Najlepszy program do usuwania malware w 2021 roku

Wybieramy najlepszy program do usuwania malware roku 2021

Według najnowszych statystyk dotyczących cyberprzestępczości, dodanie kolejnej warstwy ochronnej do komputera stanie się wręcz obowiązkiem w 2021 roku. Nowe, groźne wirusy, pojawiają się każdego dnia – są też dużo bardziej rozbudowane niż wcześniej były.

Ostrożność i unikanie potencjalnie groźnych stron internetowych może nie wystarczyć do zapobiegania cyberzagrożeniom. Eksperci zalecają inwestycję w profesjonalne oprogramowanie ochronne, by zabezpieczyć komputer, pliki i cenne dane przed cyberprzestępcami.

Wybór „tego jedynego” bez wątpienia jest trudny. Rynek jest pełen rozmaitych programów do usuwania malware oferujących najlepszą ochronę. By pomóc Tobie wybrać najlepszy program na 2021 rok, zespół UsuńWirusa zdecydował się zapewnić Tobie listę pięciu najlepszych programów anty-malware. Wybór jednego z nich ochroni Twój komputer przez adware, spyware, ransomware, trojanami i innymi złośliwymi aplikacjami.

1. Malwarebytes 4.0 oferuje ochronę w czasie rzeczywistym przeznaczoną na komputery i urządzenia mobilne

The image of Malwarebytes 3.0

Malwarebytes jest jednym z liderów branży oferującym ochronę w czasie rzeczywistym oraz rozwiązania w kwestii eliminacji malware. Program – uznawany za jeden z najlepszych programów do usuwania malware – jest kompatybilny z zarówno z systemami operacyjnymi Windows i Mac, jak również urządzeniami mobilnymi na Androidzie oraz iOSie.

Główną różnicą pomiędzy Malwarebytes i tradycyjnymi antywirusami jest wykorzystywanie technoligii bazującej na sygnaturach. Pozwala ona blokować malware zanim jeszcze zacznie wykonywać złośliwą aktywność w systemie. Mile zaskakują też możliwości wykrywania wirusów przez aplikację:

Każdego dnia wykrywamy bądź blokujemy ponad 15 milionów zagrożeń! (żródło: oficjalna strona Malwarebytes)

Poza tym, eksperci są pod wrażeniem technologii skanowania aplikacji oraz efektywności pod względem usuwania wirusów. Po zidentyfikowaniu malware przed jego atakiem w systemie, Malwarebytes w ciągu jednej chwili usuwa zagrożenie. Oczywiście, nie zajmuje się jego konsekwencjami.

By pomóc użytkownikom unikać złośliwych stron, ten anty-malware oferuje usługę ochrony internetowej zabezpieczającą użytkowników przed wejściem na strony złośliwe lub phishingowe. Obniża też wykorzystywanie luk w oprogramowaniu i chroni przed bardziej zaawansowanymi cyberatakami.

Najważniejszą cechą tego programu jest jednak ochrona w czasie rzeczywistym. Najnowsza wersja, Malwarebytes 3.31, naprawiła większość błędów i znacząco podniosła stabilność na systemie Windows 10.

By przetestować Malwarebytes i upewnić się, że jest najlepszym programem do usuwania malware, możesz zawsze pobrać najpierw jego wersję darmową. Skorzystaj z 14-dniowej wersji próbnej przed wydaniem pieniędzy na zakup licencji.

Wersja 4.0
Systemy operacyjne Windows 10/8.1/8/7/Vista/XP/Mac/Android
Ograniczenia 14-ddniowy trial
Cena $39.99
Rozmiar 79.46 MB

2. Webroot SecureAnywhere AntiVirus posiada najszybszy skaner systemu na rynku

The image of Webroot SecureAnywhere AntiVirus

Webroot SecureAnywhere AntiVirus już teraz jest znany z powodu bycia najmniejszym oprogramowaniem ochronnym. Gdy większość narzędzi anty-malware wymaga przynajmniej pół gigabajta miejsca, Webroot potrzebuje tylko 15 MB.

Szybko się instaluje, nie wymaga aktualizacji sygnatur, dużo szybciej skanuje i zajmuje niezwykle mało miejsca na dysku. Do tego… świetnie chroni. (źródło: Neil J. Rubenking, główny analityk PC Magazine)

Poza tym, jest to najszybszy program tego typu dostępny na rynku – w porównaniu do innych programów anty-malware, skan komputera zajmuje mu około 20 sekund. Program jest 60 razy szybszy, jeśli chodzi o średni czas skanowania – dzięki temu masz większe szanse na usunięcie wirusa zanim ten dokona szkód na komputerze.

Szybkość nie jest jednak jedynym powodem, dla którego Webroot znalazł się na liście najlepszych programów 2021 roku. Program ten nie tylko chroni systemy Windows i Mac OS X przed najświeższymi cyberzagrożeniami, lecz także zabezpiecza dane przed kradzieżą, chroni przeglądarki internetowe, a nawet uniemożliwia szpiegowanie z pomocą kamery internetowej.

Webroot SecureAnywhere AntiVirus sprawdza się też w usuwaniu malware z zainfekowanych komputerów. Posiada wysoki poziom wykrywalności i potrafi szybko oczyszczać urządzenia z zaawansowanych cyberzagrożeń. Innym dodatkiem jest niska cena programu – możesz zakupić jego roczną licencję za $29.99.

Systemy operacyjne Windows 10/8.1/8/7/Vista/XP/Mac OS X
Ograniczenia 14-dniowy trial
Cena $29.99
Rozmiar 15 MB
Czas skanu systemu 20 sec.

3. McAfee LiveSafe zapewnia międzyplatformową ochronę i zapobiega przed kradzieżą tożsamości

The image of McAfee LiveSafe

McAfee LiveSafe przedstawiany jest jako ostateczne rozwiązanie antywirusowe, gotowe do instalacji na nieograniczonej liczbie urządzeń. Jest kompatybilne z systemami Windows, Mac, Android oraz iOS – dzięki temu każdy znajdzie wersję dla siebie.

Głównym powodem, dla którego powinniśmy dodać McAfee do listy najlepszych programów anty-malware, jest zapewniana przez niego ochrona w czasie rzeczywistym. Poza tym, program oferuje też darmowe wsparcie techniczne dostępne przez telefon, czat lub online.

McAfee posiada także dwustronny firewall oraz funkcję nazywaną WebAdvisor. Połączenie tych dwóch funkcji gwarantuje bezpieczne przeglądanie sieci – program sam ostrzega Cię o niebezpiecznych stronach i potencjalnie groźnych pobieraniach.

Skaner następnej generacji pozwala nie tylko na zatrzymanie cyberzagrożeń, ale też na ich eliminację po ataku. Jeśli program zawiedzie, jego twórcy oferują zwrot pieniędzy:

Jeśli w efekcie Twój komputer zostanie zainfekowany, ekspert z McAfee zdalnie dostanie się do komputera, by go usunąć. W przeciwnym wypadku oferujemy pełny zwrot pieniędzy. (źródło: oficjalna strona McAfee)

Użytkownikom oferuje się też McAfee LiveSafe’s Secure Cloud Storage pozwalające na przechowanie do 1 GB ważnych informacji. Poświadczenie wymaga głosu i twarzy, by uzyskać dostęp do tych danych.

Dodatkowo, oprogramowanie anty-malware oferuje Menedżer Haseł oraz opcję tworzenia silnych i niełamalnych haseł w celu ochrony kont w mediach społecznościowych, emaili czy kont bankowych przed cyberprzestępcami.

Systemy operacyjne Windows 10/8.1/8/7/Mac OS X/Android/iOS
Ograniczenia 30-dniowy trial na 10 urządzeń
Cena $120.37
Rozmiar 500 MB
Specjalne Zwrot pieniędzy, jeśli wirus nie zostanie usunięty z systemu

4. Kaspersky Internet Security oferuje ochronę komputera, tożsamości, pieniędzy i dzieci

The image of Kaspersky Internet Security

Kaspersky Internet Security zapewnia ochronę przed wirusami dla systemów Windows, Mac, Android, iOS oraz Windows phone. Program posiada trzy plany subskrypcyjne oferujące różną funkcjonalność i rozwiązania.

Kaspersky zawsze był postrzegany za jeden z najlepszych programów anty-malware i zasługuje na znalezienie się w grupie najlepszych aplikacji tego typu. Różne laboratoria badawcze są zgodne, że program posiada wysoką wykrywalność wirusów, zawiera świetne funkcje anty-phishingowe, a także chroni prywatność i tożsamość swoich użytkowników.

Jedną z najbardziej charakterystycznych możliwości programu jest blokowanie dostępu przez nieznane aplikacje do mikrofonu w komputerze. Dodatkowo, program czyni przeglądanie sieci bezpieczniejszym poprzez wykrywanie niebezpiecznych stron i blokowanie podejrzanych aktywności funkcją anty-phishing.

Wśród dodatkowych zalet programu możesz znaleźć Safe Money zabezpieczające Cię podczas połączeń z serwisami bankowymi, sklepami i wszędzie, gdzie wymagane jest podanie np. informacji o karcie kredytowej. Dodatkowo, zajmuje się też Twoimi dziećmi i pozwala na personalizację listy stron, do której mają one dostęp.

Systemy operacyjne Windows 10/8.1/8/7/Mac OS X/iOS/Android
Ograniczenia 30-dniowy trial
Cena $59.95
Rozmiar 875 MB
Specjalne Funkcja Dysku Ratunkowego pozwalająca usunąć wirusa w przypadku nie uruchamiania się systemu

5. Symantec Norton Security Premium pozwala Ci na zdobycie ochrony komputera oraz kopii zapasowych

The image of Symantec Norton Security Premium

Symantec Norton Security Premium zapewnia ochronę w czasie rzeczywistym na urządzeniach Windows, Android, Mac, oraz iOS. Narzędzie to jest zdolne zidentyfikować, zablokować i usunąć cyberzagrożenia z bardzo szerokiego zakresu – wliczając w to aplikacje niepożądane, ransomware, spyware i inne malware. Program zebrał dzięki temu sporą liczbę nagród:

Grupa AV-Test, znana ze standardów bezpieczeństwa dla programów ochronnych i testów wydajnościowych, nagrodziła Norton nagrodą „Najlepszej Ochrony” za Norton Security oraz nagrodą Innowacyjności za Norton Mobile Security. (źródło: oficjalna strona Nortona)

Jedna z najlepszych opcji, jeśli chodzi o usuwanie malware, oferuje też ochronę finansów, gdy odwiedzasz bank internetowy lub sklep online. Dodatkowo, Norton oferuje funkcje pozwalające na ochronę dzieci przed cyberprzestępcami bądź szkodliwymi informacjami. Niestety, Kontrola Rodzicielska nie jest jeszcze dostępna na komputery Mac.

Norton Security Premium posiada sporą sieć badawczą oraz regularnie aktualizowaną bazę malware pozwalającą na szybsze wykrywanie zagrożeń. Program może też dodatkowo szybko znaleźć i usunąć złośliwe aplikacje i wirusy z zarażonego komputera, laptopa czy smartphona. Poza tym, eksperci Nortona są w gotowości, by pomóc w walce z wirusami – wsparcie techniczne jest dostępne 24 godziny na dobę.

Na koniec, ten anty-malware oferuje specjalny sposób na ochronę danych – możesz przechować do 25 GB informacji w usłudze bezpiecznej chmury Nortona. Jeśli to nie wystarcza, firma jest gotowa zapewnić jeszcze więcej miejsca, za dodatkową opłatą.

Systemy operacyjne Windows 10/8.1/8/7/XP/Mac OS X/iOS/Android
Cena $49.99 na 10 urządzeń
Specjalne 60-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
Dodatkowe funkcje Dysk online 25GB; wbudowany menedżer haseł

BONUS: Wybierz Reimage, jeśli szukasz optymalnej ochrony komputera i rozwiązania problemu malware

The image of Reimage

Jeśli szukasz wyjątkowego rozwiązanie, zalecamy zwrócić uwagę na Reimage Repair. Program ten zasługuje na znalezienie się na liście najlepszych – potrafi on nie tylko ochronić komputer przed malware, lecz także jest w stanie naprawić komputer i wyeliminować najpoważniejsze problemy wywołane przez malware.

Reimage zaczął działać ponad 10 lattemu jako narzędzie do naprawiania problemów komputera i sprzętu takich, jak braki pamięci lub spowalnianie dysku twardego. Technologia ta polega na sprawdzaniu komputera w poszukiwaniu błędów, a następnie reinstalacji uszkodzonych komponentów. Najbardziej zaskakuje działanie programu w tle i to, że aplikacja nie wymaga restartu komputera.

Baza programu zawiera ponad 25.000.000 plików systemowych i jest stale aktualizowana. Jeśli komputer padnie ofiarą wirusa zmieniającego rejestr lub wywołującego podobną aktywność, Reimage zastąpi zmienione wartości nowymi.

Reimage jest fantastycznym programem naprawczym, który jest w stanie poradzić sobie nawet z najbrzydszymi problemami systemu. (source: PCWorld)

Kilka lat temu, Reimage zaczął współpracę z AviraAntivir. W rezultacie, do programu została dodana kolejna świetna funkcja – technologia antywirusowa. Z jej pomocą, program oferuje pełne bezpieczeństwo i chroni system przed wirusami, adware, spyware, crimeware, koniami trojańskimi, rootkitami orz robakami. To wielofunkcyjne narzędzie zapewnia najlepszą ochronę dla urządzeń z systemami Windows, Mac i Android.

Wersje Reimage Repair, Reimage for Mac, Reimage Cleaner (Android, darmowy)
Systemy operacyjne Windows 10/8.1/8/7/XP/Vista
Rozmiar 591 MB
Cena $43.93 (Windows), $39.41 (Mac)
Najważniejsza funkcja Pełna naprawa systemu Windows
O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach
Pliki
Software
Porównaj