Skala niebezpieczeństwa:  
  (16/100)

Usuń MyMacUpdater (Poradnik usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Julie Splinters - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

MyMacUpdater – fałszywy program aktualizujący blisko spokrewniony z wirusem Shopperify

Obraek MyMacUpdater na systemie MAc

MyMacUpdater to niebezpieczna aplikacja, która może po cichu dostać się do komputera bez Twojej zgody. Wirus ten może być dodany do kategorii adware oraz programów potencjalnie niepożądanych, gdyż głównym problemem wywoływanym przez niego są fałszywe reklamy przeszkadzające użytkownikowi, gdy ten próbuje znaleźć coś w sieci. Poza tym, jest on blisko spokrewniony z Shopperify – programem rozpowszechniającym się w bundlach wraz z wirusem MyMacUpdater, co podwaja liczbę reklam. Jedynym sposobem na pozbycie się tych notyfikacji jest usunięcie podanych wirusów. Pamiętaj, że trzymanie ich w systemie może przekierować Cię na złośliwe domeny dążące do kradzieży informacji osobistych oraz infekowania malwarem.

Nazwa MyMacUpdater
Rodzaj Adware
Dystrybucja Rozpowszechnia się z pomocą bundlingu oprogramowania
Podobne aplikacje Shopperify; My ShopMate; itd.
Objawy Zlewa użytkownika agresywnymi reklamami podczas sesji przeglądania
Usuwanie Jedynym sposobem na usunięcie tej aplikacji wraz ze wszystkimi jej komponentami jest pełny skan systemu profesjonalnym antywirusem. W tym celu zalecamy ReimageIntego.

Jeśli zastanawiasz się, czym jest MyMacUpdater i w jaki sposób pojawił się na Twoim komputerze, odpowiedź jest banalna – jest to program pomagający swoim twórcom uzyskiwać przychów typu pay-per-click z ruchu użytkowników sprowadzonego na powiązane strony. Niestety, jedynymi osobami korzystającymi z tego są oszuści.

Nawet jeśli MyMacUpdater nie jest wirusem, tylko potencjalnie niepożądaną aplikację, został on stworzony do śledzenia użytkowników oraz ich nawyków sieciowych. Niektóre z tych danych mogą jednoznacznie Cię identyfikować i prowadzić do problemów z prywatnością, a nawet kradzieży tożsamości. 

Dodatkowo, zbierane dane obejmują kliknięte reklamy, często odwiedzane strony, adresy IP itd. Informacja ta jest później wykorzystywana do modyfikacji reklam na takie, które Cię zainteresują. W taki sposób twórcy są pewni, że będziesz bardziej zainteresowany wyświetlanymi treściami oraz będziesz przynosił im większy przychód.

Niestety, nie są oni odpowiedzialni za treści stron, na jakie przekierowuje MyMacUpdater – klikając na te reklamy ryzykujesz wylądowaniem na podejrzanej stronie bądź źródle malware. Dlatego też program ten jest potencjalnie niebezpieczny i powinieneś się go jak najszybciej pozbyć.

Możesz nauczyć się, jak usunąć MyMacUpdatera z systemu Mac korzystając z poniższych instrukcji. Programy wspierane reklamami są jednak powiązane z innymi niepożądanymi aplikacjami – musisz więc usunąć je wszystkim Przez to ręczna eliminacja nie jest najbezpieczniejszą ani najprostszą opcją.

Zamiast tego, zaopatrz się w ReimageIntego bądź inny potężny program będący w stanie pozbyć się MyMacUpdater. Programy te są stworzone, by identyfikować wszystkie podejrzane wpisy i oczyścić system w ciągu kilku minut.

Ilustracja pokazująca, jak MyMacUpdater jest dołączany do freeware'ówMyMacUpdater to program adware zabundlowany z podejrzanymi aplikacjami zewnętrznymi.

Niepożądane aplikacje dostają się do komputerów korzystając z bardzo skrytej metody

Wszystkie niepożądane programy mają jedną cechę wspólną – są rozpowszechniane w taki sam sposób. Ich twórcy rozpowszechniają swoje produkty korzystając z techniki zwanej bundlingiem, która ukrywa informacje o niepożądanych aplikacjach podczas instalacji programów freeware. To sprawia, że ludzie nie zauważają, że niepożądany program dostaje się do systemu.

Eksperci twierdzą, że użytkownicy nie powinni tylko myśleć o tym, jak pozbyć się tej aplikacji, lecz także jak zapobiegać takim sytuacjom w przyszłości. W tym celu zalecamy zwracanie uwagi na proces instalacji programów trzecich. 

Powinieneś wybrać ustawienia Zaawansowane oraz odznaczyć wszystkie pola przyznające zgodę na wpuszczenie potencjalnie niepożądanych programów do systemu. Dodatkowo, możesz użyć dobrego programu antywirusowego, który pomoże ci automatycznie z nimi walczyć.

Naucz się, jak usuwać MyMacUpdatera z systemu Mac jednym kliknięciem

Otrzymaliśmy wiele pytań na temat, jak można usunąć wirusa MyMacUpdater.  Dlatego też przygotowaliśmy dwie opcje, które pomogą pozbyć się tego cyberzagrożenia. Jedną z nich jest automatyczna eliminacja wirusa z pomocą profesjonalnego programu ochronnego oraz wykonanie pełnego skanu systemu.

Drugą jest ręczne usunięcie MyMacUpdatera. Zespół Lesvirus.fr mówi jednak, że ta niepożądana aplikacje jest powiązana z innymi potencjalnie niepożądanymi programami, które zostały jednocześnie zainstalowane. Dlatego też musisz pozbyć się ich wszystkich, by przestać widzieć irytujące reklamy.

Biorąc to za ostrzeżenie, przygotowaliśmy poradniki pokazujące, jak odinstalować MyMacUpdatera z systemu Mac. Powinny Ci one pomów bezpiecznie ukończyć cały proces.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania MyMacUpdater:

Usuń MyMacUpdater z systemu Mac OS X

MyMacUpdater jest powiązany z innymi programami adware, które mogą ukrywać się pod różnymi nazwami w komputerze. Upewnij się więc, że je także usuniesz.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimMyMacUpdater czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń MyMacUpdater z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj MyMacUpdater oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania MyMacUpdater. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń MyMacUpdater z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to MyMacUpdater powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń MyMacUpdater z Mozilla Firefox (FF)

Możesz pozbyć się nadmiarowych reklam z  Firefoksa usuwając podejrzane dodatki, takie jak Shopperify i MyMacUpdater.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz MyMacUpdater oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie MyMacUpdater. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń MyMacUpdater z Google Chrome

Po deinstalacji adware'a, usuń jego komponenty i zresetuj przeglądarkę Google Chrome.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz MyMacUpdater oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie MyMacUpdater. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń MyMacUpdater z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj MyMacUpdater i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania MyMacUpdater. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-mymacupdater.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: MyMacUpdater