Skala niebezpieczeństwa:  
  (98/100)

Usuń wirusa AVCrypt (Zawiera Kroki Odszyfrowywania) - Poradnik usuwania

stworzone przez Gabriel E. Hall - - | Rodzaj: Ransomware

AVCrypt – ransomware próbujący odinstalować programy ochronne na komputerach Windows

Żądanie okupu AVCrypt

AVCrypt to złośliwy program stworzony do atakowania antywirusów na komputerze celu. Obecnie, nie wiadomo, czy wirus jest rozwiniętym ransomware’m, czy też wiperem. Wirus zostawia jednak plik +HOW_TO_UNLOCK.txt, który najpewniej jest żądaniem okupu.

Informacje ogólne
Nazwa AVCrypt
Rodzaj Ransomware
Poziom zagrożenia Wysoki. Powoduje zmiany w systemie, usuwa pliki i oprogramowanie antywirusowe
Objawy Zaszyfrowane pliki, zaginięcie antywirusa
Metody dystrybucji Złośliwy spam, fałszywe oprogramowanie i aktualizacje, zestawy exploitów itd.
By usunąć AVCrypt zainstaluj ReimageIntego oraz uruchom pełny skan systemu.

Jednakże, ważną cechą wirusa AVCrypt jest jego zdolność do usuwania programów ochronnych od razu po udanej infiltracji. Złośliwy program namierza Zaporę Windows oraz Malwarebytes, a następnie usuwa też procesy Windows, by zatrzymać ich działanie.

Co więcej, AVCrypt sprawdza, jaki program antywirusowy jest zarejestrowany w Centrum Zabezpieczeń Windows, a następnie używa WMIC, by go usunąć. Najświeższa analiza mówi jednak, że malware ten nie jest w stanie usunąć wszystkich programów ochronnych – oznacza to, że niektóre narzędzie są odporne i można je wykorzystać w eliminacji wirusa.

AVCrypt zawiera cechy zarówno ransomware oraz wiper. Może usunąć dzięki temu określone usługi systemu, by sprawiać problemy z działaniem tegoż. Poza tym, ów cyberzagrożenie zostało stworzone do szyfrowania plików i zostawiania po wszystkim żądania okupu.

AVCrypt nie zaczyna szyfrowania od razu po dostaniu się do systemu. Pozostaje on przez jakiś czas w ukryciu, a następnie łączy się ze swoim serwerem kontroli poprzez TOR. Serwer odpowiada podając

 • klucz szyfrowania;
 • strefę czasową;
 • wersję systemu Windows.

Podczas tej procedury występują jednak błędy – to pozwala przypuszczać, że malware ten jest wciąż w trakcie rozwoju. Przed uruchomieniem skanu systemu, malware usuwa programy antywirusowe. Podczas samego szyfrowania zaś zmienia nazwy plików korzystając z następującego schematu:

+[original_name]

Po całej procedurze szyfrowania AVCrypt tworzy wcześniej już wspomniany plik +HOW_TO_UNLOCK.txt w każdym folderze zawierającym zaszyfrowane pliki. Bez wtpienia, plik ten miał być żądaniem okupu. Zawiera on jednak tylko wiadomość „lol n” i nic więcej – żadnych instrukcji, żadnych żądań, żadnych emaili. Spodziewamy się, że ten malware jest wciąż w fazie tworzenia i może w każdym momencie zostać zaktualizowany, by stać się pełnoprawnym ransomware.

Obecnie, Microsoft wykrywa tego wirusa jako Ransom:Win32/Pactelung.A, dzięki czamu może zostać on usunięty z pomocą programu antywirusowego. Zalecamy usunąć AVCrypt jak najszybciej – jego destrukcyjne funkcje już teraz czynią system wrażliwym na ataki. Co gorsza, może otrzymać nową jeszcze gorszą wersję w każdej chwili.

Wirus modyfikuje i dodaje nowe wartości w Rejestrze Windows, usuwa pliki logi zdarzeń, procesy ransomware oraz wpisy autostartu. By wyczyścić komputer i naprawić uszkodzenia, zalecamy usunąć AVCrypt z pomocą programu ReimageIntego.

