Skala niebezpieczeństwa:  
  (18/100)

Usuń Online Video Converter (Poradnik usuwania) - zaaktualizowano, Lut 2021

stworzone przez Gabriel E. Hall - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Reklamy od Online Video Converter – potencjalnie niechciana aplikacja sieciowa polegająca na nieuczciwych technikach dystrybucyjnych

Prezentacja programu Online Video ConverterOnline Video Converter wyświetla wiele reklam online, lecz jest normalną aplikację oferującą szybką konwersję plików. Dodatkowo, można w taki sposób konwertować też pliki z Youtube’a i chmur. Aplikacji możesz użyć poprzez adres hxxps://www.onlinevideoconverter.com/ bądź poprzez rozszerzenie, które możesz pobrać na przeglądarki Google Chrome, Mozilla Firefox lub Safari. Mimo masy funkcji, groźne techniki przekierowujące sprawiają, że większość użytkowników kwestionuje jego funkcjonalność.

Jeśli użytkownicy sprawdzą sklepy przeglądarek, nie znajdą oni wspomnianego rozszerzenia. Może być one pobrane tylko z oficjalnej strony. Bez względu na to, najczęstszą metodą dystrybucji tej podejrzanej aplikacji jest bundling. Programy adware często są rozprowadzane w taki sposób.

Wielu ludzi może uznać Online Video Converter za użyteczny program – może on skonwertować pliki wideo z jednego rodzaju na inny. Serwis ten nie jest darmowy bez powodu. Głównym problemem związanym z Online Video Converterem jest wyświetlanie stałej liczby reklam, wyskakujących okienek, ofert, baanerów i podobnych reklam. W większości przypadków przyczyną takiego działania jest rozszerzenie przeglądarki.

W niektórych przypadkach, reklamy mogą wyświetlać wiadomości phishingowe (takie, jak oszustwo Win an iPhone X lub oszustwo E.tre456_worm_osx), które mogą prowadzić do strat finansowych bądź ujawnienia informacji osobistych. Wyciek danych zaś może być wykorzystany przez cyberprzestępców do atakowania ofiar i wykradania tożsamości bądź/oraz pieniędzy. Powinieneś zastanowić się więc nad usunięciem natychmiast reklam od Online Video Converter.

Rozszerzenie Online Video Converter może powodować stałe przekierowania, gdy użytkownicy przeglądają sieć Tendencje te mogą być potencjalnie niebezpieczne, a ofiary mogą skończyć na stronach, które mogą uruchamiać złośliwe skrypty JavaScript, by pobrać i instalować malware na komputerach.

Warto więc usunąć wirusa Online Video Converter zanim wywoła jakieś szkody w komputerze. Najprostszym sposobem na eliminację niechcianych aplikacji jest wykorzystanie zaufanego programu ochronnego typu ReimageIntego. Aplikacja te jest stworzona do radzenia sobie nie tylko z adware oraz niepożądanymi programami, lecz także dużo groźniejszymi wirusami takimi, jak ransomware czy spyware.

Użytkownicy, którzy nie mają zainstalowanego rozszerzenia i zdecydują się na skorzystanie z usługi także ryzykują. Tak szybko, jak użytkownik wpisze adres pliku do przekonwertowania, jest on wystawiony na liczne reklamy oraz wyskakujące okienka. Twórcy usługi mówią w Polityce Prywatności, że nie biorą żadnej odpowiedzialności za zewnętrzne treści:

The Website may contain links to third party websites that are not owned or controlled by OnlineVideoConverter.com. OnlineVideoConverter.com is not affiliated with those websites, has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites.

Wirus Online Video ConverterOnline Video Converter może wyglądać na użyteczny program do konwersji plików. Alarmują jednak przekierowania z nim związane. Wątpliwe metody dystrybucyjne niepożądanych aplikacji

Badania przeprowadzone przez wubingdu.cn mówią, że adware są zwykle rozprowadzane metoda bundlingu. Niestety, ta nieuczciwe metoda dystrybucyjna jest w pełni legalna i wykorzystywana przez wielu twórców oprogramowania na całym świecie. Ważne jest więc zachowanie czujności przy przeglądaniu sieci i instalacji freeware.
Podejrzanych aplikacji możesz uniknąć w następujący sposób:

 • Nigdy nie pobieraj programów z zewnętrznych stron. Wybierz oficjalne źródło pobierania;
 • Zanim zainstalujesz nieznaną aplikację, sprawdź jej opinie w sieci – może to pomóc w podjęciu decyzji, czy faktycznie potrzebujesz tej aplikacji;
 • Przy instalacji darmowych programów wybierz ustawienia Zaawansowane/Niestandardowe zamiast Szybkich/Zalecanych. Bundling pozwala twórcom oprogramowania na ukrywania dodatkowych komponentów w ustawieniach Podstawowych. Odznacz więc wszystkie domyślnie zaznaczone pola, jeśli jakieś widzisz;
 • Zapoznaj się z Warunkami Użytkowania/Polityką Prywatności zanim przystąpisz do instalacji. Często są tam zamieszczone najważniejsze informacje o programie;
 • Unikaj stron z podejrzaną zawartością (stron pornograficznych, hazardowych itd.).

Pozbądź się reklam Online Video Converter i zachowaj bezpieczeństwo przeglądarki

Jeśli zauważyłeś, że reklamy z onlinevideoconverter.com stale przeszkadzają Ci cieszyć się siecią, pospiesz się i wyeliminuj niepożądane rozszerzenie z komputera. Jeśli zastanawiasz się, jak usunąć Online Video Convertera i jego reklamy – są na to dwie proste metody. Możesz si zdecydować na metodę ręczną bądź automatyczną.

Ręczna eliminacja Online Video Convertera nie jest zalecana – wymaga to znajomości procesów komputerowych. Jeśli jednak wiesz, że jesteś w stanie zrobić to samemu, sprawdź nasz poradnik na końcu artykułu. Pamiętaj – przeprowadzenie całej akcji musi być precyzyjne – inaczej ryzykujesz ponowną infekcją wirusa.

Każdy może zaś dokonać automatycznej eliminacji Online Video Convertera. Wszystko, co musisz zrobić, to pobranie dobrego programu ochronnego. Następnie, skorzystaj z instrukcji w instalatorze, uaktualnij program do najnowszej wersji i przeprowadź pełny skan komputera.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Online Video Converter:

Usuń Online Video Converter z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Online Video Converter oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Online Video Converter lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Online Video Converter z systemu Mac OS X

Zalecamy usunąć potencjalnie niepożądane aplikacje z pomocą tego poradnika:

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimOnline Video Converter czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Online Video Converter z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Online Video Converter oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Online Video Converter. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Online Video Converter z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Online Video Converter powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Online Video Converter z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Online Video Converter oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Online Video Converter. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Online Video Converter z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Online Video Converter oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Online Video Converter. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Online Video Converter z Safari

Po skasowaniu Online Video Convertera nie zapomnij zresetować swojej przeglądarki Safari.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Online Video Converter i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Online Video Converter. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Online Video Converter i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach