Skala niebezpieczeństwa:  
  (11/100)

Usuń Pokki Start Menu (Poradnik usuwania) - Darmowe instrukcje

stworzone przez Olivia Morelli - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Pokki Start Menu – potencjalnie niepożądana aplikacja wnikająca do systemu Windows poprzez bundling oprogramowania

Niepożądana aplikacja Pokki Start Menu

Pokki Start Menu to prawdziwa aplikacja stworzona przez Sweet Labs Inc. dla systemów Windows 8 oraz 10. Program ten zazwyczaj pojawia się wstępnie zainstalowany z zabundlowanym oprogramowaniem, gdyż producenci komputerów często wykorzystują tą technikę, by czerpać przychody z trzecich stron. Aplikacja zastępuje domyślne Menu Start czymś przypominającym menu Windowsa 7 – jest to jeden z głównych powodów, czemu użytkownicy lubią tą aplikację. Podobają im się także opcje kustomizacji menu – rozmiar ikony, a także wiele innych aspektów programu, może zostać dopasowane do potrzeb użytkownika. Bez względu na to, niektórzy użytkownicy krytycznie patrzą na funkcjonalność aplikacji – jest ona znana ze zbierania różnych informacji o użytkownikach oraz z wyświetlania agresywnych reklam.

PODSUMOWANIE
Nazwa Pokki Start Menu
Typ Aplikacja potencjalnie niepożądana (adware)
Kompatybilne systemy Windows 10, Windows 8
Deweloper Sweet Labs Inc.
Objawy Zmodyfikowany domyślny wygląd menu start, zwiększona liczba reklam, itd.
Dystrybucja Bundling oprogramowania, podejrzane strony internetowe, banery reklamowe, itd.
Eliminacja Automatyczna z pomocą ReimageIntego bądź ręczna z pomocą poniższego poradnika

Aplikacja ta jest uznawana jako adware przez ekspertów. Niektórzy użytkownicy, zirytowani denerwującymi reklamami i szpiegowaniem, nazywają ją wirusem Pokki. Technicznie, program ten nie jest wirusem, gdyż nie atakuje on bezpośrednio systemu bądź plików osobistych. Nie dziwi jednak, że użytkownicy szybko zaczynają szukać metod usunięcia Pokki Start Menu. Na szczęście, eliminacja nie jest tak skomplikowana, choć dodatkowo instalowane oprogramowanie może być ciężkie do wykrycia samemu.

Ponieważ Pokki Start Menu jest potencjalnie niechcianą aplikację, może zainicjować instalację innych niechcianych aplikacji – głównie rozszerzeń przeglądarki, bloatware, scareware, pasków narzędzi, odtwarzaczy multimedialnych, konwerterów PDF i podobnych. Dlatego też warto trzymać się od adware z daleka – infekuje ono system różnymi śmieciami, które mogą nawet spowolnić komputer po jakimś czasie.

Użytkownicy mogą też zauważyć zwiększoną liczbę reklam w formie wyskakujących okienek, ofert, linków w tekście, reklam auto-play itd. Reklamy te mogą pojawiać się znikąd – bez względu na to, czy korzystasz z Google Chrome, Internet Explorera, bądź Mozilli Firefox. Najgorsze, że reklamy te mogą być niebezpieczne oraz prowadzić na podejrzane witryny. Dlatego też eksperci zalecają powstrzymywać się przed klikaniem na jakąkolwiek z tych reklam i natychmiastowe ich zamykanie.

Najpewniej najgorszą cechą adware'a Pokki Start Menu jest zbieranie danych przez aplikację. W tym celu jej twórcy wykorzystują różne technologie śledzące, w tym

 • Śledzące ciasteczka
 • Beacony
 • Piksele
 • Skrypty JavaScript, itd.

Zebrane dane (wyszukiwane hasła, odwiedzane strony, adresy IP, kliknięcia na linki, itd) są cenne dla każdej firmy marketingowej, gdyż mogą one wykorzystać je do kierowanych reklam.

Podsumowując, zalecamy usunąć wirusa Pokki Start Menu ze swojego komputera. Aplikacja ta może stawiać twoją prywatność w stan zagrożenia oraz pokazywać reklamy, czy tego chcesz, czy nie. By być pewnym, że wszystkie komponenty zostaną wyeliminowane, zalecamy przeskanować swoje urządzenie z pomocą ReimageIntego. Poza tym, jeśli chcesz mieć dawne menu start, zalecamy coś innego niż pobranie niepożądanej aplikacji.

Wirus Pokki Start Menu

Niechciane programy rozpowszechniają się poprzez bundling oprogramowania

Choć aplikacja może by pobrana z oficjalnej strony – nie jest to główny sposób pojawiania się na komputerach. Nie dziwi fakt, że potencjalnie niepożądane aplikacje zazwyczaj nie są instalowane celowo – pojawiają się wraz z innymi programami zdobytymi z sieci. Mogą być też preinstalowane na urządzeniach.

Użytkownicy często nie zwracają uwagi przy pobieraniu freeware'ów bądź shareware'ów – chcą, by ten proces był zakończony tak szybko, jak to tylko możliwe. Jest to jeden z największych błędów, jaki wykonują lidzie – prowadzi on do instalacji niechcianych programów, które mogę potem zmienić stronę domową przeglądarki, wyświetlać reklamy i sprawiać problemy przy codziennym przeglądaniu sieci.

Aby uniknąć adware i innych niechcianych aplikacji, sugerujemy wybór instalacji Zaawansowanej lub Własnej zamiast opcji zalecanych. W przeciwnym wypadku, jeśli wybierzesz ustawienia zalecane, możesz nie zobaczyć pełnej listy programów, które zostaną zainstalowane wraz z pożądaną aplikacją.

Pozbądź się Pokki Start Menu w ciągu paru minut

Nawet, jeśli po prostu zakupiłeś nowego laptopa i zauważyłeś jakieś podejrzane oprogramowanie, zalecamy sprawdzić je online. Nie pozwól adware'om zaśmiecać twojego komputera niechcianymi reklamami, śledzeniem informacji, czy instalacją dodatkowych niepożądanych aplikacji. Dlatego też sugerujemy Tobie usunąć Pokki Start Menu tak szybko, jak to tylko możliwe.

Są dwa sposoby na osiągnięcie tego: pobierając i instalując oprogramowanie ochronne bądź eliminując je z pomocą poniższych instrukcji krok-po-kroku. Jeśli chcesz szybkiego rozwiązania, zalecamy skorzystać z antywirusa. Poza tym – może on sprawdzić komputer pod kątem innych infekcji.

Alternatywnie, możesz też usunąć Pokki Start Menu bez instalowania dodatkowych aplikacji. W takim wypadku musisz usunąć komponenty ręcznie oraz zresetować każdą z przeglądarek. Wyjaśnimy, jak to zrobić, poniżej.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Pokki Start Menu:

Usuń Pokki Start Menu z rodziny systemu Windows

Wyeliminuj Pokki Start Menu z Windowsa w taki sposób:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Pokki Start Menu oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Pokki Start Menu lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Pokki Start Menu z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimPokki Start Menu czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Pokki Start Menu z Internet Explorer (IE)

By być pewnym, że Internet Explorer jest wolny od addware, wykonaj następujące kroki:

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Pokki Start Menu oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Pokki Start Menu. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Pokki Start Menu z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Pokki Start Menu powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Pokki Start Menu z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Pokki Start Menu oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Pokki Start Menu. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Pokki Start Menu z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Pokki Start Menu oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Pokki Start Menu. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Pokki Start Menu z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Pokki Start Menu i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Pokki Start Menu. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Pokki Start Menu i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach