Skala niebezpieczeństwa:  
  (25/100)

Usuń Package Access Helper (Darmowe instrukcje) - Poradnik

stworzone przez Linas Kiguolis - - | Rodzaj: Malware

Proces Package Helper może wyładowywać baterię telefonu na Androidzie

Przykłady błędu Package Access Helpera

Package Access Helper (PAH) bądź com.android.defcontainer to proces Androida, który wykorzystuje sporą liczbę zasobów urządzenia i skraca żywotność baterii. Jest on dostarczany przez plik DefaultContainerService.apk; wygląda więc na to, że jest to prawdziwa usługa systemu.

Wielu użytkowników podejrzewa, że może być to wersja wirusa na Androida z powodu nieznanego sposobu pojawiania się oraz wykorzystywania baterii. Specjaliści twierdzą zaś, że aktywność ta jest skutkiem błędnie zainstalowanej bądź zaktualizowanej aplikacji. Package Helper jest wykorzystywany przy instalacji i deinstalacji innych programów.

Gdy proces dodawania/usuwania aplikacji nie został ukończony w prawidłowy sposób, proces nie może się wyłączyć i kontynuuje pracę. W niektórych przypadkach użytkownicy mogą rozwiązać problem Package Access Helpera reinstalując aktualizację bądź program. Instalacja wszystkich aktualizacji ze Sklepu Google także może pomóc.

Dodatkowo, użytkownicy Androida informują o błędzie „Przepraszamy, package access helper nie odpowiada” od razu po zaktualizowaniu systemu bądź aplikacji. Mówi się, że błąd ten pojawia się przy korzystaniu z aplikacji Spotify, Wiko Ufeel Prime oraz Amazon. Ten sam błąd może jednak pojawić się też w wypadku innych aplikacji.

Z powodu rzeczonego błędu, aplikacje nie mogą zostać otwarte bądź zainstalowane. mogą też one ulegać awarii bądź powodować ponowne uruchomienie urządzenia. Bez wątpienia taka aktywność nie jest normalna i powinna zostać naprawiona.

Mimo licznego narzekania na forach Androida i Google, nie wiadomo czemu problem te się pojawia i jak go się odpowiednio pozbyć. W niektórych przypadkach może on być związany z atakiem mobilnego malware. Zazwyczaj jest to problem systemowy. Dlatego użytkownikom poleca się przywrócenie ustawień fabrycznych.

Jeśli jednak wiadomość o dużym zużyciu baterii towarzyszy zwiększonej liczbie reklam, przekierowaniom na podejrzane strony bądź dziwnym wyskakującym okienkom, twój smartfon bądź tablet najpewniej padł ofiarą malware'a na Androida. W takim wypadku powinieneś przeskanować system programem Reimage Reimage Cleaner Intego bądź innym mobilnym anty-malwarem oraz dokonać automatycznego usunięcia wirusa Package Helpera.

Zrzut ekranu problemu Package Access Helper
Aplikacja Package Access Helper może zużywać sporo zasobów telefonu skrócić żywotność baterii oraz utrudnić normalne korzystanie z urządzenia.

Aplikacja pojawia się po błędnej instalacji programów bądź aktualizacji

Jak już wspomnieliśmy, Package Access Helper pojawia się po tym, jak instalator natknie się na problemy z aktualizacją bądź instalacją. Użytkownicy zgłaszają, że spadła im żywotność baterii w momencie, gdy zobaczyli tą aplikację po zaktualizowaniu systemu do wersji Android Lolipop. Inni mówią, że problem ten pojawił się po aktualizacji innych programów.

Zespół badaczy z virusi.hr zauważył, że w niektórych wypadkach normalna nazwa aplikacji może zostać wykorzystana przez cyberprzestępców. Złośliwe aplikacje mogą być też pobrane ze Sklepu Google. W większości wypadków malware dostaje się do systemu po instalacji programów z zewnętrznych źródeł.

Dlatego przypominamy użytkownikom Androida, by unikali nieautoryzowanych sklepów, zawsze sprawdzali informacje o twórcach i zapoznawali się z opiniami nawet, jeśli pobierają aplikacje ze sklepu Google Play.

Usuń wirusa Package Helper z urządzenia na Androidzie

Nie ma możliwości, by usunąć Package Access Helpera samemu. Nie możesz go usunąć tak, jak inną aplikację na Androida – jest ona częścią systemu. Przez to, by naprawić problem i oszczędzić baterii problemów, musisz spróbować jedną z następujących metod:

  • Uruchomić urządzenie ponownie;
  • Zainstalować wszystkie aktualizacje ze Sklepu Google Play;
  • Zreinstalować wszystkie aplikacje wywołujące błąd;
  • Odinstalować/Zreinstalować akrualizacje aplikacji;
  • Uaktualnić system Android;
  • Wyczyścić cache;
  • Zformatować kartę SD;
  • Dokonać resetu fabrycznego;

Jeśli jednak podejrzewasz, że masz do czynienia z wirusem mobilnym, powinieneś zdecydować się na automatyczną eliminację Package Access Helpera. Wymaga in skanu urządzenia profesjonalnym i zaktualizowanym anty-malwarem mobilnym typu Reimage Reimage Cleaner Intego.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

O autorze

Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-package-access-helper.html

Poradniki w innych językach