Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń Phoenix Browser Updater (Poradnik usuwania wirusa) - Poradnik prostego usuwania

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Phoenix Browser Updater – zwodnicze narzędzie wykorzystywane do promowania fałszywych aktualizacji oprogramowania

Ilustracja wirusa Phoenix Browser Updater

Phoenix Browser Updater to zwodnicze rozszerzenie przeglądarki twierdzące, że jest w stanie informować użytkowników o oczekujących aktualizacjach oraz zapewniać ich pobierania. Czasem, jego twórca (nieokreślony) może przedstawić go jako „ayastenta sklepowego” bądź „użyteczne narzędzie do podnoszenia wydajności przeglądarki”.

W rzeczywistości Phoenix Browser Updater nie jest użyteczny na żaden sposób. Jest to potencjalnie niepożądana aplikacja oraz adware, umieszczający potencjalnie niebezpieczne komponenty w przeglądarce oraz plik PhoenixBrowserUpdater.exe w autostarcie Windowsa. Udany atak na system powoduje błędne działanie przeglądarek (Chrome'a, Firefoksa, IE, Edge). Mówiąc to, mamy na myśli:

 • Generowanie agresywnych reklam (wyskakujących okien, banerów, hiperlinków itd.) przez Phoenix Browser Updatera;
  Przeglądarka może być regularnie przekierowywana na podejrzane domeny. Według ekspertów, ten niebezpieczny updater jest powiązany z Webalta.ru.
 • Obniżenie odpornośki komputera na malware oraz instalacja innych podejrzanych programów (TheWorld Browser, Chromium Updater, PMB Updater czy Stellar Phoenix, to tylko niektóre przykłady);
 • Eksperci z BedyNet.ru ostrzegają, że ten program może zawierać ciasteczka, które po włączeniu przekazują wyszukiwane hasła i inne nieidentyfikujące jednoznacznie informacje z obcymi trzecimi stronami.

Mimo podobieństwa nazw, wirus ten nie ma nic wspólnego z ransomware'm Phoenix. Phoenix Browser Updater nie jest w stanie szyfrować plików osobistych bądź bezpośrednio inicjować innych zmian w komputerze. Może on jednak wystawiać ludzi na działanie złośliwych stron wypełnionych malwarem, zwodniczym oprogramowaniem lub usługami. Dlatego też powinieneś usunąć Phoenix Browser Updatera z systemu tak szybko, jak tylko zobaczysz jego oznaki w przeglądarce.

Sądząc po treści powiązanych reklam, wirus jest wycelowany w rosyjsko-języcznych użytkowników. Jednak, skoro rozpowszechnia się poprzez bundling, może zostać zainstalowany w każdym kraju jako opcjonalny komponent do programu freeware.
Jeśli użytkownik zgodzi się na jego instalację, umieszcza on plik PhoenixBrowserUpdater.exe w autostarcie Windowsa i prowadzi kilka procesów w Menedżerze Zadań. Oryginalna lokacja pliku to %LOCALAPPDATA%\Phoenix Browser Updater – jeśli więc chcesz usunąć problem, przejrzyj tą lokalizację i pozbądź się głównych plików wykonywalnych tego niepożądanego programu.

Ręczne usunięcia Phoenix Browser Updater jest możliwe – jeśli chcesz to zrobić, poradnik znajdujący się na końcu strony może Ci w tym pomóc. Bez względu na to zalecamy skorzystanie z ReimageIntego lub innego profesjonalnego programu ochronnego, by usunąć wszystkie powiązane z nim komponenty.

Prezentacja malware Phoenix Browser UpdaterPhoenix Browser Updater to potencjalnie groźne rozszerzenie przeglądarki, które może wyświetlać zwodnicze reklamy oraz przekierowywać użytkowników na niebezpieczne treści.

Niepożądane programy są instalowane wraz z darmowym oprogramowaniem

Niepożądane aplikacje takie, jak adware czy porywacze przeglądarki polegają głównie na rozpowszechnianiu wraz z programami freeware i shareware. W celach monetyzacyjnych, twórcy darmowych aplikacji zgadzają się na umieszczanie agresywnych rozszerzeń przeglądarek oraz pluginów w formie komponentów dodatkowych.
Jest jednak haczyk. Niepożądane aplikacje są ukryte w instalacji Szybkiej/Zalecanej – jeśli ludzie chcą wybrać te metody instalacji i chcą przyspieszyć cały proces klikając „Dalej”, nieświadomie wyrażają zgodę na instalację całej paczki programów.

By zapobiec takiej sytuacji, ludzie powinni zawsze korzystać z instalacji Zaawansowanej bądź Własnej za każdym razem, gdy instalujesz nowe oprogramowanie. Opcja ta rozpakuje paczkę oprogramowania i pozwoli na odznaczenie niechcianych aplikacji. Na wszelki wypadek też, po instalacji każdego pożądanego przez Ciebie programu, przeskanuj system profesjonalnym programem anty-malware by sprawdzić, czy niepożądane programy nie dostały się w jakiś sposób do komputera.

Usuń Phoenix Browser Updater, by powstrzymać podejrzaną aktywność

Usunięcie Phoenix Browser Updatera jest jedyną opcją, jaką masz, jeśli chcesz zapobiec przekierowaniom, reklamom, wyciekowi danych i podobnej aktywności. Możesz to zrobić samemu. Upewnij się, że wyłączysz proces Phoenix Browser Updater.exe i wyeliminujesz malware z folderu Danych Aplikacji, a następnie zresetujesz ustawienia przeglądarki.

Jeśli chcesz szybko usunąć Phoenix Browser Updatera i zapewnić skuteczną eliminację każdego pliku, zalecamy skorzystać z zaufanego programu anty-malware. Nie tylko przyspieszy on procedurę, ale też zapewni usunięcie uszkodzonych wpisów rejestru czy powiązanych komponentów.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Phoenix Browser Updater:

Usuń Phoenix Browser Updater z rodziny systemu Windows

Aby usunąć Phoenix Browser Updatera z systemu Windows, musisz odinstalować wszystkie programy i rozszerzenia, które mogą być z nim powiązane:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Phoenix Browser Updater oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Phoenix Browser Updater lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Phoenix Browser Updater z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimPhoenix Browser Updater czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Phoenix Browser Updater z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Phoenix Browser Updater oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Phoenix Browser Updater. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Phoenix Browser Updater z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Phoenix Browser Updater powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Phoenix Browser Updater z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Phoenix Browser Updater oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Phoenix Browser Updater. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Phoenix Browser Updater z Google Chrome

By kompletnie zatrzymać aktywność Phoenix Browser Updatera, nie zapomnij wyłączyć potencjalnie niebezpiecznych rozszerzeń przeglądarki:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Phoenix Browser Updater oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Phoenix Browser Updater. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Phoenix Browser Updater z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Phoenix Browser Updater i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Phoenix Browser Updater. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Phoenix Browser Updater i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach