Usuń MyMacUpdater (Poradnik usuwania) - Ostatnia aktualizacja, maj 2018

Instrukcja usuwania MyMacUpdater

Czym jest MyMacUpdater?

MyMacUpdater – fałszywy program aktualizujący blisko spokrewniony z wirusem Shopperify

Obraek MyMacUpdater na systemie MAc

MyMacUpdater to niebezpieczna aplikacja, która może po cichu dostać się do komputera bez Twojej zgody. Wirus ten może być dodany do kategorii adware oraz programów potencjalnie niepożądanych, gdyż głównym problemem wywoływanym przez niego są fałszywe reklamy przeszkadzające użytkownikowi, gdy ten próbuje znaleźć coś w sieci. Poza tym, jest on blisko spokrewniony z Shopperify – programem rozpowszechniającym się w bundlach wraz z wirusem MyMacUpdater, co podwaja liczbę reklam. Jedynym sposobem na pozbycie się tych notyfikacji jest usunięcie podanych wirusów. Pamiętaj, że trzymanie ich w systemie może przekierować Cię na złośliwe domeny dążące do kradzieży informacji osobistych oraz infekowania malwarem.

Nazwa MyMacUpdater
Rodzaj Adware
Dystrybucja Rozpowszechnia się z pomocą bundlingu oprogramowania
Podobne aplikacje Shopperify; My ShopMate; itd.
Objawy Zlewa użytkownika agresywnymi reklamami podczas sesji przeglądania
Usuwanie Jedynym sposobem na usunięcie tej aplikacji wraz ze wszystkimi jej komponentami jest pełny skan systemu profesjonalnym antywirusem. W tym celu zalecamy FortectIntego.

Jeśli zastanawiasz się, czym jest MyMacUpdater i w jaki sposób pojawił się na Twoim komputerze, odpowiedź jest banalna – jest to program pomagający swoim twórcom uzyskiwać przychów typu pay-per-click z ruchu użytkowników sprowadzonego na powiązane strony. Niestety, jedynymi osobami korzystającymi z tego są oszuści.

Nawet jeśli MyMacUpdater nie jest wirusem, tylko potencjalnie niepożądaną aplikację, został on stworzony do śledzenia użytkowników oraz ich nawyków sieciowych. Niektóre z tych danych mogą jednoznacznie Cię identyfikować i prowadzić do problemów z prywatnością, a nawet kradzieży tożsamości.

Dodatkowo, zbierane dane obejmują kliknięte reklamy, często odwiedzane strony, adresy IP itd. Informacja ta jest później wykorzystywana do modyfikacji reklam na takie, które Cię zainteresują. W taki sposób twórcy są pewni, że będziesz bardziej zainteresowany wyświetlanymi treściami oraz będziesz przynosił im większy przychód.

Niestety, nie są oni odpowiedzialni za treści stron, na jakie przekierowuje MyMacUpdater – klikając na te reklamy ryzykujesz wylądowaniem na podejrzanej stronie bądź źródle malware. Dlatego też program ten jest potencjalnie niebezpieczny i powinieneś się go jak najszybciej pozbyć.

Możesz nauczyć się, jak usunąć MyMacUpdatera z systemu Mac korzystając z poniższych instrukcji. Programy wspierane reklamami są jednak powiązane z innymi niepożądanymi aplikacjami – musisz więc usunąć je wszystkim Przez to ręczna eliminacja nie jest najbezpieczniejszą ani najprostszą opcją.

Zamiast tego, zaopatrz się w FortectIntego bądź inny potężny program będący w stanie pozbyć się MyMacUpdater. Programy te są stworzone, by identyfikować wszystkie podejrzane wpisy i oczyścić system w ciągu kilku minut.

Ilustracja pokazująca, jak MyMacUpdater jest dołączany do freeware'ówMyMacUpdater to program adware zabundlowany z podejrzanymi aplikacjami zewnętrznymi.

Niepożądane aplikacje dostają się do komputerów korzystając z bardzo skrytej metody

Wszystkie niepożądane programy mają jedną cechę wspólną – są rozpowszechniane w taki sam sposób. Ich twórcy rozpowszechniają swoje produkty korzystając z techniki zwanej bundlingiem, która ukrywa informacje o niepożądanych aplikacjach podczas instalacji programów freeware. To sprawia, że ludzie nie zauważają, że niepożądany program dostaje się do systemu.

Eksperci twierdzą, że użytkownicy nie powinni tylko myśleć o tym, jak pozbyć się tej aplikacji, lecz także jak zapobiegać takim sytuacjom w przyszłości. W tym celu zalecamy zwracanie uwagi na proces instalacji programów trzecich.

Powinieneś wybrać ustawienia Zaawansowane oraz odznaczyć wszystkie pola przyznające zgodę na wpuszczenie potencjalnie niepożądanych programów do systemu. Dodatkowo, możesz użyć dobrego programu antywirusowego, który pomoże ci automatycznie z nimi walczyć.

Naucz się, jak usuwać MyMacUpdatera z systemu Mac jednym kliknięciem

Otrzymaliśmy wiele pytań na temat, jak można usunąć wirusa MyMacUpdater. Dlatego też przygotowaliśmy dwie opcje, które pomogą pozbyć się tego cyberzagrożenia. Jedną z nich jest automatyczna eliminacja wirusa z pomocą profesjonalnego programu ochronnego oraz wykonanie pełnego skanu systemu.

Drugą jest ręczne usunięcie MyMacUpdatera. Zespół Lesvirus.fr mówi jednak, że ta niepożądana aplikacje jest powiązana z innymi potencjalnie niepożądanymi programami, które zostały jednocześnie zainstalowane. Dlatego też musisz pozbyć się ich wszystkich, by przestać widzieć irytujące reklamy.

Biorąc to za ostrzeżenie, przygotowaliśmy poradniki pokazujące, jak odinstalować MyMacUpdatera z systemu Mac. Powinny Ci one pomów bezpiecznie ukończyć cały proces.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania MyMacUpdater

Usuń MyMacUpdater z systemu Mac OS X

MyMacUpdater jest powiązany z innymi programami adware, które mogą ukrywać się pod różnymi nazwami w komputerze. Upewnij się więc, że je także usuniesz.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimMyMacUpdater czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Usuń niechciane rozszerzenia z MS Edge:

 1. Wybierz Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz Rozszerzenia.
 2. Wybierz z listy rozszerzenie i kliknij na ikonę koła zębatego.
 3. Kliknij Odinstaluj na dole. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pliki cookie i inne dane przeglądania: 

 1. Kliknij na Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki) i wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.
 2. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 3. Zaznacz wszystko (oprócz haseł, chociaż możesz chcieć uwzględnić licencje na multimedia w stosownych przypadkach) i kliknij Wyczyść. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Przywróć ustawienia nowej karty i strony głównej:

 1. Kliknij na ikonę menu i wybierz Ustawienia.
 2. Następnie znajdź sekcję Uruchamianie.
 3. Kliknij Wyłącz, jeśli znalazłeś jakąkolwiek podejrzaną domenę. 

Zresetuj MS Edge, jeśli powyższe kroki nie zadziałały:

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc, żeby otworzyć Menedżera zadań.
 2. Kliknij na strzałkę Więcej szczegółów u dołu okna.
 3. Wybierz kartę Szczegóły.
 4. Teraz przewiń w dół i zlokalizuj wszystkie wpisy zawierające Microsoft Edge w nazwie. Kliknij na każdy z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie, by zatrzymać działanie MS Edge. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jeżeli to rozwiązanie ci nie pomogło, możesz musieć skorzystać z zaawansowanej metody resetowania Edge. Pamiętaj, że zanim przejdziesz dalej, musisz wykonać kopię zapasową swoich danych. 

 1. Znajdź na swoim komputerze następujący folder: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Wciśnij Ctrl + A na klawiaturze, by zaznaczyć wszystkie foldery.
 3. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge
 4. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Windows PowerShell (Administrator).
 5. Kiedy otworzy się nowe okno, skopiuj i wklej następujące polecenie, a następnie wciśnij Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Instrukcje dla Edge opartej na Chromium

Usuń rozszerzenia z MS Edge (Chromium):

 1. Otwórz Edge i kliknij Ustawienia > Rozszerzenia.
 2. Usuń niechciane rozszerzenia klikając Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn:

 1. Kliknij na Menu i idź do Ustawień.
 2. Wybierz Prywatność i usługi.
 3. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 4. Pod Zakres czasu wybierz Wszystko.
 5. Wybierz Wyczyść teraz. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj MS Edge opartą na Chromium:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Z lewej strony wybierz Zresetuj ustawienia.
 3. Wybierz Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 4. Potwierdź za pomocą Resetuj. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj Mozillę Firefox

Możesz pozbyć się nadmiarowych reklam z  Firefoksa usuwając podejrzane dodatki, takie jak Shopperify i MyMacUpdater.

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z MyMacUpdater i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto MyMacUpdater po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie MyMacUpdater. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

Po deinstalacji adware'a, usuń jego komponenty i zresetuj przeglądarkę Google Chrome.

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z MyMacUpdater i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się MyMacUpdater i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach