Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń play-bar-search.com (Darmowy poradnik)

stworzone przez Gabriel E. Hall - - | Rodzaj: Dodatki do przeglądarek

Czy mój komputer jest zainfekowany przez play-bar-search.com?

Jezeli ostatnimi czasy masz do czynienia z roznego rodzaju przekierowaniami, denerwujacymi reklamami pop-up, spowolnieniami swojego komputera? Powinienes sprawdzic swoj komputer na obecnosc play-bar-search.com. Technicznie rzecz biorac jest to robak przegladarkowy, który stara sie przekonac uzytkowników w internecie ze jest sprawdzonym oprogramowaniem, a takze skuteczna wyszukiwarka. Najnowsze badania pokazuja ze producent obiecuje szybkie rezultaty wyszukiwania a takze szybkie przegladanie. Oprocz tego przed instalacja tego oprogramowania warto wiedziec ze play-bar-search.com mgl takze przeniknac do twojego komputera i moze takze generowac roznego rodzaju problemy uzytkownikom. Po pierwsze moze sledzic uzytkownika a takze zbierac niepersonalne dane. Wysoko wierzymy w to ze glownym powodem dla ktorego moglbys chciec usunac to oprogramowanie z twojego komputera beda problemy z przegladarka. Po drugie mozesz miec problemy z przekierowaniami na strone play-bar-search.com. Program robi to poprzez pokazywanie ludziom fałszywych wyników wyszukiwania a takze reklam pop-up. Jezeli nie chcesz skonczyc na podejrzanej stronie to upewnij sie ze trzymasz sie z daleka od tej wyszukiwarki. Celem usuniecia tego oprogramowania z komputera mozesz z powodzeniem skorzystac z Reimage Reimage Cleaner Intego

W jakim celu play-bar-search.com może przekierować uzytkownika na nieznane strony?

Głównym powodem dla którego oprogramowanie play-bar-search.com sa oczywiscie pieniadze. W wiekszosci przypadkow wyswietlaja one zmienione wyniki wyszukiwania i staraja sie zmusic niejako ludzi do odwiedzenia podejrzanych stron celem zwiekszenia ich popularnosci. Wzamian za to oprogramowanie otrzymuje za to oplaty. GLownym problemem z oprogramowaniem play-bar-search.com jest to ze nigdy nie wiesz na jaka strone zostaniesz przekierowany. Dodatkowo mozesz napotkac kilka innych problemow podczas uzytkowania tego oprogramowania. Zmiana ustawien przegladarki do tych pierwotnych moze nie przyniesc spodziewanego rezultatu poniewaz aplikacja podrozuje jako obiekt w przegladarce i nie mozna zresetowac ustawien. Mowiac o innych zagrozeniach powinienes wiedziec ze play-bar-search.com moze prowadzic do roznego rodzaju problemow. Mowiac o innych problemach myslimy takze o pozyskaniu twojego adresu IP, odwiedzeniu innych stron, tego czego szukasz w internecie, geograficznej lokalizacji, rodzaju przegladarki. Tego typu zdolnosci oprogramowania nie sa podane wprost uzytkownikowi.

The example of play-bar-search.com ads

Skąd tak naprawdę pochodzi rozszerzenie play-bar-search.com?

Najczęściej wirus rozpowszechnia się poprzez metodę ”bundling” – prawie ze nielegalna metode rozpowszechniania. Metoda opiera się na oprogramowaniu freeware takim jak kreatory plików PDF, narzędzia do przygotowania i edycji plików audio, manadzerach pobierania plikow, odtwarzaczach wideo i tym podobne. Uwazaj poniewaz wirus play-bar-search.com moze byc takze dolaczony do oprogramowania ktore akurat masz ochote badz potrzebe zainstalowac. Dodatek moze zostac ukryty w menu instalacji szybkiej badz tez podstawowej, ktorej powinienes unikac. Znajac ten trik powinienes skorzystac z opcji instalacji zaawansowanej i odznaczyc miejsca w ktorych mowa o zmianie twojej strony domowej czy tez domyslnej wyszukiwarki. Jezeli potrzebujesz pomocy z usuwaniem oprogramowania play-bar-search.com przejdz do nastepnej strony.

W jaki sposób mogę pozbyć się wirusa play-bar-search.com?

Podsumowując, jezeli jestes doswiadczonym, czy tez swiezym uzytkownikiem internetu to powinienes trzymac sie z daleka od podejrzanych wyszukiwarek, które sa prezentowane jako alternatywa dla tych znanych (Google, Bing i tym podobne). Faktem jest to ze setki stron widniejacych w internecie nigdy nie powinny zostac odwiedzone. Jednym z bardziej powszechnych problemow jest tendencja do przejmowania kontroli nad przegladarka uzytkownika i modyfikacja ustawien fabrycznych.

Jezeli twoj komputer zostal zainfekowany przez play-bar-search.com to masz teraz dwie opcje ktore moga ci pomoc sie go pozbyc. Po pierwsze wiedz ze zawsze mozesz pozbyc sie tego oprogramowania z pomoca manualnej instrukcji. W tym wypadku powinienes postapic zgodnie z poradnikiem podanym ponizej. Jednakze pamietajac o tym ze jest to proces dosc skomplikowany zajmujacy sporo czasu polecamy ci drugi sposob ktory dosc szybko pozwoli ci pozbyc sie niechcianego oprogramowania. Polecamy ci skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego, który z pewnoscia szybko znajdzie i usunie podejrzane dodatki i wszystkie mozliwe programy malware z twojego systemu. Pamietaj o biezacej aktualizacji twojego komputera a wtedy bedziesz mogl byc pewien ze twoj komputer pozostanie bezpieczny w przyszlosci.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą Reimage Reimage Cleaner Intego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania play-bar-search.com:

Usuń play-bar-search.com z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj play-bar-search.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj play-bar-search.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń play-bar-search.com ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Usuń play-bar-search.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimplay-bar-search.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń play-bar-search.com z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj play-bar-search.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania play-bar-search.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń play-bar-search.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to play-bar-search.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń play-bar-search.com z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz play-bar-search.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie play-bar-search.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń play-bar-search.com z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz play-bar-search.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie play-bar-search.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń play-bar-search.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj play-bar-search.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Otwórz swoją przeglądarkę Safari i wybierz Safari na liście menu. Tutaj wybierz Preferences tak jak był poprzednio wyświetlany i wybierz General.
 4. Tutaj poszukaj pola Homepage. Jeżeli zostało zmienione przez play-bar-search.com to usuń stamtąd niechciane linki i wpisz wyszukiwakę której najczęściej używasz do wyszukiwania. Pamiętaj o wpisaniu przed wszystkim protokołu "http://" przed wpisaniem adresu głównego strony. Kiedy już przejdziesz do 'General', usuń podejrzane adresy URL i wpisz stronę docelową
 5. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 6. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania play-bar-search.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

O autorze

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-play-bar-search-com.html

Poradniki w innych językach


Twoja opinia na temat: play-bar-search.com