Usuń wirusa Ransomed@india (Poradnik usuwania) - Ostatnia aktualizacja, maj 2018

Instrukcja usuwania wirusa Ransomed@india

Czym jest Ransomware Ransomed@india?

Ransomware Ransomed@india – złośliwy program szyfrujący pliki

Przykład ransomware'a Ransomed@india

Ransomed@india jest jednym z najniebezpieczniejszych rodzajów cyberzagrożeń. Ten wirus ransomware został stworzony do szyfrowania różnych plików na zaatakowanym komputerze. Po ataku, ofiary nie są w stanie otwierać i używać plików. Mogą jednak znaleźć nowy plik zawierający instrukcje, jak odzyskać dostęp do ważnych danych. W tym celu muszą zapłacić pewną kwotę bitcoinów lub innej cyberwaluty.

Podsumowanie
Nazwa Ransomed@india
Rodzaj Ransomware
Poziom zagrożenia Wysoki. Zmienia system i uszkadza pliki.
Data wydania Maj 2018
Oznaki Zaszyfrowane pliki, podejrzane procesy działające w systemie, spowolnienie działania komputera
Dystrybucja Złośliwe załączniki w spamie
Odzyskanie danych Tylko z kopii zapasowych
Aby usunąć Ransomed@india, zainstaluj FortectIntego i uruchom pełny skan systemu

Wirus Ransomed@india rozpowszechnia się poprzez emaile zawierające spreparowany załącznik. Jeśli użytkownicy zostają nakłonieni do otwarcia takiego pliku Word, PDF lub Zip, pobierają ransomware na komputer. Malware następnie jest natychmiastowo uruchamiany i zaczyna swoją złowrogą aktywność.

Pierwszym zadaniem Ransomed@india jest wyłączenie programów ochronnych, instalacja złośliwych komponentów i osiedzenie się na zaatakowanym komputerze. Następnie, malware zaczyna skanować komputer w poszukiwaniu atakowanych plików. Wirus szyfrujący pliki może zakodować następujące rodzaje plików:

 • Dokumenty MS Office lub OpenOffice,
 • Obrazki,
 • Zdjęcia,
 • Wideo,
 • Bazy danych,
 • Archiwa,
 • Inne popularne rodzaje plików.

Ransomware Ransomed@india korzysta z silnego szyfru i może usuwać ukryte kopie woluminu. Stąd też odzyskiwanie danych staje się niemal niemożliwe. To zaś sprawia, że użytkownicy mogą chcieć zapłacić pożądaną kwotę, by odzyskać pliki.

Eksperci z bedynet.ru ostrzegają jednak, że zapłacenie okupu rzadko przynosi pożądane rezultaty. Często twórcy ransomware’ów zastraszają ofiary, gdy te przeleją pieniądze. Oszuści mogą grozić ujawnieniem plików, jeśli ofiary nie zapłacą więcej.

Dodatkowo, twórcy Ransomed@india mogą zniknąć od razu po otrzymaniu okupu, gdyż spełnił się ich główny cel. Takie cyberzagrożenia są tworzone do wyłudzania pieniędzy – odzyskanie danych jest tylko opcją dla oszustów. Co więcej, mogą oni nie mieć potrzebnych narzędzi. Dlatego opłata okupu staje się stratą pieniędzy.

Obecnie nie jest dostępny darmowy dekrypter Ransomed@india. Badacze malware pracują jednak nad rozwiązaniem, które pomoże ofiarom. Tymczasem, możesz spróbować sposobów, które wymieniliśmy na końcu artykułu.

Jeśli jesteś jednym z użytkowników, którzy regularnie tworzą kopię zapasową plików, nie musisz się przejmować utratą informacji. Możesz wtedy podłączyć nośnik zewnętrzny i przenieść potrzebne pliki od razu po usunięciu Ransomed@india z komputera. Nie podłączaj urządzenia, gdy wirus jest wciąż w komputerze – może on wtedy dostać się na urządzenie!

Usuwanie Ransomed@india wymaga skorzystania z profesjonalnych aplikacji anty-malware, gdyż krypto-malware jest zdolne do instalacji wielu złośliwych komponentów oraz wpływania na prawdziwe procesy. Niemożliwym jest więc pokonanie wirusa ręcznie. Sugerujemy użycie FortectIntego do eliminacji, ponieważ program ten nie tylko oczyszcza komputer, lecz także naprawia pliki i rejestry uszkodzone przez ransomware.

Obrazek wirusa ransomware Ransomed@indiaRansomware Ransomed@india to szyfrujący pliki wirus domagający się okupu w zamian za dekrypter

Twórcy ransomware korzystają ze złośliwego spamu jako z głównej strategii dystrybucyjnej

Złośliwy spam już od kilku lat jest najpopularniejszą techniką dystrybucji ransomware. Oszuści tworzą różne emaile i podszywają się pod reprezentantów instytucji rządowych, kurierów bądź innych popularnych organizacji, by nakłaniać użytkowników do otwarcia załączonego pliku.

Gdy niektóre listy zawierają masę błędów i mogą być łatwo zidentyfikowane, inne są świetnie wykonane. Z tego powodu ludzie często dają się nabrać na oszustwo i otwierają plik wyglądający na bezpieczny. Dlatego warto nie śpieszyć się z otwieraniem plików. Po pierwsze, upewnij się, że miałeś otrzymać taką wiadomość i sprawdź załącznik pod kątem malware z pomocą skanerów internetowych.

Pozbądź się Ransomed@india ora odzyskaj pliki

Działaność ransomware’a wymagają korzystania z programów anty-malware do należnego usunięcia Ransomed@india. Zalecamy FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes,ponieważ narzędzia te są zdolne wykryć wszystkie cyberzagrożenia i pozbyć się komponentów malware.

Jednakże, pobranie i uruchomienie programów ochronnych może nie być takie proste. Wirus może blokować te próby. W takim wypadku, musisz najpierw wyłączyć ransomware’a. Poniższe instrukcje pokażą Ci, jak to zrobić, a następnie jak usunąć Ransomed@india z urządzenia.

Wtedy dopiero możesz odzyskać pliki z kopii zapasowych. Jeśli ich nie posiadasz, sugerujemy spróbowanie z jednej z poniższych opcji. Mamy nadzieję, że te metody pomogą odzyskać choć część plików do momentu wydania oficjalnego dekryptera.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Ransomed@india

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Następujace instrukcje pomogą Ci wyłączyć Ransomed@india orz uruchomić automatyczną eliminację:

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Usuń Ransomed@india korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Ransomed@india. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program FortectIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Ransomed@india

Bonus: przywróć swoje dane

Poradnik zaprezentowany powyżej powinien pomóc ci w usunieciu oprogramwania Ransomed@india z twojego komputera. Celem przywrócenia zaszyfrowanych danych prosze skorzystaj z dokladnego poradnika przygotowanego przez naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa usunwirusa.pl

Jezeli twoje pliki zostaly zaszyfrowane przez Ransomed@india mozesz skorzystac z podanych metod aby je przywrocic

Spróbuj Data Recovery Pro, by przywrócić pliki zaszyfrowane przez Ransomed@india

Nie jest to oficjalny dekrypter, lecz to narzędzie może pomóc przywrócić chociaż część zaszyfrowanych plików.

 • Pobierz Data Recovery Pro;
 • Zapoznaj się z nastepującymi krokami Data Recovery a nastepnie zainstaluj program na swoim komputerze.
 • Uruchom go a nastepnie przeskanuj swoj zaszyfrowany komputer w poszukiwaniu Ransomed@india.
 • Przywróć je

Spróbuj funkcji Poprzednich Wersji systemu Windows

Jeśli przed atakiem ransomware było aktywowane Przywracanie Systemu, możesz być w stanie skopiować wcześniej stworzone wersje zaszyfrowanych danych.

 • Znajdź zaszyfrowany plik, który chcesz przywrócić i kliknij na nim prawym przyciskiem myszy
 • Wybierz “Properties” a nastepnie przejdz do zakladki “Previous versions”
 • Tutaj sprawdz dostepne kopie pliku w “Folder versions”. Powinienes wybrac wersje ktora cie interesuje i kliknac przycisk przywracania “Restore”

Zbadaj ShadowExplorer

Jeśli masz szczęście i ransomware nie usunąć ukrytych kopii plików, narzędzie to może odzyskać utracone dane:

 • Pobierz Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • W odniesieniu do manadzera instalacji Shadow Explorer po prostu postepuj z pozostalymi krokami instalacji.
 • Uruchom program, przejdz przez menu a nastepnie w górnym lewym roku kliknij dysk z zaszyfronwanymi danymi. Sprawdz jakie wystepuja tam foldery
 • Kliknij prawym przyciskiem na folder ktory chcesz przywrocic i wybierz “Export”. Nastepnie wybierz gdzie chcesz go skladowac.

Dekrypter Ransomed@india nie jest jeszcze dostępny

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Ransomed@india i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach