirus SimilarDeals może stać się dość irytującym problemem, jeśli będzie ignorowany zbyt długo. Warto wspomnieć, że nie jest to niszczycielska ani ciężka infekcja komputerowa, ale nadal powoduje szereg nieprzyjemnych skutków. Podobnie jak wiele aplikacji typu adware tego typu, potencjalnie niechciany program twierdzi, że pomoże ci znaleźć najlepsze oferty za najniższą cenę. Znajdziesz ją w formie rozszerzenia przeglądarki. Zalecamy usunięcie SimilarDeals zanim załączy ona inne bezcelowe paski narzędzi i wtyczki. Zgodnie z oficjalną stroną internetową sieć tego dodatku to „w pełni zautomatyzowane porównanie cen, które identyfikuje produkty za pomocą złożonych algorytmów i porównuje ceny produktów w czasie rzeczywistym z naszą własną bazą danych”. Niektórzy użytkownicy, którzy preferują zakupy w Internecie, mogą uważać, że jest przydatna w informowaniu o odkrytych przydatnych produktach. Nawet jeśli istnieją jakieś korzyści, przeważają nad nimi irytujące efekty.  Gdyby tylko w rzeczywistości było tak jak w opisie. Adware może być związany z innymi aplikacjami typu adware, takimi jak BitSaver, CutThePrice, TheAdBlock i Extreme Blocker. Usuń od razu SimilarDeals przy pomocy ReimageIntego.

W pewnym momencie ilość reklam wygenerowanych przez ten potencjalnie niechciany program staje się dość irytująca. Pojawiają się one nawet na infromacyjnych stronach internetowych. Jeśli nie czujesz się zapalonym entuzjastą zakupów, takie zjawisko jest problemem. Ponadto, reklamy SimilarDeals mogą również doprowadzić cię do innych powiązanych stron internetowych, które są słabo chronione przed zewnętrznymi infekcjami internetowymi. Aby przyciągnąć uwagę użytkowników, takie strony internetowe mogą zawierać intrygujące nagłówki i linki. Jakkolwiek, przekierowanie SimilarDeals powoduje więcej kłopotliwych efektów. Te drugie domeny mogą zostać zainfekowane mniej lub bardziej szkodliwymi elementami złośliwego oprogramowania. W związku z tym wyniki reklamy mogą nie być tak skuteczne, jak oczekiwano. Jeśli opóźnisz proces usuwania, ilość reklam stanie się nie do zniesienia. W dodatku,SimilarDeals zbiera informacje na temat niektórych parametrów systemu i informacji związanych z przeglądaniem. Dlatego należy przemyśleć trzymanie tego programu na komputerze, bo najlepszym wyjściem jest jego wyeliminowanie. 

SimilarDeals

Kiedy adware zajął moje urządzenie?

Porwania przez SimilarDeals mają tendencję do występowania po tym, jak użytkownicy lekkomyślnie instalują nowe programy. Darmowe oprogramowanie jest preferowanym współtowarzyszem dla tego typu potencjalnie niechcianych programów. Możesz spotkać niepożądaną aplikację w ustawieniach „Podstawowe” („Basic”). Taka technika powiazania jest często wykorzystywana przez twórców i dystrybutorów aplikacji innych firm. Sprawdź każdy etap procesu instalacji i wszystkie zaawansowane opcje, aby znaleźć i odznaczyć wszystkie podejrzane aplikacje. Lepszą opcją jest wybranie ustawień niestandardowych („Custom”). Ujawnią one narzędzia opcjonalne. Ponadto, ważne jest, aby unikać wszelkiego rodzaju menedżerów pobierania plików i instalatorów, ponieważ zazwyczaj są one zaprojektowane wyłącznie w celu dystrybucji programów pakietowych i zarabiania na podstawie zasady pay-per-install (płatność za instalację). Pobieranie programów z oficjalnych stron internetowych znacznie zmniejszy ryzyko instalowania potencjalnie niepożądanych programów i doznania dyskomfortu spowodowanego pojawiającymi się reklamami.

Skuteczna procedura usuwania SimilarDeals

Usunięcie wirusa SimilarDeals zarówną ręcznie, jak i automatycznie nie jest trudne. Istotnie, ta ostatnia metoda może być znacznie wygodniejsza. Zainstalowana aplikacja antyszpiegowska lokalizuje wszystkie elementy potencjalnie niechcianych programów i ich wartości rejestru, a następnie eliminuje je w całości. Przydatne jest także zapobieganie poważniejszym infekcjom wirtualnym. Nie zapominaj jednak, że musi być ona regularnie aktualizowana. Dodatkowo, można połączyć metodę ręczną usuwania z automatyczną, jeśli jesteś bardzo przezorny/a  co do obecności jakichkolwiek elementów złośliwych w systemie operacyjnym. Ponadto pamiętaj, że opinie użytkowników i komentarze zawierają przydatne wskazówki dotyczące niektórych programów. Być może jeden z nich ostrzega cię, aby nie instalować tej aplikacji? 

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania reklam SimilarDeals:

Usuń SimilarDeals z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj SimilarDeals oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj SimilarDeals lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń SimilarDeals z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimSimilarDeals czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń SimilarDeals z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj SimilarDeals oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania SimilarDeals. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usun reklamy SimilarDeals z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to SimilarDeals powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń SimilarDeals z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz SimilarDeals oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie SimilarDeals. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń SimilarDeals z Google Chrome

Starannie przejdź przez każdy krok, aby nie pominąć żadnych istotnych szczegółów.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz SimilarDeals oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie SimilarDeals. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń SimilarDeals z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj SimilarDeals i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania SimilarDeals. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-similardeals-ads.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: SimilarDeals ads