Skala niebezpieczeństwa:  
  (99/100)

Usuń wirusa WhiteRose (Poradnik usuwania wirusa) - Ostatnia aktualizacja, Kwi 2018

stworzone przez Julie Splinters - - | Rodzaj: Ransomware

WhiteRose – ransomware szyfrujący pliki szyframi AES

Wirus ransomware WhiteRose zostawia żądanie okupu

WhiteRose to krypto-wirus wykorzystujący algorytm szyfrujący AES i dodaje rozszerzenie .WHITEROSE do zaatakowanych danych. Tak szybko, jak zablokuje on pliki, zostawia on żądanie okupu nazwane HOW-the TO-the RECOVERY-files.txt zawierające nie tylko instrukcje odzyskania danych, lecz także obrazek róży.

Podsumowanie
Nazwa White Rose
Rodzaj Ransomware
Poziom Zagrożenia Wysoki. Modyfikuje system i szyfruje pliki
Metoda szyfrowania AES
Przypisane rozszerzenie pliku .WHITEROSE
Nazwa żądania okupu HOW-the TO-the RECOVERY-files.txt
By odinstalować WhiteRose, zainstaluj Reimage i uruchom pełny skan systemu

Żądanie okupu WhiteRose’a wyróżnia się na tle tysięcy innych ransomware’ów. Haker opisał swoją historię, ujawnił swoją pasję do pisania, chęć zasadzenia ogrodu pełnego białych róż i dzielenia się podarkami z ludźmi na całym świecie. Takim podarkiem jest właśnie ten wirus ransomware.

I think of days and write at night : the story, poem, code, exploit or the accumulation of the number of white roses sold and I say to myself that the wealth is having different friends of different races, languages, habits and religions, Not only being in a fairly stylish garden with full of original white roses.
Today, I think deeply about the decision that has involved my mind for several weeks. A decision to freedom and at the worth of unity, intimacy, joy and love and is the decision to release white roses and to give gifts to all peoples of the world.

Bez względu na to, że haker jest poetą, ofiary ransomware’a wciąż muszą mu zapłacić okup, by odzyskać dostęp do plików. Twórca wirusa informuje, że ofiary muszą wysłać swoje unikalne ID podane w  pliku TXT oraz jeden z zaszyfrowanych plików poprzez qTox. Jeśli ofiara nie otrzyma odpowiedzi w ciągu 24 godzin, powinna zaś wysłać tą samą treść na adres heWhiteRose@Torbox3uiot6wchz.onion.

Cyberprzestępcy powinni odpisać podając wysokość zapłaty. Tak szybko, jak okup zostanie zapłacony, ofiara otrzyma dekrypter WhiteRose oraz prywatny klucz deszyfrujący. Eksperci ostrzegają jednak, że to może się nigdy nie wydarzyć.

Wirusy ransomware są wykorzystywane do nielegalnych praktyk zarobkowych. Dlatego przestępcy po otrzymaniu okupu mogą zniknąć i pozostawić Cię z jeszcze większą stratą. Zalecamy więc usunąć WhiteRose z komputera i rozejrzeć się za alternatywnym odzyskiwaniem danych.

Powinieneś usunąć WhiteRose z pomocą zaufanego programu anty-malware. Program ten może zainstalować dziesiątki złośliwych plików i negatywnie działać na procesy systemowe. Dlatego też ręczne usunięcie plików może być niebezpieczne dla systemu – możesz przypadkowo usunąć bądź uszkodzić ważne pliki.

Wirus ten może też modyfikować Rejestr Windows, bądź tworzyć nowe procesy, by uruchamiać się wraz ze startem systemu. Ważnym jest więc cofnięcie wszystkich zmian – uczyni to system bezpieczniejszym i poprawnie działającym.

Z tego powodu zalecamy skorzystać z Reimage, by usunąć malware i naprawić uszkodzenia, ponieważ program ten ma mnogą funkcjonalność. Od razu po wykryciu wirusa, przywróci on i naprawi wpisy rejestru oraz inne problemy powiązane z systemem.

Eksperci z virukset.fi przypominają, że usunięcie White Rose nie przywróci zaszyfrowanych plików. Będziesz potrzebował użyć kopii zapasowej by dokonać pełnej naprawy. Jeśli takowej nie posiadasz, możesz spróbować programów zdolnych do naprawy uszkodzonych danych. Niestety, szansa na przywrócenie plików jest niewielka.

Atak ransomware'a WhiteRose
WhiteRose to cyberzagrożenie typu ransomware szyfrujące pliki i domagające się zapłaty okupu.

Metody rozpowszechniania malware’ów szyfrujących pliki

Nie wiadomo, jak ten konkretny ransomware rozpowszechnia się i instaluje na komputerach Windows. Specjaliści zauważają jednak, że ten rodzaj cyberzagrożeń rozpowszechnia się korzystając z podobnych sposobów, takich jak:

 • złośliwe załączniki w spamie;
 • fałszywe aktualizacje oprogramowania;
 • programy nielegalne bądź podszywające się pod ochronne;
 • zestawy exploitów;
 • malvertising;
 • pobierania typu drive-by;
 • niezabezpieczone serwisy RDP.

Przez to instalacja programu antywirusowego może nie wystarczyć do ochrony przed ransomware. Oczywiście, jest to ważny czynnik zapobiegawczy – musisz jednak pamiętać, że żaden program nie jest w stanie zabezpieczyć w stu procentach. Musisz korzystać z ogólnych wskazówek: unikać pobierania podejrzanych aplikacji klikania na podejrzane reklamy oraz regularnie aktualizować oprogramowanie.

Usuń wirusa ransomware White Rose

Usunięcie WhiteRose wymaga skanu systemu programem anty-malware. Jest to jedyny sposób na eliminację wszystkich złośliwych komponentów z systemu bez powodowania dodatkowych uszkodzeń. Zalecamy jedno z następujących narzędzi: Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Jeśli jednak doświadczyłeś problemów i nie możesz usunąć WhiteRose ponieważ malware blokuje programy ochronne, skorzystaj z poniższych poradników. Nasi eksperci chcą Ci pomóc wyłączyć wirusa i przeprowadzić jego automatyczną eliminację.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.
Ransomware WhiteRose snapshot
Ransomware WhiteRose snapshotRansomware WhiteRose snapshot

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa WhiteRose:

Usuń WhiteRose korzystająć z Safe Mode with Networking

By wyłączyć wirusa i uruchomić procedurę jego usuwania, skorzystaj z tego poradnika:

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń WhiteRose

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie WhiteRose.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń WhiteRose korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem WhiteRose. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie WhiteRose

Bonus: przywróć swoje dane

Poradnik zaprezentowany powyżej powinien pomóc ci w usunieciu oprogramwania WhiteRose z twojego komputera. Celem przywrócenia zaszyfrowanych danych prosze skorzystaj z dokladnego poradnika przygotowanego przez naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa usunwirusa.pl

Jezeli twoje pliki zostaly zaszyfrowane przez WhiteRose mozesz skorzystac z podanych metod aby je przywrocic

Spróbuj Data Recovery Pro, by przywrócić pliki .WHITEROSE

Narzędzie to może pomóc odzyskać uszkodzone pliki. Nie obiecujemy jednak pełnego przywrócenia plików – nie jest to oficjalny dekrypter.

 • Pobierz Data Recovery Pro;
 • Zapoznaj się z nastepującymi krokami Data Recovery a nastepnie zainstaluj program na swoim komputerze.
 • Uruchom go a nastepnie przeskanuj swoj zaszyfrowany komputer w poszukiwaniu WhiteRose.
 • Przywróć je

Spróbuj funkcji Poprzednich Wersji pliku w Windows

Jeśli przed atakiem była aktywowana usługa Przywracania Systemu i chcesz przywrócić tylko kilka plików, skorzystaj z następujących kroków:

 • Znajdź zaszyfrowany plik, który chcesz przywrócić i kliknij na nim prawym przyciskiem myszy
 • Wybierz “Properties” a nastepnie przejdz do zakladki “Previous versions”
 • Tutaj sprawdz dostepne kopie pliku w “Folder versions”. Powinienes wybrac wersje ktora cie interesuje i kliknac przycisk przywracania “Restore”

Spróbuj ShadowExplorera

Jeśli malware nie usunął ukrytych kopii plików, narzędzie to może pomóc w odzyskiwaniu danych:

 • Pobierz Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • W odniesieniu do manadzera instalacji Shadow Explorer po prostu postepuj z pozostalymi krokami instalacji.
 • Uruchom program, przejdz przez menu a nastepnie w górnym lewym roku kliknij dysk z zaszyfronwanymi danymi. Sprawdz jakie wystepuja tam foldery
 • Kliknij prawym przyciskiem na folder ktory chcesz przywrocic i wybierz “Export”. Nastepnie wybierz gdzie chcesz go skladowac.

Dekrypter WhiteRose nie jest jeszcze dostępny.

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed WhiteRose i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

O autorze

Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-whiterose-ransomware.html

Poradniki w innych językach