Wirus ransomware AVCryptAVCrypt to złośliwy program posiadający funkcje ransomware'a oraz wiper'a

Możliwe sposoby na infekcję malware

Konkretne metody, jakimi ten destrukcyjny malware się rozprzestrzenia, nie są znane. Cyberprzestępcy mogą korzystać z jednej z następujących strategii:

 • załączniki w złośliwym spamie;
 • malvertising;
 • fałszywe instalatory bądź aktualizacje oprogramowania;
 • zestawy exploitów.

Z tego powodu, zwrócenie uwagi na ogólne zasady bezpieczeństwa jest niezbędne, by uniknąć cyberataków. Dodatkowo, specjaliści z NoVirus.uk przypominają, by zainstalować zaufany program antywirusowy oraz trzymać wszystkie programy zaktualizowane. Do tego, nakłaniamy do częstego tworzenia kopii zapasowych, a także ich regularnych aktualizacji. Po ataku ransomware, ochronią Cię one przed utratą cennych informacji.

Odinstaluj wirusa ransomware AVCrypt

W celu usunięcia AVCrypt, musisz skorzystać z profesjonalnego programu ochronnego. Wirus ten jest w stanie usunąć niektóre programy ochronne zainstalowane w komputerze. Możesz przez to potrzebować nowego narzędzia – uruchom jednak najpierw komputer w Trybie Awaryjnym z Obsługą sieci, by wyłączyć funkcje wirusa tak, jak opisano poniżej.

Jeśli nie jesteś pewien, jaki program wybrać do eliminacji, możesz zdecydować się na ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes. Możemy zapewnić, że te narzędzie mogą całkowicie usunąć AVCrypt. Co więcej, jeśli nie posiadasz kopii zapasowych plików i potrzebujesz sposobu na ich odzyskanie skorzystaj z poniższych metod.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa AVCrypt:

Usuń AVCrypt korzystająć z Safe Mode with Networking

Ten sposób pomoże wyłączyć wirusa i uruchamia jego automatyczną eliminację.

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń AVCrypt

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz ReimageIntego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie AVCrypt.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń AVCrypt korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem AVCrypt. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program ReimageIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie AVCrypt

Bonus: przywróć swoje dane

Poradnik zaprezentowany powyżej powinien pomóc ci w usunieciu oprogramwania AVCrypt z twojego komputera. Celem przywrócenia zaszyfrowanych danych prosze skorzystaj z dokladnego poradnika przygotowanego przez naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa usunwirusa.pl

Jezeli twoje pliki zostaly zaszyfrowane przez AVCrypt mozesz skorzystac z podanych metod aby je przywrocic

Data Recovery Pro może pomóc odzyskać część plików

Część zaszyfrowanych plików może zostać odzyskana z pomocą Data Recovery Pro. Nie jest to jednak oficjalny dekrypter ransomware’a AVCrypt.

 • Pobierz Data Recovery Pro;
 • Zapoznaj się z nastepującymi krokami Data Recovery a nastepnie zainstaluj program na swoim komputerze.
 • Uruchom go a nastepnie przeskanuj swoj zaszyfrowany komputer w poszukiwaniu AVCrypt.
 • Przywróć je

Skorzystaj ShadowExplorer

AVCrypt usuwa wiele plików systemowych oraz eliminuje procesy. Nie usuwa jednak ukrytych kopii zaatakowanych plików – powinieneś być w stanie odzyskać przynajmniej część danych z pomocą programu ShadowExplorer.

 • Pobierz Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • W odniesieniu do manadzera instalacji Shadow Explorer po prostu postepuj z pozostalymi krokami instalacji.
 • Uruchom program, przejdz przez menu a nastepnie w górnym lewym roku kliknij dysk z zaszyfronwanymi danymi. Sprawdz jakie wystepuja tam foldery
 • Kliknij prawym przyciskiem na folder ktory chcesz przywrocic i wybierz “Export”. Nastepnie wybierz gdzie chcesz go skladowac.

Dekrypter AVCrypt nie jest dostępny.

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed AVCrypt i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-avcrypt-ransomware.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: AVCrypt ransomware