Usuń Radiospick.net (Instrukcj usuwania) - Darmowy poradnik

stworzone przez Julie Splinters - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Radiospick to złośliwa strona wykorzystywana do wyciągania osobistych danych użytkowników

Obrazek Radiospick

Radiospick to niezaufana strona oferująca usługę muzyczną bazującą na subskrypcji. Została ona jednak też dodana do programu adware powodującego fałszywe reklamy na komputerach użytkowników od razu po ataku. Programy adware zostały stworzone do kierowania ruchu na strony partnerskie w taki sposób, by generować przychód ich twórcom.

Zazwyczaj, reklamy Radiospick.net dostarczają fałszywe wiadomości oferujące zakup nowego iPhone'a za 1 dolara bądź podobne oferty. Może też dostarczać inne rodzaje reklam, takie jak wyskakujące okienka, promocje, banery, zniżki i inne niepożądane treści, które zwykle nie są powiązane z użytkownikiem i promują fałszywe oprogramowanie, aktualizacje i inną, niezwykle podejrzaną zawartość.

Twórcy adware wysilają się, by promować produkty i usługi ich partnerów. Nie pozwól oszustom na zarobek w zamian za twoje problemy z Google Chrome bądź inną przeglądarką i usuń wirusa Radiospick natychmiast!

Użytkownicy, którzy zostali bezpośrednio przekierowani na stronę radiospick mogą być kuszeni przez ofertę rozpoczęcia okresu próbnego. Jest on oferowany za 1 dolara (w celu uzyskania szczegółów karty płatniczej) i trwa trzy dni. Po wszystkim z konta ofiary co miesiąc jest pobierane 49 euro.

Informacja o anulowaniu usługi jest bardzo ogólnikowa i krąży wokół niej wiele nieścisłości. Użytkownicy mogą po prostu nie zrozumieć, jak ona działa, a subskrybcja automatycznie będzie trwać nadal. Niestety, przywrócenie już zapłaconych pieniędzy jest niemożliwe.

Jeśli chcesz skorzystać z usługi streamującej muzykę, powinieneś wybrać bezpieczną usługę tego typu. Nie tylko jest to tańsze – możesz być też pewien że dane osobiste takie, jak numery kart płatniczych pozostaną prywatne i nie będą wykorzystywane. Korzystanie z podejrzanych usług oferowanych przez Radiospick nigdy nie jest dobrym pomysłem – szczególnie, jeśli korzystają oni ze zwodniczych sposobów na wciągnięcie ludzi do subskrybcji.

Najgroźniejszą cechą wirusa Radiospick są jego przekierowania. Adware jest zwykle niegroźnym programem, który nie uszkadza bezpośrednio plików komputera. Przekierowywania na podejrzane domeny jednak może naruszyć bezpieczeństwo komputera i zainfekować go groźnym malwarem.

Dlatego też, jeśli zostałeś przekierowany na podejrzaną stronę bądź też przypadkowo kliknąłeś na reklamę, natychmiast zamknij przeglądarkę. Pamiętaj, że adware może instalować dodatkowe komponenty w komputerze bez pytania – powinieneś więc dokonać pełnej eliminacji Radiospicka z pomocą programu anty-spyware takiego, jak ReimageIntego.

Prezentacja Radiospick.netReklamy Radiospick.net mogą pojawiać się znikąd. Program adware za nie odpowiedzialny powinien by wyeliminowany tak szybko, jak to tylko możliwe

Korzystaj z Instalacji Zaawansowanej, by unikać adware

Eksperci z viruset.no zauważyli, że użytkownicy są zwykle nieświadomi tego, jak adware i inne niepożądane aplikacje atakują ich urządzenia. Twórcy niepożądanych programów są tego definitynie świadomi i korzystają c bundlingu oprogramowania do instalacji niepożądanych aplikacji na komputerach niespodziewających się użytkowników. Możesz jednak uniknąć infiltracji niepożądanych aplikacji korzystając z następujących wskazówek:

 • Przed instalacją nieznanego programu, zapoznaj się z nim w sieci. Zapewnione informacje pomogą Ci zdecydować, czy możesz zaufać tej aplikacji, czy nie;
 • Jeśli to możliwe, zawsze korzystaj z uczciwych źródeł pobierania. Strony trzecie mogą ukrywać złośliwe instalatory;
 • Przy instalacji freeware'ów, zawsze korzystaj z ustawień Zaawansowanych/Własnych zamiast Zalecanych/Domyślnych;
 • Odznacz wszystkie dodatkowe komponenty odznaczając domyślnie zaznaczone przy nich pola;
 • Nie spiesz się z instalacją i ostrożnie zapoznaj się z Polityką Prywatności/Warunkami Użytkowania;
 • Unikaj podejrzanych stron internetowych (treści dla dorosłych, hazard, randki online itd).

Wyeliminuj adware Radiospick.net na dobre

By usunąć Radiospicka orz jego przekierowania bądź wyskakujące okienka, będziesz musiał wykorzystać dobry program ochronny bądź usunąć wirusa samemu.

Automatyczna eliminacja Radiospick.net jest zalecana użytkownikom, którzy nie są tak obeznani z komputerem i jego procesami. aby kontynuować, po prostu pobierz, zainstaluj i zaktualizuj program anty-malware. następnie wykonaj pełny skan systemu.

Jeśli chcesz usunąć Radiospick ręcznie, skorzystaj z naszego poradnika na końcu artykułu. Niepożądana aplikacja może się jednak pojawiać z powrotem, jeśli błędnie przeprowadzisz całą procedurę. Bądź więc czujny podczas wykonywania kolejnych kroków.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Radiospick.net:

Usuń Radiospick.net z rodziny systemu Windows

By wyeliminować Radiospick z systemu Windows, podejmij następujące kroki. Upewnij się, że usuniesz wszystkie aplikacje których instalacji w komputerze nie pamiętasz bądź które nie podały dewelopera.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Radiospick.net oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Radiospick.net lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Radiospick.net z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimRadiospick.net czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Radiospick.net z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Radiospick.net oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Radiospick.net. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Radiospick.net z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Radiospick.net powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Radiospick.net z Mozilla Firefox (FF)

Zresetuj ustawienia Mozilli Firefox po wyeliminowaniu niepożądanej aplikacji.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Radiospick.net oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Radiospick.net. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Radiospick.net z Google Chrome

Aby naprawić przekierowania w przeglądarce Chrome, skorzystaj z następującego przewodnika. Zalecamy reset przeglądarki, by przywrócić ją do poprzedniego stanu.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Radiospick.net oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Radiospick.net. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Radiospick.net z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Radiospick.net i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Radiospick.net. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Radiospick.net i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach