Usuń Package Access Helper (Darmowe instrukcje) - Poradnik

Instrukcja usuwania Package Access Helper

Czym jest Package Access Helper?

Proces Package Helper może wyładowywać baterię telefonu na Androidzie

Przykłady błędu Package Access Helpera

Package Access Helper (PAH) bądź com.android.defcontainer to proces Androida, który wykorzystuje sporą liczbę zasobów urządzenia i skraca żywotność baterii. Jest on dostarczany przez plik DefaultContainerService.apk; wygląda więc na to, że jest to prawdziwa usługa systemu.

Wielu użytkowników podejrzewa, że może być to wersja wirusa na Androida z powodu nieznanego sposobu pojawiania się oraz wykorzystywania baterii. Specjaliści twierdzą zaś, że aktywność ta jest skutkiem błędnie zainstalowanej bądź zaktualizowanej aplikacji. Package Helper jest wykorzystywany przy instalacji i deinstalacji innych programów.

Gdy proces dodawania/usuwania aplikacji nie został ukończony w prawidłowy sposób, proces nie może się wyłączyć i kontynuuje pracę. W niektórych przypadkach użytkownicy mogą rozwiązać problem Package Access Helpera reinstalując aktualizację bądź program. Instalacja wszystkich aktualizacji ze Sklepu Google także może pomóc.

Dodatkowo, użytkownicy Androida informują o błędzie „Przepraszamy, package access helper nie odpowiada” od razu po zaktualizowaniu systemu bądź aplikacji. Mówi się, że błąd ten pojawia się przy korzystaniu z aplikacji Spotify, Wiko Ufeel Prime oraz Amazon. Ten sam błąd może jednak pojawić się też w wypadku innych aplikacji.

Z powodu rzeczonego błędu, aplikacje nie mogą zostać otwarte bądź zainstalowane. mogą też one ulegać awarii bądź powodować ponowne uruchomienie urządzenia. Bez wątpienia taka aktywność nie jest normalna i powinna zostać naprawiona.

Mimo licznego narzekania na forach Androida i Google, nie wiadomo czemu problem te się pojawia i jak go się odpowiednio pozbyć. W niektórych przypadkach może on być związany z atakiem mobilnego malware. Zazwyczaj jest to problem systemowy. Dlatego użytkownikom poleca się przywrócenie ustawień fabrycznych.

Jeśli jednak wiadomość o dużym zużyciu baterii towarzyszy zwiększonej liczbie reklam, przekierowaniom na podejrzane strony bądź dziwnym wyskakującym okienkom, twój smartfon bądź tablet najpewniej padł ofiarą malware'a na Androida. W takim wypadku powinieneś przeskanować system programem FortectIntego bądź innym mobilnym anty-malwarem oraz dokonać automatycznego usunięcia wirusa Package Helpera.

Zrzut ekranu problemu Package Access HelperAplikacja Package Access Helper może zużywać sporo zasobów telefonu skrócić żywotność baterii oraz utrudnić normalne korzystanie z urządzenia.

Aplikacja pojawia się po błędnej instalacji programów bądź aktualizacji

Jak już wspomnieliśmy, Package Access Helper pojawia się po tym, jak instalator natknie się na problemy z aktualizacją bądź instalacją. Użytkownicy zgłaszają, że spadła im żywotność baterii w momencie, gdy zobaczyli tą aplikację po zaktualizowaniu systemu do wersji Android Lolipop. Inni mówią, że problem ten pojawił się po aktualizacji innych programów.

Zespół badaczy z virusi.hr zauważył, że w niektórych wypadkach normalna nazwa aplikacji może zostać wykorzystana przez cyberprzestępców. Złośliwe aplikacje mogą być też pobrane ze Sklepu Google. W większości wypadków malware dostaje się do systemu po instalacji programów z zewnętrznych źródeł.

Dlatego przypominamy użytkownikom Androida, by unikali nieautoryzowanych sklepów, zawsze sprawdzali informacje o twórcach i zapoznawali się z opiniami nawet, jeśli pobierają aplikacje ze sklepu Google Play.

Usuń wirusa Package Helper z urządzenia na Androidzie

Nie ma możliwości, by usunąć Package Access Helpera samemu. Nie możesz go usunąć tak, jak inną aplikację na Androida – jest ona częścią systemu. Przez to, by naprawić problem i oszczędzić baterii problemów, musisz spróbować jedną z następujących metod:

  • Uruchomić urządzenie ponownie;
  • Zainstalować wszystkie aktualizacje ze Sklepu Google Play;
  • Zreinstalować wszystkie aplikacje wywołujące błąd;
  • Odinstalować/Zreinstalować akrualizacje aplikacji;
  • Uaktualnić system Android;
  • Wyczyścić cache;
  • Zformatować kartę SD;
  • Dokonać resetu fabrycznego;

Jeśli jednak podejrzewasz, że masz do czynienia z wirusem mobilnym, powinieneś zdecydować się na automatyczną eliminację Package Access Helpera. Wymaga in skanu urządzenia profesjonalnym i zaktualizowanym anty-malwarem mobilnym typu FortectIntego.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach