Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń reklamy SavingsCool (Instrukcj usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Olivia Morelli - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Reklamy SavingsCool dostarczają oferty niegodne zaufania

Prezentacja reklam SavingsCool

SavingsCool to potencjalnie niepożądany i wspierany reklamami program, który otwiera nowe okna i karty przeglądarki, by wyświetlać różne zewnętrzne oferty. Oszczędzanie pieniędzy przy przeglądaniu sieci jest zawsze aspiracją kupującego. Nie jest tojednak program, który powinien zostać wykorzystany jako pomoc.

W rzeczywistości, ta podobno użyteczna aplikacja zwodzi Cię, byś odwiedzał niebezpieczne strony i zamiast oferować dobre promocje próbuje oskubać ludzi. Nie twierdzimy, że wirus robi to celowo. Zajmuje się on przecież tylko reklamą stron, z którymi twórcy podpisali umowy.

Problem tkwi w tym, że SavingsCool jest programem bazującym na reklamach (czyli programem adware) – będzie więc reklamować wszystko, co da mu pieniądze – nawet jeśli reklamowana usługa jest niebezpieczna lub niezaufana.

Jeszcze gorszą informacją jest to, że reklamy SavingsCool i dodatkowe, podejrzane rozszerzenia mogą zacząć pojawiać się na losowych komputerach – nawet, jeśli użytkownicy nie są wcale zainteresowani zakupami.

Dzieje się to z powodu infiltracji systemu bez zgody użytkownika w wykonaniu tego adware'a. Jest to główny powód, dla którego aplikacja jest uznawana za potencjalnie niepożądaną i zalecane jest usunięcie jej z systemu, na którym przebywa.

Na szczęście, w miarę łatwo usunąć SavingsCool oraz oczyścić komputer z irytujących reklam aplikacji. Wyjaśnimy, jak tego dokonać na końcu artykułu, lecz jeśli szukasz ekspresowego rozwiązania, nie wahaj się skorzystać z ReimageIntego.

Stałe przekierowania to inny problem, na który narzekają ofiary ataku. Zauważają one, że gdy program znajduje się na komputerze, stałe i niespodziewane pojawianie się różnych reklam i wyskakujących okienek SavingsCool jest główną przyczyną przypadkowych przekierowań na niebezpieczne strony.

Obrazek przedstawiający kolejne reklamy SavingsCoolReklamy SavingsCool mogą pojawiać się na ekranie w różnych forach - wyskakujących okien, banerów itd. Ekspercy nie zalecają na nie klikać, gdyż mogą one przekierować na niezaufane strony internetowe.

Niestety, takie niechciane wizyty mogą się skończyć nawet infekcją malware lub udziałem w internetowym oszustwie. Eksploatacja zasobów systemu, z której znany jest wirus, zwiększa podatność komputera na inne cyberinfekcje.

Ponieważ większość zasobów procesora jest wykorzystywana do generacji reklam i wykonywania przekierowań SavingsCool, programy antywirusowe mogą nie działać prawidłowo. Inne aplikacje także mogą się zawieszać lub ulegać awarii. Widać więc, że wirus jest zagrożeniem dla systemu w większej liczbie miejsc niż można się spodziewać na początku.

Ponieważ jest to tylko niepożądana aplikacja, a nie wirus, usunięcie SavingsCool nie jest obowiązkowe. Mając jednak na uwadze wszelką działalność, do jakiej aplikacja jest zdolna, nakłaniamy do usunięcia jej bez zwłoki.

Adware infekuje komputery z pomocą bundli oprogramowania

Infiltracja SavingsCool mniej więcej wpasowuje się w standardy ogólnych tradycji adware. Ten dodatek przeglądarkowy znajduje drogę do różnorakich komputerów poprzez wykorzystywanie możliwości, jakie daje bundling oprogramowania.

Innymi słowy, aplikacja wędruje po sieci jako opcjonalna instalacja wraz z innymi programami freeware czy shareware. Znaczy to, że nie musi ona pytać bezpośrednio użytkownika o pozwolenie. Technika ta jest kolejnym powodem, dla której eksperci kategoryzują SavingsCool jako aplikację potencjalnie niepożądaną.

Nieświadome pozwolenie na instalacje takich programów jest dość typowe – możesz jemu jednak zapobiec poprzez stosowanie ustawień Zaawansowanych/Użytkownika przy każdej instalacji nowego programu na komputerze.

Szybkie przewodniki usuwania SavingsCool

SavingsCool, wraz z intruzywnymi reklamami nie jest tylko irytującą, ale też szalenie ryzykowną aplikacą. Z tego powodu powinien zostać wyeliminowany z komputera, na którym przebywa, tak szybko, jak to tylko możliwe.

Jest kilka rzeczy, jakie powinieneś wiedzieć, a które mogą Ci pomóc odpowiednio usunąć SavingsCool. Po pierwsze pamiętaj, że chociaż istnieje opcja ręcznego usunięcia wirusa (poradniki poniżej), nie jest to opcja przeznaczona dla każdego.

Jeśli nie masz doświadczenia w walce z wirusami, powinieneś lepiej skorzystać z automatycznej eliminacji. By usuwanie SavingsCool poszło płynnie, zaktualizuj swojego antywirusa do najnowszej wersji i – jeśli jeszcze nie posiadasz – zdobądź zaufane narzędzie, które uruchomi skan systemu.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania reklam SavingsCool:

Usuń SavingsCool z rodziny systemu Windows

SavingsCool nie usuwa się? Skorzystaj z tego poradnika, by rozwiązać problem. Reklamy te zwykle pojawiają się na systemach WIndows – poniżej znajdzesz rozwiązanie przeznaczone dla tego systemu.

Pamiętaj, że wirus będzie ciężko rozpoznawalny na komputerze. Może działać jako proces gpsetup.exe, 11111.exe lub e0be64b6820b1aa99473fbe2bd188ef294c861f4.exe – upewnij się więc, że wyłączysz te procesy podczas usuwania tego wirusa z komputera.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj SavingsCool oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj SavingsCool lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń SavingsCool z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimSavingsCool czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń SavingsCool z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj SavingsCool oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania SavingsCool. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usun reklamy SavingsCool z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to SavingsCool powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń SavingsCool z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz SavingsCool oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie SavingsCool. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń SavingsCool z Google Chrome

Sprawdź Chrome w poszukiwaniu rozszerzeń, które mogą być powiązane z tym progrmem adware. Usuń je z pomocą tego poradnika.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz SavingsCool oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie SavingsCool. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń SavingsCool z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj SavingsCool i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania SavingsCool. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-savingscool-ads.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: SavingsCool ads