Skala niebezpieczeństwa:  
  (64/100)

Policja Wirus. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

stworzone przez Ugnius Kiguolis - -   Ukash virus | Rodzaj: Ransomware

Wirus Policja jest polską wersją wirusów z grupy Ukash, które ostatnio agresywnie atakują użytkowników komputerów

Policja Wirus

Uwaga! Powinniśmy ostrzec, że wirus Policja został zaktualizowany. Według najnowszych raportów wirus ten teraz bazuje na niesławnym ransomware'rze Jigsaw, po raz pierwszy odkrytym w 2016 roku. Na chwilę obecną, wirus szyfruje dane algorytmem AES i dodaje rozszerzenie .##______POLICJA!!!______TEN_PLIK_ZOSTA do plików ofiary. Może też zmieniać tło komputera na obrazek przedstawiający lokalnych policjantów i żołnierzy.

Właściwie powinny być nazywane złośliwymi infekcjami do wyłudzania pieniędzy (ransomware), ponieważ blokują komputery i uniemożliwiają użytkownikom dostęp do ich plików i programów.

Poza tym, mając na pokładzie Wirus Policja, niemożliwy stanie się dostęp do Internetu i pobranie narzędzia antywirusowego do pozbycia się tego podstępnego zagrożenia. Nie ma więc możliwości nie dostrzeżenia tej szkodliwej infekcji, a jej usunięcie będzie wymagało sporo pracy.

Można być pewnym, że Wirus Policja spróbuje oszukać Cię podszywając się pod policję i wmawiając Ci zaistnienie policyjnej blokady komputera, wmawiając Ci złamanie prawa I konieczność zapłaty „grzywny”.

Zamiast dać się nabrać na ten komunikat i uwierzyć w groźbę aresztowania oraz wsadzenia do więzienia po prostu czytaj dalej, aby zdobyć więcej informacji o wirusie Policja i sposobach jego usunięcia.

Jak mogę zainfekować się wirusem Policja?

Wirus Policja rozprzestrzenia się poprzez konia trojańskiego, który może łatwo i niepostrzeżenie dostać się do bezbronnego systemu. Z tego powodu należy zawsze myśleć o właściwym zabezpieczeniu komputera i posiadać zainstalowany na swojej maszynie program antywirusowy oraz przeciw złośliwemu oprogramowaniu.

Wirus ten, kiedy tylko dostanie się do środka systemu zmienia część jego ustawień i zaczyna uruchamiać się automatycznie przy każdym włączeniu systemu. Niestety nie ma żadnego odstępu czasowego pomiędzy uruchomieniem komputera, a pojawieniem się zwodniczego komunikatu, który udaje pochodzenie od oficjalnych władz.

Wirus Policja, tak jak inne programy do wyłudzeń, twierdzi, że należy do lokalnej policji, która wykryła nielegalne działania na tym komputerze. Na koniec powiadamia o konieczności zapłaty 100 euro jako grzywnę za te wszystkie wypadki złamania prawa. Zamiast się do tego zastosować, musisz usunąć wirus Policja. Aby to zrobić postępuj zgodnie na dalszymi informacjami.

Jak mogę usunąć wirusa Policja?

Jeśli doszło do infekcji wirusem Policja musisz uruchomić pełne skanowanie systemu z użyciem godnego zaufania programu przeciw złośliwemu oprogramowaniu, aby naprawić swój komputer. Jednakże, może się zdarzyć, że tak jak u wielu osób zaatakowanych przez infekcję z rodziny Ukash zablokowaniu ulegnie również dostęp do Internetu. Aby zaradzić temu problemowi, postępuj zgodnie z tymi opcjami:

* Metoda z napędem Flash:

 1. Znajdź inną maszynę i użyj jej do pobrania programu Reimage lub innego przeciw złośliwym infekcjom.
 2. Zaktualizuj program I umieść go na napędzie USB lub na zwykłej płycie CD.
 3. W międzyczasie uruchom swój zainfekowany komputer w trybie awaryjnym z obsługą wiersza poleceń i podłącz do niego napęd USB.
 4. Ponownie zrestartuj komputer zainfekowany wirusem Ukash i uruchom pełne skanowanie systemu.

* Użytkownicy zainfekowani wirusem Policja mogą mieć dostęp do innych kont w systemie Windows. Jeśli jedno z takich ma uprawnienia administratora to również powinno być możliwe uruchomienie programu antywirusowego.

* Spróbuj zablokować działanie funkcji Flash, aby złośliwa infekcja nie mogła działać jak zamierzono. Aby wyłączyć Flasha przejdź do strony wsparcia technicznego Macromedia i wybierz opcję ”Deny”:
http://www.macromedia.com/support/documentation/en/flashplayer/help/help09.html
Po zrobieniu tego uruchom pełne skanowanie systemu programem przeciw złośliwemu oprogramowaniu.

* Ręczne usuwanie wirusa Ukash (wymagane specjalne umiejętności!):

 • Uruchom ponownie swój zainfekowany komputer w Trybie Awaryjnym z obsługą wiersza poleceń, aby wyłączyć wirusa Ukash (to powinno zadziałać ze wszystkimi wersjami tej infekcji).
 • Uruchom Regedit.
 • Wyszukaj frazy zawierające WinLogon Entries i wypisz sobie nazwy wszystkich pliki, które nie zawierają explorer.exe lub nie są puste. Zamień je na explorer.exe.
 • Wyszukaj w rejestrze wszystkie wypisane pliki i usuń klucze rejestru odnoszące się do nich.
 • Uruchom ponownie maszynę i pełne skanowanie system zaktualizowanym programem Reimage, aby usunąć pozostałe po wirusie pliki.
Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware w celu usunięcia Policja Wirus zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Polecamy usunąć oprogramowanie Reimage z pomocą oprogramowania Policja Wirus. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.
Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Przetestowaliśmy program Malwarebytes jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa Policja Wirus (2018-07-18)
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Przetestowaliśmy program Malwarebytes jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa Policja Wirus (2018-07-18)

Instrukcja ręcznego usuwania Policja Wirus:

Usuń Policja Wirus korzystająć z Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Policja Wirus

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Policja Wirus.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń Policja Wirus korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Policja Wirus. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Policja Wirus

O autorze

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-policja-wirus.html

Poradniki w innych językach