Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń “Amazon.com Membership Rewards” scam (Poradnik usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Olivia Morelli - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Oszustwo „Amazon Membership Rewards” jest wykorzystywane do kradzieży danych osobowych

Wyskakujące okienko "Amazon.com Membership Rewards"

„Amazon Membership Rewards” to oszustwo wykorzystywane do nakłaniania ludzi do wypełniania fałszywych ankiet oraz w taki sposób ujawniania danych osobowych. Podobnie do oszustwa Gratulacje Użytkowniku Amazon, Amazon Membership Rewards korzysta z nazwy znanego przedsiębiorstwa i twierdzi, że ofiara została wybrana z szansą wygrania cennych nagród. Proszę, NIE daj się zwieść tej kuszącej ofercie, ponieważ jest ona fałszywa. Musisz sprawdzić swój komputer w poszukiwaniu adware, ponieważ może być to przyczyna reklam tego typu w przeglądarce.

Jedyną opcją dostępną w okienku Amazon Membership Rewards jest przycisk OK. Po kliknięciu, przenosi on użytkowników Chrome'a, Firefoksa, IE i innych przeglądarek na fałszywy kwestionariusz Amazona, który – chcąc zwieść ofiary – bazuje na tej samej czcionce oraz barwach stosowanych przez firmę.

W większości przypadków, wirus Amazon Membership Rewards pojawia się na korzystając z coupon2342341.com. W pierwszym wyskakującym oknie, ofierze prezentowany jest przycisk OK. Okienko nie zniknie jednak, dopóki ludzie nie wcisną tego przycisku – okno zawiesza przeglądarkę i pozwala wykonać tylko jedną czynność – odpowiedzieć na kwestionariusz.

Nie ważne, jak mocno ufasz Amazonowi, nie daj się wrobić. Amazon nigdy nie oferował 1000$ nagrody w zamian za odpowiedzenie na kilka pytań. Spam Amazon Membership Rewards nie jest prawdziwą ofertą – jest on wykorzystywany przez oszustów chcących wyłudzić takie dane, jak imię i nazwisko, adres mailowy, numer telefonu i inne informacje osobiste. Te zaś mogą zostać wykorzystane w zły sposób – na przykład przy wysyłaniu spamu. Dodatkowo, podając swoje dane w tej ankiecie, możesz zapisać się do nieznanych usług, a następnie doświadczyć nie widzianych wcześniej comiesięcznych opłat.

Z tego powodu, choć wyskakujące okienko nie powoduje bezpośrednich szkód w komputerze i prywatności, może popsuć wrażenia z przeglądania sieci i wyciągać od Ciebie informacje. Dlatego też powinieneś usunąć Amazon Membership Rewards bez żadnej zwłoki – oferta nie jest w żaden sposób prawdziwa. W takim wypadku będziesz musiał znaleźć dodatek wspierający reklamy ukryty gdzieś w systemie. Zazwyczaj takie aplikacje wnikają do komputera jako komponenty darmowych aplikacji.

Oszustwo "Amazon.com Membership Rewards"Usunięcie "Amazon.com Membership Rewards" jest konieczne nie tylko z powodu przywracania wydajności przeglądarki, lecz także dla ochrony prywatności

W rezultacie, usunięcie Amazon Membership Rewards może być ciężkim zadaniem. Dzieje się to z powodu braku informacji na temat programu, który należy usunąć, by się pozbyć reklam. Zawsze powinieneś sprawdzać zainstalowane aplikacje w Menedżerze Zadań (możesz je posortować po dacie instalacji) oraz zwracać uwagę na ich twórców. Te, które nie mówią nic o swoich producentach powinny zostać uznane za potencjalnie złośliwe.

Przez to najprostszym sposobem na wyłączenie reklam typu „www.amazon.com/membershiprewards ” jest uruchomienie pełnego skanu programem ReimageIntego lub podobną aplikacją. Jeśli wierzysz jednak, że jesteś w stanie naprawić komputer standardowymi metodami, zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem na końcu artykułu.

Możesz kontrolować instalację ukrywających się adware'ów

Programy typu Adware rozpowszechniają się poprzez bundling. Jest to faktem. Miliony ludzi instalują tak adware'y nawet nie mając o tym najmniejszego pojęcia – powodem jest brak wiedzy na temat cyberbezpieczeństwa.

Osoby chcące chronić swój system przed adware oraz porywaczami przeglądarki muszą pamiętać, że są one poukrywane jako dodatki do darmowych aplikacji, z których większość wykazuje raczej sporą liczbę dziennych pobierań. Instalacja tych programów składająca się tylko i wyłącznie z klikania „Dalej” otwiera drogę, przez którą niepożądane aplikacje mogą wejść do systemu.

By temu zapobiec, eksperci zalecają korzystanie z instalacji Zaawansowanej bądź Własnej przez cały czas. Choć jest ona nieco dłuższa niż instalacja Szybka, ujawnia ona informacje o dodatkowych komponentach dołączonych do aplikacji i umożliwia ich odznaczenie.

Powstrzymaj oszustwo Amazon Rewards z pomocą prostych kroków

Jeśli zastanawia Cię, czy „Amazon Membership Rewards” jest oszustwem, naszą odpowiedzią jest „Tak”. Musisz pozbyć się programów odpowiedzialnych za pokazywanie się tego ostrzeżenia bez zbędnych opóźnień – mogą byc one także wykorzystywane do zbierania informacji nieosobistych. Dodatkowo, adware odpowiedzialne za oszustwo może wypełniać twoje przeglądarki reklamami, a nawet przekierowywać na złośliwe strony.

By uniknąć takich aktywności, powinieneś pozbyć się oszustwa Amazon Membership Rewards. Jak już wspomnieliśmy, istnieją dwa sposoby na poprawne jego usunięcie. Jeśli wolisz naprawić system ręcznie, sprawdź instrukcję eliminacji krok po kroku „Amazon Membership Rewards”. My natomiast zalecamy usunięcie tego adware'a z pomocą programu do usuwania malware – usunie on też inne złosliwe programy, które mogły zostać zainstalowane oraz wyeliminuje uszkodzone klucze rejestru.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania “Amazon.com Membership Rewards” scam:

Usuń “Amazon.com Membership Rewards” scam z rodziny systemu Windows

By usunąć adware powodujące fałszywe reklamy w systemie Windows, skorzystaj z tych prostych kroków. Upewnij się, że usuniesz wszystkie aplikacje nie dające informacji o deweloperze.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj “Amazon.com Membership Rewards” scam oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj “Amazon.com Membership Rewards” scam lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń “Amazon.com Membership Rewards” scam z systemu Mac OS X

Aby pozbyć się oszustwa „Amazon.com Membership Rewards” z Mac OS X, skorzystaj z instrukcji poniżej. Wykonaj ją krok po kroku.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nim“Amazon.com Membership Rewards” scam czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń “Amazon.com Membership Rewards” scam z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj “Amazon.com Membership Rewards” scam oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania “Amazon.com Membership Rewards” scam. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń “Amazon.com Membership Rewards” scam z Microsoft Edge

Żeby naprawić Microsoft Edge, musisz przywrócić przeglądarkę do poprzedniego stanu. W tym celu pomoże Ci poniższy poradnik:

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to “Amazon.com Membership Rewards” scam powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń “Amazon.com Membership Rewards” scam z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz “Amazon.com Membership Rewards” scam oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie “Amazon.com Membership Rewards” scam. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń “Amazon.com Membership Rewards” scam z Google Chrome

Aby odinstalować oszustwo „Amazon.com Membership Rewards” z Chrome'a, usuń wszystkie niechciane rozszerzenia oraz zresetuj przeglądarkę korzystając z następujących kroków:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz “Amazon.com Membership Rewards” scam oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie “Amazon.com Membership Rewards” scam. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń “Amazon.com Membership Rewards” scam z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj “Amazon.com Membership Rewards” scam i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania “Amazon.com Membership Rewards” scam. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się “Amazon.com Membership Rewards” scam i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach