Usuń reklamy Mobifoth (Poradnik) - Darmowe instrukcje

stworzone przez Gabriel E. Hall - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Reklamy Mobifoth mogą przekierować Cię do patencjalnie niebezpiecznych i zwodniczych witryn

Zdjęcie pokazujące reklamy Mobifoth

Mobifoth to program adware działający na sprzętach z zystemami Windows i Android. Program ten po zainfekowaniu maszyny zaczyna przekierowania na podejrzane strony oferujące instalację fałszywych aktualizacji systemu czy rozszerzeń przeglądarek. Poza tym, może on wyświetlać tony reklam i zbierać informacje na temat użytkowników.

Zarówno uzytkownicy komputerów, jak i smartfonów, narzekają na problemy związane z przekierowaniami Mobifoth. Podczas przeglądania internetu z użyciem Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer i innych przeglądarek, są oni ciągle przekierowywani na niebezpieczne witryny:

 • pytające się o instalację rozszerzenia przeglądarki w celu wyjścia ze strony;
 • informujące o przedawnionym oprogramowaniu i pytające o jego natycchmiastowe uaktualnienie;
 • fałszywego wsparcia technicznego;
 • sphishingowe;
 • nakierowne na oszukiwanie graczy;
 • promujące hazard;
 • pornograficzne bądź skierowane dla dorosłych;
 • reklamowe.

Wirus Mobifoth zwykle przekierowywał na stronę Go.Mobifoth.com, uruchamiającą przekierowanie na stronę sponsorowaną. Zobaczysz to w formie zmieniającego się adresu strony podczas ładowania się witryny w nowym oknie, czy karcie. Nie powinieneś jednak czekać na to, co oferuje tamta witryna. Po prostu zamknij przeglądarkę.

Zamknięcie karty czy zmiana przeglądarki nie zawsze jednak pomoże. Takie przekierowanie może zostać uruchomione nawet kilka razy na godzinę. Z tego powodu możesz nie być w stanie pracować, czy zpędzać czasu na czytaniu swojego ulubionego magzynu online. Syytuacja robi się jeszcze gorsza z powodu reklam Mobifoth.

Adware odpowiedzialny za przekierowania może być też w stanie wyświetlać reklamy na stronach, jakie oglądasz. Mogą one pojawić się w formie okienek wyskakujących zarówno nad, jak i pod oknem strony, banerów, boksów i wszystkich innych rodzajów reklam online. Największym problemem jest nie ich dziwne lokowania (np. w środku tekstu), lecz ich przekierowania na potencjalne niebezpieczne witryny.

Zgodnie z badaniami od ekspertów z SemVirus, infekcje typu adware są często zdolne do tworzenia chwytliwych i interesujących reklam z powodu zbierania informacji na temat użytkowników. Zwykle, programy wspierające advertising zbierają dane nie identyfikujące użytkownika – nie można być jednak w 100% pewnym. Jeśli cenisz swoją prywatność, usuń Mobifoth tak szybko, jak to możliwe.

Nie ma znaczenia, czy przekirowania dręczą Ciebie na telefonie czy komputerze, zalecamy taki sam sposób na usunięcie Mobifoth. W naszej opinii najlepszym sposobem na usunięcie cyberzagrożenia będzie instalacja odpowiedniego oprogramowania. Zalecamy korzystanie z ReimageIntego – programu, który usunie adware i zabezpieczy twój sprzęt przed innymi szkodnikami.

Przykład reklam MobifothAdware Mobifoth wywołuje przekierowania do podejrzanych witryn i dostarcza nadmierną liczbę reklam online.

Software bundling wsparciem w rozpowszechnianiu adware

Twój komputer czy telefon może zostać zainfekowany z pomocą adware po instalacji fałszywego programu. Freeware, shareware i aplikacje pobrane z niepewnych źródeł mogą instalować dodatkowe komponenty w systemie.

Musisz wybierać zaufane żródła pobierania i deweloperów cieszących się dobrą opinią, jeśli chcesz uniknąć ataku Mobifoth bądź innej podejrzanej, czy niebezpiecznej aplikacji. Podczas procesu instalacji wybierz jej formę Użytkownika/Zaawansowaną zamiast opcji Szybkiej/Zalecanej.

Przejrzyj też wszystkie opcjonalne dodatki, które domyślnie są zaznaczone jako przeznaczone do instalacji. By z nich zrezygnować, po prostu odznacz te wpisy. Pamiętaj, że jeśli spieszysz się z instalacją, ten ważny krok w bezpieczeństwie może umknąć Twoim oczom.

Czas na usunięcie wirusa Mobifoth

Usunięcie Mobifoth wymaga zidentyfikowania i skasowania adwware ze sprzętu. Sugerujemy dokonać tego z pomocą odpowiedniego oprogramowania. NIe ma znaczenia, czy wirus zaatakował twój telefon, czy komputer – istnieje program kompatybilny z twoim urządzeniem.

Zawsze możesz też usunąć Mobifoth ręcznie. Na końcu artykułu mozesz znaleć instrukcje, które poprowadzą Cię przez eliminację adware z Windowsa i Mac OS X. Jeśli chcesz usunąć adware z Androida, wykonaj następujące kroki:

1. Wejdź w Ustawienia,a następnie Aplikacje (lub Menedżer aplikacji).

2. Zobaczysz listę zainstalowanych aplikacji. Przejrzyj ją i usuń podejrzane programy, które niedawno pojawiły się na twoim sprzęcie..

3. Wybierz aplikację, którą chcesz usunąć, by wejść w jej Informacje o Aplikacji. Tam wybierz przycisk Wymuś zatrzymanie.

4. Kliknij na przycisk Wyczyść cache.

5. Wybierz opcję Usuń dane aplikacji.

6. Naciśnij przycisk Odinstaluj.

7. W następnym oknie kliknij OK, by usunąć potencjalnie niepożądaną aplikację.

8. Uruchom telefon ponownie.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania reklam Mobifoth:

Usuń Mobifoth z rodziny systemu Windows

Jeśli chcesz pozbyć się reklam Mobifoth, usuń adware z komputera.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Mobifoth oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Mobifoth lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Mobifoth z systemu Mac OS X

Przekierowania, reklamy i inne niechciane rzeczy znikną, gdy usuniesz podejrzaną aplikację ze swojego sprzętu.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimMobifoth czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Mobifoth z Internet Explorer (IE)

Po ataku, musisz skasować wszystkie podejrzane rzeczy z Internet Explorera.

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Mobifoth oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Mobifoth. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usun reklamy Mobifoth z Microsoft Edge

Ten poradnik wyjaśni, jak usunąć tego cyber-pasożyta z Microsoft Edge.

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Mobifoth powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Mobifoth z Mozilla Firefox (FF)

Mobifoth mógł się pojawić jako rozszerzenie przegądarki. W taki sposób usuniesz go z Mozilli Firefox.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Mobifoth oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Mobifoth. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Mobifoth z Google Chrome

By powstrzymać przekierowania na Go.Mobifoth.com i podobne witryny, usuń nieznane rozszerzenia i dodatki z Chrome'a.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Mobifoth oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Mobifoth. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Mobifoth z Safari

Jeśli Safari zostało zainfekowane przez tego wirusa, sprawdź listę zainstalowanych rozszerzeń, a następnie zresetuj przeglądarkę. Poniższa instrukcja pokaże Ci jak to zrobić poprawnie.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Mobifoth i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Mobifoth. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Mobifoth i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach