Usuń „Congratulations, you have won” scam (Poradnik prostego usuwania)

stworzone przez Linas Kiguolis - - | Rodzaj: Malware

Instrukcja usuwania „Congratulations, you have won” scam

Czym jest Oszustwo "Gratulacje, wygrałeś"?

Oszustwo “Gratulacje, wygrałeś!” atakuje naiwnych użytkowników sieci

Przykłady oszustwa "Gratulacje, Wygrałeś"

Wyskakujące okienka informujące “Gratulacje, Wygrałeś” są szeroko rozpowszechnionym oszustwem internetowym popularnym od jakiegoś czasu wśród oszustów. Informacje te są zwykle uruchamiane przez programy adware, które dostały się po cichu do komputera podczas ostatniej instalacji oprogramowania.

Informacja “Gratulacje, Wygrałeś” może wyglądać na prawdziwą (szczególnie dla niedoświadczonych użytkowników) z powodu wykorzystywanej skórki. Na pierwszy rzut oka wygląda ono jak każde inne okienko Microsoftu. Pamiętaj jednak, że oszuści wkładają dużo wysiłku w uczynienie tych oszustw wiarygodnymi. Ów okienko nie jest w żaden sposób powiązane z Microsoftem i jest stworzone w celu zwodzenia niczego nie spodziewających się użytkowników.

Wirus “Gratulacje, Wygrałeś” natychmiastowo mówi, że wygrałeś drogi prezent, który możesz odebrać po ukończeniu krótkiej ankiety składającej się z trzech pytań. Te, specyficzne ankiety, są bardzo proste i są stworzone, by przekonać użytkowników, że mogą bardzo szybko, w trzech prostych krokach, wygrać nagrodę. Okienko zawiera także następującą informację:

“Gratulacje Użytkowniku!
Zostałeś wybrany by otrzymać DARMOWEGO iPhone X, PlayStation 4 lub Samsung Galaxy S6!
Proszę kliknij OK by potwierdzić nagrodę zanim damy ją komuś innemu!”

Uzytkownikowi obiecuje się nagrodę, jeśli ukończy ankietę w ciagu dwóch minut. W przeciwnym wypadku prezent powędruje do kogoś innego. Jest to typowa sztuczka wykorzystywana przez oszustów – użytkownicy często dają się złapać na ten trik, w obaawie przez utratą „obiecanych nagród”.

Jeśli uzytkownik ukończy ankietę, zostaje poproszony o podanie swojego numeru telefonu, a nastepnie o rejestrację w usłudze (kosztującej 5$ na tydzień), której użytkownik nie potrzebuje. Jak już wspomnieliśmy, jest to oszustwo, a strona promująca takie ankiety powinna zostać natychmiastowo zamknięta.

Adware “Gratulacje, Wygrałeś!” może także:

 • dostarczać uporczywe reklamy;
 • przekierowywać na złośliwe strony internetowe;
 • zbierać informacje nie identyfikujące jednoznacznie użytkownika (odwiedzone strony, adresy IP, wyszukiwane hasła, itd);
 • sprzedawać lub udostępniać zebrane informacje stronom trzecim;

Pamiętaj, że reklamy generowane przez potencjalnie niepożądane aplikacje mogą prowadzić do złośliwych stron internetowych, zdolnych do pobrania i instalacji malware. Z tego powodu powinieneś pospieszyć się z eliminacją wirusa “Gratulacje, Wygrałeś!”.

Eksperci proponują dwie metody zdolne do usunięcia adware'a “Gratulacje, Wygrałeś!” z systemu. Możesz pokonać go samemu z pomocą poniższego poradnika, bądź też przeskanować system programem ReimageIntego lub innym anty-malwarem, by automatycznie wyeliminować problem.

PRezentacja wirusa "Gratulacje, Wygrałeś"Oszustwo "Gratulacje, Wygrałeś", chce wrabiać użytkowników w wypełnianie podejrzanych ankiet, w których mają oni podawać informacje osobiste - na przykład numer telefonu.

Popularna metoda „bundlingu” wymaga „wypakowywania” instalatorów freeware

Najpopularniejszą metodą na znalezienie się niepożądanych aplikacji w systemie jest bundling. Zwykle, użytkownicy instalują darmowe oprogramowanie z internetu korzystając z ustawień „Zalecanych” i pomijają kroki w instalacji. Jeśli opcja instalacji Zaawansowanej/Użytkownika nie jest wykorzystywana, niepożądane aplikacje mogą wniknąć do komputera. Z tego powodu zaleca się zawsze korzystać z ustawień Zaawansowanych oraz odznaczać wszelkie niechciane aplikacje (paski narzędzi przeglądarki, optymalizatory itd.).

By się chronić, powinieneś też skorzystać z następujących wskazówek, jakimi dzielą się specjaliści z utanvirus.se:

 • Pobieraj oprogramowanie z oficjalnych źródeł i nigdy nie korzystaj z torrentów badź stron trzecich;
 • Jeśli musisz zaktualizować oprogramowanie, zawsze odwiedzaj oficjalne strony zamiast klikania na wyskakujące okienka wyskakujące przy podejrzanych reklamach;
 • Podczas instalacji programów, ostrożnie zapoznaj się z warunkami użytkowania i odznacz wszystkie dodatkowa prograamy w trybie Zaawansowanym;
 • Zaopatrz się w program anty-malware/anty-adware oferujący ochronę w czasie rzeczywistym.

Pozbądź się wirusa “Gratulacje, Wygrałeś” na dobre

Na szczęście, łatwo usunąć malware “Gratulacje, Wygrałeś” z komputera. Jeśli jesteś doświadczonym użytkownikiem, skorzystaj z poradnika znajdującego się poniżej, przygotowanego przez naszych ekspertów. Pamiętaj, że musisz zastosować się do każdego z kroków poradnika – w przeciwnym wypadku niechciana aplikacja może się zainstalować ponownie po restarcie przeglądarki/komputera.

Jeśli natomiast masz problemy z usunięciem “Gratulacje, Wygrałeś”, możesz skorzystać z programu anty-malware. Wykryje on niepożądane aplikaje, usunie ich wszystkie rejestry oraz powiązane z nimi pliki

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania „Congratulations, you have won” scam

Usuń „Congratulations, you have won” scam z rodziny systemu Windows

Aby usunąć adware „Gratulacje, Wygrałeś” ręcznie, skorzystaj z tego poradnika:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj „Congratulations, you have won” scam oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj „Congratulations, you have won” scam lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń „Congratulations, you have won” scam z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nim„Congratulations, you have won” scam czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń „Congratulations, you have won” scam z Microsoft Edge

Skorzystaj z tych instrukcji, by zapobiec irytującym okienkom i przekierowaniom:

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to „Congratulations, you have won” scam powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń „Congratulations, you have won” scam z Mozilla Firefox (FF)

Poradnik ten pomoże Ci usunąć podejrzane komponenty powiązane z oszustwem „Gratulacje, Wygrałeś”:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz „Congratulations, you have won” scam oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie „Congratulations, you have won” scam. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń „Congratulations, you have won” scam z Google Chrome

Odinstaluj podejrzane rozszerzenia i zresetuj Google Chrome, by zapobiec działaniu adware'a:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz „Congratulations, you have won” scam oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie „Congratulations, you have won” scam. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń „Congratulations, you have won” scam z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj „Congratulations, you have won” scam i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania „Congratulations, you have won” scam. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się „Congratulations, you have won” scam i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach