Usuń Google Prize scam (Poradnik łatwego usuwania) - Wirus Ankietowy

stworzone przez Gabriel E. Hall - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Instrukcja usuwania Google Prize scam

Czym jest Oszustwo Google Prize?

Oszustwo Google Prize to zwodnicza strona próbująca wykorzystywać użytkowników do celów zarobkowych

Ilustracja oszustwa Google Prize

Oszustwo Google Prize jest fałszywą stroną twierdzącą, że użytkownik został losowo wybrany do wygrania nagród od Google. Zazwyczaj, ludzie są przekierowywani na takie strony poprzez aplikacje reklamowe wchodzące do systemu przez bundle oprogramowania. Są dwa rodzaje wirusa Google Prize — jedna zachęca do dołączenia do ankiety, w której można wygrać rzeczone nagrody. Druga zaś prosi o odpowiedzenie na kilka pytań w celu poprawy funkcjonalności Google. Badacze zauważyli jednak, że oszustwo Google Prize jest tworzone do wyłudzania pieniędzy z niczego nie spodziewających się użytkowników komputerów oferując im nieistniejące nagrody.

Nazwa oszustwo Google Prize
Typ Adware
Poziom zagrożenia Średni. Nie wykonuje zmian systemu innych niż stosowanie sztuczek socjoinżynieryjnych, by wrabiać ludzi.
Atakowane przeglądarki Google Chrome, Internet Explorer, Safari, Mozilla Firefox, Microsoft Edge
Ostatnia aktywność Eksperci odkryli, że ten adware aktywnie zaczął infekować iPhone'y, iPady oraz urządzenia Android
Techniki dystrybucji Złośliwe reklamy lub bundle oprogramowania
Usuwanie Powinieneś się pozbyć wirusa Google Prize, jeśli chcesz uniknąć strat finansowych. W tym celu przeskanuj komputer lus smartfon z pomocą ReimageIntego

Według najnowszych analiz, cyberprzestępcy stworzyli rozbudowane programy adware do przejmowania przeglądarek i modyfikowania ustawień. W rezultacie użytkowników stale przekierowuje się na niezaufane strony rozpowszechniające oszustwo Google Prize bądź inne zwodnicze treści.

Zauważ, że oszustwo Google Prize posiada też inne nazwy – istnieją liczne strony stworzone do wmawiania ludziom, że mogą walczyć o cenne nagrody. Najbardziej rozpowszechnionymi są:

 • Oszustwo Google lottery;
 • Oszustwo Google prize winner;
 • Oszustwo Google user prize;
 • Oszustwo Google prize draw;
 • Oszustwo Google random prize;
 • Oszustwo Google Sunday prize;
 • itd.

Mimo różnych nazw, wirus Google Prize został stworzony w jednym celu – zapisywania różnych informacji o użytkowniku. Badacze zauważyli, że ludzie trafiają na strony wyglądające na wiarygodne i twierdzące, że są tworzone przez Google. Możemy jednak zapewnić Cię, że te oszustwa nie są powiązane z Google, ani z żadnym innym rzeczywistym przedsiębiorstwem.

Na początek, wirus Google Prize atakuje wszystkie zainstalowane przeglądarki w systemie i próbuje dostać się do informacji nieidentyfikujących użytkownika – wliczając w to historię przeglądania, odwiedzane strony, kliknięte reklamy, adresy IP, dostawcę Internetu i podobne szczegóły. Działalność ta jest wykonywana w tle – możesz nawet nie zauważyć, że masz zainstalowane adware na komputerze.

Obraz oszustwa Google PrizeGoogle Prize to fałszywe wyskakujące okienko namawiające do wypełniania ankiet w celu wyłudzenia informacji osobistych.

Pamiętaj, że adware wyświetlające się okienka Google Prize mogą dostać się do twoich informacji osobistych, jeśli wpisujesz je w wyszukiwarkę. Dodatkowo, próbuje zbierać te dane twierdząc, że wygrałeś nagrodę za korzystanie z usług Google – w tym celu użytkowników prosi się o wypełnienie ankiet bądź o odpowiedzenie na kilka pytań.

Niestety, wszystkie ankiety wygenerowane przez Google Prize zawierają pola wymagane na końcu quizu. W tym miejscu niczego nie spodziewający się użytkownicy komputerów podają informacje osobiste takie, jak adres email, numer telefonu czy nawet hasła. W rezultacie, oszuści zbierają dane i mogą je sprzedać na czarnym rynku bądź użyć ich w kolejnych atakach phishingowych.

Dlatego, warto zidentyfikować fałszywe strony i natychmiast usunąć oszustwo Google Prize. Możesz od razu zamknąć nowe okno lub kartę – jest to jednak tylko tymczasowe usunięcie Google Prize. Musisz bowiem odinstalować adware, by zapobiec porzekierowaniom na oszukane strony na dobre. W tym celu skorzystaj z ReimageIntego.

Unikanie komercyjnych i nieautoryzowanych aplikacji w sieci może pomóc Ci chronić się przed adware

Nie jest sekretem, że większość niepożądanych aplikacji dostaje się do systemu, gdy użytkownik klika na podejrzane reklamy bądź pobiera niezaufane aplikacje online. Te metody dystrybucji pomagają rozpowszechniać programy typu adware. Są one znane jako malwertising oraz bundling:

 • Złośliwe reklamy online. Cyberprzestępcy tworzą wiarygodnie wyglądające reklamy dopasowywane do zainteresowań ofiary. W taki sposób ludzie są bardziej podatni na kliknięcie na reklamę. Zauważ, że malwertising bazuje na skryptach aktywowanych po kliknięciu reklamy – ludzie, którzy nie są świadomi złośliwych reklam w sieci mogą automatycznie zainstalować adware jednym, przypadkowym kliknięciem.
 • Bundling oprogramowania. Gdy ludzie pobierają darmowe aplikacje, nie są świadomi obecności w nich dodatkowych komponentów. Dlatego też instalacja w trybie Szybkim/Zalecanym może prowadzić do infekcji adware. Możesz z łatwością uniknąć niepożądanych programów poprzez wybór instalacji Zaawansowanej/Własnej oraz odznaczając tam wszystkie dodatkowe elementy..

Pozbądź się oszustwa Google Prize z pomocą programu antywirusowego

Nawet, jeśli istnieje szansa na ręczne usunięcie oszustwa Google Prize, sugerujemy pobranie i instalację zaufanych narzędzi do radzenia sobie z adware. Badacze wciąż nie mogą zidentyfikować adware'a generującego przekierowania na podejrzane strony. Dlatego, może być łatwiej usunąć wirusa Google Prize z pomocą programu anty-malware.

Jeśli jednak wciąż chcesz usunąć oszustwo Google Prize samemu, powinieneś znaleźć i wyeliminować wszystkie nieznane rozszerzenia, wtyczki i dodatki wraz z niezwerytikowanymi programami. Nasi eksperci chcą pomóc – sprawdź instrukcje dołączone do końca artykułu.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Google Prize scam

Usuń Google Prize scam z rodziny systemu Windows

Ręczne usunięcie oszustwa Google Prize z systemu Windows wymaga usunięcia wszystkich podejrzanych programów z komputera.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Google Prize scam oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Google Prize scam lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Google Prize scam z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimGoogle Prize scam czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Google Prize scam z Microsoft Edge

Najprostszym sposobem na przywrócenie Microsoft Edge do pierwotnego stanu jest deiinstalacja podejrzanych dodatków.

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Google Prize scam powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Google Prize scam z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Google Prize scam oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Google Prize scam. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Google Prize scam z Google Chrome

Rózne nieautoryzowane rozszerzenia i wtyczki mogą być powiązane z oszustwem Google Prize. Dlatego powinieneś usunąć je, by naprawić Chrome'a.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Google Prize scam oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Google Prize scam. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Google Prize scam z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Google Prize scam i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Google Prize scam. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Google Prize scam i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach