Skala niebezpieczeństwa:  
  (98/100)

Usuń wirusa AVCrypt (Zawiera Kroki Odszyfrowywania) - Poradnik usuwania

stworzone przez Gabriel E. Hall - - | Rodzaj: Ransomware

AVCrypt – ransomware próbujący odinstalować programy ochronne na komputerach Windows

Żądanie okupu AVCrypt

AVCrypt to złośliwy program stworzony do atakowania antywirusów na komputerze celu. Obecnie, nie wiadomo, czy wirus jest rozwiniętym ransomware’m, czy też wiperem. Wirus zostawia jednak plik +HOW_TO_UNLOCK.txt, który najpewniej jest żądaniem okupu.

Informacje ogólne
Nazwa AVCrypt
Rodzaj Ransomware
Poziom zagrożenia Wysoki. Powoduje zmiany w systemie, usuwa pliki i oprogramowanie antywirusowe
Objawy Zaszyfrowane pliki, zaginięcie antywirusa
Metody dystrybucji Złośliwy spam, fałszywe oprogramowanie i aktualizacje, zestawy exploitów itd.
By usunąć AVCrypt zainstaluj Reimage Reimage Cleaner oraz uruchom pełny skan systemu.

Jednakże, ważną cechą wirusa AVCrypt jest jego zdolność do usuwania programów ochronnych od razu po udanej infiltracji. Złośliwy program namierza Zaporę Windows oraz Malwarebytes, a następnie usuwa też procesy Windows, by zatrzymać ich działanie.

Co więcej, AVCrypt sprawdza, jaki program antywirusowy jest zarejestrowany w Centrum Zabezpieczeń Windows, a następnie używa WMIC, by go usunąć. Najświeższa analiza mówi jednak, że malware ten nie jest w stanie usunąć wszystkich programów ochronnych – oznacza to, że niektóre narzędzie są odporne i można je wykorzystać w eliminacji wirusa.

AVCrypt zawiera cechy zarówno ransomware oraz wiper. Może usunąć dzięki temu określone usługi systemu, by sprawiać problemy z działaniem tegoż. Poza tym, ów cyberzagrożenie zostało stworzone do szyfrowania plików i zostawiania po wszystkim żądania okupu.

AVCrypt nie zaczyna szyfrowania od razu po dostaniu się do systemu. Pozostaje on przez jakiś czas w ukryciu, a następnie łączy się ze swoim serwerem kontroli poprzez TOR. Serwer odpowiada podając

 • klucz szyfrowania;
 • strefę czasową;
 • wersję systemu Windows.

Podczas tej procedury występują jednak błędy – to pozwala przypuszczać, że malware ten jest wciąż w trakcie rozwoju. Przed uruchomieniem skanu systemu, malware usuwa programy antywirusowe. Podczas samego szyfrowania zaś zmienia nazwy plików korzystając z następującego schematu:

+[original_name]

Po całej procedurze szyfrowania AVCrypt tworzy wcześniej już wspomniany plik +HOW_TO_UNLOCK.txt w każdym folderze zawierającym zaszyfrowane pliki. Bez wtpienia, plik ten miał być żądaniem okupu. Zawiera on jednak tylko wiadomość „lol n” i nic więcej – żadnych instrukcji, żadnych żądań, żadnych emaili. Spodziewamy się, że ten malware jest wciąż w fazie tworzenia i może w każdym momencie zostać zaktualizowany, by stać się pełnoprawnym ransomware.

Obecnie, Microsoft wykrywa tego wirusa jako Ransom:Win32/Pactelung.A, dzięki czamu może zostać on usunięty z pomocą programu antywirusowego. Zalecamy usunąć AVCrypt jak najszybciej – jego destrukcyjne funkcje już teraz czynią system wrażliwym na ataki. Co gorsza, może otrzymać nową jeszcze gorszą wersję w każdej chwili.

Wirus modyfikuje i dodaje nowe wartości w Rejestrze Windows, usuwa pliki logi zdarzeń, procesy ransomware oraz wpisy autostartu. By wyczyścić komputer i naprawić uszkodzenia, zalecamy usunąć AVCrypt z pomocą programu Reimage Reimage Cleaner .

Wirus ransomware AVCrypt
AVCrypt to złośliwy program posiadający funkcje ransomware'a oraz wiper'a

Możliwe sposoby na infekcję malware

Konkretne metody, jakimi ten destrukcyjny malware się rozprzestrzenia, nie są znane. Cyberprzestępcy mogą korzystać z jednej z następujących strategii:

 • załączniki w złośliwym spamie;
 • malvertising;
 • fałszywe instalatory bądź aktualizacje oprogramowania;
 • zestawy exploitów.

Z tego powodu, zwrócenie uwagi na ogólne zasady bezpieczeństwa jest niezbędne, by uniknąć cyberataków. Dodatkowo, specjaliści z NoVirus.uk przypominają, by zainstalować zaufany program antywirusowy oraz trzymać wszystkie programy zaktualizowane. Do tego, nakłaniamy do częstego tworzenia kopii zapasowych, a także ich regularnych aktualizacji. Po ataku ransomware, ochronią Cię one przed utratą cennych informacji.

Odinstaluj wirusa ransomware AVCrypt

W celu usunięcia AVCrypt, musisz skorzystać z profesjonalnego programu ochronnego. Wirus ten jest w stanie usunąć niektóre programy ochronne zainstalowane w komputerze. Możesz przez to potrzebować nowego narzędzia – uruchom jednak najpierw komputer w Trybie Awaryjnym z Obsługą sieci, by wyłączyć funkcje wirusa tak, jak opisano poniżej.

Jeśli nie jesteś pewien, jaki program wybrać do eliminacji, możesz zdecydować się na Reimage Reimage Cleaner , SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes. Możemy zapewnić, że te narzędzie mogą całkowicie usunąć AVCrypt. Co więcej, jeśli nie posiadasz kopii zapasowych plików i potrzebujesz sposobu na ich odzyskanie skorzystaj z poniższych metod.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage Cleaner Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Reimage Cleaner, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage Reimage Cleaner. Free scanner allows you to check your system for damaged and corrupted files. If you need to fix them, you may need to purchase the licensed version of Reimage Reimage Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa AVCrypt:

Usuń AVCrypt korzystająć z Safe Mode with Networking

Ten sposób pomoże wyłączyć wirusa i uruchamia jego automatyczną eliminację.

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń AVCrypt

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage Reimage Cleaner lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie AVCrypt.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń AVCrypt korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem AVCrypt. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage Reimage Cleaner i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie AVCrypt

Bonus: przywróć swoje dane

Poradnik zaprezentowany powyżej powinien pomóc ci w usunieciu oprogramwania AVCrypt z twojego komputera. Celem przywrócenia zaszyfrowanych danych prosze skorzystaj z dokladnego poradnika przygotowanego przez naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa usunwirusa.pl

Jezeli twoje pliki zostaly zaszyfrowane przez AVCrypt mozesz skorzystac z podanych metod aby je przywrocic

Data Recovery Pro może pomóc odzyskać część plików

Część zaszyfrowanych plików może zostać odzyskana z pomocą Data Recovery Pro. Nie jest to jednak oficjalny dekrypter ransomware’a AVCrypt.

 • Pobierz Data Recovery Pro;
 • Zapoznaj się z nastepującymi krokami Data Recovery a nastepnie zainstaluj program na swoim komputerze.
 • Uruchom go a nastepnie przeskanuj swoj zaszyfrowany komputer w poszukiwaniu AVCrypt.
 • Przywróć je

Skorzystaj ShadowExplorer

AVCrypt usuwa wiele plików systemowych oraz eliminuje procesy. Nie usuwa jednak ukrytych kopii zaatakowanych plików – powinieneś być w stanie odzyskać przynajmniej część danych z pomocą programu ShadowExplorer.

 • Pobierz Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • W odniesieniu do manadzera instalacji Shadow Explorer po prostu postepuj z pozostalymi krokami instalacji.
 • Uruchom program, przejdz przez menu a nastepnie w górnym lewym roku kliknij dysk z zaszyfronwanymi danymi. Sprawdz jakie wystepuja tam foldery
 • Kliknij prawym przyciskiem na folder ktory chcesz przywrocic i wybierz “Export”. Nastepnie wybierz gdzie chcesz go skladowac.

Dekrypter AVCrypt nie jest dostępny.

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed AVCrypt i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage Reimage Cleaner , SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

O autorze

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-avcrypt-ransomware.html

Poradniki w innych językach