Usuń „Congratulations, you have won” scam (Poradnik prostego usuwania)

Instrukcja usuwania „Congratulations, you have won” scam

Czym jest Oszustwo "Gratulacje, wygrałeś"?

Oszustwo “Gratulacje, wygrałeś!” atakuje naiwnych użytkowników sieci

Przykłady oszustwa "Gratulacje, Wygrałeś"

Wyskakujące okienka informujące “Gratulacje, Wygrałeś” są szeroko rozpowszechnionym oszustwem internetowym popularnym od jakiegoś czasu wśród oszustów. Informacje te są zwykle uruchamiane przez programy adware, które dostały się po cichu do komputera podczas ostatniej instalacji oprogramowania.

Informacja “Gratulacje, Wygrałeś” może wyglądać na prawdziwą (szczególnie dla niedoświadczonych użytkowników) z powodu wykorzystywanej skórki. Na pierwszy rzut oka wygląda ono jak każde inne okienko Microsoftu. Pamiętaj jednak, że oszuści wkładają dużo wysiłku w uczynienie tych oszustw wiarygodnymi. Ów okienko nie jest w żaden sposób powiązane z Microsoftem i jest stworzone w celu zwodzenia niczego nie spodziewających się użytkowników.

Wirus “Gratulacje, Wygrałeś” natychmiastowo mówi, że wygrałeś drogi prezent, który możesz odebrać po ukończeniu krótkiej ankiety składającej się z trzech pytań. Te, specyficzne ankiety, są bardzo proste i są stworzone, by przekonać użytkowników, że mogą bardzo szybko, w trzech prostych krokach, wygrać nagrodę. Okienko zawiera także następującą informację:

“Gratulacje Użytkowniku!
Zostałeś wybrany by otrzymać DARMOWEGO iPhone X, PlayStation 4 lub Samsung Galaxy S6!
Proszę kliknij OK by potwierdzić nagrodę zanim damy ją komuś innemu!”

Uzytkownikowi obiecuje się nagrodę, jeśli ukończy ankietę w ciagu dwóch minut. W przeciwnym wypadku prezent powędruje do kogoś innego. Jest to typowa sztuczka wykorzystywana przez oszustów – użytkownicy często dają się złapać na ten trik, w obaawie przez utratą „obiecanych nagród”.

Jeśli uzytkownik ukończy ankietę, zostaje poproszony o podanie swojego numeru telefonu, a nastepnie o rejestrację w usłudze (kosztującej 5$ na tydzień), której użytkownik nie potrzebuje. Jak już wspomnieliśmy, jest to oszustwo, a strona promująca takie ankiety powinna zostać natychmiastowo zamknięta.

Adware “Gratulacje, Wygrałeś!” może także:

 • dostarczać uporczywe reklamy;
 • przekierowywać na złośliwe strony internetowe;
 • zbierać informacje nie identyfikujące jednoznacznie użytkownika (odwiedzone strony, adresy IP, wyszukiwane hasła, itd);
 • sprzedawać lub udostępniać zebrane informacje stronom trzecim;

Pamiętaj, że reklamy generowane przez potencjalnie niepożądane aplikacje mogą prowadzić do złośliwych stron internetowych, zdolnych do pobrania i instalacji malware. Z tego powodu powinieneś pospieszyć się z eliminacją wirusa “Gratulacje, Wygrałeś!”.

Eksperci proponują dwie metody zdolne do usunięcia adware'a “Gratulacje, Wygrałeś!” z systemu. Możesz pokonać go samemu z pomocą poniższego poradnika, bądź też przeskanować system programem FortectIntego lub innym anty-malwarem, by automatycznie wyeliminować problem.

PRezentacja wirusa "Gratulacje, Wygrałeś"Oszustwo "Gratulacje, Wygrałeś", chce wrabiać użytkowników w wypełnianie podejrzanych ankiet, w których mają oni podawać informacje osobiste - na przykład numer telefonu.

Popularna metoda „bundlingu” wymaga „wypakowywania” instalatorów freeware

Najpopularniejszą metodą na znalezienie się niepożądanych aplikacji w systemie jest bundling. Zwykle, użytkownicy instalują darmowe oprogramowanie z internetu korzystając z ustawień „Zalecanych” i pomijają kroki w instalacji. Jeśli opcja instalacji Zaawansowanej/Użytkownika nie jest wykorzystywana, niepożądane aplikacje mogą wniknąć do komputera. Z tego powodu zaleca się zawsze korzystać z ustawień Zaawansowanych oraz odznaczać wszelkie niechciane aplikacje (paski narzędzi przeglądarki, optymalizatory itd.).

By się chronić, powinieneś też skorzystać z następujących wskazówek, jakimi dzielą się specjaliści z utanvirus.se:

 • Pobieraj oprogramowanie z oficjalnych źródeł i nigdy nie korzystaj z torrentów badź stron trzecich;
 • Jeśli musisz zaktualizować oprogramowanie, zawsze odwiedzaj oficjalne strony zamiast klikania na wyskakujące okienka wyskakujące przy podejrzanych reklamach;
 • Podczas instalacji programów, ostrożnie zapoznaj się z warunkami użytkowania i odznacz wszystkie dodatkowa prograamy w trybie Zaawansowanym;
 • Zaopatrz się w program anty-malware/anty-adware oferujący ochronę w czasie rzeczywistym.

Pozbądź się wirusa “Gratulacje, Wygrałeś” na dobre

Na szczęście, łatwo usunąć malware “Gratulacje, Wygrałeś” z komputera. Jeśli jesteś doświadczonym użytkownikiem, skorzystaj z poradnika znajdującego się poniżej, przygotowanego przez naszych ekspertów. Pamiętaj, że musisz zastosować się do każdego z kroków poradnika – w przeciwnym wypadku niechciana aplikacja może się zainstalować ponownie po restarcie przeglądarki/komputera.

Jeśli natomiast masz problemy z usunięciem “Gratulacje, Wygrałeś”, możesz skorzystać z programu anty-malware. Wykryje on niepożądane aplikaje, usunie ich wszystkie rejestry oraz powiązane z nimi pliki

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania „Congratulations, you have won” scam

Odinstaluj z systemu Windows

Aby usunąć adware „Gratulacje, Wygrałeś” ręcznie, skorzystaj z tego poradnika:

Aby usunąć Oszustwo "Gratulacje, wygrałeś" z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z Oszustwo "Gratulacje, wygrałeś" (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 

Usuń „Congratulations, you have won” scam z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nim„Congratulations, you have won” scam czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Skorzystaj z tych instrukcji, by zapobiec irytującym okienkom i przekierowaniom:

Usuń niechciane rozszerzenia z MS Edge:

 1. Wybierz Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz Rozszerzenia.
 2. Wybierz z listy rozszerzenie i kliknij na ikonę koła zębatego.
 3. Kliknij Odinstaluj na dole. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pliki cookie i inne dane przeglądania: 

 1. Kliknij na Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki) i wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.
 2. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 3. Zaznacz wszystko (oprócz haseł, chociaż możesz chcieć uwzględnić licencje na multimedia w stosownych przypadkach) i kliknij Wyczyść. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Przywróć ustawienia nowej karty i strony głównej:

 1. Kliknij na ikonę menu i wybierz Ustawienia.
 2. Następnie znajdź sekcję Uruchamianie.
 3. Kliknij Wyłącz, jeśli znalazłeś jakąkolwiek podejrzaną domenę. 

Zresetuj MS Edge, jeśli powyższe kroki nie zadziałały:

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc, żeby otworzyć Menedżera zadań.
 2. Kliknij na strzałkę Więcej szczegółów u dołu okna.
 3. Wybierz kartę Szczegóły.
 4. Teraz przewiń w dół i zlokalizuj wszystkie wpisy zawierające Microsoft Edge w nazwie. Kliknij na każdy z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie, by zatrzymać działanie MS Edge. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jeżeli to rozwiązanie ci nie pomogło, możesz musieć skorzystać z zaawansowanej metody resetowania Edge. Pamiętaj, że zanim przejdziesz dalej, musisz wykonać kopię zapasową swoich danych. 

 1. Znajdź na swoim komputerze następujący folder: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Wciśnij Ctrl + A na klawiaturze, by zaznaczyć wszystkie foldery.
 3. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge
 4. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Windows PowerShell (Administrator).
 5. Kiedy otworzy się nowe okno, skopiuj i wklej następujące polecenie, a następnie wciśnij Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Instrukcje dla Edge opartej na Chromium

Usuń rozszerzenia z MS Edge (Chromium):

 1. Otwórz Edge i kliknij Ustawienia > Rozszerzenia.
 2. Usuń niechciane rozszerzenia klikając Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn:

 1. Kliknij na Menu i idź do Ustawień.
 2. Wybierz Prywatność i usługi.
 3. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 4. Pod Zakres czasu wybierz Wszystko.
 5. Wybierz Wyczyść teraz. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj MS Edge opartą na Chromium:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Z lewej strony wybierz Zresetuj ustawienia.
 3. Wybierz Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 4. Potwierdź za pomocą Resetuj. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj Mozillę Firefox

Poradnik ten pomoże Ci usunąć podejrzane komponenty powiązane z oszustwem „Gratulacje, Wygrałeś”:

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z Oszustwo "Gratulacje, wygrałeś" i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto Oszustwo "Gratulacje, wygrałeś" po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie Oszustwo "Gratulacje, wygrałeś". Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

Odinstaluj podejrzane rozszerzenia i zresetuj Google Chrome, by zapobiec działaniu adware'a:

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z Oszustwo "Gratulacje, wygrałeś" i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się „Congratulations, you have won” scam i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach