Skala niebezpieczeństwa:  
  (15/100)

Usuń Pubads.g.doubleclick.net (Poradnik usuwania) - Darmowe instrukcje

stworzone przez Alice Woods - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Pubads.g.doubleclick.net to podejrzana domena wykorzystywana przez adware do promowania podejrzanych treści

Wyskakujące okienka Pubads.g.doubleclick.net

Pubads.g.doubleclick.net to domena szeroko wykorzystywana przez różne programy adware. Podobnie do Ad.doubleclick.net, jest ona sprawcą wielu przekierowań na podejrzane strony oraz wyświetlania reklam na przeglądarkach Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Safari i innych.

Nazwa Pubads.g.doubleclick.net
Rodzaj Adware
Poziom zagrożenia Średni
Objawy Reklamy i przekierowania przeszkadzające w przeglądaniu sieci.
Metody dystrybucji Bundling, niebezpieczne strony
Eliminacja Aby pozbyć się adware, uruchom pełny skan systemu aplikacją ReimageIntego.

Doubleclick.net jest prawdziwą usługą reklamową od Google pozwalającą właścicielom stron na generowanie przychodu. Niestety, adware znajdujące się na komputerze umieszcza te reklamy, oferty, banery i inne wyskakujące okienka na stronach bez pozwolenia. To pozwala twórcom adware na generację przychodu w niezbyt legalny sposób.

Ogółem, adware nie jest groźną aplikacją (nie uszkadza plików systemowych). Jest to program bardziej irytujący niż niebezpieczny (niechciane treści atakujące przeglądarkę spowalniają czas ładowania). Przekierowania Doubleclick.net są jednak także niezwykle ryzykowne dla bezpieczeństwa komputera.

Reklamy i przekierowania Doubleclick.net mogą prowadzić użytkowników na strony, na których mogą znajdować się złośliwe JavaScripty instalujące malware na komputerach. Dodatkowo, możesz otrzymywać fałszywe promocje prowadzące na strony phishingowe. Dlatego też, nigdy nie klikaj na treści, na które zostałeś przekierowany i natychmiastowo zamknij przeglądarkę.

Z badań przeprowadzonych przez nasz zespół wynika, że adware zazwyczaj zbiera pewne informacje nieidentyfikujące jednoznacznie użytkownika – takie, jak adres IP, rodzaj przeglądarki, kliknięcia na linki, wyszukiwane hasła, odwiedzane strony i podobne dane. Pomaga to autorom wirusa Pubads.g.doubleclick.net wyświetlać kierowane reklamy i manipulować treścią przedstawianą użytkownikowi.

Dodatkowo, zebrane dane mogą być dzielone ze stronami trzecimi, a to może prowadzić do problemów z prywatnością. Dlatego też powinieneś usunąć Pubads.g.doubleclick.net i zatrzymać tą nieuczciwą aktywność. Pamiętaj, że im dłużej masz zainstalowane te adware, tym więcej danych może zebrać i tym więcej kierowanych, podejrzanych reklam wyświetlić. Możesz tego uniknąć skanując zaatakowany komputer programem ReimageIntego.

Eliminacja Pubads.g.doubleclick.net może zostać także przeprowadzona ręcznie. Będzie to jednak wymagające zadanie, jeśli nigdy nie miałeś do czynienia z cyberzagrożeniami w przeszłości. Dlatego też zastosuj się do przygotowanych instrukcji na końcu artykułu.

Wirus Pubads.g.doubleclick.netReklamy Pubads.g.doubleclick.net są powodowane przez program, który powinien zostać natychmiastowo usunięty

Bundling pomaga twórcom adware instalować niepożądane aplikacje na komputerach użytkowników

Bundling to technika marketingowa z powodzeniem wykorzystywana przez twórców niepożądanych aplikacji. Mimo tego, że jest to technika w pełni legalna, nie uważamy, że jest to technika fair – zwodzi ona użytkowników i pozwala niepożądanym aplikacjom wchodzić niezauważenie do komputerów. Dlatego też, namawiamy do zwracania uwagi na instalatory darmowych aplikacji pobranych z sieci.

Pamiętaj, żeby nigdy nie wybierać instalacji Zalecanej/Szybkiej, ponieważ tam są ukryte wszystkie dodatkowe komponenty. Lepiej wybrać instalację Zaawansowaną/Własną i odznaczyć wszystkie pola od pasków narzędzi, wyszukiwarek, kreatorów PDF, platform muzycznych i podobnego, bezużytecznego oprogramowania. Jeśli te aplikacje w twoich oczach mogą być dobrym dodatkiem do systemu, znajdź prawdziwy zamiennik takiej aplikacji i zainstaluj go z oficjalnej strony.

Usuń wirusa Doubleclick.net i napraw przeglądarkę

Nie opóźniaj usuwania Pubads.g.doubleclick.net – programy adware mogą się szybko nazbierać po tym, jak jeden z nich się ulokował w komputerze. Przez to, przeglądanie internetu z czasem stanie się niemożliwe – warstwa reklam będzie zasłaniać cały ekran.

Na szczęście, w miarę łatwo wyeliminować potencjalnie niepożądane aplikacje. Możesz to zrobić ręcznie lub automatycznie – obydwie opcje są dobre – upewnij się, że wybierzesz taką, która Ci lepiej odpowiada.

Jeśli nie jesteś zaznajomiony z komputerem i jego procesami, sugerujemy usunąć Pubads.g.doubleclick.net pobierając i instalując zaufane oprogramowanie ochronne. Wybierz jedną z poniższych aplikacji – podane programy są stworzone, by radzić sobie nawet z najgłupszym malware w ciągu kilku minut.

Jeśli zaś jesteś obeznany z komputerem i chcesz pominąć instalację dodatkowego oprogramowania, możesz zawsze usunąć Doubleclick.net ręcznie. Bądź jednak ostrożny podczas wykonywania tej procedury – możesz przypadkowo usunąć ważne pliki systemowe i uszkodzić komputer zamiast go naprawić.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Pubads.g.doubleclick.net:

Usuń Pubads.g.doubleclick.net z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Pubads.g.doubleclick.net oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Pubads.g.doubleclick.net lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Pubads.g.doubleclick.net z systemu Mac OS X

Aby wyeliminować wszystkie niepożądane aplikacje z Mac OS, zastosuj się do tych kroków:

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimPubads.g.doubleclick.net czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Pubads.g.doubleclick.net z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Pubads.g.doubleclick.net oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Pubads.g.doubleclick.net. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Pubads.g.doubleclick.net z Microsoft Edge

Ustawienia Microsoft Edge powinny zostać zresetowane:

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Pubads.g.doubleclick.net powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Pubads.g.doubleclick.net z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Pubads.g.doubleclick.net oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Pubads.g.doubleclick.net. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Pubads.g.doubleclick.net z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Pubads.g.doubleclick.net oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Pubads.g.doubleclick.net. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Pubads.g.doubleclick.net z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Pubads.g.doubleclick.net i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Pubads.g.doubleclick.net. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Pubads.g.doubleclick.net i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach