Usuń reklamy Mobifoth (Poradnik) - Darmowe instrukcje

Instrukcja usuwania reklam Mobifoth

Czym jest Reklamy Mobifoth?

Reklamy Mobifoth mogą przekierować Cię do patencjalnie niebezpiecznych i zwodniczych witryn

Zdjęcie pokazujące reklamy Mobifoth

Mobifoth to program adware działający na sprzętach z zystemami Windows i Android. Program ten po zainfekowaniu maszyny zaczyna przekierowania na podejrzane strony oferujące instalację fałszywych aktualizacji systemu czy rozszerzeń przeglądarek. Poza tym, może on wyświetlać tony reklam i zbierać informacje na temat użytkowników.

Zarówno uzytkownicy komputerów, jak i smartfonów, narzekają na problemy związane z przekierowaniami Mobifoth. Podczas przeglądania internetu z użyciem Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer i innych przeglądarek, są oni ciągle przekierowywani na niebezpieczne witryny:

 • pytające się o instalację rozszerzenia przeglądarki w celu wyjścia ze strony;
 • informujące o przedawnionym oprogramowaniu i pytające o jego natycchmiastowe uaktualnienie;
 • fałszywego wsparcia technicznego;
 • sphishingowe;
 • nakierowne na oszukiwanie graczy;
 • promujące hazard;
 • pornograficzne bądź skierowane dla dorosłych;
 • reklamowe.

Wirus Mobifoth zwykle przekierowywał na stronę Go.Mobifoth.com, uruchamiającą przekierowanie na stronę sponsorowaną. Zobaczysz to w formie zmieniającego się adresu strony podczas ładowania się witryny w nowym oknie, czy karcie. Nie powinieneś jednak czekać na to, co oferuje tamta witryna. Po prostu zamknij przeglądarkę.

Zamknięcie karty czy zmiana przeglądarki nie zawsze jednak pomoże. Takie przekierowanie może zostać uruchomione nawet kilka razy na godzinę. Z tego powodu możesz nie być w stanie pracować, czy zpędzać czasu na czytaniu swojego ulubionego magzynu online. Syytuacja robi się jeszcze gorsza z powodu reklam Mobifoth.

Adware odpowiedzialny za przekierowania może być też w stanie wyświetlać reklamy na stronach, jakie oglądasz. Mogą one pojawić się w formie okienek wyskakujących zarówno nad, jak i pod oknem strony, banerów, boksów i wszystkich innych rodzajów reklam online. Największym problemem jest nie ich dziwne lokowania (np. w środku tekstu), lecz ich przekierowania na potencjalne niebezpieczne witryny.

Zgodnie z badaniami od ekspertów z SemVirus, infekcje typu adware są często zdolne do tworzenia chwytliwych i interesujących reklam z powodu zbierania informacji na temat użytkowników. Zwykle, programy wspierające advertising zbierają dane nie identyfikujące użytkownika – nie można być jednak w 100% pewnym. Jeśli cenisz swoją prywatność, usuń Mobifoth tak szybko, jak to możliwe.

Nie ma znaczenia, czy przekirowania dręczą Ciebie na telefonie czy komputerze, zalecamy taki sam sposób na usunięcie Mobifoth. W naszej opinii najlepszym sposobem na usunięcie cyberzagrożenia będzie instalacja odpowiedniego oprogramowania. Zalecamy korzystanie z FortectIntego – programu, który usunie adware i zabezpieczy twój sprzęt przed innymi szkodnikami.

Przykład reklam MobifothAdware Mobifoth wywołuje przekierowania do podejrzanych witryn i dostarcza nadmierną liczbę reklam online.

Software bundling wsparciem w rozpowszechnianiu adware

Twój komputer czy telefon może zostać zainfekowany z pomocą adware po instalacji fałszywego programu. Freeware, shareware i aplikacje pobrane z niepewnych źródeł mogą instalować dodatkowe komponenty w systemie.

Musisz wybierać zaufane żródła pobierania i deweloperów cieszących się dobrą opinią, jeśli chcesz uniknąć ataku Mobifoth bądź innej podejrzanej, czy niebezpiecznej aplikacji. Podczas procesu instalacji wybierz jej formę Użytkownika/Zaawansowaną zamiast opcji Szybkiej/Zalecanej.

Przejrzyj też wszystkie opcjonalne dodatki, które domyślnie są zaznaczone jako przeznaczone do instalacji. By z nich zrezygnować, po prostu odznacz te wpisy. Pamiętaj, że jeśli spieszysz się z instalacją, ten ważny krok w bezpieczeństwie może umknąć Twoim oczom.

Czas na usunięcie wirusa Mobifoth

Usunięcie Mobifoth wymaga zidentyfikowania i skasowania adwware ze sprzętu. Sugerujemy dokonać tego z pomocą odpowiedniego oprogramowania. NIe ma znaczenia, czy wirus zaatakował twój telefon, czy komputer – istnieje program kompatybilny z twoim urządzeniem.

Zawsze możesz też usunąć Mobifoth ręcznie. Na końcu artykułu mozesz znaleć instrukcje, które poprowadzą Cię przez eliminację adware z Windowsa i Mac OS X. Jeśli chcesz usunąć adware z Androida, wykonaj następujące kroki:

1. Wejdź w Ustawienia,a następnie Aplikacje (lub Menedżer aplikacji).

2. Zobaczysz listę zainstalowanych aplikacji. Przejrzyj ją i usuń podejrzane programy, które niedawno pojawiły się na twoim sprzęcie..

3. Wybierz aplikację, którą chcesz usunąć, by wejść w jej Informacje o Aplikacji. Tam wybierz przycisk Wymuś zatrzymanie.

4. Kliknij na przycisk Wyczyść cache.

5. Wybierz opcję Usuń dane aplikacji.

6. Naciśnij przycisk Odinstaluj.

7. W następnym oknie kliknij OK, by usunąć potencjalnie niepożądaną aplikację.

8. Uruchom telefon ponownie.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania reklam Mobifoth

Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli chcesz pozbyć się reklam Mobifoth, usuń adware z komputera.

Aby usunąć Reklamy Mobifoth z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z Reklamy Mobifoth (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 

Usuń Mobifoth z systemu Mac OS X

Przekierowania, reklamy i inne niechciane rzeczy znikną, gdy usuniesz podejrzaną aplikację ze swojego sprzętu.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimMobifoth czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Ten poradnik wyjaśni, jak usunąć tego cyber-pasożyta z Microsoft Edge.

Usuń niechciane rozszerzenia z MS Edge:

 1. Wybierz Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz Rozszerzenia.
 2. Wybierz z listy rozszerzenie i kliknij na ikonę koła zębatego.
 3. Kliknij Odinstaluj na dole. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pliki cookie i inne dane przeglądania: 

 1. Kliknij na Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki) i wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.
 2. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 3. Zaznacz wszystko (oprócz haseł, chociaż możesz chcieć uwzględnić licencje na multimedia w stosownych przypadkach) i kliknij Wyczyść. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Przywróć ustawienia nowej karty i strony głównej:

 1. Kliknij na ikonę menu i wybierz Ustawienia.
 2. Następnie znajdź sekcję Uruchamianie.
 3. Kliknij Wyłącz, jeśli znalazłeś jakąkolwiek podejrzaną domenę. 

Zresetuj MS Edge, jeśli powyższe kroki nie zadziałały:

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc, żeby otworzyć Menedżera zadań.
 2. Kliknij na strzałkę Więcej szczegółów u dołu okna.
 3. Wybierz kartę Szczegóły.
 4. Teraz przewiń w dół i zlokalizuj wszystkie wpisy zawierające Microsoft Edge w nazwie. Kliknij na każdy z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie, by zatrzymać działanie MS Edge. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jeżeli to rozwiązanie ci nie pomogło, możesz musieć skorzystać z zaawansowanej metody resetowania Edge. Pamiętaj, że zanim przejdziesz dalej, musisz wykonać kopię zapasową swoich danych. 

 1. Znajdź na swoim komputerze następujący folder: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Wciśnij Ctrl + A na klawiaturze, by zaznaczyć wszystkie foldery.
 3. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge
 4. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Windows PowerShell (Administrator).
 5. Kiedy otworzy się nowe okno, skopiuj i wklej następujące polecenie, a następnie wciśnij Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Instrukcje dla Edge opartej na Chromium

Usuń rozszerzenia z MS Edge (Chromium):

 1. Otwórz Edge i kliknij Ustawienia > Rozszerzenia.
 2. Usuń niechciane rozszerzenia klikając Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn:

 1. Kliknij na Menu i idź do Ustawień.
 2. Wybierz Prywatność i usługi.
 3. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 4. Pod Zakres czasu wybierz Wszystko.
 5. Wybierz Wyczyść teraz. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj MS Edge opartą na Chromium:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Z lewej strony wybierz Zresetuj ustawienia.
 3. Wybierz Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 4. Potwierdź za pomocą Resetuj. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj Mozillę Firefox

Mobifoth mógł się pojawić jako rozszerzenie przegądarki. W taki sposób usuniesz go z Mozilli Firefox.

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z Reklamy Mobifoth i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto Reklamy Mobifoth po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie Reklamy Mobifoth. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

By powstrzymać przekierowania na Go.Mobifoth.com i podobne witryny, usuń nieznane rozszerzenia i dodatki z Chrome'a.

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

Jeśli Safari zostało zainfekowane przez tego wirusa, sprawdź listę zainstalowanych rozszerzeń, a następnie zresetuj przeglądarkę. Poniższa instrukcja pokaże Ci jak to zrobić poprawnie.

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z Reklamy Mobifoth i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Mobifoth i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach